Вінілові шпалери на флізеліновій основі: особливості матеріалу

Виниловые обои на флизелиновой основе: особенности материалаВінілові на флізелін шпалери можна купити і під фарбування.

Вітчизняний ринок шпалер зараз більше, ніж великий. Людина, у якого немає великого досвіду в ремонті, може дуже швидко розгубитися і купити зовсім не те, що йому насправді потрібно.

Адже існує величезна кількість видів шпалер, кожен з яких має свої переваги і недоліки. Дуже добре зарекомендували себе вінілові або флізелінові шпалери.

Зміст статті

 • Переваги вінілових шпалер на флізеліновій основі
 • Як використовується матеріал під час роботи
  • Особливості обклеювання вінілових шпалер на флізеліновій основі
  • Підготовка до роботи
  • Інструменти, які знадобляться при поклейці вінілових шпалер на флізеліновій основі:
 • За якою технологією треба клеїти
  • Нюанси в роботі

Переваги вінілових шпалер на флізеліновій основі

Тут не варто шукати ніяких каверз, адже в них можна знайти багато позитивних якостей, які цінують майстра.

Такий вид покриття стін володіє просто унікальними якостями. Його основою є полівінілхлорид, який наноситься на флізелін.

Такий матеріал дуже хороший в експлуатації, у нього прекрасні характеристики:

 • Досить щільний – він ідеально підходить для проклеювання на стіни з невеликими нерівностями або горбками.
 • Не всідається на поверхні.
 • Простота в обслуговуванні – флізелінова основа забезпечує надійність на будь-якому покритті (це може бути як максимальний, так і дерево – матеріал практично не має ніякого впливу на якість шпалер).
 • Добре клеїться як вертикально, так і на горизонтальну поверхню.
 • Є велика різновид текстур, що дозволяє майстру створити незабутню атмосферу в приміщенні.

Примітка. Такий матеріал шпалер має велику кількість переваг, на які варто звернути увагу. Важливим є і той фактор, що таке покриття для стін універсально. Його можна застосовувати як у житловому приміщенні, так і в офісі, а клеяться, як на стіни, так і на стелі.

Недоліки:

 • Але, для повноти картини, можна виділити і деякі недоліки. І серед них один важливий – всередину проникає повітря.
 • Відбувається так з-за високої щільності матеріалу. Але і ця проблема вже вирішена.
 • Сучасні виробники випускають вінілові на флізеліновій основі шпалери, які можуть пропускати повітря.
 • Таке стало можливо через використання на виробництві спіненого сировини.

Всі інші характеристики покриття не піддалися змінам.

Як використовується матеріал під час роботи

Виниловые обои на флизелиновой основе: особенности материалаНа фото показано оригінальне оформлення за допомогою даного матеріалу.

Досвідчені майстри з полюванням для ремонту вибирають вінілові та флізелінові шпалери. Різниця між таким покриттям і іншим дуже велика.

З-за того, що основою для них став флізелін, вони мають досить міцне підгрунтя. Це сприяє тому, що на них можна наносити кілька шарів фарб і, притому, не матеріал не буде пошкоджуватися.

Зверніть увагу. Вони ідеальні для старих квартир і будинків, де завжди є ймовірність того, що по стінах буде текти вода. Під покриттям цього не буде видно, а флизелин не дозволить шпалер сідати.

Особливості обклеювання вінілових шпалер на флізеліновій основі

Виниловые обои на флизелиновой основе: особенности материалаВінілові шпалери або флізелінові (їх можна називати по-різному) розроблені за такою технологією, яка дозволяє клеїти їх дуже швидко і, притому, якісно.

Для обклеювання їх навіть не потрібно намазувати клеєм шпалери – з-за того, що флізелін швидко вбирає клей, його можна мазати прямо на стіну або стелю (див. Як клеїти бамбукові шпалери правильно). Така система обклеювання приміщення дуже зручна, адже дозволяє зробити роботу в мінімальні терміни. Також можна клеїти шпалери на стіни або стелю і, притому, не боятися вимазати ними цілю кімнату (клей на стіні).

