Шпалери з вінілу: властивості, характеристики, нюанси догляду

Обои из винила: свойства, характеристики, нюансы ухода

Серед величезного розмаїття сучасних шпалер особливо варто виділити вінілові. Вони відносяться до класу практичних і красивих видів настінного покриття. Їх довговічність і вишуканий стиль привертають увагу тих, хто цінує якість та неповторний дизайн.

Якими ж особливостями відрізняються вінілові шпалери? Які їхні сильні сторони і недоліки? І як правильно доглядати за таким видом покриття?

Склад і технічні характеристики

Що ж, власне, являють собою шпалери, називаються вініловими? Складаються вони з двох шарів, верхній з яких, або базовий, — полівінілхлоридний (вініловий), а нижній, клеяться до стіни, – паперовий або флізеліновий.

Міцність і інші характеристики вінілових шпалер залежать як від шару-основи, так і від виду вінілу. Так, паперова основа менш міцна і щільна, ніж флізелінова. А на зовнішній вигляд покриття та його товщину, а також особливості догляду впливає вид вінілу, його обробка (тиснення, малюнок і так далі).

Всі шпалери з вінілу славляться великою різноманітністю варіантів. Це дає широкий простір у виборі оформлення інтер’єру.

Такі шпалери підходять практично для будь-яких приміщень, житлових і нежитлових. Вони довговічні.

Є покриття, призначене для фарбування, що дає додаткові можливості прикрасити кімнату на свій смак.

Для поклейки шпалер з вінілу використовується спеціальний клей, так як вони досить важкі. Сам клейовий склад наноситься тільки на стіну.

Пару слів про поклейці

Поклейка смуг шпалер виконується встик. При цьому важливо стежити, щоб вони не розтягувалися, інакше при висиханні шви можуть зміститися.

Обои из винила: свойства, характеристики, нюансы ухода

Приміщення, обклеєне шпалерами з вінілу, буде виглядати багато і мати оригінальний індивідуальний дизайн. Можна вибрати підходящий варіант забарвлення і фактуру покриття. Наприклад, шпалери можуть імітувати такі оздоблювальні матеріали, як цегла, кахельна плитка, декоративна штукатурка або дерево.

Крім того, високі шумопоглинаючі властивості таких шпалер. Вони стійкі до пошкоджень, чого не скажеш про паперових або текстильних.

Вініл – негорючий речовина, тому шпалери з нього не займаються. А це важливий показник щодо пожежної безпеки приміщення.

Види вінілових шпалер

Верхній вініловий шар може бути декількох видів. Від особливостей виду залежить повітропроникність шпалер, їх товщина, а також зовнішні характеристики. Розрізняють чотири основних види вінілового покриття:

  • спінений вініл;
  • гладкий, або щільний;
  • твердий;
  • шовкографія.

Найбільш поширений спінений вініл. Такі шпалери мають виражений, явний і чіткий рельєф. Пориста структура робить покриття повітропроникним. Такі шпалери легкі, з ними легко працювати.

Спінений вініл

Обои из винила: свойства, характеристики, нюансы ухода

Шпалери зі спіненого вінілу можна фарбувати і протирати вологою ганчіркою. Проте сильно мочити їх не варто, так як пориста поверхня може увібрати надлишок вологи.

Рекомендація. Важливою перевагою вспененного вінілу є те, що він прекрасно приховує нерівності на поверхні. Тому такі шпалери можна клеїти на непідготовлені (нерівні) стіни, не боячись, що дефекти будуть сильно видні.

Гладкий вініл

Гладкий вініл, або по-іншому, щільний – виготовлений таким чином, що його можна мити. Це досить міцне покриття, яке має найчастіше гладку поверхню. Бувають також рельєфні варіанти у вигляді цегляної кладки або каменю. Часто шпалери з щільного вінілу клеять в місцях з високою вологістю, наприклад, на кухні, в коридорі або у ванній. Їх структура така, що за їх поверхнею легко доглядати.

Обои из винила: свойства, характеристики, нюансы уходаДізнайтеся витрата водоемульсійною фарби для стін перед покупкою — це допоможе уникнути зайвих витрат.

Про стільниці для кухні з плитки читайте в цій статті. Тут же можна дізнатися про всі існуючі види кухонних стільниць та критерії вибору найкращої.

Важливо те, що гладкий вініл стійкий до сонячного світла: його колір не вигоряє на сонці. Також при митті таких шпалер можна використовувати миючі засоби.

В процесі виготовлення з такого матеріалу виводяться всі шкідливі речовини, тому при кімнатній температурі вони не випаровуються і не шкодять здоров’ю.

Твердий вініл

Обои из винила: свойства, характеристики, нюансы ухода

Твердий вініл може імітувати багато матеріали, дуже стійкий до механічних пошкоджень. Цей матеріал досить щільний.

По виду шпалери з твердого вінілу можуть нагадувати декоративну штукатурку, різні види тканини або плитку.

Важливим якістю є повітропроникність.

