3д фотошпалери на стіну: їх переваги та варіанти розміщення

3д фотообои на стену: их достоинства и варианты размещения3д в інтер’єрі приміщення

Фотошпалери 3d для стін почали застосовувати досить часто. Вони не так і давно з’явилися в роздрібній торгівлі, але вже мають масу шанувальників.

Зміст статті

 • Відмінні риси зображень в 3D
 • На що звертаємо увагу
 • Чого можна домогтися їх застосуванням
 • Рекомендації по вибору колірного рішення і зображення
 • Шпалери в 3D малюнком в інтер’єрі
 • Особливості розміщення тривимірних зображень
 • Популярні 3D сюжети

Відмінні риси зображень в 3D

З розвитком технологій, фотошпалери із зображеннями в 3D сьогодні можна зустріти не тільки в нічних клубах і кінотеатрах. Тепер це один з найефектніших способів створити неповторний дизайн квартир і приватних будинків, спираючись виключно на власну уяву.

До цього способу вдаються не тільки професіонали. Дуже часто господарі квартир вирішують прикрасити стіну тривимірним зображенням своїми руками.

Отже:

 • Основна відмінність просто шпалер від 3D шпалер у способі нанесення малюнка. Для шпалер 3D використовують друк підвищеної якості. Така професійна друк створює візуальний ефект об’ємності. Будь-який малюнок, нанесений таким чином, стає дуже реалістичним. Зображення як би переходить із полотна поверхні під зовнішні площини.
 • Фотошпалери для стін 3д широко використовують дизайнери інтер’єрів для підтримки тематики стилю квартири. Для приміщень з такими шпалерами характерна релаксуюча атмосфера, атмосфера легка, ніби відкриває інший простір. Тривимірні шпалери допомагають дизайнерам опрацьовувати до дрібниць кольори інтер’єру, і їх інтенсивність.
 • Дані шпалери ідеально підходять для господарів квартир, які прагнуть облаштувати житло у відповідності з відомими традиціями фен-шуй. Відповідність цій практиці допоможе завжди підтримувати бадьорість духу і прекрасне самопочуття.
 • Для створення цього виду обробки використовують кілька основ. Вони можуть бути нанесені на простий папір, або ж папір може бути вінілова. Зустрічаються також флізелінові основи і багато інших. Від якості матеріалу залежить кінцевий обсяг малюнка і подальший догляд за стінами.

Увага: Фотошпалери можуть бути одиничними. Коли в зображенні присутній тільки малюнок у 3D без будь-яких деталей. А можуть бути комплексними. У комплексному варіанті всі зображення, нанесене на шпалери, створює ефект об’ємності (наприклад, панорами міст або сільській місцевості).

Всі фотошпалери 3д на стіну відповідають основним вимогам до подібних покриттів. Завдяки цьому вони дуже популярні і довговічні.

На що звертаємо увагу

3д фотошпалери для стін виробляються на різній основі. Перед вибором треба визначитися з призначенням приміщення. Адже застосування може бути досить різним. При купівлі повинна бути повністю вивчена інструкція до матеріалу.

І тут треба визначати за такими параметрами:

ИзносоустойчивостьЕсли меблі в кімнаті з фотошпалерами з 3D малюнком стикається зі стінами, то матеріал фотошпалер повинен витримувати постійні тертя і не протиратися.Стійкість до УФ излучениюНа стіни в наших будинках впливає сонячне світло. Тому, крім самої друку для виготовлення фотошпалер повинні використовуватися тільки матеріали високого класу. Фарба не повинна вигоряти під променями сонця.Простота уходаПрисутствие у квартирі домашніх вихованців приводить до частого забруднення поверхні стін. У разі їх оформлення фотошпалерами потрібно переконатися в тому, що вони легко чистяться і не втрачають свій вигляд після декількох чисток.ЭкологичностьМатериал фотошпалер повинен бути екологічно чистими, без домішок хімії.ПожаробезопасностьУстойчивость до спалахів і високих температур фотошпалер.ВлагостойкостьФотообои 3D повинні бути стійкі до вологи. І це відноситься до кухні і ванній кімнаті (див. Вибираємо фотошпалери у ванну кімнату).Легкість монтажаФотообои повинні легко наноситися на стіни. Без додаткової обробки.

Чого можна домогтися їх застосуванням

Фотошпалери 3д для стін можуть мати різний колір, малюнок і фактуру.

Інструкція тут досить проста, вміло використовуючи ці дані можна домогтися такого результату:

 • Ефектне перетворення квартири в індивідуальності стилю;
 • Візуальне збільшення простору;
 • Спеціально підібраний малюнок підкреслює стиль інтер’єру;
 • Зонування кімнати 3D зображенням може розставити акценти, і розділити приміщення за його функціональним призначенням;
 • Динамічність в інтер’єрі може забезпечити навіть просте і нейтральне тривимірне зображення.

