Стильний дизайн для дому та офісу: фото інтер’єрів з фотошпалерами

Стильный дизайн для дома и офиса: фото интерьеров с фотообоями

Фотошпалери привертають все більшу увагу споживачів, і сучасні інтер’єри все частіше прикрашаються саме таким способом.

Оскільки постійно удосконалюються технології їх виготовлення, а виробники пропонують масу різноманітних варіантів як по якості і фактурі, так і за відтінками і сюжетних композицій, перетворити інтер’єр, оформлений в будь-якому стилі, стало набагато легше, і такі процеси не займають багато часу.

При правильному поєднанні відтінків, гармонійному поєднанні декоративних предметів і деталей в кімнатах, а також за рахунок додаткових ефектів, здатних проявитися при застосуванні окремих категорій малюнків ви зможете підкреслити оригінальний стиль приміщення і створити в кімнаті особливу атмосферу.

Позитивні властивості

Стильный дизайн для дома и офиса: фото интерьеров с фотообоями

Фотошпалери, пропоновані сучасними виробниками, вже давно завоювали довіру споживачів. Пов’язано це не тільки з прийнятною вартістю і оригінальністю таких матеріалів, але і з багатьма додатковими перевагами, які відкриваються при їх використанні:

 • фотошпалери забезпечують перетворення інтер’єру, надаючи вплив на сприйняття розмірів кімнати. Так, більш темні і похмурі відтінки звужують простір, світлі і яскраві тони здатні візуально його розширити. Такі ж ефекти виробляють великі і дрібні малюнки;
   
 • завдяки незвичайним сюжетів сучасні фотошпалери в інтер’єрі здатні привернути увагу до окремим функціональним зонам кімнати, забезпечивши поділ простору;
   
 • деякі фотошпалери стійкі до впливу вологи, пари, спокійно реагують на температуру і не знебарвлюються в процесі використання, що дозволяє перетворювати навіть кухню і ванну кімнату;
   
 • Стильный дизайн для дома и офиса: фото интерьеров с фотообоями

 • більшість фотошпалер вважаються екологічно чистими і не справляють негативного впливу на стан здоров’я людини і тварин;
   
 • фотошпалери досить міцні і довговічні, завдяки чому проблема з оформленням інтер’єру може бути вирішена на декілька років вперед;
   
 • такі матеріали дуже просто клеяться і знімаються з поверхні, а для монтажу необхідно наявність мінімуму предметів і допоміжних матеріалів, що істотно знижує витрати на обробку поверхонь;
   
 • висока якість малюнків забезпечує реалістичне сприйняття зображених сюжетів;
   
 • деякі фотошпалери мають додатковий захисний шар, який перешкоджає псуванню малюнка і появи подряпин на поверхні;
   
 • у разі забруднень деякі типи фотошпалер можна легко відмити з допомогою спеціальних засобів без псування кольору або фактури.

Стильный дизайн для дома и офиса: фото интерьеров с фотообоями

Серед естетичних властивостей фотошпалер можна назвати достаток відтінків, сюжетів, розмірів і форматів малюнка, а також їх універсальність, оскільки такі композиції можна клеїти не тільки на стіну, а також на стелю, двері, меблі та інші поверхні.

Порада: якщо ви не можете вибрати готові фотошпалери, які могли б гармонійно поєднуватися зі стилем інтер’єру, зробіть замовлення на виготовлення власного малюнка в спеціалізованих фірмах.

Стильный дизайн для дома и офиса: фото интерьеров с фотообоями

Висока якість і різноманітність типів фотошпалер дозволяє кожному прикрасити інтер’єр у відповідності зі своїми вподобаннями без зайвих витрат, зусиль і часу. Саме тому фотошпалери вважаються одним з найбільш цікавих і практичних способів прикраси приміщень.

