Вибираємо шпалери для вітальні: кращі ідеї дизайну

Обои

Вітальня – серце будь-якого будинку, адже саме в цьому приміщенні збираються члени сім’ї для трапези і обговорення поточних справ, тут же відбувається прийом гостей і дружні посиденьки з застіллями, а часом – і ділові зустрічі.

З цієї причини до вітальні застосовується ряд вимог, що включають зручність використання і естетичну привабливість. Щоб домогтися бажаного результату, особливу увагу варто приділити вибору матеріалів для оздоблення стін — шпалерам.

Особливості оформлення приміщення

Перш ніж приступити до складання плану оформлення, необхідно заздалегідь продумати, які з елементів інтер’єру будуть ставити акцент, а які послужать фоном. Отже, шпалери для вітальні можуть бути як фоновим варіантом, так і акцентує моментом в кімнаті. При цьому варто бачити вітальню як єдине ціле, що складається з найдрібніших деталей – стін, стелі, вікон, меблевих конструкцій, аксесуарів і предметів декору.

Оформлення стін у вітальні: робимо вибір правильно

Перш ніж приймати такі відповідальні рішення і купувати шпалери до вітальні, фото інтер’єру наявних варіантів – перше, на що варто звернути увагу. А також варто врахувати і інші моменти.

 • Особисті побажання членів сім’ї;
 • Ступінь освітленості приміщення;
 • Загальна площа оформлюваної кімнати;
 • Планування вітальні, параметри довжини, ширини;
 • Наявність особливих елементів – арок, колон, ніш;
 • Особливості зонування простору.

Саме від цих параметрів буде залежати матеріал, текстура і колір вибраних шпалер.


			Выбираем обои для гостиной: лучшие идеи дизайна		
			Выбираем обои для гостиной: лучшие идеи дизайна		
			Выбираем обои для гостиной: лучшие идеи дизайна		
			Выбираем обои для гостиной: лучшие идеи дизайна

Облік особистих побажань

Цей фактор відіграє важливу роль. Відомо, що дітей приводять у захват яскраві відтінки, а літні люди віддають перевагу більш спокійні пастельні тони. Якщо можливо комбінування шпалер у вітальні, можна застосувати даний метод і зробити приміщення, що відповідає вимогам і побажанням кожного члена сім’ї. Якщо хочете здивувати гостей, можна віддати перевагу оригінальним яскравим забарвленням, проте постійне перебування у приміщенні буде надавати дратівливу дію на увагу, пам’ять. Тому перше, на що варто орієнтуватися – комфорт ваших рідних людей.

Освітленість вітальні

Від того, наскільки багато у вітальні природного освітлення, залежить вибір колірної гами. У темній кімнаті доцільно використовувати шпалери ніжно-яскравих тонів – персиковий, блакитний, бірюзовий. Тьмяні і однотонні шпалери для стін у вітальню сірих, коричневих та інших суворих відтінків актуальні тільки в добре освітленому приміщенні.


			Выбираем обои для гостиной: лучшие идеи дизайна		
			Выбираем обои для гостиной: лучшие идеи дизайна		
			Выбираем обои для гостиной: лучшие идеи дизайна		
			Выбираем обои для гостиной: лучшие идеи дизайна

Загальна площа вітальні

Візуально збільшити висоту стін можна, вибравши шпалери з вертикальними смугами. А якщо є необхідність розширити простір, можна звернути увагу на шпалери з великими, але ніжними малюнками – квітами. В кімнатах маленького розміру вдало використовується комбінування шпалер у вітальні, те ж саме стосується і зонування.


			Выбираем обои для гостиной: лучшие идеи дизайна

Зонування вітальні шпалерами

Цей процес передбачає розділення приміщення на кілька зон. Наприклад, для середньостатистичної сім’ї з 4-х чоловік – двох різностатевих дітей та їх батьків – актуальний варіант зонування на зону ігор дітей, зону відпочинку батьків, зону роботи, шпалери до вітальні, відповідно, можуть розрізнятися.

Перша частина включає в себе установку «шведської стінки» або баскетбольного кільця, а також місце для розміщення іграшок – ляльок з будиночками для дівчинки та гаража з автомобілями для хлопчика. У другій зоні будуть відпочивати батьки, тому потрібно м’який куточок і телевізор / домашній кінотеатр / комп’ютер. Робоча зона включає в себе міні-кабінет. Це може бути стіл з комп’ютером або невеликий книжковий столик.

Крім того, вітальня – це місце збору гостей, тому необхідно передбачити простір для розміщення великого обіднього столу і кілька стільців. Для кожної із зон може використовуватися різний колір шпалер, саме тут застосовується поєднання шпалер у вітальні, не порушує естетичних та стильових норм. Місця роботи повинні бути оформлені у спокійних і теплих відтінках, а зони відпочинку, наприклад, для дітей, які можуть бути більш яскравими.


			Выбираем обои для гостиной: лучшие идеи дизайна


			Выбираем обои для гостиной: лучшие идеи дизайна


			Выбираем обои для гостиной: лучшие идеи дизайна


			Выбираем обои для гостиной: лучшие идеи дизайна

Поради щодо вибору матеріалів

Будь-які шпалери для вітальні варто вибирати виходячи з власних уподобань і порад досвідчених дизайнерів.

