Особливості вибору шпалер в стилі ретро: повертаємося у давнину з допомогою настінних матеріалів

Особенности выбора обоев в стиле ретро: возвращаемся в старину с помощью настенных материалов

Самі незабутні моменти, що зберігаються в пам’яті, можна перенести в інтер’єр, щоб зробити домашню обстановку ще більш затишною.

Особливості декорування кімнат у старовинних напрямках можна описати одним загальним стилем – ретро.

Ретро-стиль характеризується багатством відтінків, застосуванням різноманітних декоративних ефектів в дизайні, використанням оздоблювальних матеріалів з візерунками відразу на кілька тематик.

В залежності від вибору шпалер для стін буде формуватися загальна спрямованість старовинного стилю у вашій кімнаті.

Крім шпалер під старовину, уособлюють величність і аристократичність минулого часу, в інтер’єрах такого типу можна задіяти і сучасні матеріали для стін.

Успіх вашого оформлення буде залежати від того, наскільки гармонійно підібрані відтінки і сюжети.

Тому давайте розберемося разом, які ознаки можна вважати характерними для ретро-напрямків у дизайні стін.

Особенности выбора обоев в стиле ретро: возвращаемся в старину с помощью настенных материалов

Різновиди напрямів ретро в інтер’єрі

Помилково вважати, що стиль ретро проявляється виключно в матеріалах, стилізованих під старовину, з пожовклими ділянками і потертими зображеннями. Звичайно, при бажанні можна відшукати і подібні варіанти, а також використовувати старі шпалери, які вже давно зберігаються у вас вдома, але не варто обмежуватися такою тематикою.

Інтер’єри, оформлені в стилі ретро, можуть сприйматися по-різному, і саме від бажаного сприйняття повинен залежати вибір матеріалів, які сформують фон на стінах.

Кімната, стилізована під старовину, може виглядати велично і вишукано, просто і по-домашньому затишно, повторювати тенденції, характерні для окремих країн або періодів часу, повертати вас у дитинство з властивими йому рисами.

Особенности выбора обоев в стиле ретро: возвращаемся в старину с помощью настенных материалов

Зверніть увагу і на той факт, що сучасне розуміння стилю ретро змінилося у порівнянні з минулими тенденціями. Сьогодні ретро-стиль – це ще й яскраві контрастні матеріали, достаток аксесуарів 70-х-80-х років, незвичайні рішення в поєднанні відтінків.

З суворої класики ретро поступово перетворюється у вільний стиль без чітких правил оформлення.

Які ж шпалери можна використовувати для уособлення старовинного стилю в інтер’єрі?

Найбільш популярні матеріали наступних тематик:

 • шпалери в вікторіанському стилі. Головна особливість – передача тонкощів стилю бароко, класики, готики та інших напрямків, притаманних інтер’єрам минулих століть. Такі шпалери можуть містити рослинні орнаменти, візерунки «дамаск», сюжети на природничу тематику, покриття, стилізовані під золото;
   
 • шпалери в античному стилі використовуються в просторих приміщеннях з плавними формами та масивними конструкціями, тому не містять яскравих візерунків і малюнків. Для такого стилю характерні шпалери з мінімумом орнаментів, однотонні покриття світлих відтінків, імітація фресок і декоративної штукатурки;
   
 • Особенности выбора обоев в стиле ретро: возвращаемся в старину с помощью настенных материалов

 • шпалери в стилі вінтаж – найбільш наближений до нашого дитинства варіант. Такі шпалери виконуються, як правило, в світлих відтінках, що містять візерунки у вигляді птахів, рослин, квітів, відображають натуральність і природність дизайну. Можуть мати відтінки з однієї панелі, контрастні кольори або яскраві тони на світлому фоні, властиві японським мотивів;
   
 • шпалери в стилі ампір – включають візерунки на тематику геометрії, флористики, класики. Можуть поєднуватися з однотонними покриттями, прикрашеними молдингами або декором з позолотою. Нерідко оформляються у вигляді фресок чи живопису, так як символізують розкіш Римської імперії;
   
 • Особенности выбора обоев в стиле ретро: возвращаемся в старину с помощью настенных материалов

 • один з найбільш розкішних і дорогих варіантів – шпалери в палацовому стилі – містять великі і виразні орнаменти на будь-які тематики, відповідні старовини, глянцеві і позолочені ефекти. Популярна в такому стилі і шовкографія, оформлена у вигляді вишуканої вишивки;
   
 • ретро в сучасному розумінні найчастіше характерно для шпалер описаного стилю. Матеріали цього напряму містять яскраві, виразні відтінки в поєднанні зі світлими вставками, нестандартні малюнки на абстрактну тематику. Нерідко використовуються для формування акцентів в інтер’єрі.

