Шпалери під венеціанську штукатурку, як альтернатива дорогій обробці

Обои под венецианскую штукатурку, как альтернатива дорогой отделкеПокриття на стіну венеціанська штукатурка надає інтер’єру солідність і вишуканість

Далеко не всі можуть дозволити собі обробляти стіни натуральним мармуром. І навіть імітує цей природний матеріал оздоблення стін венеціанської штукатуркою не всім по кишені і по силам.

Зате шпалери з відповідною фактурою і малюнком цілком доступні як за ціною, так і за способом монтажу, і є відмінною альтернативою дорогим ексклюзивним матеріалам. Давайте розглянемо, що вони собою представляють, якими перевагами володіють і чим відрізняються від оригінальної обробки штукатуркою на мармуровій крихті.

Зміст статті

  • Що таке венеціанська штукатурка
  • Шпалери під «венеціанку»
    • Переваги матеріалу
    • Поради по монтажу
  • Висновок

Що таке венеціанська штукатурка

Всі знають, що Венеція – це місто на воді, збудований ще за часів Стародавнього Риму. Стоять на палях вдома могли не витримати облицювання з натурального каменю, тому для їх оформлення доводилося шукати більш легкі матеріали.

Тоді і придумали особливу штукатурку, яку називали рідким мармуром, так як до її складу входить дрібна крихта з цього каменю.

Обои под венецианскую штукатурку, как альтернатива дорогой отделкеПоверхню буквально сяє і сяє на світлі

Нанесена на поверхню спеціальним способом, вона здається напівпрозорою і переливається на світлі, як справжній мармур. Досі венеціанська штукатурка для стін користується величезною популярністю, так як дозволяє створювати неповторний дизайн і володіє стійкістю до будь-яких зовнішніх впливів.

Але цей спосіб обробки вельми дорогий. Причому висока ціна обумовлена не тільки вартістю самої будівельної суміші, але і складністю нанесення і створення потрібного ефекту. Заплатити за таку роботу доведеться набагато більше, ніж за звичайне вирівнювання стін шпаклівкою або штукатуркою.

Покриття стін венеціанської штукатуркою – довгий і складний процес, що потребує спеціальних навичок і ретельності. Технологія полягає в нанесенні декількох шарів розчину зі змінною товщиною.

Отже:

  • Спочатку поверхню дуже ретельно вирівнюється і загладжується;
  • Потім накладається базовий шар;
  • Після його висихання починається справжня творча робота з нанесення створюють фактуру лессировочных шарів. Їх може бути від двох до десятка, вони можуть бути одного кольору або різних відтінків для створення колірних розтяжок;

Обои под венецианскую штукатурку, как альтернатива дорогой отделкеСтворення венеціанської штукатурки

  • Завершується робота доданням поверхні глянцю або матовою текстури залежно від бажання господаря і вимог до дизайну.

Одним словом, самостійно впоратися з такою роботою, отримавши бажаний результат і не зіпсувавши дорогий матеріал, під силу далеко не всім. А ось оздоблення шпалерами багато хто з нас цілком успішно виконують своїми руками.

Шпалери під «венеціанку»

Шпалери, що імітують дорогу штукатурку, виготовляються з вінілу. Основою для них служить паперовою або флізеліновою полотно.

Зверніть увагу. Матеріал основи має значення для монтажу. Якщо вона паперова, клей потрібно наносити і на стіну, і на задню сторону шпалер, якщо флізелінова – тільки на стіну.

Шпалери венеціанська штукатурка досить товсті і важкі. Завдяки значній товщині вінілу при їх виготовленні вдається якісно імітувати багатошарову структуру оригінального покриття з переливами кольору.

Переваги матеріалу

Крім того, що шпалери обходяться набагато дешевше штукатурки, а їх монтаж займає набагато менше часу, у цього матеріалу є і інші позитивні якості:

  • Вологостійкість. Це в першу чергу стосується шпалер на флізеліновій основі, які можна мити з використанням вологої губки і неагресивних миючих засобів, що не містять хлор;

Обои под венецианскую штукатурку, как альтернатива дорогой отделкеНа цьому фото шпалерами під «венеціанку» обклеєна робоча зона на кухні

  • Пиловідштовхуючі властивості;
  • Стійкість до вицвітання навіть при тривалому прямому попаданні сонячних променів;
  • Довговічність, зносостійкість;
  • Зручність монтажу: достатня товщина дозволяє без побоювання рухати полотно по змащеній клеєм стіни, а рівні краї забезпечують ідеальну стиковку без видимих швів. До того ж такі шпалери, як правило, не вимагають підгонки по малюнку;
  • Ефектний зовнішній вигляд, величезний вибір кольорів і фактур.

