Ексклюзивні, багаті і вишукані інтер’єри все частіше оформляються з використанням нестандартних оздоблювальних матеріалів.
Сучасними характеристиками багатого дизайну вважаються натуральні оздоблювальні матеріали.
Останнім часом в моду знову повертається натуральність – а це значить, що стильні шпалери, що імітують натуральну шкіру, будуть сприйматися актуальними в будь-якому домашньому інтер’єрі.
Але використання таких покриттів вимагає обережності, так як достаток шкіри в дизайні може позбавити інтер’єр атмосфери домашнього затишку. А при недостатньому використанні шкіри в інтер’єрі ви не зможете домогтися бажаного ефекту розкоші.
Щоб оздоблювальні матеріали, що імітують шкіру, дійсно виглядали гармонійно у вашій кімнаті – дивіться наші поради, а також фото шпалер в інтер’єрі під шкіру крокодила, змії, леопарда та інших представників тваринного світу.
Особливості імітують матеріалів для оздоблення стін
Незважаючи на унікальність такого способу обробки, відповідних варіантів шкіряних замінників для стін можна відшукати досить багато. Тому вибір бажаної забарвлення не викличе у вас такої складності, як вибір відповідної текстури матеріалу, а саме ця характеристика безпосередньо вплине на довговічність імітаційних шпалер для стін.
Найбільш поширені в асортименті сучасних виробників, а також найбільш практичні шпалери під шкіру робляться на вініловій основі.
Завдяки рельєфній фактурі полотна, реалістичним переливам і потертостей такі шпалери виглядають як справжня шкіра, тому особливо цінуються покупцями.
Увага! Зовнішній вигляд таких шпалер утворюється за рахунок технологій тиснення, істотно полегшують процес догляду за матеріалами. Шкіряні шпалери можна мити за допомогою побутових коштів, не боячись пошкодити фактуру або насиченість фарби.
Цінуються вінілові шпалери і експлуатаційними характеристиками: вони досить легко клеяться на поверхню, відрізняються високим терміном служби і практично не втрачають зовнішній вигляд при тривалому використанні.
Але при виборі відповідних забарвлень враховуйте, що в рулоні і на стіні такі шпалери сприймаються по-різному, тому, як мінімум, перевірити зовнішній вигляд полотна під різними кутами освітлення.
Незважаючи на те, що більшість споживачів віддають перевагу саме вініловим шпалерам з імітацією шкіри, можна пошукати й інші варіанти. Наприклад, можна наклеїти звичайні паперові шпалери, що зображують шкіру, але не повторюють її фактуру. Такі матеріали менш дорогі, але досить щільні, тому теж протримаються на ваших стінах чимало часу.
Багатошарові шпалери з паперу більше схожі на шкіру по фактурі і обрисами, але такі матеріали не завжди характеризуються високою якістю.
До того ж під впливом вологи папір втрачає свої властивості, тому шкіряні шпалери для стін з паперу, на відміну від вінілових, ви не завжди зможете поклеїти у ванній або на кухні.
Більш надійний варіант, що витримує будь-які експлуатаційні умови, – це флізелінові шпалери. Шпалери для стін під шкіру цього виду складаються з двох шарів: внутрішній – флізелін, який відповідає за довговічність і збереження матеріалу, а зовнішній – сатин, що створює реалістичні матові або глянцеві мотиви на поверхні стін.
Такі шпалери відносяться до найбільш дорогим, але за якісними характеристиками повністю відповідають своїй вартості.
До речі, ціни на шпалери, стилізовані під шкіру, можуть відрізнятися: вони залежать від міцності і складу полотна, складності виконання текстурного малюнка, фірми-виробника і навіть місця, в якому виставлені на продаж.
Шпалери під шкіру в Леруа Мерлен вважаються одними із самих недорогих, а великий асортимент матеріалу дозволить вам вибрати ідеальний варіант для оформлення сучасного інтер’єру своєї кімнати.
