Вибираємо відповідні фотошпалери на стіну в інтер’єрі

Выбираем подходящие фотообои на стену в интерьере

Напевно кожному з вас хочеться зробити свій інтер’єр особливим і незвичайним.

Для цього на сьогоднішній момент існує величезна різноманітність всіляких матеріалів та дизайнерських рішень. Але, оскільки при виборі відповідного способу декорування ви орієнтуєтеся не тільки на естетичні властивості матеріалів, але й на такі чинники, як якість, ціна і простота використання, не всі варіанти вважаються досить практичними.

Одним з найбільш цікавих і яскравих способів перетворення простору є фотошпалери.

Підібравши малюнок, відповідний певній тематиці, і втіливши в реальність інші ідеї, здатні підкреслити таке оформлення кімнати, ви забезпечите створення стильного інтер’єру, який буде радувати вас своїми фарбами протягом довгого часу.

Для того щоб ваша кімната виглядала стильно, а фотошпалери не псували загальну обстановку, існує кілька правил вибору відтінків і сюжетів.

Стильове оформлення кімнат

Выбираем подходящие фотообои на стену в интерьере

Одним з ключових факторів, що впливають на успішність реалізації вашої дизайнерської ідеї, є поєднання обраного малюнка з колірною гамою і стилем приміщення. І якщо підібрати потрібний відтінок – це досить просте завдання, не вимагає особливих зусиль, то вибір зображення, відповідної тематики та загальній атмосфері, що панує в кімнаті, може зайняти чимало часу і не завжди виправдовувати ваші очікування.

Складність цього процесу обумовлена тим, що всі відомі нам стильові напрями мають безліч підвидів, які відрізняються своїми особливостями і вимагають уважного підходу до вибору відповідного малюнка.

Выбираем подходящие фотообои на стену в интерьере

Оформляючи стіну інтер’єрними фотошпалерами, необхідно стежити не тільки за тим, щоб малюнок поєднувався зі стилем кімнати, але і за тим, щоб не виникало смисловий перевантаження: іноді достаток малюнків однієї тематики свідчить про відсутність смаку.

Велика різноманітність всіляких сюжетів фотошпалер дозволяє зробити правильний вибір, але не завжди можна вгадати, у якому інтер’єрі малюнок буде виглядати найкращим чином. Ми розділили найбільш популярні тематики фотошпалер на кілька категорій у відповідності зі стилями оформлення інтер’єру:

 • урбаністична тема: міста, архітектурні споруди, цікаві конструкції, вулиці, автомобілі, нічне життя – всі ці зображення підходять для оформлення кімнат у стилі модерн, хай-тек, лофт або мінімалізм, оскільки відносяться до сучасної тематики;
   
 • Выбираем подходящие фотообои на стену в интерьере

 • гламурні сюжети: знаменитості, персонажі фільмів, красиві дівчата, дорогоцінні камені і т. д. – ці малюнки доречно використовувати в інтер’єрах, оформлених на тематику шику і поп-арту;
   
 • фрески, ескізи, замальовки, зображені на фотошпалерах, відносяться до особливої категорії, оскільки не забезпечують реалістичне сприйняття малюнка. Такі сюжети підійдуть для класики і провансу;
   
 • Выбираем подходящие фотообои на стену в интерьере

 • сільська тематика: тваринний світ, поля, ліси та інші сюжети – підійде для стилю кантрі, прованс і інших напрямів, для яких не характерні сучасні риси;
   
 • пейзажі та квіти, як одні з найбільш універсальних сюжетів підходять як до старовинних, так і сучасних стилях: у цьому випадку вибір буде залежати від особливостей малюнка і самої кімнати. Цінителям природи варто звернути увагу на те, що сюжети такого типу відмінно впишуться в інтер’єр, оформлений в еко-стилі;
   
 • море і небо підійдуть для середземноморського стилю, провансу, еко-стилю, а також модерну і мінімалізму;
   
 • Выбираем подходящие фотообои на стену в интерьере

 • імітують фотошпалери також вибираються у відповідності з загальною спрямованістю. Наприклад, до стилю кантрі, класик або прованс підійде дерево, метал, камінь; в модерн, хай-теке, мінімалізмі відмінно буде виглядати шкіра, цегла та інші матеріали, зображені на полотнах.

Порада: стилі, які характеризуються надлишком меблів і аксесуарів в кімнаті, бажано доповнити фотошпалерами з невеликою кількістю деталей. Кімнати, в яких використовується мінімум предметів, прикрашайте як можна більш яскравими фотошпалерами, містять сюжети, які складаються з кількох елементів.

Дуже важливу роль у декоруванні інтер’єрів фотошпалерами грає відтінок. За допомогою кольору можна забезпечити розділення кімнат, пограти на контрастах, зробити акцент на окремих зонах приміщення, а також вплинути на розміри кімнати і сприйняття інтер’єру.

Выбираем подходящие фотообои на стену в интерьере

Вибираємо правильний відтінок

Не секрет, що не всі кольори можна використовувати абсолютно будь-якій кімнаті. Вибір відтінку залежить від особливостей його сприйняття, призначення кімнати і, звичайно ж, характеру власника квартири.

