Паперові шпалери на флізеліновій основі — гарантія успішного ремонту

Паперові шпалери на флізеліновій основі — гарантія успішного ремонту

Бумажные обои на флизелиновой основе — гарантия успешного ремонта

У свій час флізелінові шпалери справили фурор одним своєю появою на ринку.

Обиватель такого ще не бачив: звичайні шпалери, а не розмокають і не рвуться при наклеюванні, не кривляться при висиханні, так і змащувати їх клеєм необов’язково, достатньо лише нанести клей на стіну – будуть триматися.

Плюс маскують дрібні нерівності стін, а шви після висихання можна розрізнити, тільки дуже уважно придивившись.

Значить, не такі вже ці звичайні шпалери. Хороші, значить…

Характеристики флізелінових шпалер або секрети міцності і краси

Бумажные обои на флизелиновой основе — гарантия успешного ремонта

Назва «флізелінові шпалери» ми часто застосовуємо до всіх видів шпалер, створеним на флізеліновій основі. Тобто, коли підкладка флізелінова, а верх – паперовий або вініловий.

Паперові шпалери на флізеліновій основі володіють усіма тими прекрасними властивостями, про які ми вже згадали, але це далеко не всі їхні переваги. Кожен дизайнер, будь він професіоналом або доморощеним, не омине увагою чудові декоративні якості флізеліну і паперу.

Шпалери, виконані на флізеліновій основі, можуть мати поверхню на будь-який смак: рельєфну, гладку, з орнаментом якого завгодно типу, і підходити під будь-який інтер’єр або ж «диктувати» його.

За міцність шпалер «відповідає» флізелін – матеріал, спресований з целюлозних і текстильних волокон, не втративши при цьому своєї тонкощі. Структура флізеліну дозволяє йому уникнути деформації при размокании і висиханні, і залишатися досить міцним під час всіх етапів роботи з наклеювання шпалер на стіну.

Бумажные обои на флизелиновой основе — гарантия успешного ремонта

Ще одне з безперечних переваг флізелінових шпалер – їх можна фарбувати. І не один раз:

Деякі виробники створюють шпалери, витримують до 10 фарбувань. Для обивателя, не дуже любить ремонти, це відмінне рішення: наклеїв шпалери раз, а видозмінювати їх можна хоч кожен рік.

Переваги

Бумажные обои на флизелиновой основе — гарантия успешного ремонта

Серед цього типу шпалер розрізняють такі їх види:

 • флізелінові ( всі шари з флізеліну: і підкладка, і верх);
 • паперові на флізеліновій основі (декоратывный верхній шар зроблений з паперу);
 • вінілові на флізеліновій основі ( верхній шар з вінілу);
 • текстильні на флізеліновій основі (декоративний шар з текстилю, виглядають дуже багато).

Бумажные обои на флизелиновой основе — гарантия успешного ремонтаА ви знаєте, як вибрати змішувач для ванної? Підберіть оптимальний варіант змішувача, скориставшись нашими порадами.

Про правила і способи освітлення робочої зони на кухні читайте в цій статті — зробіть кухню комфортним місцем в квартирі.

Один від одного вони відрізняються тільки декоративними властивостями, а відсоток міцності мають практично однаковий. Від звичайних простеньких паперових шпалер ви їх розпізнаєте не тільки зовні, але і в процесі ремонту – флізелінові шпалери бережуть ваш час і нерви. Якщо прості шпалери ви замучитеся клеїти, то робота з флізеліновимі принесе вам і моральне і естетичне задоволення.

Де краще наклеювати?

Бумажные обои на флизелиновой основе — гарантия успешного ремонта

Оскільки існує думка, що паперові шпалери на флізеліновій основі – з розряду «не дихають», то наклеювати їх краще в кімнатах, призначених для сну.

Хоча версія так званої небезпеки флізелінових шпалер офіційно не підтверджена, надто недовірливим людям заради їх спокою рекомендують відмовитися від флізеліну в спальні.

Бумажные обои на флизелиновой основе — гарантия успешного ремонта

Флізелінові шпалери чудово будуть виглядати і на стінах у вітальні, і на стінах в передпокої. Гідне місце для таких шпалер можна знайти завжди.

ВАЖЛИВО! Якщо ви страждаєте тахікардією, не наклеюйте бамбукові шпалери в кімнатах, призначених для відпочинку.

Правила наклеювання

Бумажные обои на флизелиновой основе — гарантия успешного ремонта

Як клеїти паперові шпалери на флізеліновій основі? Яких труднощів слід очікувати? Поклеїти їх дуже просто. Простота полягає, в першу чергу, в міцності матеріалу. Деякі, в міру ледачі, «акули ремонту» радять наклеювати флізелін на попередні шпалери, тобто підготовкою стін не дуже перейматися.

