Паперові шпалери – плюси і мінуси

Паперові шпалери – це можливість створити інтер’єр у будь-якому стилі без відчутних витрат для бюджету. Дизайнерська варіативність таких полотен неймовірна – є прості і стримані мотиви, а є розкішні полотна, створюються вручну, практично так само, як художники малюють свої шедеври на полотні. Складно не знайти відповідного малюнка в широкому асортименті, однак важливо знати, які покриття підійде, як їх правильно вибирати і клеїти.

Достоїнства і недоліки шпалер з паперу

Якщо ви почуєте, вибираючи паперові шпалери, що це – непрактичний і неякісний матеріал, не забудьте уточнити, про який саме виробника йшла мова. Вся справа в тому, що провідні німецькі, італійські, французькі бренди вибирають саме папір для багатьох своїх дизайнерських колекцій, в тому числі і дитячих. А, отже, певні переваги у цих полотен все ж присутні:

  • доступна ціна в поєднанні зі стильним зовнішнім виглядом;
  • екологічність – стіни будуть дихати, а значить, в кімнаті збережеться прекрасний мікроклімат;
  • абсолютна безпека;
  • економічність, легкість в роботі.

Звичайно, і без недоліків не обійшлося, і найголовніший серед них – невисокий термін служби, який становить 5 років максимум. Але при бажанні легко перетворити на гідність – наприклад, для дитячої кімнати ви можете вибирати кращі паперові шпалери для кожного з періодів дорослішання дитини, і міняти інтер’єр без жалю про дорогих покриттях.

Бумажные обои - плюсы и минусы

Паперові шпалери – фото в інтер’єрі дитячої кімнати

Види та характеристики покриттів

Ви будете здивовані, але на паперові шпалери характеристики можуть відчутно відрізнятися, оскільки існує кілька типів цього покриття:

  • гладкі, з друкарським малюнком на поверхні або шпалери паперові симплекс. Можуть бути дуже декоративні, але підходять виключно для приміщень з низькою вологістю. Дуже тонкі, але дешеві, з хорошою волого – і паропроникністю. Вимагають ретельної підготовки підстави, оскільки не приховують початкових нерівностей;
  • шпалери паперові дуплекс – більш якісний і міцний варіант, де використовується два шари паперу, верхній з яких декорується. Зручні в роботі, оскільки навіть при намоканні від клею не рвуться. Можуть бути гладкими або рельєфними;
  • шпалери паперові тиснені – також двошарові, але малюнок нанесений методом тиснення;
  • пенообои – з акриловим «об’ємним» верхнім шаром. Можуть піддаватися миттю, так як є вологонепроникними. Акриловий шар наноситься «точково», так що шпалери будуть «дихати»;
  • з вологостійким покриттям, паперові двошарові шпалери з особливим захисним шаром з лаків або латексу, завдяки якому покриття можуть піддаватися вологому прибиранню;
  • паперові шпалери на паперовій основі під фарбування як одна з різновидів дуплексу. Розраховані на багаторазове фарбування, але досить швидко втрачають рельєф.

Бумажные обои - плюсы и минусы

Паперові шпалери з акриловим напиленням

Правила вибору – кілька важливих рекомендацій

Не можна сказати, як вибрати паперові шпалери і як клеїти полотна, не побачивши інтер’єру приміщення, не враховуючи площі, розташування вікон і рівня освітленості. Є тільки кілька універсальних рекомендацій, що стосуються забарвлення – їх бажано дотримуватися в будь-якому випадку:

  • м’які тони заспокоюють, а яскраві – надають динамічності, але у великій кількості можуть дратувати;
  • насичені темні відтінки підійдуть, якщо вікна в кімнаті південні. Це теракота, шоколад, кава і сапфір;
  • для північних вікон вибираються світлі тони – зелений, бузковий, жовтий;
  • чим менше буде малюнок, тим далі будуть здаватися стіни один від одного;
  • якщо ви вибираєте великий малюнок, стежте, щоб він був м’яким, а не кричущим;
  • щоб змінити сприйняття кімнати, використовуйте вертикальні або горизонтальні смуги.

Бумажные обои - плюсы и минусы

Яскраві паперові шпалери – фото в інтер’єрі вітальні

Не забудьте також правильно розрахувати кількість шпалер з урахуванням площі приміщення та рапорту малюнка. І прослідкуйте, щоб всі придбані вами рулони належали до однієї партії – інакше можуть виникнути розбіжності в тоні, які обов’язково проявляться на стінах.

Правила обклеювання паперовими шпалерами

У тому, як клеїти паперові шпалери правильно, немає нічого складно. Головне, придбати клей для легких шпалер і приготувати її у відповідності зі стандартними вимогами – на пачку сухого клею 5-7 літрів води. Клей ретельно перемішують і залишають до набрякання, при цьому стежать, щоб у суміші не залишалося грудок.
Наклеюються полотна на попередньо вирівняну шпаклівкою і загрунтовану поверхню. Не забувайте, що папір намокає, а тому всі роботи проводять вкрай акуратно. Щоб промазати смугу, використовують кисть або валик.
Не забувайте, що паперові шпалери «стягуються» при висиханні, так що полотна неодмінно клеяться внахлест, з припуском до 5 мм. Послідовність проведення робіт така:
• полотнами стіни обклеюються по напряму від вікна до дверей;
• на наступному етапі обклеюються зони біля вікна, двері, під підвіконням.
І не забувайте контролювати збіг малюнка, а також не допускайте протягу до моменту, поки покриття повністю не висохне.

Бумажные обои - плюсы и минусы

Дотримуючись правила наклеювання і ретельно поєднуючи рисунок, отримаєте ідеальний результат!

Догляд за паперовими шпалерами

Перед тим, як мити паперові шпалери, потрібно переконатися, що покриття належить до влагостойкому «сімейства». Якщо на його поверхні є захисне покриття, забруднення можна витерти вологою губкою з піною, але не допускати виникнення потьоків.
Жирні плями з поверхні можна вивести тільки, якщо вони свіжі. Тому в місцях частого зіткнення з руками – наприклад, близько вимикачів, виконують захисні накладки. А інші забруднення можна спробувати стерти звичайною гумкою. Але не забувайте, що особливої довговічності цих покриттів ви все одно не забезпечите – іноді буває доцільно повністю замінити шпалери, а не намагатися їх відмити.

Бумажные обои - плюсы и минусы

Паперові шпалери з вологостійким покриттям можна протирати