Особливості сучасних фотопанно

Завдяки новим технологіям сьогоднішні фотошпалери значно відрізняються від аналогів, які були популярні десять років тому. Тепер вони робляться не тільки на паперовій, але також на вініловій і флізеліновій основі, а деякі види фотошпалер поєднують в собі відразу кілька компонентів.

Стильный дизайн для дома и офиса: фото интерьеров с фотообоями

Для забезпечення довговічності деякі фотошпалери ламінують або покривають захисною плівкою.

Порада: якщо у вас немає часу або бажання використовувати клей для нанесення фотошпалер на стіну, вибирайте варіанти, які вже мають клейкий шар. Досить зняти захисний папір і малюнок можна приклеювати до поверхні.

В залежності від характеру поверхні розрізняють глянцеві і матові фотошпалери, здатні виробляти різний ефект в залежності від яскравості та напрямки освітлення. Деякі фотошпалери імітують натуральні матеріали, такі як дерево, камінь, цегла, мармур, шкіру, тканину та багато інших.

Стильный дизайн для дома и офиса: фото интерьеров с фотообоями

Зверніть увагу, що вибирати підходящий сюжет необхідно, орієнтуючись на кілька особливостей приміщення. Важливо враховувати не тільки стиль оформлення кімнати або її колірну гаму, а також розміри, призначення кімнати, ступінь освітлення, характер жителів і багато інші фактори. В залежності від того, який ефект повинні виробляти вибрані вами фотошпалери, можна зупинитися на наступних варіантах:

 • панорамні фотошпалери – як правило, зображують просторі краєвиди і природні сюжети, забезпечують розширення простору. Досить часто зображуються як виду з вікна, з балкона, тераси, арок і дверей;
   
 • Стильный дизайн для дома и офиса: фото интерьеров с фотообоями

 • фонові шпалери – не містять конкретного сюжету, але при цьому несуть певне смислове навантаження, наталкивая на роздуми. Зазвичай такі шпалери представлені у вигляді абстракції, візерунків, геометричних фігур;
   
 • Стильный дизайн для дома и офиса: фото интерьеров с фотообоями

 • предметні фотошпалери – зображують один предмет або символ. Такі фотошпалери досить часто представлені у вигляді макрозйомки або об’ємних зображень;
   
 • фотошпалери з перспективою – відносяться до категорії природних сюжетів, але мають одну істотну відмінність: вид на пейзажі простягається з однієї точки, наприклад, з початку дороги або річки. В результаті здається, що ви присутні в зображеній ситуації;
   
 • Стильный дизайн для дома и офиса: фото интерьеров с фотообоями

 • реалістичні фотошпалери – нове рішення в сучасних зображеннях, малюнки роблять 3-D ефект, візуально перетворюючи розміри приміщення.

Стильный дизайн для дома и офиса: фото интерьеров с фотообоями

Фотошпалери можуть бути кольоровими, чорно-білими, а також оформленими у вигляді сепії, ескізу, фрески і в інших стилях.

Перш ніж зупинитися на відповідному варіанті, подумайте, чи справді такий ефект буде відповідати стилю інтер’єру. Наприклад, в стилі модерн або хай-тек недоречно використовувати фрески або фотошпалери з ретро-малюнками, а старовинні напрямки, такі як класика, кантрі, прованс і інші, не прикрашаються фотошпалерами з 3-D ефектом або абстракцією.

Стильный дизайн для дома и офиса: фото интерьеров с фотообоями

Вибираючи шпалери, також зверніть увагу на кількість текстур (льон, іній і т. д.): навіть один малюнок, оформлений в різних текстурах, сприймається по-різному і має свої особливості.

Заздалегідь продумайте, як краще всього представити малюнок в інтер’єрі. Необов’язково клеїти шпалери на всю стіну. Можна придбати вузькі фотошпалери на шафи або двері, причому вони можуть бути як горизонтальними, так і вертикальними. Крім того, з фотошпалер можна зробити незвичайне панно, оформити у вигляді суцільних або модульної картини. Як бачите, існує маса способів декору фотошпалер і їх уявлення в просторі, тому не варто обмежуватися стандартними варіантами.