Рада. Купуючи шпалери, стежте, щоб на всіх рулонах був зазначений один і той же номер партії. Вироби різних партій можуть незначно відрізнятися за кольором, що стане помітним після наклейки.

Поради по монтажу

Перше, що ви повинні пам’ятати: підготовка стін під венеціанську штукатурку і під імітують її шпалери повинна бути однаково якісним. Поверхню необхідно вирівняти, а кути зробити максимально прямими.

Досягти цього можна різними способами, вибір яких залежить від стану стін. Дуже криві, з великими вибоїнами і тріщинами на поверхні штукатурять або ж стіни облицьовують гіпсокартоном, відносно рівні, потребують лише виправлення дрібних дефектів шпаклюють.

Обои под венецианскую штукатурку, как альтернатива дорогой отделкеВирівнювання стін шпаклівкою

Інструкція по наклеювання шпалер:

  • Після вирівнювання та шліфування стін їх необхідно загрунтувати (див. Грунтовка стін і всі з цього питання). Вінілові шпалери відносяться до розряду тяжких, а грунтовка збільшить адгезію поверхні, що дозволить забезпечити їх краще прилипання;
  • Шпалери нарізаються на смуги по висоті стін з напуском 1-1,5 см зверху і 2,5-3 см знизу;
  • На стіні, відступивши кілька сантиметрів від кута, за допомогою схилу або довгого рівня проводиться вертикальна смуга. Вона буде служити орієнтиром для наклеювання першої смуги;
  • Потім слід приготувати клей, який замішується у відповідності з інструкцією на упаковці;

Рада. Вибирайте клей для важких шпалер. На упаковці є інформація про те, на скільки рулонів або квадратних метрів площі вистачає однієї пачки. Це допоможе вам розрахувати необхідну кількість.

  • Широким валиком нанесіть клей на стіну на всю її висоту. Ширина смуги повинна бути трохи більше ширини рулону;
  • Якщо венеціанська штукатурка шпалери на паперовій основі, то змастити клеєм потрібно і нарізані смуги. Досвідчені будівельники промащують відразу кілька відрізків і складають їх, як показано на малюнку, для просочування клеєм;

Обои под венецианскую штукатурку, как альтернатива дорогой отделкеСкладання смуги шпалер

  • Першу смугу прикладають до верху стіни з невеликим загином на стелю так, щоб її край точно збігався з накресленої лінією. При цьому розгортають тільки верхню частину полотна, нижня поки залишається складеною;
  • Приклеївши шпалери по верху, їх починають розгладжувати пластиковим шпателем від середини до країв, вичавлюючи повітря і поступово опускаючись вниз. Дійшовши до місця згину, полотно розгортають повністю;

Обои под венецианскую штукатурку, как альтернатива дорогой отделкеСухі смуги з флізеліновій основою згортають в рулон і поступово розгортають у міру приклеювання

  • Край другого полотна вирівнюють по крайці першого, стик між ними прокочують маленьким гумовим валиком;
  • Точно так само приклеюють всі інші цілі смуги, а потім обробляють стіни над і під віконними прорізами і дверима.

Роботи повинні виконуватися при температурі 15-25 градусів, до повного висихання клею не можна відкривати в кімнаті вікна і допускати появу протягів.

Обои под венецианскую штукатурку, как альтернатива дорогой отделкеНапуски зверху і знизу обрізають гострим канцелярським ножем по лінійці або широкому шпателю, коли шпалери висохнуть

Висновок

В принципі, шпалери-венеціанки нічим, крім дизайну, не відрізняються від будь-яких інших вінілових шпалер, та наклеюють їх звичайним способом, про який розповідає відео в цій статті. Їх основна перевага в створюваній ними атмосфері розкоші та благородства, які виникають в приміщенні, обробленому цієї венеціанської штукатуркою.