Мінімалізм, як одне з найсучасніших рішень в дизайні, завжди привертав любителів простих, стриманих і строгих інтер’єрів, не порушених аксесуарами, візерунчастим текстилем, масивними меблями й іншими особливостями, характерними для інших стилів, адже іноді достатньо прибрати зайві аксесуари і предмети меблів – і ваша кімната стане просторіше, світліше і затишніше.
У силу простоти виконання більшості декоративних рішень цей стиль не вимагає особливих зусиль і тимчасових витрат, але матеріали, що використовуються для витонченої мінімалістичною обробки, можуть коштувати недешево.
Давайте займемося пошуком відповідних зон для поклейки і розглянемо особливості використання мінімалістичних шпалер в домашніх інтер’єрах.
Оскільки головним завданням у процесі оформлення стін таких інтер’єрів стає пошук не тільки тематично оформлених, але і зносостійких і якісних шпалер, не варто відкладати вибір матеріалів на другий план.
Ви зможете набагато спростити своє завдання, попередньо ознайомившись з усіма особливостями шпалер в стилі мінімалізм і варіантами їх застосування в дизайні.
Які шпалери підійдуть до мінімалізму?
Мінімалізм в будь-якому прояві має масу особливостей. Головна характеристика, що визначає загальне сприйняття такого стилю, – це відсутність сторонніх деталей, помітних акцентів по всьому периметру, використання тільки необхідної меблів і максимальна економія простору.
Оскільки мінімалізм характеризується лаконічністю, строгістю і наявністю вільного місця, одним з найкращих варіантів обробки вважаються однотонні шпалери світлих відтінків.
Увага! Шпалери світлих кольорів з хорошими експлуатаційними характеристиками (наприклад, флізелінові) не втратять якість і зовнішній вигляд навіть при тривалому використанні, а також будуть грати практичну роль у сприйнятті розмірів інтер’єру.
Оскільки яскраві аксесуари на стінах не характерні для цього напряму, забезпечувати свіжість, яскравість і жвавість обстановки доведеться виключно за рахунок гри з настінними матеріалами.
Багато воліють задіяти в мінімалістичному просторі відразу декілька відтінків: при грамотному комбінуванні вони сформують плавні переходи на стінах і дозволять зонувати кімнату.
Звідси випливає необхідність попередньої планування зовнішнього вигляду майбутнього інтер’єру. Не забувайте враховувати сполучуваність настінних матеріалів і оснащення кімнати: колір меблів і підлоги теж повинен поєднуватися з фоновими відтінками.
Найкращий варіант – оформлення всіх деталей в світлій колірній гамі: такий підхід не тільки освіжить інтер’єр, але й буде уособлювати сучасну спрямованість мінімалізму.
До найбільш вдалим забарвленням, придатним для використання в такому стилі, можна віднести білий, сірий, чорний, темно-синій, блакитний, пісочний і колір металік.
При використанні темної палітри кольорів рекомендується розбавляти похмуру обстановку вставками пастельних відтінків.
Можна використовувати різнокольорові шпалери в стилі мінімалізм? Незважаючи на те, що візитною карткою такого дизайну стануть саме однотонні шпалери, навіть матеріали з орнаментом можна гармонійно вписати в інтер’єр вашої кімнати.
Пам’ятаєте! Візерунки в стилі мінімалізм повинні бути простими, ненав’язливими і включати відтінки, що не суперечать колірній гамі кімнати.
В такому дизайні не допускаються суперечливі контрасти: задійте не більше одного яскравого відтінку, скомбінувавши його зі світлими і темними вставками.
В інтер’єрах мінімалізму можуть бути присутніми шпалери з сюжетами на геометричну тематику (невеликі квадрати, ромби, кола, крапки), сюжети в клітку або лінію, абстрактні композиції. Шпалери з візерунками використовуються тільки на одній зі стін і не закриваються високої меблями.
