Скляні шпалери: чому варто вибрати?


			Стеклянные обои: почему стоит выбрать их?

Скляні шпалери або склошпалери , складаються з скловолокна. Опис скляних шпалер нижче.
Сплетіння ниток зі скловолокна, що надає скляним шпалер рельєф. Вибрати простий рельєф і оригінальне макраме на скляних шпалерах.
Скляні шпалери, дуже практичні і довговічні. Такі шпалери можна пофарбувати за своїм розсудом після клеєння.
Плюс скляних шпалер, у тому, що вони значно зміцнюють поверхню стіни, тому що дуже міцні по своїй текстурі.
Не бояться вогню, і можуть приховати нерівності стіни після шпаклівки, так як вони товщі, ніж паперові шпалери.

Склошпалери — види, переваги, сфера застосування, технології поклейки

Плануючи ремонт у квартирі, будинку або офісі, ми часто стикаємося з проблемою вибору оптимального покриття для стелі та стін. Ситуацію посилює величезна різноманітність видів оздоблювальних матеріалів, які пропонують сучасні будівельні супермаркети. На сьогодні, одним з найпоширеніших варіантів фінішної обробки вважаються шпалери. Відносно недавно на вітчизняному ринку з’явилася і стрімко завоювала популярність нова різновид шпалер на основі скловолокна. Що це таке? У чому переваги і недоліки скляних шпалер? Як їх правильно клеїти на стіни і стеля? Вичерпні відповіді на ці питання та багато іншої корисної та цікавої інформації ви знайдете в нашій статті.
			Стеклянные обои: почему стоит выбрать их?

І так, що таке склошпалери?

Це декоративне покриття для стін і стелі по структурі нагадує скловолоконні тканини. Виробляється з натуральних компонентів: глини, вапняку, кварцового піску. Природна сировина вигідно відрізняє цей вид шпалер від інших настінних покриттів і гарантує їх екологічну безпеку.


			Стеклянные обои: почему стоит выбрать их?

Переваги і недоліки

Шпалери на основі стеклохоста володіють значним переліком експлуатаційних переваг:

  • Натуральний продукт, у складі якого не містяться шкідливі хімічні сполуки.
  • Дихаючі властивості, якими ця різновид декоративного покриття зобов’язана унікальній структурі, що складається з найтонших волокон на основі скла.
  • Гігієнічність, гіпоалергенність і відсутність схильності акумулювати статичну електрику. Поверхня стеклообоев є несприятливим середовищем для розмноження мікроорганізмів і грибків. Крім того, завдяки антистатичним властивостям вона не притягує пил і тривалий час не вимагає ніякого догляду.
  • Серед інших видів декоративних покриттів, саме стеклообоям належить пальма першості по міцності. Їх не лякають кігті домашніх тварин, багаторазові дезінфікуючі процедури і жорстка чистка за допомогою щітки.
  • Феноменальна довговічність. Термін служби шпалер на основі стеклохоста складає більше 30 років. А для того, щоб вони не набридли, можна через кожні півтора – два роки їх перефарбовувати.
  • Економічність з фінансової точки зору. Зробивши вибір на користь склошпалер, можна дуже на довго забути про проблеми з ремонтом.
  • Негорючість. Склошпалери відносяться до групи важкозаймистих матеріалів і є єдиним рулонним покриттям для стін, який не запалюється та при дії відкритого вогню не виділяє токсичних продуктів горіння.
  • Практичність. Матеріал не вибагливий у догляді і відмінно витримує вплив будь-якої побутової хімії, в тому числі містить абразивні частинки.
  • Можливість нанесення практично на будь-яку поверхню. Ці рулонні покриття чудово дружать з бетоном, ДСП, ГКЛ, цегляною кладкою ( попередньо заґрунтованій і вирівняному).
  • Декоративна привабливість. За рахунок цікавої фактури, склошпалери виглядають оригінально і презентабельно.

Що стосується недоліків, виробники стверджують, що їх просто не існує. Правда, на думку споживачів, один несуттєвий мінус у такого покриття все ж є — їх складніше зняти зі стіни, ніж паперові або вінілові різновиди. Крім того, для їх фіксації потрібен особливий клей, який коштує не дешево.