Шовкографія

Шпалери шовкографія по праву вважаються найбільш привабливим видом вінілових шпалер. Своєю назвою цей вид вінілу зобов’язаний тим, що його поверхня нагадує шовк. Такий ефект виникає завдяки особливому методу гарячого тиснення.

Такі шпалери виходять плоскими, тонкими і по вигляду нагадують тканину з шовкових ниток.

Обои из винила: свойства, характеристики, нюансы ухода

Шовкографія виглядає дуже багато і оригінально. Завдяки такому покриттю в кімнаті можна створити по-справжньому ефектну обстановку. Разом з тим такі шпалери довговічні і міцні.

Розміри рулонів

Щоб правильно розрахувати необхідну кількість рулонів шпалер для кімнати, потрібно не тільки виміряти площу поверхні, але і уважно вивчити дані на етикетці.

Є три варіанти розмірів рулонів вінілових шпалер. Найпоширеніший — 0,53 х 10,05 м. Якщо це шпалери зі спіненого вінілу, призначені для фарбування, то розміри рулону можуть бути 1,0×10 м або 1,06×25 м.

Таким чином, розраховуючи потрібну кількість матеріалу, врахуйте ці невеликі розбіжності. Відсутній рулон, звичайно, можна буде докупити, але немає гарантії, що відтінок буде повністю відповідати тому, що у вас вже є. Тому краще відразу порахувати правильно.

Переваги

Є кілька виправданих причин, чому вінілові шпалери користуються чималою популярністю.

Перше, що кидається в очі, — це, звичайно ж, їх краса. І тут дійсно є з чого вибрати. Імітація різних матеріалів – каменю, тканин, штукатурки – деколи настільки натуральна, що важко визначити з першого погляду, яке ж це покриття насправді. До ваших послуг шпалери будь-яких забарвлень і фактур.

Обои из винила: свойства, характеристики, нюансы ухода

Стіни, обклеєні вініловими шпалерами, здаються об’ємними, що надає кімнаті більше затишку і вишуканості одночасно. Разом з тим, такі стіни поглинають звуки, що може бути особливо важливо в багатоквартирних будинках.

Стіни, на які ви збираєтеся клеїти такі шпалери, не обов’язково вирівнювати до ідеального стану. Сама структура матеріалу така, що здатна успішно приховати нерівності, тріщини та інші вади. А це дає можливість заощадити час і деякі кошти для підготовки поверхні.

Своєю популярністю шпалери з вінілу зобов’язані наступним якостям:

  • стійкість до механічних пошкоджень;
  • щільність;
  • довговічність;
  • стійкість до вологи.

Деякі види вінілових шпалер можна протирати вологою ганчіркою, інші ж – навіть мити миючими засобами. Це допомагає зберігати їх доглянутим і чистим. При правильному догляді покриття зберігає привабливий зовнішній вигляд.

Багато переживають про екологічну чистоту матеріалу. Доведено, що вініл сам по собі не виділяє в атмосферу шкідливих речовин. Те ж можна сказати і основі, папері або флізелін. Фарби, що використовуються при виготовленні, також нешкідливі, так як мають водну основу.

Важливо! При покупці завжди перевіряйте сертифікати якості продукції. Тільки тоді ви зможете бути впевнені в екологічності товару.

Ще одним важливим фактором на користь шпалер вініл є те, що вони не втрачають своєї привабливості під прямими сонячними променями, тобто їх колір не вигоряє. Така обробка буде служити вам довго, зберігаючи первісну красу.

Чи є у цього виду покриття недоліки?

Звичайно, є у вінілових шпалер і деякі мінуси — недоліки, які не можна ігнорувати. Це допоможе уникнути розчарувань у подальшому.

Обои из винила: свойства, характеристики, нюансы ухода

Перша особливість стосується властивостей цього матеріалу розбухати при намоканні, а потім, у міру висихання, звужуватися. Тому при відсутності досвіду можуть виникнути проблеми при поклейці. У деяких видів буває важко підігнати шви.

Далеко не всі види вінілових шпалер є повітронепроникними. Так, спінений вініл добре пропускає повітря. Але не рекомендується клеїти такі шпалери, особливо із щільного вінілу, в місцях з поганою вентиляцією або підвищеною вологістю, а також у дитячих.

Якщо можна вважати недоліком ціну, то його також варто згадати. Вінілові шпалери відносяться до категорії дорогих. Але за ціною стоїть гарна якість і довговічність. Прослужити вони можуть 7-10 років. При правильному зверненні вони будуть всі так само добре виглядати.

Відгуки

Юрій, Москва: Багато чули про принади вінілових шпалер і вирішили спробувати. Вибрали варіант на флізеліновій основі, рулони шириною 1 метр. На диво, приклеїлися широкі смуги досить легко. Зручно також, що намазувати клеєм потрібно тільки стіну. Ці два моменти добре заощадили наш час.

Лягли шпалери дуже добре, при висиханні не тріщали, як паперові. Не відчувалося вогкості. Вже на наступний день кімната була готова, так що ми змогли розставити меблі.

