Вишуканість і гармонійність домашнього інтер’єру : стильний і затишний дизайн з сірими шпалерами

Изысканность и гармоничность домашнего интерьера : стильный и уютный дизайн с серыми обоями

Не всі наважуються оформляти інтер’єр в холодних тонах: вважається, що сірі шпалери для стін ускладнюють обстановку і роблять інтер’єр невиразним.

Навіть при використанні додаткових відтінків сірі шпалери не завжди виглядають ефектно і гармонійно.

Але професійні дизайнери зуміли підтвердити, що при правильному використанні сірого відтінку на стінах можна підкреслити індивідуальність і вишуканість будь-якої кімнати: досить правильно підібрати тон, визначитися з малюнком і задіяти аксесуари, які підкреслять достоїнства колірної гами інтер’єру.

Для того щоб навчитися правильно використовувати шпалери сірого кольору, недостатньо враховувати особливості і параметри інтер’єру.

Кожна деталь в такому дизайні повинна мати своє місце, а суворість і стриманість, підкреслюється таким відтінком, повинна балансуватися більш ніжними або яскравими квітами. Не потрібно бути дизайнером, щоб втілити в реальність сміливі ідеї з використанням звичайних відтінків.

Саме тому ми вирішили розповісти, як правильно вибирати шпалери сірої забарвлення, на що звертати увагу в процесі оформлення інтер’єрів, а також визначитися, якого кольору штори підійдуть до сірим шпалер залежно від стилістики вашої кімнати.

Изысканность и гармоничность домашнего интерьера : стильный и уютный дизайн с серыми обоями

Насичуємо сірий інтер’єр новими фарбами

Різні відтінки сірого не завжди сприймаються однаково: як правило, сприйняття такого дизайну залежить від освітлення, але не менш важливу роль відіграють додаткові відтінки. Використовуючи сірі шпалери в інтер’єрі, важливо визначитися з контрастами: приміром, використовувати яскравий текстиль або аксесуари або оформити ніші стін шпалерами іншого кольору.

Розбавити занадто нудне і повсякденну обстановку можна з допомогою візерункових шпалер з сірим фоном: наприклад, сірі шпалери з чорними квітами – це відмінна можливість виділити акцентну стіну, але не порушити строгий і стриманий дизайн.

Щоб з’ясувати, з яким кольором поєднуються сірі шпалери, зверніть увагу на насиченість відтінку. Занадто похмурі тони варто освітлити – отже, оперуйте пастельній кольоровій гамі. Шпалери світло-сірого кольору можна доповнити яскравими контрастами.

Изысканность и гармоничность домашнего интерьера : стильный и уютный дизайн с серыми обоями

Пам’ятаєте! Світлі і темно-сірі шпалери в інтер’єрі можна доповнювати похмурими відтінками.

Елементи чорного, синього, бордового, коричневого та інших квітів можуть бути присутніми тільки в ролі візерунків, інакше ви ризикуєте зробити кімнату ще менш просторим і освітленою.

Які кольори підходять до сірим покриттям? Визначимося з найбільш виграшними варіантами комбінування шпалер:

 • традиційна палітра – білий і чорний – цілком гармонійно поєднується з шпалерами сірого кольору для стін. Але, оскільки таке поєднання вважається занадто простим, у житлових кімнатах не варто використовувати такі відтінки. Тандем цих кольорів підійде для передпокою або робочого кабінету, а також для інтер’єрів, оформлених у стилі хай-тека і мінімалізму. Сірі шпалери з білими квітами, смугами або класичними візерунками можна наклеїти в старовинних інтер’єрах;
   
 • Изысканность и гармоничность домашнего интерьера : стильный и уютный дизайн с серыми обоями

 • додати яскравості в інтер’єр можна за допомогою елементів фіолетового і червоного кольору. Приміщення з такою гамою кольорів виглядає більш живим і емоційним. Не варто перевантажувати дизайн яскравими вставками: нехай сірий відтінок буде домінуючим, причому для таких комбінацій краще використовувати шпалери світло-сірого кольору;
   
 • елементи рожевого в сірому дизайні допомагають створити ніжну і гармонійну обстановку. Таке поєднання налаштовує на розслаблення і відпочинок, а тому підходить для інтер’єрів спальні і вітальні. Бажано віддати перевагу максимально світлим рожевим відтінкам: вони зроблять кімнату менш тьмяною. На шпалерах з візерунками таких відтінків можна задіяти додаткові кольори: наприклад, сірі шпалери з рожевими квітами і зеленими вкрапленнями підкреслять весняну свіжість вашого дизайну;
   
 • Изысканность и гармоничность домашнего интерьера : стильный и уютный дизайн с серыми обоями

