Кухня в соковитих тонах

Вибираючи колір для оформлення кухні, людина може виходити з особистих переваг або з вимог моди. У розрахунок приймаються темперамент, характер, вік і навіть національність – і абсолютно виправдано каталог шпалер для кухні включає в себе найрізноманітніші рішення, від простих вибілених відтінків до соковитих, нагадують собою стиглі фрукти. Для сучасних інтер’єрів насичені фарби використовуються досить часто, вони органічні і витримані, тим більше, що купити шпалери для кухні можна всіх кольорів веселки.

Червоний – пристрасний

Червоні шпалери для кухні на фото комбінуються зі світлим гарнітуром, але частіше можна побачити яскраву червону меблі, доповнену світлими покриттями стін. Гарнітур полуничного відтінку – це майже завжди глянець фасадів, вставки з матового або прозорого скла, хромована фурнітура. Ця кухня завжди буде виглядати святково.

Кухня в сочных тонах

Червоні глянцеві фасади на кухні завжди виглядають святково

Популярними колірними доповненнями, нівелюють соковитість червоного, вважаються сірий, бежевий і коричневий, а ось червоний з чорним або темним шоколадом венге виглядають неймовірно насичено.

Блакитний і синій – безтурботність і статусність

Такі кольори в інтер’єрі завжди виглядають життєрадісно і позитивно, хоч і відносяться до холодної колірній гамі. Блакитні і сині шпалери для кухні виявляються доречні в різних стилістичних концепціях, від хай-тека до кантрі. Основних інтер’єрних рішень тут може бути 3:

  • Стіни виконуються яскравими – це можуть бути насичені сині або блакитно-блакитні шпалери, а стіна вибирається світлий (або приглушений білий, або медово-золотий, створює ще більшу динамічність).
  • Виготовляється яскрава кухонні меблі. Як правило, для соковитих акцентів достатньо однієї деталі – це можуть бути тільки верхні або тільки нижні фасади меблів, презентабельна стільниця або кидається в очі фурнітура. Стіни в цьому випадку роблять прозорими, світлими.
  • І стіни, і стіна оформляються у звичних спокійних тонах, а яскравість додається посудою, розставленою на відкритих стелажах, або текстилем. В підтримку колірної концепції можна і фартух оформити яскраво-синім.
  • Кухня в сочных тонахІнтер’єр кухні в сільському стилі

    У плані колірних поєднань підходять і наступні відтінки:

    • білий: на тлі синіх стін білий стіна виглядає як повітряний хмара, але підлога повинна залишатися уравновешивающе-темним;
    • зелений: зелена кухня на фото з блакитними стінами створює відчуття кольорового, але не надто яскравого простору;
    • червоний, апельсиновий, фуксія: в якості яскравих аксесуарів, усувають похмурість.

    Кухня в сочных тонахЯскрава біло-голуба кухня – на фото

    Найтепліші фруктові тони – оранжевий, персиковий, жовтий

    Помаранчева кухня на фото виглядає соковито і неймовірно смачно – де ж іще використовувати ці теплі апетитні відтінки, як не в зоні приготування і прийому їжі? Тим більше, що насиченість відтінків ви можете варіювати на свій розсуд: не хочете складних експериментів, вибирайте ніжний персиковий, а бажаєте більше позитиву і драйву – віддавайте перевагу помаранчевому.
    Насичений апельсиновий, близьке до теракоті, – це приналежність колоритного мексиканського стилю, а глянцеві сонячні поверхні будуть доречні у високотехнологічному хай-теку.

    Кухня в сочных тонах

    Помаранчеві шпалери – на фото в інтер’єрі кухні в стилі прованс

    Помаранчева кухня завжди буде виглядати яскраво і стильно, і домогтися такого ефекту можна за допомогою:

    • кольорових кухонних фасадів;
    • яскравих фонових шпалер;
    • особливих малюнків на покриттях – апельсини, соняшники чи абстрактні візерунки;
    • декору, текстилю соковитих фруктових відтінків.

    Подивіться на жовту кухню на фото – вона зберігає свою життєрадісність і дарує вам тепло, навіть якщо за вікном похмуро. А для збереження природної атмосфери жовта кухня чудово комбінується з зеленим кольором стін.

    Вся багатогранність зеленого

    Зелена кухня – це завжди весняна свіжість і особливе простір для релаксу. Наш мозок на підсвідомому рівні сприймає зелень позитивно, це колір-антистрес, і оформлене таким чином простір буде кращим для відпочинку. Визначати кольору-компаньйони для зеленого дуже просто – це можуть бути і соковиті відтінки, запозичені у фруктових дерев, і приглушені кольори, скопійовані з польових квітів.

