Строгі і аристократичні мотиви в домашньому інтер’єрі: кращі шпалери в англійському стилі для вашого будинку

Строгие и аристократичные мотивы в домашнем интерьере: лучшие обои в английском стиле для вашего дома

Домашні інтер’єри в англійському стилі – це строгий і витончений дизайн, гармонійне поєднання яскравих і світлих фарб, використання меблів і аксесуарів, стилізованих під старовину, але зберегли свій багатий і аристократичний вигляд.

Створювати такі інтер’єри в домі віддають перевагу любителі всього традиційного, які прагнуть підкреслити в будинку атмосферу домашнього затишку і тепла, що межує з урочистістю і стриманістю дизайну.

Бажаєте наблизитися до аристократичним традицій у дизайні? Саме завдяки використанню традиційних відтінків і форм з року в рік цей стиль зберігає свою первинну цінність.

Але сьогодні, коли все частіше спостерігається змішання стилів в інтер’єрі, істинно англійський дизайн можна побачити нечасто.

Якщо ж ви зважилися на такий декор, то повинні усвідомлювати, що найдрібніші деталі, у тому числі і шпалери, вплинуть на його цілісність і правильне сприйняття.

Які ж шпалери в англійському стилі можна використовувати в інтер’єрах такого типу? Давайте розбиратися.

Строгие и аристократичные мотивы в домашнем интерьере: лучшие обои в английском стиле для вашего дома

Розкіш стилю

Про особливості англійського стилю знають багато: масивні меблі з дерева, текстильні елементи декору, аксесуари вишуканих і незвичайних форм. Але в поєднанні елементи такого інтер’єру повинні створювати цілісну старовинну пісню, тому деякі оздоблювальні матеріали можуть зруйнувати вашу задумку.

Щоб в процесі наклеювання шпалер в англійському стилі в інтер’єрі не допускати поширених помилок, зверніть увагу на наступні правила декорування:

 • англійські інтер’єри допускають наявність і темних і яскравих відтінків. Це можуть бути шпалери червоного, бордового, золотого, рожевого, блакитного і багатьох інших квітів. Світлі стіни в такому дизайні теж можуть сприйматися гармонійно, але тоді розбавте нейтральний інтер’єр яскравими вставками і акцентами;
   
 • Строгие и аристократичные мотивы в домашнем интерьере: лучшие обои в английском стиле для вашего дома

 • не забувайте про те, що кольорова гамма кімнати може сприйматися по-різному залежно від її розташування. Інтер’єри південної сторони краще оформити в більш холодних і стриманих кольорах, а північні кімнати – в як можна більш яскравих і насичених;
   
 • відтінок вплине і на розміри декорируемого простору. Якщо кімната маленька – забезпечте переважання світлих тонів. Просторі інтер’єри можна оформити і в більш темних відтінках, зорово зменшують простір;
   
 • в якості підходящих матеріалів для такої обробки можна використовувати шпалери будь-якого типу, але найбільш стильно і оригінально в англійському інтер’єрі будуть виглядати текстильні покриття, а також шпалери, що імітують стару штукатурку;
   
 • з візерунків на стінах у кімнатах англійського типу допускаються природні сюжети, флористика, сувора геометрія (лінії, ромби), класичні орнаменти і завитки, а також традиційна шотландська клітка, що полюбилася багатьом споживачам;
   
 • для різноманітності скомбінуйте шпалери з іншими матеріалами: найкраще на стінах англійського стилю будуть виглядати вставки із дерев’яних панелей і рейок.

Строгие и аристократичные мотивы в домашнем интерьере: лучшие обои в английском стиле для вашего дома

Ключовий момент, який варто враховувати при виборі шпалер для стін в англійських інтер’єрах, – це формування затишної домашньої обстановки. Тому намагайтеся не переборщити з використанням яскравих відтінків, а шпалери з принтами, давлять на психіку, задійте в невеликих кількостях.

Порада: найпростіший варіант реалізації візерункових мотивів у настінному дизайні – створення акцентів на одній із зон шляхом оформлення всієї стіни в кольорі, выделяющемся на більш світлому або темному тлі. Такий варіант не тільки виділить головний ділянку вашої кімнати, але і виправить її неправильну форму.

Однотонні шпалери в такому інтер’єрі можуть виглядати досить нудно, тому не бійтеся використовувати додаткові матеріали для їх оформлення. Це можуть бути молдинги, картинні рами, книжкові полички з дерева, які прикрасять стіни і доповнять англійський аристократичний дизайн.