Вінілові шпалери на флізеліновій основі мають два кулі – вініловий і флізеліновий:

 • Вони дуже просто відокремлюються один від одного, тому не складе праці, у разі їх зношеності.
 • Відклеїти перший вініловий шар, а на решту (флізеліновий), наклеїти інші шпалери. Це заощадить ваш час і гроші.

Але, якщо враховувати цей фактор, то, насамперед, потрібно грамотно підготувати покриття стіни.

Підготовка до роботи

Виниловые обои на флизелиновой основе: особенности материалаВажливо правильно підготувати стіни для поклейки. Адже флізелін залишиться на стіні, його не потрібно буде знімати ще кілька років.

Отже:

 • Насамперед потрібно ретельно зашпаклювати стіни, щоб на них не залишилося ніяких ям і тріщин. Якість шпаклівки має велике значення, адже від того, як вона буде триматися на стіні, залежить якість всього ремонту.
 • Якщо стіни гранично рівні, то наносити шпаклівку не потрібно. Такі шпалери прекрасно триматись на будь-якому покритті. Потрібно просто закрити ямки і горбики.

Примітка. Найкращого результату можна досягти в тому випадку, якщо клей також буде флизелиновым. Так майстер отримає хороший результат, а шпалери послужать не один рік.

Інструменти, які знадобляться при поклейці вінілових шпалер на флізеліновій основі:

Найменування инструментаДля чого предназначенВалик (може мати короткий або середній ворс)Їм наносять клей на поверхню стіни або стелі)Валик з гуми або на шпатель з пластикаДля розгладження обоевКисточкаЕю стики промащують та інші поверхні до яких не може дістатися валикНебольшой валик з резиныПрименяется для розгойдування стиків між обоямиПосудина для клеяДолжна бути зручною і прочнойПредмет, який допоможе розмішувати клейМожет підійти навіть палкаНожЧтобы поперетинали обоиКарандашДля того щоб робити позначки на стіні

За якою технологією треба клеїти

Виниловые обои на флизелиновой основе: особенности материалаПісля того, як поверхня стін, і самі шпалери, і всі інструменти будуть готові, можна приступати до поклейке.

Інструкція до цього процесу досить проста:

 • З нею зможуть впоратися навіть новачки в справі ремонту. Вінілові шпалери на флізеліновій основі можна легко поклеїти і своїми руками без виклику професійного майстра.
 • Якщо робити все згідно правил і порад, то вийде зовсім не гірше.
 • Фахівці радять починати поклейку від вікна. За допомогою рівня потрібно зробити рівну лінію на стіні.
 • З цієї лінії і потрібно буде проводити поклейку шпалер. Після цього потрібно намазати поверхню стін. Ширина першого нанесення клею повинна трохи перевищувати ширину самого рулону.
 • Більшість виробників розробляють вінілові шпалери або вузькими (трохи більше півметра в ширину), або широкими (близько метра).
 • Рулон не обов’язково розгортати весь повністю відразу ж. Можна відрізати від нього шматки в міру проведення роботи. Якщо шпалери без малюнка, то з ними працювати взагалі просто. Можна різати шматки один за іншим. Якщо ж на них є малюнок, то потрібно буде підбирати, щоб все зійшлося.

Примітка. Вінілові шпалери на флізеліновій основі можна клеїти тільки встик один до одного. Вони практично не осідають, тому їх не потрібно клеїти один на одного.

Нюанси в роботі

Виниловые обои на флизелиновой основе: особенности материалаНабагато складніше клеїти вінілові шпалери в кутах кімнати.

Як і будь-які інші, їх неможливо наклеїти туди ідеально:

 • Практично завжди з-за цього виходять хвилі, які псують всю картину.
 • Щоб уникнути такого результату, треба клеїти полотно шпалер так, щоб воно на кілька сантиметрів (до десяти) заходило на другу стіну. Друге полотно потрібно наклеїти вхлест на перше. Так не буде видно ніяких слідів.
 • Ціна на такі шпалери цілком відповідає їх якості та довговічності. Крім того, що вони дуже міцні і надійні, вінілові шпалери на флізеліновій основі ще і регулюють звукоізоляцію в приміщенні, що робить його ще більш зручним і затишним.

Відео в цій статті допоможуть читачеві краще зрозуміти всі переваги такого настінного покриття. Тут можна буде знайти безліч додаткової інформації, яка буде корисна для починаючого майстра.