Рекомендації по вибору колірного рішення і зображення

Параметри приміщення відіграють основну роль при виборі фотошпалер. Наскільки кімната освітлена, яка її планування і розміри – сприйняття 3D зображення буде багато в чому залежати від цих параметрів. На цю тему ви можете подивитися відео, тоді візуально все простіше буде зрозуміти.

Якщо кімната невелика, то вибирайте 3d фотошпалери на стіну світлих відтінків. Зображення повинні бути перспективними. Тривимірність зображення візуально «розсуне стіни, хоча колірне рішення може трохи зменшити його.

3д фотообои на стену: их достоинства и варианты размещенияСвітлі фотошпалери для стін 3d збільшать площу не великого приміщення

Якщо плануються фотошпалери темні, то на інших стінах кімнати повинні обов’язково бути світлі елементи. Щоб не обтяжувати обстановку.

3д фотообои на стену: их достоинства и варианты размещенияВикористовуємо контраст стін

Щоб темну частину кімнати візуально відсунути, потрібно вибирати фотошпалери ніжних відтінків блакитний або бежевій гами.

3д фотообои на стену: их достоинства и варианты размещенияБлакитний відтінок зробить простір глибоким і більш об’ємним

Велика площа приміщення, стіни якого планується оформити з ефектом 3D, дозволяє вибирати будь-який колір і будь-які зображення. У цьому випадку будь-який сюжет додасть кімнаті атмосферу, стиль і затишок.

3д фотообои на стену: их достоинства и варианты размещенияФотошпалери на стіну 3д допоможуть створити затишок у великому приміщенні

Слідкуйте за відповідністю зображення на фотошпалерах стилю інтер’єру. Воно повинно вписуватися в єдине стильове рішення простору. А також важливо не забувати про призначення кімнати і вибирати малюнки у відповідності з ним.

3д фотообои на стену: их достоинства и варианты размещенияСтежимо за стилістичним напрям всього приміщення

Використання тривимірних шпалер для відділення однієї зони приміщення від іншого зобов’язує грамотно поєднувати яскравість зображення та його тему. Вони повинні підкреслювати функції окремих зон (наприклад, зони відпочинку краще оформити зображенням океану, або соснового лісу, а зона для гостей може бути виділена динамічною, абстрактної 3D композицією).

3д фотообои на стену: их достоинства и варианты размещенияЦілком можна зробити якісне зонування

Яскраві фотошпалери на стіни не повинні резонувати за кольором з іншими матеріалами, якими оформлені поверхні кімнати. Важливо також підбирати колірний рішення, гармонує з меблюванням приміщення.

3д фотообои на стену: их достоинства и варианты размещенияПриділяємо увагу освітленості приміщення

У деяких стилях дизайну інтер’єрів, меблів та аксесуарів надають особливого значення і виділяють за допомогою яскравих елементів. У такому випадку вибирайте нейтральні за кольором і малюнку фотошпалери. Вони не повинні мати яскравих акцентів, щоб не розбити дизайнерську концепцію приміщення. Перебір з яскравими елементами створить відчуття поганого смаку.

3д фотообои на стену: их достоинства и варианты размещенияЯскраві 3д шпалери прикрасять велике приміщення, але для маленьких буде краще вибрати не помітні тони

Шпалери на інші стіни потрібно підбирати з обов’язковим відзнакою в кольорі на кілька тонів (див. Як підібрати до фотошпалери шпалери: поради).

3д фотообои на стену: их достоинства и варианты размещенияВикористовуємо іншу тональність протилежних стін

Увага: Яскравість освітлення приміщення дуже впливає на сприйняття 3D зображення. Для добре освітлюваних приміщень підійдуть спокійні тони з вираженою холодністю. Для затемнених приміщень вибирайте пастельні тони.

Шпалери в 3D малюнком в інтер’єрі

Оформлення стін тривимірними зображеннями – прекрасний спосіб для виділення акцентних місць в квартирі. Реалістичні зображення у всю стіну в основному використовують для дизайнерського акценту на основній стіні.

Але іноді дизайнери вдаються до оформлення 3Д фотошпалерами відразу двох стін, домагаючись тим самим неймовірної реалістичності (наприклад, коли малюнок переходить з однієї стіни на іншу, або на іншу сторону стіни в інше приміщення).

3д фотообои на стену: их достоинства и варианты размещенияВикористовуємо реалістичне 3d зображення для декількох стін

 • Для ніш найчастіше створюють подобу панно – фотошпалери з тривимірним зображенням по краях прикрашаються молдингами, таким чином, дизайнерське панно візуально розширює нішу і надає їй власного ефекту. Сільські і міські мотиви відмінно декоруються рамами для імітації віконних прорізів.