Принципи вибору малюнка

Як вже було зазначено вище, фотошпалери можна використовувати абсолютно будь-якому приміщенні. Але малюнок, обраний в якості основи, повинен гармоніювати не тільки зі стилем, але і з самим призначенням кімнати.

Стильный дизайн для дома и офиса: фото интерьеров с фотообоями

Наприклад, на кухні фотошпалери повинні сприяти підняттю настрою і пробудження апетиту. Досить часто в таких кімнатах використовуються фотошпалери, зображують продукти або напої. Дуже сміливо і цікаво виглядають фруктові композиції, причому необов’язково клеїти такі фотошпалери на стіну біля обіднього столу. З їх допомогою можна прикрасити панель в зоні готування.

Ще один популярний сюжет на кухні – це кава. Кавові зерна здатні підкреслити благородство стилю, до того ж, такі малюнки володіють внутрішньою енергією. Якщо така тематика вас не приваблює, то можна реалізувати багато інші ідеї: затишні дворики і кафе, пейзажі, морську тематику, квіткові композиції або абстракції, виконані в яскравих відтінках.

Стильный дизайн для дома и офиса: фото интерьеров с фотообоями

Пам’ятаєте! Оскільки на кухні і інших кімнатах, як правило, фотошпалери розміщуються на вільній стіні, вибирайте широкоформатні варіанти з якісним зображенням і чіткими лініями. Недостатньо якісні малюнки будуть псувати не тільки стіну, але і весь інтер’єр приміщення.

У вітальню підійдуть шпалери з пейзажами, тваринами, відомими архітектурними спорудами чи містами, квітами або деревами. Спальну кімнату можна прикрасити квітковими і природними композиціями, а також романтичними зображеннями Парижа, водоспадами, лісами, морськими пейзажами або малюнками в стилі ретро.

Стильный дизайн для дома и офиса: фото интерьеров с фотообоями

Дитяча кімната дозволяє проявити фантазію, оскільки тут можна використовувати величезну кількість яскравих і веселих малюнків. Для хлопчиків підійдуть машини, роботи, зображення космосу, тварини, герої мультфільмів, для дівчаток – принцеси, квіти, феї, замки, казкові ліси та інші сюжети.

Для дітей постарше вибір малюнка буде залежати від їх уподобань і захоплень: це може бути тема спорту, рукоділля, моди, географії, музики та багато інших.

Стильный дизайн для дома и офиса: фото интерьеров с фотообоями

Ванну кімнату можна прикрасити фотошпалерами з водоспадами, квітами лотоса, морем, небом, пейзажами та іншими композиціями, здатними підкреслити атмосферу свіжості і чистоти.

Порада: при виборі фотошпалер у ванну кімнату бажано зупинитися на світлих відтінках, оскільки похмурі кольори будуть заважати вам розслабитися і не зможуть справити належного ефекту.

Якщо ви вирішили наклеїти шпалери в кабінет, призначений для навчання або роботи, то повинні дотримуватися головного правила: малюнок не повинен відволікати вас від справ. Це ж правило слід дотримуватися, вибираючи шпалери в офіс.

Бажано вибрати сюжети з нейтральними відтінками, не тиснуть на зір і сприяють концентрації уваги: це можуть бути пейзажі, висотні будівлі або тварини.

Стильный дизайн для дома и офиса: фото интерьеров с фотообоями

Фотошпалери будуть відмінним доповненням до стародавнім і сучасним інтер’єрам, але стануть родзинкою вашої кімнати тільки у випадку дотримання всіх правил і деталей такого оформлення.

Не варто економити на якості фотошпалер або вибирати зображення, орієнтуючись на низьку вартість.

Вибір і наклейка фотошпалер – це відмінний спосіб проявити фантазію і продемонструвати всім власне відчуття стилю.