Текстильні шпалери

Текстильні шпалери

Якщо зазирнути в історію, поява шпалер почалося з того, що люди стали прикріплювати до стін відрізки тканини. І така оббивка в стародавні часи вважалася ознакою розкоші і достатку. У наш же час шпалери настільки поширені, що ми вважаємо їх повсякденним і звичним елементом інтер’єру.


            Текстильные обои

Текстильні, або тканинні, шпалери для стін — чи не найкраще прикраса будь-який з кімнат в квартирі, до того ж існує така кількість різновидів шпалер, що легко і розгубитися при виборі. І тут дизайнери вирішили відродити стару традицію і створили шпалери з текстилю.

Текстильні шпалери: що вони собою представляють?


            Текстильные обои

Верхній шар даної оббивки виготовляється з тканини, основою служить папір, повсть або акрилова тканина дралон. Ціна на текстильні шпалери може значно відрізнятися, і причиною тому служить різниця в матеріалах.
При виробництві текстильних шпалер застосовуються як натуральні тканини, так і штучні. Також даний обробний матеріал відрізняється різними якостями і може бути звукопоглинальним, водовідштовхувальним, щільним і не дуже. Деякі види таких шпалер виготовляються тільки на замовлення і не продаються в простих магазинах. Це ексклюзивні моделі, що відрізняються особливими якостями і зовнішнім виглядом.

Рада. При виборі текстильних шпалер враховуйте не тільки те, чи сподобалося вам саме покриття, але і те, з чого вона виготовлена, а також особливості кімнат.

Причини популярності


            Текстильные обои

Популярність текстильних шпалер, не дивлячись на їх чималу ціну, зрозуміла. На відміну від деяких інших видів покриття, наприклад, паперових шпалер, вони мають особливі незаперечні плюси (хоча й мінуси теж присутні). Наприклад:

  • забезпечують шумоізоляцію;
  • зберігають тепло в приміщенні;
  • їх колір не вигоряє на сонці;
  • створюють надзвичайно затишну обстановку в квартирі.

Додати до цього екологічну чистоту матеріалу і його красу, і стає зрозуміло, чому багато хто віддає перевагу саме текстильних шпалер.


            Текстильные обои

Можливі недоліки

Деякими недоліками, які обов’язково потрібно враховувати, є наступні:

  • висока ціна;
  • складність монтажу порівняно з паперовими шпалерами;
  • маркість;
  • схильність до вбирання запахів.

Деякі види текстильних шпалер доцільніше використовувати не в якості повного покриття стін, а як вставки.

Більшості видів підходить тільки суха прибирання, водовідштовхувальні покриття недешеві.

З недоліків тканинних шпалер слід відзначити також і схильність до пыленакоплению, що, втім, легко вирішується наявністю в будинку пилососа.

Різновиди і широкий вибір


            Текстильные обои

Класифікуються текстильні шпалери за строго визначеними критеріями. Деякі виробляються з ниток, які ніяк не пов’язані один з одним, а укладені паралельно. Такі шпалери називаються нитяними. Інші ж роблять з готового тканинного полотна, з цієї причини їх називають полотняними.

Відрізняються такі шпалери і розмірами рулонів. Є рулони зі стандартною шириною (0,53 – 1,2 м). Від ширини рулону у такому випадку залежить і кількість стиків на стіні.

Існують також безшовні шпалери. Вони відрізняються тим, що клеяться поперек кімнати горизонтальними смугами і становлять цілісне покриття. Рулон має ширину приблизно 3 м, а його довжина – до 50 м. Малюнок розташований поперечно.

Особливістю останніх текстильних шпалер є те, що вони дуже щільні, клеяться відразу на всю поверхню кімнати. Необхідні ж отвори, наприклад, для вікон, вирізаються вже потім. Покриття виходить цілісним, і в кімнаті є тільки один з’єднувальний шов, який зазвичай пізніше маскується.

Опоряджувальний шар текстильних шпалер може бути виготовлений з різних матеріалів. В цьому і полягає основна відмінність і, відповідно, ціна:

  • Льняні шпалери – паперова основа ламінується лляними нитками. Натуральність покриття приваблює екологічною чистотою і приємним виглядом;
     
  • 
            Текстильные обои

  • Фетрові шпалери: зовнішній шар – це пресований войлок. Ці шпалери тепло – і звукоізолюючі, що дозволяють замаскувати нерівності стін. Відрізняються високою ціною, також їх складно клеїти. Тому найчастіше натуральний фетр замінюють імітують його матеріалами – поліпропіленом, мікрофіброю та іншими. Покриття виходить практичним і красивим;
     
  • 
            Текстильные обои

  • Джутові шпалери – на підкладку наклеєні волокна натурального джуту. Часто використовуються для створення еко-інтер’єру. Зустрічаються як натуральні кольору, так і фарбовані. Такі шпалери прекрасно гармонують з дерев’яною або плетеними меблями, виробами з корка;
     
  • Шовкові шпалери для стін – блискучі і переливаються, як і натуральна шовкова тканина. Так як шпалери з натурального шовку будуть дуже дорогими, найчастіше використовують домішки віскози. Така суміш матеріалів добре імітує шовк;
     
  • 
            Текстильные обои

  • Жакардові шпалери – щільне гладке покриття виготовляють з волокон акрилу, віскози або ацетату плюс натуральні бавовняними нитками. Така тканина виглядає дуже розкішно, має гарний складний орнамент. Бувають різної міцності;
     
  • 
            Текстильные обои

  • Велюрові шпалери – бархатисті і м’які полотна, які допомагають створити вишуканий дизайн. В принципі виробництва лежить особлива укладання нейлонових ворсинок за допомогою електростатичного флокірування.


            Текстильные обои

Рада. За різними видами текстильних шпалер необхідний різний відхід. Тому при виборі потрібно детально дізнатися особливості матеріалів, з яких вони виготовлені.

Широкі можливості для оформлення інтер’єру


            Текстильные обои

Незважаючи на деякі недоліки, переваги текстильних шпалер все ж таки переважують. Вони дають широкі можливості оформити інтер’єр, зробивши його надзвичайно затишним, комфортним, домашнім.

Тканина сама по собі виглядає м’яко і тепло. Тому покриті текстилем стіни створять атмосферу, в якій буде приємно перебувати. Причому різноманітність фактур і кольорів дозволить вибрати підходящі варіанти на паперовій, тканинній або на флізеліновій основі для вітальні, спальні або кухні.

Навіть розміри кімнат можна візуально регулювати, використовуючи текстильні шпалери.

Завдяки різним відтінкам і особливостям покриття якісь приміщення буду виглядати великими і світлими, а якісь- меншими.


            Текстильные обои

Тканинні шпалери добре приховують шви між рулонів. Що стосується паперових шпалер, шви будуть видні в будь-якому випадку. До того ж щільний текстиль приховає нерівності в стіні. Тут головне – вибрати необхідний оздоблювальний матеріал в потрібному кольорі і підібрати якісний клей для текстильних шпалер.

Текстильні шпалери, безсумнівно, виглядають дуже дорого і презентабельно – так свідчать відгуки про текстильних шпалерах й твердження самих виробників. Полотна з тканини на стінах красномовно свідчать і про добрий смак господаря будинку. Тому вашим гостям вони, швидше за все, теж сподобаються. До того ж даний вид шпалер довговічніше простої тканини. А значить, результатами ремонту ви зможете насолоджуватися довго.