3д фотообои на стену: их достоинства и варианты размещенияВиділяємо нішу 3д фотошпалерами

 • Тривимірне оформлення стін використовують для диванної зони – на стіні за диваном або навпаки – за телевізором. Також чудово гармонують фотошпалери з зоною каміна у вітальні. Деякі елементи декору та меблі також можна декорувати 3D малюнками. Такі поверхні, як міжкімнатні двері і стелі служать цікавою основою для творчих шукань людей з уявою. І тут можна розмістити вражаюче зображення, яке перетворить простір раз і назавжди.

3д фотообои на стену: их достоинства и варианты размещенияПрекрасне зонування у вітальні

Особливості розміщення тривимірних зображень

Фотошпалери можуть мати глянсову поверхню. Купуючи такий матеріал, пам’ятайте, що його не можна розташовувати навпроти вікон. Матеріал буде серйозно бліковать на денному світлі. Тому сприйняття 3D буде спотворюватися в збиток його реалістичності.

Якщо вирішено створити одну акцентну стіну за допомогою фотошпалер з тривимірним зображенням, то спочатку зробіть перестановку меблів. Поряд з такою стіною не повинно бути ніяких аксесуарів, декору, предметів меблів.

Оформлення приміщення фотошпалерами не обмежується тільки однією стіною. При бажанні отримати єдиний стиль, можна використовувати кілька стін і прикрасити їх нейтральними тривимірними зображеннями. Але варто бути обережними і не поєднувати широкоформатний малюнок з тривимірним ефектом реальності.

Популярні 3D сюжети

Фотошпалери 3D можуть виконати будь-яку фантазію автора. Це не обов’язково повинні бути великі зображення з абстракціями. Будь реалістичний сюжет може бути виконаний в 3D, і ефект від нього буде радувати господарів і гостей.

Увага: Крім самого стилю, на який впирають дизайнери при роботі з такими проектами, слід пам’ятати про те, як можуть впливати на людей ті чи інші сюжети в різних приміщеннях.

3д фотообои на стену: их достоинства и варианты размещенияПрирода

Зд природа в інтер’єрі приміщення

В рейтингу популярності 3D зображень для фотошпалер лідирує природа (див. Природа фотошпалери для Вашого дизайну).

Пейзажі, композиції, панорами з природними мотивами (ліс, небо, океан) покликані надати квартирі легкість, чистоту і весняну атмосферу.

3д фотообои на стену: их достоинства и варианты размещенияУрбанізм

Архітектура в 3д варіанті

Цей напрямок слід відразу за природними мотивами.

Цей стиль 3D зображень любимо прихильниками стилю лофт.

Зображення життя міста, архітектури (частіше в чорно-білих тонах (див. Фотошпалери чорно білі: які вибрати)) надають приміщенням динаміки та енергетики свободи.

3д фотообои на стену: их достоинства и варианты размещенияМакрозйомка

Макрозйомка підійде для цінителів краси

Це 3 Д фотошпалери з відповідним ефектом зображень.

Їх вибирають любителі мінімалізму і стилю хай-тек.

Малюнки в макрозйомці можуть бути будь – якими- від сонечка, до музичних інструментів.

3д фотообои на стену: их достоинства и варианты размещенияАбстракція і геометрія

Ідеї абстракції для вітальні

У виконанні 3D відмінно вписуються в ультрасучасні дизайни.

Тут не виділяють особливих акцентних зон, а користуються грою відтінків і форм.

3д фотообои на стену: их достоинства и варианты размещенияМоделі

Використання 3д моделей для оформлення приміщення

Інтер’єрні 3D моделі вважаються самим ефектним способом оформити простір.

Завдяки 3D фотошпалери можна отримати візуальне відчуття присутності балкона, винного льоху або сходів.

3д фотообои на стену: их достоинства и варианты размещенияКонтрастність

Використовуємо контраст в своїх цілях

Для стильних і модних інтер’єрів часто використовують яскраві і контрастні фотошпалери 3D.

Таке рішення підкреслює стилістику будинку і характер господарів.

Для квартир або будинків з класичним інтер’єром, слід вибирати нейтральні сюжети в невеликих форматах.

У таких випадках вони будуть нести роль дизайнерського елемента, а не помітного акценту, як у першому випадку.

Вибирати кольору та композиції можна за допомогою дизайнерів або повністю довірившись власному смаку. Фахівці з 3D зображень можуть дати детальну характеристику сприйняття більшості з основних рішень. Але остаточний вибір залишайте за собою.

3д фотошпалери на стіну нанесені на стіну з потужним ефектом другої реальності, повинні відповідати не тільки інтер’єру, але і внутрішнього світу володаря. Ніякі новації декорування не врятують становище, якщо тривимірна картинка почне психологічно тиснути або дратувати. Завдяки тому, що фото можна досить просто поміняти, це не настільки критично. Адже їх ціна не така велика.