 • сіро-блакитні шпалери в інтер’єрі – відмінний варіант для тих, хто не шукає можливостей створення надмірно яскравою обстановки. М’які блакитні тону на тлі сірого будуть створювати гармонійний контраст, але оскільки теж відносяться до холодної панелі – зможуть підтримати в інтер’єрі атмосферу свіжості, легкості і чистоти;
   
 • поєднуючи сірий колір з теплими і сонячними кольорами (жовтим і оранжевим), ви зможете зробити кімнату більш емоційною. Як правило, подібні комбінації зустрічаються в інтер’єрах залу, а також кухні, оскільки сприяють пробудженню апетиту. Ці відтінки – одні з небагатьох, які можуть бути присутніми в сірому інтер’єрі в будь-яких кількостях;
   
 • Изысканность и гармоничность домашнего интерьера : стильный и уютный дизайн с серыми обоями

 • сірі і сріблясті шпалери в інтер’єрі можуть оригінально поєднуватися з іншими відтінками: золотим, зеленим, коричневим, оливковою та іншими. Але, як правило, така палітра доповнюється ще одним кольором: білим або бежевим.

Колір меблів до сірим шпалерах можна підбирати з урахуванням сполучуваності меблів і шпалер перерахованих відтінків. Якщо ж у вашому інтер’єрі переважає дерев’яні меблі – віддайте перевагу світлого дерева: на тлі холодного сірого така меблі дозволить висвітлити інтер’єр.

В сучасних дизайнах доречна глянсова меблі білого і молочного відтінку.

Не забувайте про те, що колір текстилю та аксесуарів повинен залежати від того, якого кольору меблі сірим шпалер ви вирішили поставити в кімнаті.

Заздалегідь з’ясуйте, як підкреслити виразність інтер’єру. Визначтеся з вдалими варіантами підбору текстилю до сірим шпалер: які штори, покривала, декоративні подушки, а також оббивка м’яких меблів розкриють стилістику вашого дизайну. Якщо ви не знаєте, як скомбінувати візерункову тканину з шпалерами – вибирайте текстиль з орнаментами сірих відтінків.

Дизайн кухні

Изысканность и гармоничность домашнего интерьера : стильный и уютный дизайн с серыми обоями

Використання сірих шпалер на кухні вимагає дотримання особливостей цієї кімнати: наприклад, в тісному і погано освітленому просторі можна клеїти темно-сірі шпалери з великими малюнками, а у вузькій кухні не рекомендується оформляти всі стіни в однотонній панелі.

Увага! Сіра кухня може виглядати досить похмуро, тому використовуйте додаткові відтінки для оформлення стін. Жовті, зелені, ніжно-рожеві та інші вставки в деяких частинах кімнати не тільки зроблять дизайн більш життєрадісним, але і допоможуть зонувати простір.

Изысканность и гармоничность домашнего интерьера : стильный и уютный дизайн с серыми обоями

Нерідко для виділення обідньої зони використовують візерунчасті настінні покриття. Наприклад, цікаво будуть виглядати в кухонному інтер’єрі сірі шпалери з квітами. Фіранки і аксесуари можна підібрати в тон малюнку на стінах.

Визначитися, який колір меблів підійде до сірим шпалер, буде нескладно: оскільки більшість інтер’єрів кухні не відрізняються великими розмірами, вибирайте меблі максимально світлих відтінків.

Кухня під сірі шпалери може мати і яскравий колір: червоний, зелений, блакитний та інші, але в цьому випадку варто розбавити інтер’єр білими або бежевими вставками.

Изысканность и гармоничность домашнего интерьера : стильный и уютный дизайн с серыми обоями

Спальня в сірих тонах

Світло-сірі шпалери в інтер’єрі спальної кімнати будуть виглядати більш гармонійно, ніж темні. Занадто похмурі кольори на стінах можуть грати роль подразника в процесі відпочинку, тому дизайнери не радять клеїти такі шпалери у видимому полі зору.

Темно-сірий фон можна використовувати тільки для оформлення прікроватной зони, причому стиль вашої кімнати буде вимагати дотримання певних правил такого дизайну: сірі шпалери в спальні сучасного типу можуть бути однотонними, а більш старовинні дизайни припускають використання шпалер з візерунками більш яскравих або світлих кольорів.

Изысканность и гармоничность домашнего интерьера : стильный и уютный дизайн с серыми обоями

Одноманітні сірі шпалери в інтер’єрі спальні можна розбавити бежевим, жовтим, ніжно-зеленим, персиковим, блакитним, ліловим та іншими відтінками.

Для просторої спальні можна вибрати покриття з великими орнаментами та малюнками: наприклад, сірі шпалери з кольорами, лініями, геометричними фігурами, класичними принтами або абстрактними зображеннями. У сучасних інтер’єрах будуть виглядати ефектно реалістичні фотошпалери сірого кольору.

