Батьки завжди оформляють дитячу з любов’ю, ретельно продумують дизайн, вибирають обробку. І основою стилю в такій кімнаті завжди будуть дитячі шпалери. Ми клеїмо шпалери в дитячій з плюшевими ведмедиками, а потім міняємо їх на супергероїв або піратські кораблі, або з самого початку віддаємо перевагу нейтрально-спокійної класики. У будь-якому випадку, потрібно знати, які шпалери вибрати для дитячої, щоб вони не порушували мікроклімат приміщення і відповідали дитині за віком. У будь-якому випадку, приготуйтеся до того, що дизайн дитячої доведеться міняти по мірі дорослішання дитини: кімната новонародженого малюка і кімната підлітка – це два різних світи. Благо, дизайнери розробили так багато візерунків для самого різного віку-від дошкільнят до студентів, що каталог дитячих шпалер неодмінно запропонує вам потрібне рішення.
Крок перший – вибираємо матеріал шпалер для дитячої
Найкрасивіші шпалери в дитячу можуть виявитися невідповідними, якщо ви неправильно виберіть матеріал. Традиційно для цієї кімнати вибирають папір. У сегменті паперових шпалер дуже багато чудових малюнків: тут і міста, і пташки, і машинки, і кумедні м’які іграшки, і літачки з повітряними кулями, і королівська меблі, та сукні принцес. Такі покриття дозволяють швидко створити потрібний настрій за рахунок візерунків і при цьому не порушують мікроклімат в спальні, адже папір і дихаючі і екологічно чиста. Є тільки один мінус – папір прослужить недовго. Ці покриття схильні до вицвітання на сонці, але, швидше за все, діти розмалюють їх набагато раніше. До того, що шпалери для дітей надовго зберегти на стінах не вийде, потрібно бути готовим.
Навіть якщо малюк не вирішить їх розфарбувати, він все одно так швидко виросте з рисунків, що обробку доведеться міняти.
Ви також можете флізелінові шпалери для дитячої кімнати купити. Ці покриття теж цілком безпечні і вважаються екологічно чистими. Але вони трохи щільніше паперових. Більш практичним варіантом стануть полотна під фарбування. Тоді ви легко зможете змінити колір обробки або зафарбувати власну творчість малюка. Текстура вибирається універсальна – наприклад, під штукатурку.
Найбільш практичними вважають вінілові красиві шпалери. Такі полотна порадують довговічністю, зручністю обклеювання, високими показниками стійкості кольору. Але в кімнатах крихіток, які швидко виростуть з милого малюнка з кумедними звірятами, такі шпалери все ж не потрібні – немає сенсу переплачувати за їх довговічність. Зате шпалери в дитячу підлітків цілком можуть бути вініловими – в цьому сегменті випускається багато тематичних полотен, наприклад, в стилі поп-арт, вінтаж, лофт. Варіанти дитячих шпалер для підлітків: з прапорами, з повітряними кулями, з картами, з шестірнями.
На фото шпалер в інтер’єрі також часто можна зустріти рідкі шпалери. Це не зовсім шпалери, а декоративна штукатурка на основі текстильних волокон. Вважається повністю безпечною, легко наноситься, не притягає пил, але не відрізняється вологостійкістю. Зате забруднену ділянку з рідкими шпалерами можна замінити. Такий варіант – гарні шпалери в дитячу для різностатевих дітей. Ви обираєте тільки універсальний відтінок, а фактура, нагадує штукатурку, підійде кожному.
Але і це ще не всі види дитячих шпалер. Треба окремо відзначити фотошпалери, яскраві панно, які наклеюються на вільну стіну в кімнаті і привертають до себе увагу. Вони виконуються, як правило, на паперовій основі і вимагають акуратності при поклейці, але результат того вартий – ви отримуєте виразний акцент на стіні, справжнє вікно в інший світ, близький і зрозумілий вашій дитині.
Крок другий – вибираємо колір шпалер для стін дитячої кімнати
Кращі дитячі шпалери – ті, які сподобаються вашій дитині. Однак завдання батьків полягає в тому, щоб направити вибір в потрібне русло. Що стосується кольору, то тут важливо враховувати темперамент. Якщо він дуже активний і рухливий, то можна трохи «приглушити» його діяльність, використовуючи в обробці нейтральні кольори. Якщо ж дитина, навпаки, надто спокійний, то обробку можна зробити динамічній і яскравій, тільки не викликає.
