Вибір шпалер під фарбування – 4 кроки до стильному інтер’єру

Шпалери під фарбування в інтер’єрі виглядають затишно і свіжо. Вони практично не вигоряють на сонці і чудово поглинають звукові хвилі, а завдяки рельєфній поверхні привносять динаміку в приміщення. Але як правильно вибирати такі покриття?

Крок перший – звертаємо увагу на матеріал

Отже, шпалери під фарбування – які переваги є у них? Вони:

  • економічні;
  • довговічні, їх можна фарбувати кілька разів;
  • волого – і зносостійкі;
  • з підвищеною щільністю, що дозволяє маскувати незначні дефекти поверхні;
  • не потребують проведення складних робіт – ні при обклеюванні, ні при фарбуванні.

Выбор обоев под покраску – 4 шага к стильному интерьеруОдне з достоїнств шпалер під фарбування – їх можна фарбувати кілька разів

Зрозуміло, що папір (навіть якщо це буде дуплекс) не зовсім відповідає пред’явленим характеристиками. В той же час ви практично не обмежені у виборі матеріалу, оскільки пофарбувати можна:

  • Вініл на паперовій основі. Демонструють відмінні водовідштовхувальні властивості, доступні за ціною і можуть перефарбовуватися до 10 разів. З ефектним рельєфним малюнком, але верхній шар не дуже стійкий до механічних пошкоджень.
  • Бамбукові шпалери під фарбування. Являють собою синтетично-целюлозне полотно в підставі і спінений вініл в якості верхнього шару. Такі вогнестійкі покриття, прості в обклеюванні, повітропроникні і стійкі до деформації. Їх також можна перефарбовувати кілька разів і навіть мити вологою губкою.
  • Шпалери зі скловолокна, з чітко вираженою фактурою «під ялиночку», «рогожки», «павутиння». Створюються із спеціального скла у вигляді тонких переплетених ниток, а тому неймовірно міцні і довговічні. Їх можна мити будь-яким з відомих засобів побутової хімії.
  • Крок другий – визначаємо відповідну фактуру

    Розглядаючи шпалери під фарбування на фото, нескладно помітити, що головне їх прикраса – це фактура. Вона може імітувати грубу штукатурку або сіточку тріщин, являти собою хаотичні або впорядковані лінії, геометричні чи рослинні візерунки.

    Выбор обоев под покраску – 4 шага к стильному интерьеру

    Головна прикраса шпалер під фарбування – їх фактура

    Щоб стіна залишалася стриманою монотонним фоном, варто віддати перевагу правильний математично точний малюнок ліній, а ось непередбачуваний хаос із смужок неодмінно приверне до себе увагу і підійде для організації творчого простору.
    Зорове сприйняття простору, де використані шпалери під фарбування, залежить і від розмірів малюнка на полотнах. Дрібні деталі додадуть гармонію в хаотичний візерунок, а використання плавних ліній зробить богемне обробку м’якше, не такою кричущою.
    Звичайно, головне – врахувати уподобання проживають в будинку. Адже далеко не всім по душі строгість і чіткість, що виражається в прораховує лініях. Її не приховаєш навіть самим яскравим кольором. Точно так само не всім підійдуть вигадливі орнаменти і велика кількість дрібних перетікають завитків.

    А тому дизайнери не обмежуються тільки цими двома напрямками, створюючи шпалери для фарбування. В цьому сегменті можна знайти дизайни в стилі лофт або глем-ф’южн, імітують «потерту», износившуюся обробку. Широко представлені і абсолютно гладкі поверхні – нейтральні, вписуються в будь-який дизайнерський стиль, зовсім нетрудомісткі у фарбуванні. Ще одне чудове сучасне течія – це тривимірний ефект на шпалерах, заснований на «виступаючих» геометричних фігурах. Для екстравагантного і сміливого дизайну це одне з найкращих рішень.
    Не забувайте, що великі фактури, підкреслені кольором, виявляються більш помітні. Крім того, вони візуально наближають стіни, а отже, не повинні використовуватися в маленьких приміщеннях.

    Крок третій – якими повинні бути фарби

    Недостатньо просто купити шпалери під фарбування. Потрібно ще вибрати правильний барвник. Так для матеріалів з паперовою основою підійдуть латексні фарби, що забезпечують можливість вологого прибирання.
    А для стеклообоев можна використовувати будь-який із барвників, тільки щоб він не погіршував спочатку хороших експлуатаційних властивостей матеріалу. Це може відбутися при застосуванні алкідної емалі, формує схильну до зносу плівку. Олійні фарби теж не рекомендуються, оскільки вони не дають шпалер дихати.

    Выбор обоев под покраску – 4 шага к стильному интерьеру

    Глянсові фарби підкреслять не тільки візерунок на шпалерах, але і нерівності стін

    Для флізелінових покриттів найкраще – водно-дисперсійні склади. У цьому сегменті існує безліч кольорів, а значить, не складе труднощів підібрати відтінок під оббивку меблів, килимове покриття, текстиль і так далі.
    Іноді радять додатково покривати стіни лаком – тоді фарба для шпалер під фарбування не буде вигоряти і витиратися. Це дійсно формує додатковий захисний шар, але перефарбовувати такі покриття вже не вийде.

    Варто врахувати, що фарби класифікуються за типом створюваної поверхні:

    • матові, дозволяють приховати невеликі початкові дефекти підготовки основи;
    • глянцеві, добре виділяють візерунки на шпалерах, але підкреслюють всі нюанси на стінах;
    • полугляцевые, з хорошою світловідбиваючої здатністю;
    • атласні, з збільшеними показниками зносостійкості.

    Крок четвертий – спосіб фарбування

    На шпалери під фарбування ціна цілком виправдана, адже такі покриття можна вписати в будь-який з існуючих інтер’єрних стилів. Тим більше, що можна варіювати не тільки колір або візерунок, але і спосіб фарбування.
    Класичне фарбування передбачає зміну кольору на лицьовій стороні. Пофарбувати нові шпалери не складе труднощів, оскільки вони білі. Перефарбувати світлі полотна теж легко, а от для того, щоб змінити темний колір, доведеться використовувати два-три шари світлої фарби.

    Але є й зовсім незвичайні способи фарбування:

  • Фарбування з внутрішньої сторони.
  • Попереднє забарвлення стіни.
  • Використання трафаретів.
  • Стирання частини нанесеної фарби.
  • Выбор обоев под покраску – 4 шага к стильному интерьеруВикористання трафаретів для прикраси стін

    Перші два способи забезпечують білий об’ємний малюнок на вираженому яскравому тлі. Трафарети дозволяють створити художній розпис будь-якої складності, але з одним нюансом – всі частини трафарету повинні бути дуже добре закріплені, щоб не було потьоків. Крім того, доведеться враховувати, як вже наявний малюнок буде поєднуватися з вигаданими вами.
    Незвичайний колірний ефект вийде, якщо використовувати два шари фарби. При цьому останній злегка стирається ганчіркою до висихання, і виходить ефектна комбінація кольорів у межах одного полотна.
    Шпалери під фарбування – кращий матеріал для експериментів. Вони легко втілюють в життя будь-які дизайнерські прийоми і зберігають можливість подальшої трансформації.