Изысканность и гармоничность домашнего интерьера : стильный и уютный дизайн с серыми обоями

У дитячій використовувати такий відтінок небажано: він не сприяє розвитку уяви, буде формувати песимістичний характер і навіть в кімнаті підлітків рідко знаходить застосування.

В кімнаті вашої дитини можна створити тільки окремі вставки з світло-сірих шпалер, комбінуючи їх з більш живою і яскравою палітрою.

Вітальня з сірим фоном

Правильність застосування сірих шпалер в інтер’єрі вітальні буде залежати від стилістики вашого інтер’єру. До прикладу, в сучасних дизайнах (хай-тек, мінімалізм, лофт, модерн) шпалери такого кольору не повинні виділятися на загальному фоні: тут неприйнятно використовувати сірі шпалери з квітами або великими орнаментами.

Підкреслити такий стиль можна лише за рахунок деяких ефектів: наприклад, вибрати шпалери сріблястого кольору з легкими переливами або використовувати фактурні однотонні покриття.

Изысканность и гармоничность домашнего интерьера : стильный и уютный дизайн с серыми обоями

В інших напрямках (прованс, кантрі, романтизм, класика, арт-деко) можна використовувати візерунчасті сірі шпалери для залу. Поєднання їх з іншими відтінками дозволяє зонувати простір та виділяти головні стіни в інтер’єрі: як правило, в якості акцентной виступає стіна з каміном або телевізором.

Вітальня з сірими шпалерами повинна виглядати стримано і розкішно, але, в той же час, досить свіжо і життєрадісно, тому меблі можна підібрати в яскравих тонах. Колір дивана до сірим шпалер може бути білим, блакитним, червоним, жовтим або включати інші відтінки.

Підібрати штори до сірим шпалер в інтер’єрі вітальні можна, орієнтуючись на відтінки меблів.

Шпалери сірого кольору в інтер’єрі залу будуть гармонійно поєднуватися з багатьма кольорами текстилю.

Изысканность и гармоничность домашнего интерьера : стильный и уютный дизайн с серыми обоями

Стилістика сірої передпокою

Використовувати сірі шпалери в передпокої потрібно з розумом, оскільки це приміщення досить тісне і похмуре для подібних відтінків, варто вибрати кольори для створення плавних переходів і гармонічних контрастів. В якості таких відтінків підійдуть білі, бежеві, світло-рожеві, жовті та інші кольори.

Так як сірі шпалери в коридорі повинні поєднуватися з меблями, не вибирайте занадто масивні і темні шафи-купе і столики. Краще вибрати варіанти з світлого дерева або зупинитися на меблях білого, сірого або молочного кольору, доповнивши дизайн невеликими яскравими аксесуарами.

Изысканность и гармоничность домашнего интерьера : стильный и уютный дизайн с серыми обоями

Оформлення штор

Підібрати штори до сірим шпалер буде нескладно: цей відтінок досить універсальний і дозволяє використовувати текстиль будь-якого типу.

Колір штор до сірим шпалер буде залежати від ваших цілей:

 • якщо ви прагнете підкреслити легкість і свіжість інтер’єру – віддавайте перевагу повітряним тканин пастельних відтінків. Наприклад, в інтер’єрі спальні такий ефект можливий за рахунок білих, блакитних, фіолетових, бежевих і рожевих штор до сірим шпалерам;
   
 • яскраві відтінки штор незалежно від характеру тканини будуть створювати акценти на зоні вікна. Червоні, фіолетові, коричневі, яскраво-зелені та інші штори краще вішати в сучасних інтер’єрах;
   
 • Изысканность и гармоничность домашнего интерьера : стильный и уютный дизайн с серыми обоями

 • створити контраст на тлі темних сірих стін слід за рахунок щільних світлих тканин. Наприклад, кремові або білі штори до сірим шпалер з квітами підійдуть для затишної спальні, а жовті фіранки в смужку – для кухні невеликих розмірів;
   
 • штори похмурих тонів будуть підходящим варіантом виключно для просторих приміщень з великою кількістю світлих вставок на стінах.

Изысканность и гармоничность домашнего интерьера : стильный и уютный дизайн с серыми обоями

Які штори підійдуть до сірим шпалер? На щастя, цей відтінок не вимагає дотримання певної стилістики. Тому ви можете сміливо вибрати і класичні, і рулонні, і нитяні, і австрійські, і багато інших типів штор та занавісок.

Изысканность и гармоничность домашнего интерьера : стильный и уютный дизайн с серыми обоями

Хоча представлені фото сірих шпалер в різних дизайнах і сприймаються стильно і гармонійно, на практиці використання цієї палітри може викликати складності.

Сірий колір дуже примхливий і вимагає правильного дотримання тональності і підбору доречних аксесуарів.