Сюжети і кольори
Визначившись з особливостями матеріалів, з яких виготовляються такі шпалери, а також вибравши оптимальний варіант для свого інтер’єру, можна приступати до продумування дизайну кімнати. Вибір малюнка шпалер має залежати відразу від декількох факторів.
По-перше, вкрай важливо підібрати сюжет, відповідний заданій стилістиці. Як правило, шпалери під шкіру використовуються в сучасних інтер’єрах, таких як лофт або модерн. Звичайно, можливе їх застосування і в більш стриманих класичних дизайнах, але таке оформлення вимагає великих зусиль і тимчасових витрат на вибір підходящої імітації шкіри.
Другий фактор безпосередньо впливає на сприйняття обраного малюнка. Мова йде про висвітлення: добре освітлене глянсове або матове покриття заграє всіма барвами, а в похмурому інтер’єрі втратить свій вишуканий зовнішній вигляд.
Увага! Гарне освітлення в таких кімнатах важливо і в силу похмурої забарвлення більшості шпалер, що імітують шкіру. Вони візуально зменшують простір, тому яскраве світло може стати фактором, виконувачем недоліки такого інтер’єру.
На вибір відповідного малюнка може вплинути і призначення інтер’єру. Шпалери під шкіру в інтер’єрі сприймаються, як символ розкоші і витонченості, але деякі кольори при неправильному застосуванні можуть мати прямо протилежний ефект.
Приміром, достаток леопардових шпалер у вітальні може сприйматися як несмак, а яскраві шпалери з забарвленням зебри, наклеєні по всьому периметру спальні, зіпсують ваш відпочинок.
Визначившись з особливостями дизайну, можна приступати до вибору відповідного сюжету імітаційних шпалер:
- шпалери під зміїну шкіру – один з універсальних варіантів: такі матеріали можуть мати безліч забарвлень. Наприклад, шпалери під шкіру пітона можуть мати білий або жовтий колір, не властивий більшості шкіряних матеріалів для стін. Особливість такого сюжету – наявність лусочок різних форм і розмірів, за рахунок чого кімната сприймається більш динамічною. Підходять для сучасних інтер’єрів, у яких необхідно підкреслити атмосферу розкоші і багатства;
- шпалери під шкіру зебри підходять для класичних чорно-білих інтер’єрів, а також усіх сучасних напрямків стилю. Чорно-біла кольорова гамма дозволяє задіяти в дизайні будь-який інший відтінок, а текстура таких матеріалів, в більшості випадків імітує м’яку шкіру, створює додатковий затишок в кімнаті. Такі шпалери підходять і для старовинних кімнат в африканському стилі, тому любителі креативних рішень напевно не пройдуть повз такого варіанту;
- леопардові шпалери стали символом гламурного дизайну. Надмірне використання таких кольорів в інтер’єрі не рекомендується, але часткове застосування шпалер під таку шкіру у вигляді вставок на стінах дозволить створити вишуканий дизайн. Шпалери під леопарда чудово поєднуються з сучасною і старовинними меблями, розбавляють однотонні інтер’єри яскравими природними фарбами, тому особливо виграшно виглядають в якості акцентів на окремих стінах;
- не менш популярні шпалери під крокодилячу шкіру. В силу суворості, масивності і похмурості такі шпалери переважають в інтер’єрах, не призначених для торжества. Зате в передпокої вони послужать не тільки стильним елементом дизайну, але і захисним матеріалом, а в робочому кабінеті підкреслять вашу амбіційність і строгість, допоможуть сконцентруватися і зададуть діловий тон дизайну.
При правильному застосуванні в інтер’єрі всі шпалери такого типу будуть виглядати гармонійно і цілісно. Щоб вам було простіше визначитися з дизайном кімнат, прикрашених такими шпалерами, ми зібрали кілька порад щодо оформлення деяких домашніх інтер’єрів.
Застосування в домашніх інтер’єрах
Незважаючи на те, що шкіра не типова для дизайну спальні, все частіше з допомогою цих матеріалів створюють видимість шкіряних панелей в нічній зоні. Тут шпалери можуть мати абсолютно будь-який відтінок: білий, чорний, коричневий, жовтий, синій і навіть червоний, який, поряд з більш натуральними імітаціями шкіри, починає набувати популярність.