Порада: не варто змішувати відразу кілька ретро-напрямків: дотримуйтеся одного дизайну в настінних матеріалах, меблях і аксесуарах.

Щоб досконало передати красу і тематичну спрямованість шпалер в стилі ретро, недостатньо підібрати підходящий малюнок та колір.

Багато залежить і від розміщення шпалер у просторі. Тому заздалегідь продумайте, будуть вибрані матеріали формувати загальний фон, або створення акцентів з допомогою таких шпалер більш переважно.

Якщо вам здається, що акценти в дизайні необхідні, але вибрані відтінки не дозволяють виділити окремі зони кімнати – пошукайте фотошпалери на старовинну тематику. Це можуть бути пейзажні та міські сюжети, фрески, картини, абстрактні композиції.

Особенности выбора обоев в стиле ретро: возвращаемся в старину с помощью настенных материалов

Пам’ятаєте! Шпалери рекомендується клеїти виключно на тлі однотонних матеріалів для стін.

Для більшості старовинних напрямків у дизайні не характерно змішання контрастних відтінків. Зате з допомогою кількох теплих або приглушених кольорів можливе формування ефектних комбінацій на стінах. Найбільш популярне в стилі ретро горизонтальне комбінування: нижній, більш темний, шар виконує захисну функцію, а верхній задає фон.

Особенности выбора обоев в стиле ретро: возвращаемся в старину с помощью настенных материалов

Шпалери в старовинному інтер’єрі можна комбінувати з іншими матеріалами. Нерідко для обробки стін використовуються дерев’яні панелі або штукатурка. При бажанні можна підібрати шпалери, що імітують інші поверхні та матеріали в різних кольорах.

У якості найбільш розповсюджених орнаментів, характерних для стилю ретро, можна назвати плавні лінії і хвилі, ромби та кола, квіткові візерунки (для більш домашніх стилів), великі класичні орнаменти.

Візерункові шпалери можна клеїти по всьому периметру кімнати, на одній зі стін, а також у вигляді вставки або декоративного панно з рамами або молдингами.

До ще однієї особливості стилю ретро можна віднести можливість застосування в дизайні будь-яких яскравих відтінків. Вони додадуть інтер’єру життєрадісності та енергійності, тому ідеально підходять для житлових приміщень.

Помаранчеві, жовті, червоні, зелені та інші насичені відтінки на стінах будуть сприяти формуванню контрастів, але не забувайте про їх вплив на розміри кімнати. Якщо яскраві кольори вам не по душі – пошукайте шпалери оливкових, сірих, бежевих, коричневих, блідо-синіх та інших приглушених тонів.

Особенности выбора обоев в стиле ретро: возвращаемся в старину с помощью настенных материалов

Старовинні шпалери до вітальні

Урочиста вітальня з елементами домашнього затишку може оформлятися будь-якими шпалерами на ретро-тематику. Але найбільш підходящим варіантом стануть шпалери в палацовому, вікторіанському напрямку або стилі ампір, оскільки такий дизайн передбачає залучення уваги за рахунок вишуканих візерунків по всій поверхні стін.

Використовуючи шпалери такого типу в якості фону для всієї кімнати, подбайте про правильному виборі відтінків. Краще, якщо це буде тепла палітра: жовті, ніжно-рожеві, жовті, помаранчеві кольори.

На фоні надмірно яскравих відтінків краще використовувати світлу меблі, яка буде балансувати колірну гамму інтер’єру.

Особенности выбора обоев в стиле ретро: возвращаемся в старину с помощью настенных материалов

Створення фону в таких віталень можливо і за рахунок пастельній палітри. Найбільш відповідними малюнками в цьому випадку стануть квіти, рослини, птахи, а також ненав’язливі геометричні орнаменти (клітка, ромби, невеликі штрихи).

Особенности выбора обоев в стиле ретро: возвращаемся в старину с помощью настенных материалов

У вітальні, оформленої на старовинну тематику, можливе формування акцентів. Як правило, для цих цілей вибирається тільки одна стіна. Вона повинна бути максимально вільної від меблів, аксесуарів, текстильних декоративних елементів.

Стіна в камінній зоні або за диваном – одна з найбільш відповідних поверхонь для цих цілей.

