Підготовка стін до поклейки: як зняти старі паперові шпалери?
Зняття старих шпалер необхідно для того, щоб поклейка нових шпалер вийшла без дефектів. Видалення старих шпалер зі стін — робота не з легких: як правило, вона вимагає наявності вільного часу і можливості прикладати фізичні зусилля.
Знімати чи не знімати?..
Більшість людей взагалі над цим не ламають голову, а клеять нові полотна прямо на старі шпалери, чого категорично не можна робити.
По-перше, при наявності старих шпалер або найменших їх фрагментів поверхню стіни ніколи не буде ідеальною. Іншими словами — відразу ж після обклеювання нових шпалер будуть, як мовиться, в наявності всі нерівності і горби.
По-друге, старі шпалери можуть у самий невідповідний момент відійти разом з новими — і вся ваша робота піде нанівець.
По-третє, під старими шпалерами найчастіше утворюються шкідливі бактерії і цвілеві грибки, від яких треба позбавлятися, а це додаткові клопоти.
Якщо ви плануєте довгостроковий ефект і хочете, щоб нові шпалери протрималися досить довго, а стіни виглядали після ремонту добре, слід зняти абсолютно весь старий шар шпалер і клей, не залишаючи жодних фрагментів.
Матеріали і приготування
Як правильно і легко зняти старі паперові шпалери? Щоб легко і швидко зняти зі стін бувалі старі полотна, потрібно завчасно підготувати всі необхідні інструменти.
Вам знадобляться:
- шпателі — вузький і широкий;
- звичайна тепла вода або спеціальний засіб для зняття шпалер;
- парова швабра, яка може значно прискорити і полегшити роботу;
- пристрій для перфорації поверхні шпалер (так званий шпалерний тигр, або валик з голками);
- плівка поліетиленова;
- скотч малярський скотч;
- ніж для шпалер та гіпсокартону;
- лоток і валик малярний (можна обійтися відром з ганчіркою або губкою).
Перш ніж розпочати роботу, треба застелити підлогу плівкою або газетами, знеструмити електрику, так як рідина може потрапити на кінці проводів і спричинити в результаті коротке замикання. Тому розетки і вимикачі бажано заклеїти малярським скотчем. Убезпечивши себе, можна приступати до важливої місії.
Зняття вінілових шпалер на паперовій основі
Ці шпалери знімати простіше простого, так як вони є всього-навсього вінілової плівкою, яка приклеєна на паперову основу.
Перш ніж знімати, треба ножем або валиком з голками подряпати шпалери, потім добре намочити їх рідиною або водою і залишити на кілька годин, щоб волога просочилася під полімерний шар і зруйнувала клей.
Ножем вгорі робиться горизонтальний надріз — і шпалери знімаються цілими смугами, коли ви їх потягнете за край. Однак на стіні можуть залишитися шматки паперового шару. Їх теж треба змочити водою і зняти шпателем.
Наскільки вам необхідна світловідбиваюча плівка для вікон і як її правильно вибрати і наклеїти?
Підбірка фото варіантів освітлення на кухні дивіться в цій статті. Сподіваємося, це допоможе зробити найбільш раціональний вибір освітлювальних приладів.
Зняття і флізелінових шпалер, що миються
Оскільки перші мають водонепроникним шаром, то щоб волога потрапила всередину, треба зробити надрізи або отвори. Те ж саме стосується других, які складаються з синтетичних волокон, більш міцних, ніж папір. Після цього стіну змочують рідиною.
Через якийсь час руйнується клей — і шпалери самі відходять.
Зняття класичних паперових полотен
А ось це вже досить складна і трудомістка процедура. Це пов’язано з тим, що ці шпалери відразу рвуться, в результаті їх потрібно знімати маленькими шматочками. Особливо роботу ускладнює наявність декількох шарів шпалер.
Чим можна зняти старі шпалери? Як обдерти старі паперові шпалери безпечно для стін і чим краще і простіше це зробити?
Існує чотири способи зняття паперових шпалер:
- Зробити перфорацію або надрізи. В теплу воду налити трохи оцту, соди, прального порошку, кондиціонера для білизни або нашатирного спирту. За допомогою ганчірки, губки або валика змочити водою шпалери. Потім залишити на 15-20 хвилин для того, щоб папір і клей розбухнули. В першу чергу зняти великі шматки. Потім, ще раз змочивши, відскребти залишки. Правда, все це дуже довго і клопітно.
- Купити спеціальний засіб для зняття шпалер. Як показує практика, вона має більш високу проникаючу здатність, в результаті більш ефективна, ніж звичайна вода. До слова сказати, ці кошти абсолютно безпечні для людини, що їх можна використовувати в закритих приміщеннях.У невелику кількість цієї рідини додається вода. Отриману суміш наносять на шпалери. Вона проходить крізь папір і руйнує структуру клею — і через пару хвилин шпалери можна швидко зняти від стіни за допомогою шпателя. До речі, для посилення ефективності в суміш додають трохи клею для шпалер. Потім потрібно рясно змочити стіну цим складом і залишити на 2-3 години. По закінченні цього часу шпалери цілком самі відійдуть від стіни.
Роздумуєте, яку стільницю вибрати для кухні? Пропонуємо переглянути безліч цікавих і незвичайних моделей — напевно сподобається!
Читайте про звукоізоляції стелі своїми руками тут — секрети і докладне керівництво досвідчених майстрів.
- Для спрощення завдання можна використовувати парогенератор, або парову швабру. Папір і старий клей моментально розбухають і легко знімаються зі стіни під впливом гарячої пари. До того ж можна скористатися праскою з опцією пароутворення і ганчіркою.
- Зіскоблювати шпалери вручну гострим шпателем у разі, якщо вони були приклеєні водонерастворимым клеєм типу ПВА. До речі, для того щоб прискорити процес, слід скористатися дрилем з насадкою у формі круглої металевої щітки або шліфувальною машинкою зі шкіркою з великого зерна. Однак оскільки пилу буде дуже багато, слід завчасно подбати про захист органів дихання, закрити плівкою меблі та інші предмети, які знаходяться в приміщенні.
Зняття паперових шпалер з гіпсокартонних стін
Складність полягає в тому, що гіпсокартон покритий зверху паперовим шаром, який необхідно залишити в цілості й схоронності.
У такій ситуації найбільш оптимальний спосіб — це використання не води, а спеціальних засобів, що розчиняють виключно шпалерний клей.
Особливу акуратність слід дотримуватися при роботі шпателем. Слід зазначити, що якщо приклеєні шпалери на ПВА, то, найімовірніше, вам не вдасться їх зняти, не пошкодивши гіпсокартон. Так що краще не витрачати дорогоцінний час, а просто змінити плити гіпсокартону.