Шпалери з візерунками: їх види та особливості

Серед широкого асортименту шпалер: однотонних, з малюнками, картинками, написами, гідне місце займають шпалери з візерунками. Нанесення на стіни трафаретно повторюваних зображень у вигляді переплетення геометричних фігур, етнічних орнаментів, класичних гербів, східних мотивів практикується вже кілька століть. У кожної країни є власні візерунки, що стали популярними на весь світ. Такі візерунки давно прижилися на шпалерах, не втрачають актуальності багато років.

Особливості шпалер

Візерунками на шпалерах називаються неодноразово повторювані зображення ліній, фарб, тіней. Шпалери з таким нанесенням відрізняються один від одного характером перетинання ліній, багатократністю їх повторів.

Симетричність візерунків, їх здатність не дратувати очі, привабливість переплетень, змушує довго вдивлятися в вигадливі лінії, надають сильну заспокійливу дію на людину. Такі шпалери, навіть у поєднанні великих малюнків з дрібними, не надають зайве навантаження на приміщення, створюють особливий затишок, комфорт будинку. Візерунковий малюнок, на думку дизайнерів, вважається найбільш м’яким для приміщення.

Увага! Недолік шпалер з візерунками полягає в складності їх наклейки на стіни. Візерункові лінії вимагають стикування в певних місцях, з чим новачок може не впоратися. Тому купуйте такі шпалери з запасом.

Види візерунків на шпалерах

Візерунки відрізняються від малюнка відсутністю сюжетності. На шпалерах вони можуть бути нанесені у вигляді рослинних, східних орнаментів. Найбільш часті візерунки на шпалерах:

  • східні орнаменти;
  • рослинні мотиви;
  • смужка;
  • клітка;
  • ромб;
  • решітка;
  • зигзаг.

Обои с узорами: их виды и особенности

Темні шпалери з квітковим малюнком

Більшість геометричних візерунків ідеально підходить для сучасних квартир. Наприклад, смужка універсальна і рекомендується майже для будь-якого інтер’єру: від лофту, хай-тека до класичного. Клітина відмінно сумісна з англійським стилем. Зигзаги, ромби підійдуть молодіжних кімнат.

Модна класика

Класичними і не виходять з моди вважаються візерунки з вензелями, в стилі дамаск і пейслі.

Дамаск

Така назва, крім особливо міцної сталі, сирійської столиці, отримав східний візерунок. Він являє собою складний квітковий орнамент у вигляді квітів, завитків, листя, укладених у ромби, розташовані в шаховому порядку, оточені тонкими химерними лініями.

Незважаючи на витіюватість малюнка, східну розкіш, рисунки виконуються у стриманих кольорах, зазвичай в 2-3 кольори. Виглядають строго, елегантно.

Вони підходять для кімнат в класичному, східному стилі, ідеальні для зонування. В модерн-інтер’єрі краще обробити «дамаском» одну акцентну стінку.

Обережно! Дамаск, особливо в темних тонах, здатний збільшити приміщення. Якщо вирішили облагородити кімнату таким стилем, меблів, предметів декору повинно бути по мінімуму.

Обои с узорами: их виды и особенности

Світлі шпалери для кімнати з східним візерунком дамаск

Вензелі

Вензелі – це складні монограми з ініціалів людей, прикрашені складним переплетенням ліній, візерунків. Друк з вензелем аристократи наносили на предмети розкоші, листи. Сьогодні вони не несуть такої функції, на сучасних шпалерах це можуть бути мереживні літери, листя, квіти, обрамлені переплетеннями.

Шпалери з вензелями стануть прикрасою вітальні, зали, вітальні, спальні, іноді передпокою, якщо вона має достатні розміри. У маленьких приміщеннях вони служать елементом декору, виділення окремої зони. Вишукано поєднуються разом з смугастими стінами.

Пейслі

Такий візерунок з східними корінням ще називається індійськими або турецькими огірками. Краплеподібні малюнки різних форм мають химерний рослинний орнамент. Їх тони зазвичай теплі, м’які, в малюнку максимум три кольори. Однак сучасні дизайнери пропонують авангардні, більш строкаті рішення пейслі.

Огірковий стиль надає розкоші, східного колориту не тільки вітальні кімнаті, але і спальні, робочого кабінету. Підходить для зонування. Недоречний в дитячих кімнатах, кухні.

При виборі візерункових шпалер обов’язково потрібно враховувати особливості приміщень, їх освітлення, тип меблів, її кількість. На багатьох сучасних шпалерах завдяки сміливим дизайнерським рішенням візерунковий малюнок стає більш виразним, контрастним. Вони привертають увагу в магазинах, акцентують на собі увагу покупців. Однак надто активні стіни не любить сусідства з громіздкою або занадто яскравою меблями, достатком аксесуарами. Тому перевагу краще віддати стриманому інтер’єру, однотонності у підборі предметів декору.

Обои с узорами: их виды и особенности

Інтер’єр з виразним візерунком на шпалерах