 

Види стеклообоев

Вітчизняний ринок пропонує великий вибір скловолоконних шпалер. Всі види цього рулонного покриття можна об’єднати в дві групи: рельєфні і гладкі. Перші відрізняються підвищеною щільністю та безліччю варіацій опуклого малюнка. Другі – мають рівну поверхню і володіють невисоким рівнем щільності. Їх часто називають павутиною. 
			Стеклянные обои: почему стоит выбрать их?

Де застосовуються шпалери з стекловолкна?

Згідно норм відповідних Сніпов, скляні шпалери можуть застосовуватися для обклеювання стін житлових, комерційних і виробничих будівель, в тому числі дитячих і медичних установ. Ці міцні, довговічні і естетичні настінні покриття можна побачити в приватних квартирах і фешенебельний ресторанах, готелях та офісах компаній, в автосалонах і кінотеатрах. Внутрішня обробка багатьох історичних будівель виконана з використанням склошпалер. Наприклад такі, як: Третьяковська галерея і Лувр.

Як правильно клеїти і фарбувати склошпалери?

Декоративні покриття цього типу клеяться встик за допомогою спеціального клею. Останній наноситься тільки на стіну. Фарбують шпалери зазвичай в два шари з інтервалом у 12 годин. Перефарбовувати їх можна від 15 до 30 разів. Краще використовувати глянсові або напівглянсові фарби. Вони виглядають більш ефектно, ніж матові. Для передпокою і вологих приміщень — кухні, ванни, лоджії підійдуть вологостійкі емалі.

 

Підготовка поверхні

Перш ніж наклеїти склотканинні шпалери на стіни необхідно виконати цілий перелік підготовчих робіт:
1. Очистити робочу поверхню від покриттів, віджилих свій термін. Щоб без зусиль видалити паперові шпалери, їх необхідно щедро змочити теплою водою. Від фарби можна позбутися за допомогою спеціальних засобів. Стіни побілені вапном, потрібно вимити за допомогою товстої губки.
2. За допомогою шпаклівки нівелювати нерівності.
3. Покрити стіни грунтовкою.

На перший погляд, внутрішня і зовнішня поверхні цього декоративного покриття абсолютно ідентичні. Але, це не так. Скляні шпалери мають виворітну і лицьову боку. Остання завжди закручується всередину.

Важливий момент: матеріал кришиться при нарізці. Це вважається нормою. Найдрібніші частинки стекловолкна, потрапивши на шкіру, можуть викликати роздратування. Тому здійснювати нарізку шпалер з стевловолокна необхідно в рукавичках і в одязі з довгими рукавами.

 

Чи можна клеїти скловолоконні шпалери на стелю?

Про такому варіанті стельового покриття, як склошпалери, замислюються багато. Але як правильно наклеїти їх, щоб отримати гідний результат, знають далеко не всі. Цей процес не складніше роботи з паперовими або флізеліновимі шпалерами. Але існують деякі тонкощі, зневажливе ставлення до яких може привести до неприємних наслідків:
1. Скляні шпалери можна клеїти на старі покриття: плитку, штукатурку і т. д. Все це необхідно видалити.
2. Всі нерівності слід зашпаклювати. Але перш на поверхню наноситься шар грунтовки, оскільки шпаклівка краще тримається на загрунтованій поверхні. Після процедури вирівнювання потрібно нанести ще один шар грунтовки.
3. Температура в кімнаті, де проводитися обклеювання стелі, не повинна перевищувати 25 градусів і бути нижче 18 градусів. Вікна необхідно закрити, щоб уникнути протягів – найлютіших ворогів тільки що приклеєних рулонних покриттів.
4. Листи клеяться встик. Крім ситуації, коли їх краю надірвалися або разлахматились. У таких випадках – в нахлест.
5. Фарбувати шпалери краще валиком на суху поверхню.
6. Для нарізки матеріалу використовуйте гострий ніж і метрову дерев’яну лінійку або рейку.

Варто відзначити, що стелі, поклеєні склошпалерами за всіма правилами, виглядають більш ефектно, ніж проста фарбування. Вони створюють у приміщенні атмосферу тепла і затишку і служать витонченим доповненням гармонійного інтер’єру.