Характерно, що ексцентричні і активні люди воліють використовувати як можна більш яскраві відтінки, а спокійні і романтичні натури, навпаки, схиляються до використання пастельних тонів. Кожний колір фотошпалер грає в інтер’єрах особливу роль.

Червоні фотошпалери здатні чинити сильний вплив на психіку і настрій. Незважаючи на те, що такі сюжети пробуджують енергію і пристрасть, не завжди їх використання доречно. Яскраво-червоні відтінки можуть перешкоджати концентрації уваги, відпочинку і розслабленню і навіть можуть викликати агресію.

Выбираем подходящие фотообои на стену в интерьере

Незважаючи на те, що такі відтінки не рекомендується використовувати в спальні, багато клеять шпалери такого типу саме тут, асоціюючи цей колір з позитивними почуттями.

Порада: Обираючи фотошпалери із зображенням червоного кольору, заздалегідь подумайте, в якій зоні кімнати їх можна розташувати. Якщо це спальня, розміщуйте фотошпалери таким чином, щоб під час сну вони не траплялися вам на очі. Наприклад, можна наклеїти яскраве зображення над узголів’ям ліжка.

Найбільш популярними сюжетами червоного кольору є троянди, маки, а також ягоди, такі як вишня або полуниця. Їх можна наклеїти на кухні: яскраві відтінки будуть збуджувати апетит.

При ретельному пошуку ви зможете знайти інші не менш цікаві сюжети червоного кольору: автомобілі, телефонні будки, півонії, серця та інші композиції.

Выбираем подходящие фотообои на стену в интерьере

Жовті та помаранчеві фотошпалери хоч і відрізняються своєю яскравістю, але при цьому володіють внутрішньою енергією і теплом. При правильному використанні та поєднанні такі відтінки як не можна краще підкреслять комфортну обстановку у вашій кімнаті.

Вони не тільки бадьорять, але і піднімають настрій, викликаючи позитивні емоції і створюючи особливу атмосферу весняного тепла і світла.

Помаранчеві і жовті інтер’єри завжди виглядають яскраво і стильно, тому такі відтінки користуються високою популярністю, особливо в сучасних стилях. Використовуються вони практично повсюдно.

Выбираем подходящие фотообои на стену в интерьере

В якості сюжетів можна вибрати тюльпани, троянди або соняшники. Дивно виглядають зображення осіннього листя, пустельних пейзажів, фруктів (наприклад, апельсинів), а любителі сміливих рішень в інтер’єрі можуть пошукати фотошпалери з яскравим вогнем, будять пристрасть і енергію.

Порада: обираючи такі шпалери в дитячу або спальну кімнату, намагайтеся не переборщити з яскравими кольорами, оскільки їх достаток може тиснути на зір і психіку, особливо якщо в кімнаті живе дитина.

Выбираем подходящие фотообои на стену в интерьере

Фіолетові фотошпалери завжди відрізнялися глибиною і насиченістю відтінків. Такі сюжети здатні розслабити, налаштувати на роздуми, допомагають зануритися в свої думки і забути про проблеми.

Завдяки використанню спокійних тонів інтер’єр стає більш чуттєвим і романтичним, а в кімнаті створюється незвичайна атмосфера чистоти і свіжості.

Якщо у вас немає бажання використовувати темні відтінки, можете пошукати бузкові фотошпалери: яскраві сюжети будуть сприяти підняттю настрою і розвивати уяву. Найбільш популярні композиції, які можна побачити на фотошпалерах бузкового кольору – це нічні пейзажі, космос і квіткові поля.

Выбираем подходящие фотообои на стену в интерьере

Зелені відтінки символізують гармонію, тепло, внутрішній спокій, підштовхують до роздумів, заспокоюють і розслаблюють. Завдяки близькості до природи зелені фотошпалери здатні створити атмосферу весняної свіжості і чистоти.

Выбираем подходящие фотообои на стену в интерьере

Яскраво-зелені відтінки можна використовувати в дитячій кімнаті, на кухні або у вітальні, ніжні тони – у спальні або ванній кімнаті, а за допомогою темно-зеленого кольору ви можете прикрасити кабінет, коридор, а також окремі зони спальні або вітальні.

Выбираем подходящие фотообои на стену в интерьере

Особливою чуттєвістю і глибиною мають фотошпалери синього і блакитного відтінків. Досить часто за допомогою таких фотошпалер оформляють кімнати, прикрашені на конкретну тематику. Наприклад, це може бути морський стиль. Популярними також вважаються зображення небесних просторів.

Іноді сучасні інтер’єри оформляються з допомогою фотошпалер з незвичайними квітковими композиціями синього і блакитного кольору. Такі сюжети найбільш доречні в спальні, вітальні і у ванній кімнаті, але навіть в інших частинах квартири подібні відтінки зможуть гармонійно вписатися в інтер’єр.

Выбираем подходящие фотообои на стену в интерьере

Яким би не був ваш вибір, пам’ятайте: зображення не повинно здаватися зайвим у приміщенні.

Намагайтеся не використовувати непоєднувані відтінки, не вибирати сюжети, які суперечать загальним задумом кімнати і враховувати особливості використання окремих функціональних зон. Тільки в цьому випадку яскраві або ніжні малюнки на стіні зможуть створити особливу атмосферу в інтер’єрі.