Поклейка шкіряних шпалер біля ліжка одночасно створює й акцент, що притягує увагу, і видимість спинки ліжка, яка може бути відсутні внаслідок необхідності економії простору.
Для створення цілісного дизайну аналогічну шкіру можна використовувати для оббивки меблів або створення невеликих панно на вільних стінах спальні.
У вітальні можна поклеїти шкіряні шпалери коричневого, жовтого, сірого або бежевого відтінку. На тлі нейтральних стін вони не будуть виглядати зухвало, але створять вишукані плавні переходи між відтінками.
Саме світлі шпалери під шкіру краще всього підходять для оформлення вільної стіни залу або вітальні.
Якщо ж ваша мета – створення акцентів, можна використовувати і більш темні варіанти шпалер під шкіру. У цьому випадку створіть стильні панно або наклейте невеликі фрагменти на виступах або нішах.
Непогано виглядає шкіра в камінній зоні, але тільки в тому випадку, якщо камін має просту форму і не оздоблено декоративними деталями на зразок молдингів.
Шпалери, що імітують шкіру, – один з нечисленних видів шпалер, який можна поклеїти у ванній для створення вишуканої сучасної обстановки. Причому шкіряні матеріали будуть ідеально поєднуватися і з кахельною плиткою, і з пластиковими панелями, використовуваними у ванній для виконання захисних функцій.
Клеяться такі шпалери, як правило, в зоні умивальної. Вони створять розкішний фон для широкого дзеркала, а при наявності підсвічування будуть переливатися і віддавати відблиски.
Якщо ваша ванна оформлена на сучасний манер, вам підійдуть і світлі, і темні шкіряні покриття для стін.
Порада: застосування шпалер під шкіру не рекомендується в інтер’єрах, призначених для зустрічі гостей, активного відпочинку або релаксу. Саме тому такі шпалери недоречні в дитячих кімнатах, а також у деяких стилях вітальні.
Зате в кухні вони можуть виглядати цілком гармонійно. Найчастіше такі шпалери використовуються для створення стильного фартуха або виділення окремих частин стін.
Якщо ваша кухня оформлена в світлих тонах, для залучення уваги можна використовувати більш темні шпалери під шкіру. Світлі покриття, навпаки, підійдуть для темних інтер’єрів, так як будуть збільшувати і освітлювати простір.
Зверніть увагу, що використання шпалер такого типу може стати причиною створення позбавленого смаку інтер’єру, тому ретельно підбирайте комбінації фактур і відтінків і враховуйте особливості стилістики кімнати.
Не варто використовувати такі шпалери для оформлення всіх стін: для створення акцентів достатньо однієї-двох.
Також не рекомендується комбінувати відразу кілька видів матеріалів, стилізованих під шкіру, навіть якщо вони мають однакові обриси, але різний відтінок. Краще, якщо шпалери такого типу будуть наклеєні на тлі звичайних однотонних покриттів або шпалер з ледь вираженим рельєфом (наприклад, зернистим).
Для пом’якшення ефектів від переходів між різними матеріалами можна використовувати молдинги.
Якщо ви вже вибрали глянцеві шпалери під шкіру для свого інтер’єру – не намагайтеся вдосконалити дизайн іншими матеріалами з переливаються зовнішнім шаром.
Металізовані, глянцеві шпалери, а також шпалери з блискітками залиште для інших кімнат: в цій ви вже вибрали головний акцентний матеріал.
Правильно застосувавши шпалери під шкіру з урахуванням всіх особливостей декорування, ви зможете в найкоротші терміни перетворити свій інтер’єр до невпізнання. Причому навіть при незначних витратах ви зможете отримати розкішний і багатий інтер’єр.
Тому не бійтеся задіяти новинки на зразок шкіряних шпалер, а також втілювати в реальність креативні дизайнерські рішення їх поклейки.