Вітальня – кімната, яка оформляється для людей. Добре, якщо вона подобається кожному з членів сім’ї і здатна справити враження на гостей. Але чи будуть шпалери в інтер’єрі вітальні розкішними і статусними або ж ви обмежитеся скандинавської лаконічністю, вирішувати тільки вам. Ми ж розповімо, як вибрати шпалери, щоб насолоджуватися дивовижним дизайном, стильним кольором і безумовної практичністю.
Отже, ви вирішили купити шпалери для вітальні. Основними факторами вибору вважаються:
- матеріал;
- стиль;
- колір;
- візерунки: тип, тематика, розташування і розмір;
- вартість.
Все це слід оцінювати в комплексі, і виходити з того, що шпалери на стіни залу повинні бути статусними, створювати настрій і підкреслювати винятковість вашого будинку.
Який матеріал підійде
Важливо, щоб шпалери для вітальні були не тільки стильними, але і практичними. Тому завжди починають з вибору матеріалу. Ви можете віддати перевагу модні шпалери для залу з паперу, текстилю, флізеліну або вінілу, тільки враховуйте, що у кожного матеріалу є свої терміни служби і свої експлуатаційні особливості.
Отже, які шпалери в зал каталог вам запропонує:
- Паперові. Цим покриттям потрібна ретельна підготовка поверхні, так як вони добре лягають тільки на рівні стіни. Крім того, сам процес поклейки досить трудомісткий. Переважно купувати шпалери для залу з захисним акриловим покриттям, інакше вони дуже швидко втратять колір на сонці. Так і вологе прибирання стане неможливою. Зате в цій групі матеріалів величезний вибір стилів і кольорів. Крім того, вони 100% екологічні і майже завжди бюджетні.
- Флізелінові шпалери для вітальні. По суті, це теж папір, екологічно чистий і гіпоалергенна, тільки більш щільна. У цьому сегменті є великий вибір текстурних покриттів. Також представлені полотна під фарбування.
- Вінілові: вологостійкі, легкі в догляді, з цікавими об’ємними ефектами за рахунок особливого тиснення, незвичайні і яскраві. Така обробка вітальні шпалерами буде по-справжньому виразною і прослужить дуже довго.
- Текстильні. Ці шпалери для кімнати – найрозкішніші. Їх не можна чистити або мити, але завдяки унікальному переплетення текстильних ниток ви отримуєте по-королівськи розкішний інтер’єр.
- Антивандальні. Таке рішення не можна назвати бюджетним або дуже стильним. Зате ці матеріали справді міцні – їх не травмують навіть котячі кігтики.
Тому орієнтуйтеся на основні характеристики покриттів і вибирайте серед них ті, що відповідають умовам експлуатації саме вашого залу. Що ж стосується вартості, то цей фактор ніколи не варто ставити на перше місце. Недорогі шпалери для залу теж можуть виглядати цілком ефектно.
Як підібрати колір шпалер для вітальні
Красиві шпалери в зал можуть бути і білими, і чорними. Універсального секрету успіху тут немає. Але є усталені дизайнерські рекомендації, яким все ж таки краще дотримуватися, плануючи дизайн вітальні шпалерами двох кольорів або монохромний обробку:
Вибираючи красиві шпалери в зал, віддавайте перевагу одному з благородних і стильних сполучень:
- коричневі і бежеві шпалери у вітальні виглядають аристократично і врівноважено;
- оливковий з помаранчевим нагадує апельсинову гай, таку ж життєрадісну і річну;
- дизайн шпалер у бордовому і рожевому кольорі виглядає жіночно і ніжно;
- блакитні і білі шпалери для вітальні створять відчуття літньої прохолоди і витонченості;
- біло-чорні шпалери в залі – це бездоганна динаміка і урочистість;
- сіро-фіолетове поєднання виглядає дуже незвично і стильно;
- золото і кремовий беж виглядають красиво і розкішно;
- комбінація зеленого і жовтого – чудовий спосіб відтворити в залі весняне легкий настрій.
Трохи про малюнки на шпалерах у залі
Важливий не тільки колір шпалер для вітальні, але і відповідний малюнок. Порушити гармонію кольору дуже легко, якщо помилитися з розміром і розташуванням малюнка. Враховуйте, що великі візерунки візуально звужують простір, тому чим менше вільної площі у вітальні, тим менше повинні бути малюнки на стінах.
Якщо потрібно візуально витягнути приміщення вгору, то використовують класичний прийом – вертикальні смуги. У цьому випадку дизайнери пропонують унікальний простір для творчості: смуги можуть бути широкими і вузькими, рівними або хвилястими, одноколірними або візерунчастими, в одному тоні або в різних кольорах. Лінії чергуються, кольори змішуються, але ефект залишається один – стеля стає візуально вище.
Дуже здорово виглядають фактурні шпалери в інтер’єрі. Але враховуйте, що такі полотна привертають до себе багато уваги. Тому часто їх використовують на тлі лаконічною меблів (наприклад, з шкіряною оббивкою або з дерев’яними фасадами, без додаткового декору).
І не забувайте, що ви можете використовувати комбінування шпалер у вітальні. Завдяки правильному поєднанню покриттів ви додасте в кімнату динаміку і шарм, зможете підкреслити якісь архітектурні елементи, включити цікавий декор, позбавити приміщення від одноманітності і нудьги. Як правило, поєднання шпалер у вітальні підбирається з одного матеріалу, щоб не виникло проблем в обклеюванні і стикуванні по товщині. Якщо ж потрібно стикувати різні покриття, то місце їх стику закривають молдінгом. І ще один момент – якщо ви не знаєте, як вибрати полотна-компаньйони, то оцініть приклади шпалер для вітальні з однієї колекції. У цьому випадку ви не помилитеся, адже дизайнери вже продумали всілякі комбінації декоративних і фонових полотен за вас.
Стилістичні рішення для вітальні
Популярні шпалери для залу з квітами випускаються в різних стилях, від провансу до ретро. Все залежить від техніки, в якій виконаний малюнок. Якщо ж говорити про стилі, то загальні рекомендації виглядають так:
Підбирати шпалери для вітальні дуже цікаво. Адже у вас є відразу чотири стіни – ефектних художні полотна, які ви зможете прикрасити на свій розсуд!