Майже в кожній квартирі є місце, в яке проникає мало природного світла. Найчастіше темна кімната знаходиться в північній стороні, але буває і таке, що в ній просто відсутні вікна. Таке приміщення виглядає похмуро і незатишно, в ньому не хочеться проводити вільний час. Але є способи поліпшити рівень освітлення, грамотно підібравши шпалери для темної кімнати.
Вибір кольору і відтінків
Очевидно, що колір шпалер у темну кімнату обов’язково повинен бути світлим. Остерігайтеся чисто білого / сірого кольорів! Так кімната не наповниться світлом, а навпаки буде виглядати сіро і понуро. Віддавайте перевагу наступним відтінкам:
- Слонова кістка
- Ваніль
- Світлий беж
- Кремовий відтінок
- Молочний відтінок
Вдало виглядатимуть пастельні відтінки: ніжно-блакитний, пом’ятий, бежевий, світло-рожевий, салатовий. Наприклад, в кухні буде виграшно виглядати світло-зелений або блакитний, коридор можна оформити більш теплими тонами, наприклад лимонним. Не бійтеся експериментувати! Можна вибрати акцентну стіну і оформити її в більш яскравих кольорах, головне – не перестаратися. Необов’язково купувати однотонні шпалери, але про це ми докладніше поговоримо нижче.
Якщо в кімнаті темно унаслідок невдалого розташування будинку, своєрідною планування або поганого виду з вікна (наприклад, дерева перешкоджають проникненню сонячних променів), то слід дотримуватися наступного правила дизайну: в темному просторі має бути достатньо штучного світла. Освітлювальних приладів має бути по максимуму: люстра, настільні лампи, торшери, додаткове підсвічування (пущена по карнизу, шафок, встановлена по периметру підвісної стелі). Правильно підібрані шпалери допоможуть відтінити штучне освітлення. Вдало виглядатимуть багаті та глибокі золотисті, жовті, лимонні шпалери.
Остерігайтеся занадто яскравих насичених відтінків! Помаранчевий – колір сонця і радості, але при недоліку освітленості він буде виглядати занадто похмуро, похмуро і сумно, вганяючи мешканців будинку в поганий настрій. Те ж саме стосується синього, фіолетового, зеленого.
У темній кімнаті світлі шпалери і яскраві кольори виглядають затишніше
Поради при підборі малюнка
При виборі малюнка найважливіше – площа кімнати. Якщо приміщення зовсім невелика (кабінет, спальня, дитяча, кухня), то уникайте великих малюнків. Мало того, що вони підкреслити недолік освітлення, так ще й візуально зменшать простір. Зупиніть свій вибір на ненав’язливому і дрібному орнаменті – рослинні мотиви і геометрія будуть добре виглядати.
Великий простір для фантазії можливий тільки в тому випадку, якщо кімната досить простора і в ній присутня одна майже повністю вільна стіна. Її можна оформити шпалерами з яскравим орнаментом чи великим малюнком. Інші стіни повинні бути однотонні, ніжно-пастельних відтінків. Зробити кімнату свіже можна за допомогою декорування спеціальними стразами або скляними камінцями, що імітують дорогоцінне каміння. Достатньо всього однієї смужки з декоративних елементів, щоб дизайн виглядав ефектно і привабливо.
Текстура – важливий момент
Останній, але дуже важливий момент – текстура настінних шпалер. Справа в тому, що матові шпалери поглинають майже весь світ, якого в темній кімнаті і так дуже мало. Тому вибирайте виключно шпалери з глянцевою поверхнею – вони не тільки добре відбивають світло, але ще й візуально збільшують простір. Уникайте шовкографії або текстилю. Також зверніть увагу на рельєфність. Рельєфна текстура має властивість відкидати тіні і поглинати світло. В ідеалі настінне покриття повинне бути гладке, без шорсткостей. Однак не станеться нічого страшного, якщо на шпалерах будуть дрібні рельєфні елементи, адже вони не будуть приймати весь світ на себе.
Якщо ви творча особистість, то можна спробувати шпалери під фарбування, а далі експериментувати з колірними і світловими рішеннями.
Слідуючи всім радам можна усунути такий недолік приміщення, як недостатня освітленість, і підкреслити всі достоїнства. Кімната буде наповнена атмосферою затишку і комфорту.
Глянцеві шпалери відбивають світло і роблять кімнату світліше