Марія, Омськ: У нас дуже нерівні стіни. Тому шукали шпалери, які могли б максимально приховати недоліки. Друзі порадили вінілові. Вони, мовляв, об’ємні і рельєфні. Поклеїти вінілові шпалери, ми не розчарувалися. Вибрали шпалери гарячого тиснення: шалено красиві!

Перепади в рівні і шорсткості на стінах вони чудово приховали. Тепер кімната виглядає по-особливому ошатною і багатою. У нас маленькі діти, тому привернуло ще й те, що обі можна мити. І робити це не важко: всі забруднення видаляються просто. Головне – кімната завжди виглядає красиво і залишається чистою.

Ольга, Білгород: Коли думали про виборі шпалер, хотілося чогось красивого і практичного, того, що служило б довго. Зупинилися на вінілових шпалерах. Для кухні вибрали миються, а в коридор купили спінені.

Добре, що заздалегідь з’ясували питання, просвічують чи вінілові шпалери. Стіна була з темними плямами, тому попередньо покрили її гіпсової грунтовкою. А потім сміливо поклеїли світлі шпалери. Виглядають вони дійсно шикарно, і їх легко мити. Не рвуться і не зношуються – все, як ми і хотіли.

Як доглядати?

Чи можна мити вінілові шпалери? Загалом, таке покриття відноситься до класу миється покриття. Ось тільки допустима ступінь намокання вказана на упаковці, і її слід враховувати. Так як різні види вінілу мають трохи різну структуру (вона може бути пористою або щільною), застосовуються і різні види чищення.

Чи можна і як помити вінілові шпалери?

На упаковці є маркування. Значок у вигляді однієї хвилі вказує на те, що шпалери можна протирати тільки вологою ганчіркою. Вона повинна бути добре віджатою, інакше волога вбереться в поверхню.

Якщо ж на упаковці позначені три хвилі, а також щітка, такі шпалери можна мити із застосуванням миючого засобу і використовувати для чищення жорстку щітку.

Обои из винила: свойства, характеристики, нюансы ухода

Так як шпалери вінілові мають рельєфну поверхню, на них скупчується пил. Тому прибирання повинна починатися з того, щоб скинути цю пил сухою ганчіркою або скористатися пилососом. Якщо є необхідність у вологому чищенню шпалер, на них не залишиться розлучень від пилу.

Як і чим помити шпалери вінілові? Для цього підійде просто чиста вода, а якщо забруднення сильне, то мильний розчин або спирт.

Використовувати абразивні чистячі засоби або агресивні хімікати не можна, адже вони зашкодять саму структуру покриття. До них відносяться розчинники, відбілювачі або скипидар.

Якщо ви використовуєте губку, то вона повинна бути виключно натуральної.

Мити шпалери слід знизу вгору, щоб не залишалося слідів або плям. Мильний розчин або спирт потрібно змити чистою водою, а потім прибрати залишки вологи з поверхні за допомогою бавовняної ганчірки. Шпалери не варто старанно терти.

Рада. Чистячий засіб перед застосуванням краще випробувати на окремому шматочку шпалер.

Якщо здійснювати догляд правильно, шпалери вінілові збережуть непошкодженій свою структуру і красу на довгі роки.

Як вибрати?

Так як є багато різновидів шпалер з вінілу, при виборі необхідно визначитися, для якої кімнати вони будуть призначені і які потреби повинні задовольнити. Яку саме поверхня ви бажаєте отримати?

Якщо вам потрібно вологостійке настінне покриття, призначене для ванної або кухні, дивіться характеристики шпалер на упаковці, і обирайте з миючими властивостями.

Обои из винила: свойства, характеристики, нюансы ухода

Текстура і малюнок можуть ідеально підходити для одних приміщень і бути зовсім неприйнятними для інших. Шпалери вінілові можуть бути схожими на цегляну стіну, імітувати венеціанську штукатурку або шкіру.

Те ж можна сказати і про колір шпалер: вибір відтінків колірної палітри досить широкий. Таке покриття робить стіни об’ємними, дозволяє грати зі світлом. Тому враховуйте розміри і освітленість кімнати.

Обои из винила: свойства, характеристики, нюансы уходаЧитайте про те, як виконується звукоізоляція стін з гіпсокартону і які матеріали необхідні для виконання робіт по звукоізоляції стін.

Дізнайтеся, як вибрати стільницю для кухні, тут — все про виробників, види існуючих стільниць та тонкощах її експлуатації.

Можливості і властивості фарби акрилової латексної описані в статті за адресою: https://ru-remont.com/materialy/kraski/obzor-krasok-dlya-pokraski-sten.html

Також важливо врахувати можливість механічних пошкоджень. Якщо в приміщенні багато людей, є маленькі діти або домашні тварини, варто вибирати варіант більш щільного і міцного покриття.

Безсумнівно, шпалери вінілові – прекрасний вибір для тих, хто цінує екологічність, чималий термін служби покриття, висока якість і красу.