 • Якщо ви вирішили оформляти кімнату в єдиному стилі, то при виборі шпалер та інших оздоблювальних матеріалів він повинен строго враховуватися.
 • У вітальні повинен бути відображений індивідуальний смак господарів, тому при плануванні намагайтеся порівняти якомога більше варіантів, експериментувати, представляти саме «свою» ідеальну кімнату.
 • Якщо ви вирішили, що ваша вітальня буде виконувати кілька функцій одночасно (гостьова спальня, зона ігор для дітей, місце для сімейного відпочинку і посиденьок з друзями), то необхідно звернути увагу й на практичність матеріалів.

Таким чином, правильно вибрані шпалери для вітальні – запорука хорошого відпочинку господарів, їх затишку і прекрасного проведення часу.

Вибираємо шпалери для стін у вітальню за кольором

Всі колірні рішення можна розділити на кілька груп.

 • Ахроматичні. Включають в себе чорні, білі та сірі тони.
 • Теплі – це беж, жовтий колір, персик, червоний, помаранчевий.
 • Холодні – сині, блакитні, бузкові.

Завдяки такому поділу, ви зможете підібрати відповідні варіанти і оформити свою вітальню найкращим чином.

Різноманітність шпалер для вітальні: основні види

Вибір шпалер для вітальні сьогодні величезний, адже це не те приміщення, яке перебуває під впливом великої кількості вологості, перепаду температур та інших факторів. Але кожен з видів матеріалів має свої сильні і слабкі сторони, розглянемо основні з них.

Паперові шпалери для стильної вітальні

Варіант самий простий, і, незважаючи на це, вони покликані зробити кімнату чарівною. Коштують вони досить дешево, пропонуються у величезному асортименті і легко клеяться. Розглядаючи недоліки, можна виділити низьку ступінь стійкості до зносу – вигоряння з часом, псування, викликана вологою.


			Выбираем обои для гостиной: лучшие идеи дизайна

Бамбукові шпалери в вашу вітальню кімнату

Екстраординарні шпалери для стін у вітальню, зроблені на флізеліновій основі, відрізняються стійкістю до впливу численних зовнішніх чинників. Вироби пропонуються в різноманітних фактурах і кольорах, технологія обклеювання стін з їх допомогою досить проста.


			Выбираем обои для гостиной: лучшие идеи дизайна

Текстильні матеріали

Пропонуються у величезній кількості і в широкому асортименті, виглядають достойно, надаючи приміщенню ще більше ноток розкоші і помпезності. Підійдуть для кімнат в сучасному і класичному стилі. Передбачається кілька різних способів оформлення стін за допомогою текстилю. Недолік – схильність пошкоджень: якщо на них утворюється пляма, прибрати його неможливо. Такі шпалери до вітальні (фото інтер’єру можна подивитися заздалегідь) чудово підійдуть для будь-якого стильового напряму.


			Выбираем обои для гостиной: лучшие идеи дизайна

Вінілові шпалери до вітальні

Відрізняються високим ступенем стійкості до впливу прямих сонячних променів і вологи, однак при обклеюванні можуть виникнути складності. Оскільки вони спочатку були призначені для оформлення ванних кімнат, передпокоїв і кухонь, то в віталень використовуються вкрай рідко. Тим не менш, їх зовнішній вигляд здатний надати оформленню приміщення нотки вишуканості і неймовірної краси.


			Выбираем обои для гостиной: лучшие идеи дизайна

Рідкі шпалери

Якщо в складі рідких шпалер присутні волокна текстилю, є всі шанси на створення рівних стін без швів. Структура таких покриттів не дає в повній мірі права вважати їх шпалерами, оскільки вони «працюють» за іншим принципом: розлучаються з допомогою водоемульсійної фарби, що наносяться на стіну валиком.


			Выбираем обои для гостиной: лучшие идеи дизайна

Шпалери до вітальні

Якщо хочете забезпечити якісне і гармонійне поєднання шпалер у вітальні, то застосування фотоелементів – вдалий варіант. Традиційно фотографії і картинки використовуються для оформлення однієї стіни або її частини, а не для всієї площі стін. Щодо особливостей та переваг можна провести аналогію цих виробів із звичайними паперовими матеріалами – прості в монтажі, красиві і різноманітні, однак ціна їх значно дорожче.


			Выбираем обои для гостиной: лучшие идеи дизайна

Екзотичні шпалери для вітальні

Сучасний ринок будівельних матеріалів пропонує користувачеві шпалери, виготовлені з екзотичного сировини, наприклад, з фольги, бамбука, джуту, рисового паперу і так далі. Такий варіант відмінно підкреслить єдність з природою, недолік полягає в складному догляду за покриттям.


			Выбираем обои для гостиной: лучшие идеи дизайна

Як же не помилитися?

Отже, ми вже говорили про те, що головне, на що варто звернути увагу, вибираючи шпалери до вітальні – фото інтер’єру. Інтернет-ресурси пропонують велику кількість типових варіантів, що допоможуть сформувати загальний вигляд вашої майбутньої вітальні і втілити бажання в реальність.

Пам’ятайте про те, що в різних інтер’єрах різні конструкції можуть виглядати неоднаково. Для наочності потрібно прикинути, як саме виглядатимуть шпалери до вітальні, а потім приступати до купівлі та обклеюванні.