Ми, в свою чергу, закликаємо не надто прислухатися до таких порад і готувати робочу поверхню, дотримуючись правил, а саме: старі шпалери видаляти обов’язково, грунтувати стіни обов’язково, якщо на стінах помічені нерівності – заштукатурити.

Після підготовчих робіт займіться обмірами стін: якщо висота й ширина не ідеальні, врахуйте це, нарізаючи шпалерні листи.

ВАЖЛИВО! Нерівномірний колір стіни може проявитися навіть через флізелінові шпалери після висихання клею.

Шпалери на флізеліновій основі не вимагають обов’язкового промазування клеєм. Досить покрити тонким шаром розчину, що клеїть лише поверхню стіни, але при цьому враховуючи, що покривати потрібно кожен міліметр, не допускаючи «просвітів».

Бумажные обои на флизелиновой основе — гарантия успешного ремонта

Якщо флізеліновий лист ліг не так вдало, як ви розраховували, нічого страшного – його можна легко відокремити від стіни і приклеїти знову.

Клеїти шпалери на флізеліновій основі потрібно тільки встик – накладання неприпустимі.

Клей

Бумажные обои на флизелиновой основе — гарантия успешного ремонта

Флізелінова основа обтяжує шпалери, тому клей, яким ви користуєтеся для наклеювання паперових шпалер, відмітайте відразу.

Існують спеціальні види клею, призначені для флізелінових шпалер, здатні дуже легко ковзати, забезпечуючи правильний стик шпалерних листів; вони не вступають в реакцію з фарбою, містять протигрибкові добавки, безпечні для здоров’я.

Розчин з такого клею зовні повинен бути прозорим, настоювати його доведеться не менше доби – тільки після закінчення 24 годин клей готовий до роботи. Якщо раніше – може не схопитися.

Бумажные обои на флизелиновой основе — гарантия успешного ремонтаЧитайте про те, як зробити звукоізоляцію стелі і які матеріали доцільно використовувати в роботі.

Про виконання робіт по звукоізоляції підлоги під стяжку читайте тут — етапи робіт, інструменти і тонкощі технології.

Хочете придбати білу кухню з червоною стільницею? Всі види стільниць, їх фото можна знайти за адресою: https://ru-remont.com/kuhnya/stoleshnitsy/stoleshnitsy-dlya-kuhni-foto-obzor.html

Витрата клею з одного пакету становить приблизно 35 м2 — це не так вже й багато.

Всім перерахованим якостям відповідає клей quelyd: його часто і використовують для якісного наклеювання флізелінових шпалер.

Обклеювання – цікавий процес

Бумажные обои на флизелиновой основе — гарантия успешного ремонта

Так, дійсно, обклеювання кімнати флізеліновимі шпалерами – дуже цікава робота, адже вже з перших наклеєних полотнищ ви спостерігаєте, як змінюється інтер’єр вашого житла.

Щоб він вас не розчаровував, дотримуйтеся інструкції:

 • Проведіть розмітку кімнати. Від початкового кута, відзначте по 1,06 метра (стандартна ширина флізелінових шпалер) в обидві сторони, далі так само відзначте по всіх стінах.
 • Після розмітки займіться заготівлею шпалер. Краще зробити відразу на всі стіни, щоб не відволікатися в процесі обклеювання. Якщо на поверхні шпалер є малюнок, підженете його по довжині полотнища.

ВАЖЛИВО! Щоб дізнатися розмір припасування, вивчіть піктограму на етикетці.

 • Розріжте шпалери не на голому полу, адже вам доведеться розгортати рулон лицьовою стороною вниз. Краще підстеліть що-небудь, наприклад, поліетиленову плівку.
 • Нарізавши робочі рулончики, скачайте їх «обличчям» всередину, при цьому стежите, щоб вони були скатаны максимально рівно, без перекосів.
 • Коли все готове, можна приступати до обклеювання.

Моменти істини: що варто врахувати?

Бумажные обои на флизелиновой основе — гарантия успешного ремонта

У такому нескладному справі, як наклеювання шпалер, потрібно дотримувати деякі моменти, від яких залежить, наскільки міцно триматимуться шпалери і наскільки акуратно і красиво вони будуть виглядати:

 • кути не обклеюйте суцільним полотном. Краще розрізати шпалерний лист і наклеїти його частинами;
 • розгладжуйте приклеєне полотнище від центру до краю, вичавлюючи повітря і надаючи шпалер завершений вигляд;
 • у кімнаті, в якій ви наклеюєте шпалери, не повинно бути протягів до повного висихання клею;
 • якщо клей потрапив на поверхню шпалер, швидко видаліть його губкою.