До іншим особливостям застосування шпалер для інтер’єрів в стилі мінімалізм можна віднести:
- можливість реалізації безлічі колірних рішень. Мінімалістичний дизайн не тяжіє до певної панелі: і яскраві, і темні, і пастельні тони можна гармонійно вписати в такі кімнати;
- формування акцентів або вставок на стінах інтер’єру мінімалізм можливо за рахунок рельєфних шпалер зі слабо вираженим візерунком (наприклад, у вигляді смуг або хвиль);
- візерункові покриття не повинні включати великі малюнки. Найбільш гармонійно в такому дизайні будуть виглядати шпалери з дрібними ненав’язливими принтами, наприклад, точкою або штрихами;
- до консервативних ідей в стилі мінімалізм можна віднести використання шпалер, стилізованих під штукатурку або світлий камінь. З допомогою таких матеріалів, як правило, оформляються головні стіни кімнати або окремі зони;
- тематика, що підходить для фотошпалер в стилі мінімалізм, теж обмежена: це можуть бути лише абстрактні мотиви світлих відтінків.
Незважаючи на те, що стіни в таких кімнатах повинні бути максимально порожніми, не рекомендується використовувати шпалери з акцентами, що притягають увагу.
Якщо ж ви плануєте поклеїти шпалери з візерунками – проконтролюйте, щоб всі елементи малюнка відрізнялися від фонового відтінку лише на один-два тони.
Оскільки в мінімалізмі доречні і світлі, і темні тони, звертайте увагу на планування, розміри та освітлення кімнати. Витягнуті інтер’єри бажано видозмінити за рахунок поклейки темних шпалер на самій далекій стіні.
Погано освітлені кімнати оформляються світлими шпалерами, надмірно яскраві і просторі – за допомогою темних вставок.
Зверніть увагу, що не існує єдиної колірної концепції створення мінімалістичних інтер’єрів. Тому враховуйте і психологію сприйняття відтінків: цілком можливо, що деякі кольори будуть викликати дискомфорт із-за особливостей впливу на настрій чи самопочуття.
Враховуючи, що саме фоновий відтінок відіграє головну роль у сприйнятті такого стилю, цьому питанню слід приділити максимум уваги.
Ну і, звичайно ж, приділіть час підбору меблів. В стилі мінімалізм все має бути гармонійним, тому заздалегідь проаналізуйте, як будуть виглядати деталі інтер’єру на тлі вибраних шпалер для стін.
Особливості оформлення деяких кімнат допоможуть вам розібратися в цьому питанні.
Вибір шпалер у вітальню
Традиційний відтінок стилю мінімалізм у вітальні – білий. Шпалери білого кольору уособлюють вільний простір, чистоту, легкість, охайність, є джерелом додаткового світла в кімнаті.
Навіть невеликі візерунки на таких шпалерах гармонійно вписуються в стиль мінімалізм.
Порада: вибравши білі шпалери під фарбування для оформлення інтер’єру, ви надовго вирішите проблему з труднощами преображення кімнати, оскільки зможете змінювати колір стін значна кількість разів.
Для виділення деяких акцентів в інтер’єрі вітальні можна задіяти рельєфні шпалери білого кольору. Якщо такі покриття імітують камінь або цегла – не поспішайте обклеювати цілі стіни: як невеликих вставок в нішах, виступах або перегородках, а також у камінній зоні вони будуть виглядати набагато гармонійніше.
У сучасних інтер’єрах квартир застосовуються і яскраві відтінки, які визначають фон минималистичному простору. Це може бути зелений, рожевий, блакитний, жовтий та інші кольори.
На фото ви можете побачити приклад створення приємною для сприйняття обстановки в стилі мінімалізм за рахунок змішування яскравого, темного і світлого відтінків.
Говорячи про колірному оформленні вітальні в стилі мінімалізм, варто звернути увагу на ще одну важливу особливість.
Важливо! Підкреслити цілісність і тематичну спрямованість такого дизайну можна за рахунок застосування тільки одного яскравого кольору для фону.
В цьому випадку всі деталі інтер’єру, в тому числі і меблі, повинні повторювати вибраний вами відтінок. При цьому візерунки на шпалерах повинні бути відсутніми, а освітлення повинно забезпечувати нормальне сприйняття колірної гами кімнати.
