Шпалери в кухонному інтер’єрі та їх комбінування


			Обои в кухонном интерьере и их комбинирование

Сьогодні нам належить розглянути безліч варіантів комбінування шпалер в кухонному інтер’єрі. Фотографії прикладів, які наведені в статті, покликані допомогти вам з вибором ідеї для власної кухні і створити неповторний інтер’єр у себе вдома.

Переваги зонування інтер’єру кухні

Варто відзначити, що комбінування — це не тільки метод, що дозволяє прикрасити стіни кімнат. Головне завдання даного прийому — це розмежування простору приміщення, з наступним поділом на зони. Дизайнери інтер’єрів називають це зонуванням. Також даний прийом дозволяє візуально розширити кухонний простір, «граючи» на сприйнятті людини.

В залежності від обраних відтінків і їх комбінування можна візуально змінювати висоту приміщення, що робить кухню просторіше. Це по достоїнству оцінять мешканці невеликих квартир з маленькими кухнями.

На що звернути увагу?

Використовуючи комбінування шпалер на кухні, фото прикладів якого представлені в статті, потрібно уважніше ставитися до тих чи інших особливостей, що зустрічається на етапі декорування. Далі наведено короткий список таких особливостей:

  • Під час вибору шпалер потрібно більше приділяти уваги товщині полотен, яка повинна бути однаковою, навіть якщо шпалери зроблені на основі різних матеріалів.
  • Намагайтеся не поєднувати шпалери, що належать до різних цінових категорій, оскільки вони можуть суттєво відрізнятися в якості, що буде помітно візуально.
  • Найкраща комбінація виходить при поєднанні шпалер з різними контрастними кольорами і текстурами.
  • Необхідно, щоб шпалери відповідали стилю приміщення.
  • Бажано щоб всі елементи приміщення поєднувалися між собою, в тому числі двері, вікна і підлогове покриття.
  • При використанні яскравих кольорів необхідно робити їх акцентними на великому нейтральному тлі.
  • Багато інтер’єри поліпшуються при використанні натурального дерева.
  • Інтер’єрний дизайн володіє цілим рядом базових варіантів комбінування шпалер в просторі кухні.

    Зосереджуємо увагу на особливості

    Часто на кухнях бувають якісь виступи, еркери і інші незвичайні елементи конструкцій. Багатьма власниками робляться спроби приховування даних елементів, але дарма вони це роблять, оскільки такі елементи можуть стати «родзинкою» вашої кухні при правильному використанні комбінування.

    Найчастіше оригінальний акцент можна створити при використанні контрастних шпалер, які відрізняються від тону стін. У даному випадку можливе використання шпалер, які будуть збігатися по колірній гамі з елементами меблів. Головним завданням є виділення конструктивних елементів.

    При можливості використовуйте менше темних кольорів, адже вони роблять інтер’єр більш похмурим.

    Створення акцентной стіни

    Акцентна стіна — цікавий варіант комбінування, який створюється оформленням однієї з кухонних стін контрастним кольором. Часто в даної мети використовують яскравий колір, що вимагає обережності при виборі відтінку, оскільки він може внести дисбаланс в інтер’єр. Варто добре подумати і ретельно підібрати кольори для застосування даного прийому.

    Якщо кухня вузька і надто витягнута, то дальню коротку стіну допускається обклеювати контрастним відтінком, що дозволяє уникнути неприємних відчуттів, пов’язаних з далеко розташованої стіною. Також дальню стіну можна оформити аксесуарами у вигляді електрокаміна, картин або бра з незвичайним абажуром.

    Горизонтальне зонування

    Якщо ви недостатньо впевнені в горизонтальному зонуванні, то це абсолютно марно. Будь-який стиль може бути доповнений цим прийомом. Користуючись таким прийомом можливо поєднувати як різноманітні шпалери, так і дерев’яні поверхні. Відмінним варіантом будуть коркові шпалери або бамбук.

    
			Обои в кухонном интерьере и их комбинирование

    Існує цілий ряд найбільш поширених прийомів даного виду:

    • Верх може бути одного тону, а низ обклеюють смугастими шпалерами.
    • Знизу розташовані орнаменти, кольорові малюнки, а верх робиться більш спокійних, пастельних тонів.
    • Якщо низ оформляється дрібними візерунками, то вгорі допускається використання великих орнаментів і малюнків.

    Кордон найкраще робити на рівні підвіконня, при цьому вона може виконуватися з допомогою шпалерного бордюра або без нього.

    Вертикальне зонування

    Люди давно помітили, що вертикальною смугою можна візуально збільшити відстань від підлоги до стелі. Тому, якщо у вас низька стеля, ви можете «підняти» його вертикальними смугами різного кольору.

    
			Обои в кухонном интерьере и их комбинирование

    Основні способи використання вертикального зонування:

    • Коли одна стіна обклеєна невеликими вертикальними смужками насичених відтінків, протилежну стіну варто обклеїти смугами шпалер різної товщини.
    • При симетричному вертикальному поділі приміщення акцент роблять на контрасті, використовуючи при цьому смуги шпалер рівного розміру.

    Такий спосіб дозволяє створити унікальний кухонний інтер’єр, роблячи його найбільш привабливим.

    Печворк: використовуємо клапті

    Подібна методика декорування приміщення не так давно здавалося маргінальної, але на сьогодні вона стає все більш популярною. Даний прийом цікавий не тільки своєю візуальною складовою, але і практичністю, адже можна використовувати залишки шпалер.

    Багато вважають, що використання клаптів занадто складно в інтер’єрі, проте, ця думка помилкова, насправді все досить легко, незважаючи на хаотичність.

    Склад шпалер в даному випадку не є принциповим. Вони можуть бути на вініловій, флізеліновій або текстильній основі, а також «рідкими» і навіть паперовими. Головне, домогтися балансу між привабливістю і практичністю, адже деяким шпалер абсолютно не місце на кухонних площах.

    Одним з видів такого комбінування є застосування шпалерних вставок, при цьому можливе використання досить яскравих клаптиків самих різних кольорів, тільки намагайтеся, щоб вони не надто тягнули до себе увагу, створюючи смішну, безглузду картину. Застосовуючи цей прийом необхідно проявляти якомога більше творчості і не забувати про практичності. Бажаємо удачі в прояві фантазії!