Шпалери, використовувані, як акцентний фон, можуть бути яскравими або темними.

Відтінки фону або самих візерунків повинні повторюватися в дизайні, щоб інтер’єр виглядав більш гармонійним.

Візерунки великих розмірів на стіні будуть притягувати більше уваги, але візуально зменшать простір, тому підійдуть тільки для великих кімнат.

Особенности выбора обоев в стиле ретро: возвращаемся в старину с помощью настенных материалов

На тлі однотонних і візерункових шпалер у старовинному інтер’єрі будуть виглядати оригінально і покриття, стилізовані під іншу обробку. Але особливість такого дизайну полягає у відображенні особливостей відразу кількох стильових напрямків.

Наприклад, шпалери під дерево в ретро-стилі підкреслять присутність елементів кантрі, а покриття, що зображують кам’яну і цегельну кладку, перенесуть вас в стиль лофт.

Особенности выбора обоев в стиле ретро: возвращаемся в старину с помощью настенных материалов

Вибір оздоблення для ретро-спальні

Сучасні тенденції ретро-стилю не завжди доречні в інтер’єр спальної кімнати. Тут яскраві вставки і, тим більше, контрастні переходи між відтінками будуть чинити негативний вплив, оскільки відіграють роль подразника. Тому найчастіше старовинна спальня виконана в приглушених і пастельних тонах.

В залежності від обраного напрямку в такій спальні можуть бути присутніми шпалери з рівними смугами, великими класичними орнаментами, геометрією, завитками, флористичними композиціями.

Якщо візерунки мають невеликі розміри і не сильно виділяються на тлі основного кольору, можете використовувати такі шпалери для поклейки всіх стін в інтер’єрі.

Особенности выбора обоев в стиле ретро: возвращаемся в старину с помощью настенных материалов

Величний старовинний інтер’єр спальні можна підкреслити завдяки стилізованим шпалер, виконаним в темних тонах. Оскільки надмірне використання давили відтінків в таких кімнатах неприпустимо, використовуйте ці шпалери для створення акценту в нічній зоні.

Широкоформатні шпалери, наклеєні на стіну за ліжком, можна прикрасити тематичними аксесуарами, рамами або молдинагами, картинами, дзеркалами і навіть текстильними балдахінами.

Колір, формує акцент, повторіть в деяких деталях кімнати.

Особенности выбора обоев в стиле ретро: возвращаемся в старину с помощью настенных материалов

Ефект старовини в тематиці шпалер для кухні

Кухня, оформлена в стилі ретро, повинна виглядати затишно і просто. Один з ключових ознак старовинної спрямованості дизайну цієї кімнати – наявність натуральних матеріалів і природних відтінків. Тому існує кілька основних способів оформлення кухні на ретро-тематику.

Перший спосіб передбачає поклейку світлих однотонних шпалер або покриттів з невеликими візерунками. Якщо такі матеріали будуть присутні на всіх стінах кімнати, ви зможете візуально збільшити інтер’єр.

Якщо ж ви скомбинируете кілька шпалер схожого фонового відтінку зможете домогтися поділу простору на кілька функціональних зон.

Найчастіше кухня розбивається на зону готування і їдальню.

Особенности выбора обоев в стиле ретро: возвращаемся в старину с помощью настенных материалов

Наступний варіант дизайну – застосування покриттів, що імітують натуральні матеріали. Наприклад, шпалери, стилізовані під дерево, можна використовувати у вигляді захисних панелей або як акцент на всю стіну.

Шпалери під камінь або цегла підійдуть в якості фартуха, а покриття, що імітують штукатурку – як нейтральний фон інтер’єру.

Один з найбільш оригінальних і простих способів створення старовинної обстановки в інтер’єрі кухні – використання фотошпалер з тематичним малюнком. Такі матеріали можуть використовуватися для виділення окремої стіни або функціональної зони, а також як фон, якщо ви вибрали сюжети світлих відтінків.

Особенности выбора обоев в стиле ретро: возвращаемся в старину с помощью настенных материалов

В інших інтер’єрах ретро-стиль теж може проявлятися по-різному. Успіх дизайну буде залежати тільки від вашої уяви і застосування наших рекомендацій. Не забувайте про те, що старовинний інтер’єр повинен бути цілісним і гармонійним, не допускайте суперечностей у відтінках і візерунках – і ви зможете створити комфортну обстановку в кожній кімнаті свого будинку.