Покриття для спальні
Сучасна спальня в стилі мінімалізм найчастіше оформляється двома способами:
У першому випадку доречна поклейка матеріалів з відповідними візерунками або малюнками на одній з вільних стін спальної кімнати (переважно, в нічній зоні). Тим не менш, частіше за все спальня оформляється однотонними шпалерами білого або бежевого кольору.
У другому випадку зону поруч з ліжком рекомендується оформляти у світлих тонах, оскільки саме ця стіна буде основоположною в дизайні.
Меблі для двоколірного інтер’єру обирається на основі загального планування колірного оформлення.
На тлі світлих стін краще виглядають темні предмети інтер’єру, на тлі темних – світлі. Використання більше трьох кольорів в такому дизайні не доречно.
Якщо ви плануєте оживити інтер’єр спальної кімнати за рахунок яскравих кольорів – використовуйте цей ефект не на шпалери, а на картинах або декоративних панно. Сюжети з абстрактними елементами знайдуть застосування на прікроватной стіні.
Фон при такому декоруванні повинен бути нейтральним або ставитися до холодної панелі: ідеально підійде сірий, блідо-блакитний, коричневий колір.
Окремі конструкції спальної кімнати можна оформити рельєфними шпалерами або покриттями, стилізованими під декоративну штукатурку. Ніші, виступи, оформлені такими матеріалами, нерідко підкреслюють за рахунок неонового освітлення.
Мінімалізм на кухні: основні риси оздоблення стін
Кухня в стилі мінімалізм повинна включати меблі строгих форм, бліді й холодні відтінки в комбінації зі світлою палітрою, а також деталі, стилізовані під метал, глянсовий пластик, штукатурку (в тому числі і шпалери для стін).
Шпалери з візерунками або фотошпалери в такому дизайні практично не використовуються.
Серед відтінків, відповідних для мінімалістичних інтер’єрів кухні, найбільш популярними стали білий, бежевий, блакитний, сірий, коричневий і чорний кольори.
Холодні і темні відтінки рекомендується використовувати тільки в тому випадку, якщо ваша кухня володіє достатнім простором і освітленням.
Обідню зону можна оформити більш теплими кольорами, що володіють на апетит. Зелені, рожеві, жовті та інші однотонні шпалери можна поклеїти спільно з темними або світлими матеріалами для формування гармонійних переходів.
Оформлення інших інтер’єрів
Стиль мінімалізм не завжди підходить для декорування інтер’єрів з робочим простором.
Домашні кабінети, як правило, перевантажені робочими речами і аксесуарами, а порожня кімната в стилі мінімалізм не буде відповідати своєму прямому призначенню.
Тим не менш, в деяких випадках такий спосіб застосовується навіть в дизайні робочих кабінетів.
Якщо ви зважилися на цей крок – вибирайте однотонні шпалери з рівною або рельєфною поверхнею, світлих і теплих кольорів. Бежеві, білі, жовті, м’ятні і інші відтінки будуть сприяти концентрації і творчому підходу до роботи.
Передпокій в стилі мінімалізм передбачає використання тільки необхідної меблів, тому виразність декору може проявлятися виключно в балансі відтінків.
У просторих вітальнях допустима поклейка темних однотонних шпалер на одній зі стін. Якщо ж ваша прихожа обмежена в розмірах – використовуйте світлі шпалери без візерунків і малюнків.
Стиль мінімалізм приваблює своєю скромною стриманістю багатьох дизайнерів і звичайних власників квартир, що потребують преображення. Головна причина такої популярності – легкість дизайну, яка проявляється не лише в процесі обробки, але і в подальшому сприйнятті кімнати.
До переваг такого стилю можна віднести можливість додавання будь-яких кольорів і аксесуарів в майбутньому, а це означає, що ви зможете підлаштувати інтер’єр під власні смаки та уподобання.
Правильно підібрані шпалери зададуть спрямованість такому дизайну, загальний настрій атмосфери в квартирі і стануть головним джерелом вашого комфорту.