Зверніть увагу, що саме англійські виробники випускають колекції шпалер, найбільш точно наближені до традиційного англійського стилю. Серед широкого асортименту такої продукції ви знайдете шпалери з різними візерунками, що відрізняються по щільності і текстурі матеріалу, а також за вартістю рулону.

Завдяки такій різноманітності можна оформити в англійському стилі кожну з кімнат у будинку, і всі вони будуть неповторними і унікальними у своєму роді.

Строгие и аристократичные мотивы в домашнем интерьере: лучшие обои в английском стиле для вашего дома

Різновиди англійської стилістики

Поглянувши на фото шпалер в англійському стилі, ви помітите, що багато з них абсолютно відрізняються за специфікою малюнка. З чим пов’язані такі відмінності, якщо традиційному англійському дизайну притаманні загальні риси?

Насправді існує кілька напрямків цього стилю, і всі вони активно застосовуються в старовинних дизайнах:

 • георгіанський стиль відрізняється строгими і симетричними візерунками, схожими з класичним дизайном. Незважаючи на відсутність звивистих ліній, переливів і хвилеподібних форм, такі візерунки будуть уособлювати вишуканість вашого інтер’єру. Ще один тренд цього напряму — флористика;
   
 • вікторіанські шпалери мають спільні риси з індійської тематикою. Великі візерунки з плавними формами у вигляді квіткових і рослинних на текстильних шпалерах прикрашали самі розкішні замки і палаци ХІХ століття;
   
 • Строгие и аристократичные мотивы в домашнем интерьере: лучшие обои в английском стиле для вашего дома

 • одна з тенденцій дизайну англійського типу – шпалери з елементами королівської тематики: це може бути така символіка, як корони або герби;
   
 • геометрія в англійському стилі проявляється у вигляді суворої смужки вертикального, горизонтального і діагонального напрямки, а також тонкої клітини, яка на тлі вишуканих і розкішних атрибутики дизайну буде створювати нотки легкості та простоти.

В інтер’єрах, відведених для відпочинку, найчастіше використовуються шпалери в англійському стилі в квіточку: флористичні візерунки на таких покриттях можуть мати і великі, і дрібні розміри, а яскраві елементи настінного дизайну не порушать легкість і природну красу вашої кімнати.

Строгие и аристократичные мотивы в домашнем интерьере: лучшие обои в английском стиле для вашего дома

Оформлення кімнат

Дизайн вітальні

Оформлення вітальні в англійському стилі починається з вибору кольору. Традиційні відтінки для таких інтер’єрів – червоний, бежевий, темно-зелений, коричневий, блакитний.

Вибір колірної гами стін повинен залежати і від меблів: якщо світла меблі на тлі аналогічних шпалер для стін виглядає гармонійно, то поєднання декількох похмурих матеріалів в такому дизайні неприпустимо, оскільки ви вже не зможете відтворити бажаний затишок.

З світлих шпалер популярні варіанти з квітами, рівними лініями, завитками. Оскільки такі відтінки не будуть давати навантаження на психіку і зір, ви зможете використовувати світлі шпалери для декорування всіх стін в англійському інтер’єрі.

Порада: при бажанні зробити деякі стіни однотонними: це дозволить вам візуально розділити простір.

Строгие и аристократичные мотивы в домашнем интерьере: лучшие обои в английском стиле для вашего дома

Що стосується темних відтінків, а також яскравих акцентних тонів, то в старовинному англійському інтер’єрі вони припустимі лише в деяких частинах вітальні кімнати. Краще, якщо це буде зона з каміном або центральним диваном.

Нерідко для виділення цих зон використовуються шпалери, що імітують цегельну кладку або дерево, але їх не повинно бути багато.

Клітина вважається одним з найпоширеніших варіантів оформлення стін в такому дизайні. Оскільки більшість шпалер в клітку включають в себе і світлі, і темні відтінки, ви зможете оформити з їх допомогою всю поверхню стін.

Строгие и аристократичные мотивы в домашнем интерьере: лучшие обои в английском стиле для вашего дома

Популярний варіант обробки в англійських інтер’єрах – горизонтальне декорування. Верхня і нижня частина стіни оформляється шляхом поєднання однотонних і візерункових шпалер гармонійних відтінків (наприклад, коричневого і бежевого). При бажанні можете використовувати захисні панелі з дерева.

Ліпнина, молдинги, золотисті переливи, вставки у вигляді панно з більш яскравих візерункових композицій – всі ці ефекти також знайдуть застосування в англійському інтер’єрі вітальні, але тільки в тому випадку, якщо ваша кімната володіє достатнім простором, а одна зі стін не закрита високої меблями.