    Кухня в сочных тонах

    Відтінки оливкового кольору в інтер’єрі сучасної кухні

    Але і сам зелений неймовірно багатогранний – це ефектний лайм і бездоганна трав’яна зелень, ніжний оливковий і зачаровує дорогоцінний смарагд, глибокий відтінок моху або соковите яблуко. До того ж цей колір може бути холодним і теплим залежно від того, який складової в ньому більше – зеленою або синьою. Наприклад, м’ята і смарагд добре поєднуються з синім та сірим, а ось салатовий відтінок ідеальний у комбінації з бежевим або червоним.
    Перш ніж змішувати в оформленні кухні акварель на основі зеленого, потрібно продумати ідеальний баланс фарб, їх відповідність певному стилю:

  • Відтінки оливи і соковитої зелені виявляються доречні в класичних, прованс і кантрі інтер’єрах.
  • Зелений неон і всі холодні тони цього кольору доповнюються глянцем і металізованими поверхнями – так виходить стильне техно або хай-тек.
  • Для сучасних стилів краще вибирати поєднання зеленого з білим/сірим, а ось для аристократичності і статусності кухні світла зелень комбінується з насиченим шоколадом.
  • Світлі відтінки використовуються в погано освітлених кухнях, а більш насичені – в сонячних. Це класичне правило вибору покриттів актуально і для зелених кухонь.
  • У комбінаціях білий/зелений білого повинна бути тим більше, чим інтенсивніше тон зеленого.
  • Для досконалої та святкової композиції весняна зелень доповнюється позитивним глибоким жовтим.
  • Червона кухня на фото з зеленим тлом – це нетривіальне, стильне і пристрасне рішення, здатне надихати і вражати своєю новизною.
  • Кухня в сочных тонахЯскрава зелена кухня в інтер’єрі в англійському стилі

    Окремо варто виділити колір лайма – він життєстверджуючий і оптимістичний, і ідеально підходить для оформлення кухонного простору. Сучасні дизайнери рекомендують розбавляти їм суворі стилі формату лофт, мінімалізм, конструктивізм та техно – завдяки цьому кухонне простір стає живим, позбавляється аскетичності, але продовжує виглядати відповідно до канонів вибраного стилю. Поєднуйте шпалери кольору лайм з декором і фасадами нейтральних кольорів – білим, сірим або графітом для гармонійного простору або з червоним, фіолетовим, бірюзою або корицею для інтенсивно-яскравою атмосфери.

    Кухня в трендових кольори – фіолетовий, рожевий, бузковий

    В інтер’єрної моді лідирують природні соковиті відтінки. Вони настільки виразні, що здається, ніби дизайн кухні створювала сама природа. Але все ж є один колір, який найбільш любимо творцями трендів – це Radiant orchid, орхідея. Не дивно, що фіолетова кухня на піку популярності – не складе труднощів купити фіалковий гарнітур або вибрати відповідні шпалери.
    Але не забувайте, що цей колір не є універсальним. Наприклад, хай-тек його зовсім не сприймає – орхідея занадто ніжна для високих технологій. Зате фіолетова кухня на фото зустрічається в мінімалістичних і класичних інтер’єрах – тоді основний відтінок або розбавляється первозданною білизною, або використовується в якості фону у всьому своєму виразний пишності.
    Стіни кольору лаванди або бузку будуть виглядати повітряно, допоможуть візуально розширити простір і навіть допоможуть схуднути, адже ці кольори приглушують почуття голоду. Втім, фіолетова кухня легко перетворюється на яскраву – для цього введіть в інтер’єр аксесуари, пофарбовані в насичені тони.

    Кухня в сочных тонах

    Колір лаванди на кухні може приглушати почуття голоду

    Кухня кольору фіалки повинна бути ретельно збалансована. Щоб не допустити нав’язливості, комбінуйте ці відтінки з оливковою і світлим сірим, бежевим, молочним і кремовим, рожевим, природним деревним, світло-блакитним. А ось відтінки рожевого додають гармонії, дозволяють простору виглядати затишно і поліпшують апетит. Палітра, запозичена в урочистих троянд, виглядає тепло, незвично і святково. Легкі відтінки цієї гами налаштовують на заспокійливий відпочинок, а насичені – забезпечують приміщенню богемне презентабельність.

    Кухня в сочных тонах

    Яскрава фіолетова кухня в інтер’єрі в стилі хай-тек

    Втім, якою б соковитий колір для оформлення кухонних стін або гарнітура ви не вибирали б, не забувайте про деталі – посуд, текстиль, оббивка стільців або візерунок на килим повинні доповнювати основну колірну ідею, підкреслювати та продовжувати її.