Вибираючи шпалери для вітальні, ми можемо місяцями вислуховувати думки домочадців, адже кімната повинна подобатися всім без винятку. Можемо орієнтуватися виключно на вартість, і в кінцевому підсумку отримати безликий інтер’єр. Також можна слідувати моді, вибравши найбільш стильні полотна з останніх колекцій, або спробувати самому втілити в життя вподобаний дизайн з фото. Але чому б не вирішити, як підібрати шпалери для вітальні, виходячи з площі приміщення?
Варіант перший – квартира-студія
В квартирі-студії не обійтися без зонування, адже це буквально кілька кімнат, об’єднаних загальним простором. І, якщо не акцентувати увагу на одній стін, то виникне відчуття розгубленості, важко буде зорієнтуватися.
Шпалери в інтер’єрі квартири-студії
Вдало скомбінувати шпалери у вітальні студії можна, якщо оформити всі стіни світлими і однотонними покриттями, а акцентну виділити яскравими фотошпалерами. Залежно від стилю це можуть бути квіткові букети, макрозйомка або навіть цегляна стіна (для стилів модерн, еко і лофт відповідно). Але не забувайте, що приміщення студії все одно буде сприйматися як єдине ціле, а тому колір шпалер у вітальні не повинен дисонувати з іншими покриттями – краще, якщо матеріали для стін будуть витримані в одній колірній гамі, але близьких тонах.
Варіант другий – скромні площі хрущовки
Хрущовки – це брак вільної площі в кожному з приміщень. В результаті вітальня може поєднувати в собі функції кабінету, дитячої ігрової, зони прийому гостей і навіть спальні когось із членів сім’ї. І це при тому, що така багатофункціональність повинна бути реалізована на площі 14-17 квадратних метрів.
Шпалери в інтер’єрі маленької вітальні
Які шпалери для вітальні підійдуть в хрущовку, де нагроможденностей слід ретельно уникати? Це повинні бути світлі (не обов’язково однотонні покриття, в теплих тонах, якщо кімната недостатньо освітлена, і в холодних, якщо сонячного світла в надлишку. Найчастіше використовуються білий, карамельні і акварельні весняні відтінки на полотнах з нейтральною фактурою. А для того, щоб приміщення не виглядало нудним, дизайнери пропонують пограти з переливами кольору – наприклад:
- використовувати в оформленні гладкі покриття і матеріали з металізованим візерунком;
- поєднувати кілька близьких тонів шпалер, що імітують натуральний камінь;
- виділити саму вузьку стіну покриттями з вертикальними смугами (не обов’язково строгі лінії, можливий будь-який малюнок, що тягнеться вгору).
І не забувайте про практичність – вітальня кімната в хрущовці стане дійсно центром збору всієї сім’ї, так що краще в якості настінного покриття використовувати вініл, який можна мити.
Варіант третій – для володарів стандартних площ
Відразу обмовимося, стандартної будемо вважати вітальню площею близько двадцяти квадратних метрів – це вже не скромна хрущовка, але і не шикарний пентхаус або заміський котедж. Для таких кімнат можливі практично будь-які стилістичні варіації – адже площа дозволяє.
Темні шпалери в інтер’єрі стандартної вітальні
Вирішуючи, які шпалери для вітальні використовувати в цьому випадку, можна віддати перевагу колоритний етнічний стиль або вінтажний давньоанглійська, віддати перевагу оригінальному модерну або лаконічного скандинавському стилю. Стіни можуть оформлятися однотонними, але в глибоких оксамитових відтінках, можуть пістрявити кількома кольорами веселки або ж нейтральним фоном підкреслювати витонченість меблів. Але якщо мінімалістичні стилі тут можна використовувати без обмежень, то до палацової розкоші бароко все-таки варто поставитися з обережністю. Цілком може виявитися, що навіть вітальня площею 25 квадратних метрів буде виглядати переобтяженою з-за великої кількості різьблення, золочених рам і текстильних фактур.
Шпалери в інтер’єрі вітальні в квартирі
Варіант четвертий – затишна дача
Розберемося, як поєднувати шпалери у вітальні, якщо мова йде про дачі. Адже це особливий будинок, дуже затишний і романтичний. Навряд чи тут ви побачите блиск високих технологій – швидше за все, перевагу буде віддано одному з колоритних напрямків кантрі-стилю. Підійде вінтаж, шеббі-шик, спокійна класика з дерев’яними меблями і сімейними фотографіями на стінах.
Шпалери в інтер’єрі вітальні на дачі
Не забувайте – чим більше прикрас і сімейних реліквій «ховається» у вітальні на дачі, тим менш виразними повинні бути шпалери. В залежності від загального настрою будинку можна вибрати:
- витончені квіткові орнаменти, наповнюють кімнату романтизмом;
- виразні східні візерунки або класичні англійські смуги, якщо дача побудована класична, з цегли;
- сільський стиль гармонійно впишеться в рубаний дерев’яний будинок;
- вітальня на дачі, облицьованої диким каменем, буде ідеальною, якщо оформити її в дусі шале.
Шпалери для вітальні на дачі
Класика (але не вигадлива) виявляється доречна завжди, особливо якщо мова йде про покриттях – першокласних імітаціях. І не забудьте про каміні – зону його установки можна підкреслити особливо колоритними настінними покриттями.
Варіант п’ятий – розкішний котедж
В цьому випадку є маса варіантів, як комбінувати шпалери у вітальні на фото. Адже приватні будинки, особливо побудовані за індивідуальним проектом, відчутно більше і комфортніше типових міських квартир. Тому і вітальня в котеджі тут буде світлою і дійсно красивою.
Настінні покриття вибираються таким чином, щоб підкреслити особливий комфорт цього головного приміщення в будинку і навіть деяку його пафосність. Оскільки демонструється розкіш, то і шпалери для приватного будинку повинні бути відповідні – швидше за все, це буде елітний текстиль або оригінальні склошпалери, які можна перефарбовувати. Підійдуть і унікальні панно з останніх колекцій вінілових і флізелінових покриттів.
Шпалери для вітальні в котеджі
А ось стилі можуть бути будь – якими- великі площі добре сприймають експерименти. Королівська розкіш ренесансу і мінімалістичний хай-тек, чарівні арабські мотиви або стримані краси Скандинавії – є безліч способів продемонструвати достаток, вибравши відповідні шпалери для вашого котеджу.
Головне – не переборщити з використанням різних фарб, але це вимога однаково справедливо для всіх вітальнях без винятку.