Шпалери для англійської спальні

У спальній кімнаті англійські шпалери в класичному стилі повинні набувати ненав’язливий характер. Надмірно яскраві стіни, прикрашені великими візерунками кричущих відтінків, не дозволять вам розслабитися під час сну, а загальна обстановка кімнати буде сприйматися занадто грубою і давить.

Саме тому найкращий варіант для спальні – англійські шпалери, виконані в пастельних тонах. На тлі такого полотна можуть бути присутніми візерунки у вигляді флористичних композицій, строгих ромбів або смуг, невеликих точок або клітини.

Насичені відтінки, які використовуються для виділення візерунків, необхідно повторити в дизайні інтер’єру.

Строгие и аристократичные мотивы в домашнем интерьере: лучшие обои в английском стиле для вашего дома

Нічна зона англійської спальні вкрай рідко виділяється шпалерами яскравих кольорів. Як правило, всі стіни в таких інтер’єрах одноманітні.

Але якщо ви все ж плануєте розмежувати простір – постарайтеся зробити це за рахунок додаткових аксесуарів: рейок, молдингів, старовинних рам.

Порада: в зоні за ліжком допускається створення панно з шпалер текстильного типу, але в цьому випадку краще повторити малюнок на шторах, покривалах, декоративних подушках та інших аксесуарах з тканини.

Якщо ви плануєте використовувати масивну меблі з темного дерева найкраще підходить до англійської тематики – подбайте про те, щоб інтер’єр сприймався світлим і сонячним. На шпалерах можуть бути присутніми елементи природного тематики: вони не тільки будуть поєднуватися з деревом, але й пожвавить інтер’єр.

Строгие и аристократичные мотивы в домашнем интерьере: лучшие обои в английском стиле для вашего дома

Оскільки англійський стиль уособлює поєднання розкоші і простоти, намагайтеся не допускати змішування акцентів. При наявності меблів з вираженими тематичними формами шпалери мають бути максимально нейтральними (в тому числі і однотонними).

Якщо ж меблі має прості форми – шпалери можуть перетягувати увагу на себе за рахунок візерунків і відтінків.

Англія на кухні: загальні риси

Інтер’єр англійської кухні більше схильний до провінції, ніж до сучасного стилю. Тому і шпалери мають сприйматися, як один з ефектів старовини. Клітка і смужка ідеально вписується в такий інтер’єр і може використовуватися і в зоні готування, і в обідній частині кімнати.

Строгие и аристократичные мотивы в домашнем интерьере: лучшие обои в английском стиле для вашего дома

Шпалери з рослинними і квітковими елементами – ще один вдалий варіант для кухні. Такі візерунки будуть збуджувати апетит, робити кімнату світліше і просторіше. А англійський стиль буде проявлятися в простоти і вишуканості природної тематики.

При оформленні кухні враховуйте деякі особливості. Наприклад, шпалери для стін в англійському стилі тут не повинні мати занадто великі візерунки.

Зайва химерність в інтер’єрі невеликої кухні теж ні до чого. Зате прості мотиви, такі, як сюжети з пташками, метеликами, лісовими тваринами або квітами, відмінно підкреслять тематику заданого стилю.

Яскраві та темні відтінки на такій кухні повинні балансуватися шпалерами світлих кольорів. Якщо ви використовуєте похмурі шпалери з міркувань практичності і безпеки – вибирайте світлу меблі і подумайте про аксесуари і текстилі, який буде виграшно виглядати на такому тлі.

Строгие и аристократичные мотивы в домашнем интерьере: лучшие обои в английском стиле для вашего дома

Зверніть увагу, що і в інших інтер’єрах настінні покриття англійського стилю знайдуть своє застосування. У передпокої можна використовувати шпалери, стилізовані під штукатурку, або полотна з невеликими тематичними принтами світлих відтінків.

У робочому кабінеті шпалери такого типу можуть мати приглушені тони, які сприяють концентрації. Візерунки на стінах в цій кімнаті не повинні бути занадто великими і яскравими: в ідеалі шпалери мають зображати клітку або вертикальну смужку.

Ці та інші можливості декорування допоможуть вам наблизитися до традиційного дизайну англійських палаців і котеджів найзаможніших представників еліт-класу. А для створення аналогічної обробки вам не будуть потрібні значні витрати: більшість шпалер, уособлюють англійський дизайн, мають цілком доступну вартість.