Психологи вже написали цілі томи про те, як колір шпалер у дитячу впливає на психіку малюка. І до них варто прислухатися у виборі обробки:
Якщо ви вирішили комбінуємо шпалери в дитячій, то все одно доведеться дотримуватися обраної колірної гами. Це може бути поєднання синього і білого або рожевого і кавового. Можна ввести третій колір як акцент, але не використовувати 4-5 і більше кольорів. Надмірна строкатість буде дратувати дитину на підсвідомому рівні. Щоб дитячі шпалери підібрати, орієнтуйтеся на сучасні дизайнерські колекції – в них гармонійно, і колірна гамма, і поєднання візерунків.
Майже у всіх каталогах ви знайдете світлі дитячі шпалери. Спеціальне затемнення кімнати не заборонено, але дуже небажано, адже обстановка кімнати повинна залишатися життєрадісною. Дитячі яскраві шпалери теж не завжди підійдуть. Наприклад, вони можуть стати хорошим привертає увагу акцентом в кімнаті дворічного малюка, а ось активного підлітка будуть дратувати. Тому враховуйте темперамент і переваги своєї дитини. За загальним рекомендаціям, без ради з ним ви навряд чи знайдете відповідне поєднання шпалер у дитячу.
Крок третій – вибираємо малюнок на стіні в дитячу кімнату. Орієнтуємося на вік
Шпалери для дитячої кімнати малюка – це поєднання пастельних і яскравих фарб. Чіткі малюнки на стіні не вітаються, цілком достатньо буде ненав’язливого повторюваного візерунка. Якщо вашій дитині 3-4 роки, то варто чергувати шпалери з тематичними малюнками і чисті фонові полотна в природних тонах. Малюнки на шпалерах у дитячу в цьому віці дуже яскраві і великі – це всілякі герої мультфільмів або книг. Художні таланти пробуджуються у дітей в віці до 6 років. Тому сміливо можете вибирати недорогі дитячі шпалери – все одно через пару років їх доведеться міняти. Цікавим рішенням будуть шпалери-розмальовки з контурами малюнків. Такі дитячі шпалери картинки дуже цікаві і завжди сприймаються на ура, адже творчість ще й заохочується!
А якщо ви оформляєте кімнату для дитини 9-11 років, то дитячі шпалери для стін повинні бути якісними. Це період консерватизму. Якщо захочете щось кардинально змінити в дитячій, зустрінете опір. У цьому віці найбільш затребуваними вважаються малюнки на стіні в дитячу, причому вони повинні мати чітке гендерна відмінність: машинки – для хлопчиків, принцеси – для дівчаток. Дитячі шпалери для хлопчиків можуть бути з зображеннями лицарів, роботів, техніки, фантастичних міст, швидкісних гоночних трас. А дитячі шпалери для дівчаток будуть прикрашати милі тварини, метелики і квіти.
Варто уникати абстрактних малюнків (вони занадто складні для сприйняття) і складних повторюваних геометричних візерунків (більшості дітей вони здаються занадто нудними). Зате шпалери дитячі морські майже завжди сприймаються позитивно і у дівчаток, і у хлопчиків. Також ви можете використовувати в смужку дитячі шпалери – такі полотна послужать нейтральним фоном.
До речі, легко і швидко змінити інтер’єр допоможуть наклейки на шпалери в дитячу. Якщо ви з самого початку обрали якісні покриття і не плануєте в найближчі 3-5 років робити ремонт, то дозвольте дитині вибрати відповідні наклейки і декорувати ними стіни. Вінілові наклейки є самих різних тематик, від лицарів до фей. Вони легко приклеюються і також легко видаляються, не пошкоджуючи стіни.
Як будуть виглядати шпалери в інтер’єрі, залежить і від площі кімнати. Не варто перевантажувати скромне простір занадто великими візерунками. Шпалери в маленькій дитячій повинні бути нейтральними і м’якими. Тоді ви зможете використовувати яскраві декоративні елементи, не перевантажуючи простір. І звичайно, перед покупкою краще оцінити дитячі шпалери на фото – так ви отримаєте повне уявлення про те, як обраний вами малюнок буде виглядати в просторі, і не помилитеся.