Зона їдальні присутня в будь-якому будинку: навіть якщо площі не дозволяють виділити окрему кімнату для цих цілей, у невеликій кухні завжди можна відшукати місце для обіднього столу.
Нерідко у столовій кімнаті збираються цілими сім’ями, так і будь-яке застілля простіше організувати у спеціально відведеній зоні.
Тому в дизайні таких інтер’єрів повинні бути присутні нотки урочистості, а, враховуючи необхідність дотримання практичності оздоблювальних матеріалів, домогтися такого ефекту буває непросто.
На щастя, сьогодні це питання вже не стоїть так гостро: серед якісних шпалер для стін є досить багато яскравих і стильних варіантів, які прикрасять вашу кімнату і не порушать цілісність дизайну кухні.
Ми зібрали для вас найкращі фото шпалер для столової кімнати, щоб ви змогли переконатися, що навіть при простому оформленні ця зона може бути вишуканою і чарівною.
Необхідність виділення їдальні зони в кожній кухні вимагає пошуку раціонального підходу оформлення такого простору.
Вимоги до матеріалів
Щоб шпалери для їдальні стали стильним доповненням до дизайну на довгий термін, необхідно подбати про придбання матеріалів, стійких до всіх умов такого приміщення.
В їдальні, суміщеної з кухнею, шпалери будуть піддаватися попадання жиру і вологи, можуть деформуватися з-за високих температур, тому важливо вибрати шпалери, які змогли б витримати всі негативні впливи.
Такі характеристики шпалер забезпечать збереження вашого ремонту протягом тривалого часу:
- висока щільність матеріалу. Щільні шпалери не зіпсуються від випадкових подряпин і механічних пошкоджень, не помнуться і не втратять форму навіть у таких специфічних умовах;
- стійкість до сонячних променів. Фарба шпалер повинна спокійно витримувати ультрафіолетове вплив і не вицвітати під сонцем;
- переносимість вологи. Такі шпалери не тільки збережуть свій зовнішній вигляд при попаданні води на поверхню, але і не зіпсуються після вимушеної очищення від забруднень.
Враховуючи необхідність придбання стійких і практичних матеріалів для стін, не варто віддавати перевагу дешевим шпалер: замість звичайних паперових виберіть дуплексні, виконані на вініловій основі.
Деякі види паперових шпалер обробляються просоченням для захисту від зовнішніх впливів: такі матеріали теж відрізняються більш тривалим терміном служби.
Крім паперових, вам підійдуть вінілові матеріали (з миється основою), склошпалери (стійкі до вогню і пару) і флізелінові покриття (міцні і володіють можливістю фарбування).
Порада: не варто використовувати кілька різних матеріалів, плануючи розділити кімнату на зони і виділити їдальню. Відмінності в щільності і структурі шпалер будуть видні неозброєним оком, а замаскувати їх буде досить складно.
Стильний дизайн в інтер’єрі їдальні можна створити і за допомогою шпалер одного типу, грамотно підібравши відтінки і сюжети для стін.
Не забувайте про те, що їдальня, як і кухня, повинна бути стильною і затишною: проаналізуйте, чи не буде дизайн стін чинити негативний психологічний вплив.
Варіанти колірних акцентів
Вибір правильного відтінку залежить від багатьох факторів: наприклад, занадто похмурі кольори в зоні їдальні недоречні, так як вплинуть на апетит, а холодні відтінки зроблять цей інтер’єр похмурим і не підходящим для прийому гостей. Крім того, розміри цієї зони можуть бути значно зменшені при використанні шпалер деяких відтінків.
У відповідності з правилами оформлення тісних кімнат, стіни повинні мати холодний або світлий відтінок, який буде візуально розширювати площу приміщення.
Враховуйте важливість створення яскравих акцентів в цій зоні: не завжди нейтральний однотонний фон буде виграшним. Для їдальні підійдуть шпалери блакитних, бежевих, зелених відтінків, але цей колір може бути не тільки фоновим, але і бути присутнім у візерунках.
Холодна палітра буде доречною в інтер’єрах, що виходять на південну сторону. В іншому випадку задійте більш теплі і затишні кольори: жовтий, рожевий, блакитний, помаранчевий та інші.
Темні відтінки (наприклад, синій або коричневий) можуть бути присутніми тільки в узорах, так як фонові шпалери такої панелі зроблять зону їдальні тісному і непоказною.
Можете проявити фантазію – і скомбінувати кілька кольорів, але не перестарайтеся: в ідеалі в обідній зоні може бути не більше трьох відтінків, а всі яскраві тони повинні бути розведені світлими вставками.
Порада: не впевнені в правильності обраного відтінку? Поталу шпалери під фарбування – і ви зможете у будь-який час змінювати кольорову гаму їдальні.
Грамотний вибір відтінків важливий і в тому випадку, якщо ваша їдальня поєднана з іншими інтер’єрами, наприклад, з вітальні. І той, і інший інтер’єр досить важливий і вимагає наявності певних акцентів, але змішання кількох яскравих кольорів в одному дизайні неприпустимо. Тому визначитеся, як правильно розподілити акценти в кімнаті-студії: найкраще для цих цілей вибрати вільну стіну без меблів і аксесуарів.
Колір меблів в кожній з таких кімнат повинен бути гармонійним: необов’язково оснащувати інтер’єр деталями однієї забарвлення, але суперечливі і контрастні тони використовувати не можна.
Різноманітність можна підкреслити, вибираючи кольори, які відрізняються на кілька тональностей: до речі, саме з допомогою цього підходу реально виділити одну із зон такого приміщення.
Навіть найпростіші декоративні рішення можуть зробити столову зону вишуканою й гармонійною. У сучасних інтер’єрах великою популярністю користуються чорно-білі шпалери: темні малюнки на світлому фоні притягують увагу, але загальна колірна гамма не виглядає суперечливо.
Дизайн їдальні зони
В асортименті шпалер для стін присутні покриття з дизайном нейтрального характеру: наприклад, рівна лінія або невеликі рельєфні штрихи можуть уособлювати відразу декілька стилів та вважаються універсальними.
Якщо ж ви маєте намір привернути увагу до конкретного напрямку, використовуваному в оформленні їдальні – використовуйте відповідні візерунчасті шпалери широкого формату або невеликих розмірів.
Залежно від стилю інтер’єру, вам доступні наступні варіанти шпалер для стін:
- класична їдальня буде виглядати вишуканіше при використанні шпалер з рослинними орнаментами, рівною лінією або візерунками «дамаск»;
- інтер’єрам арт-деко властиві яскраві візерунки на світлому фоні у вигляді вишуканої геометрії або рослинних композицій;
- природна тематика може бути присутнім в їдальні стилю кантрі або провансу. Крім квітів, підійде дрібна геометрія (горошок або клітка), смужка, а також шпалери, що імітують камінь або дерево;
- їдальня, оформлена в стилі мінімалізму, може прикрашатися шпалерами з дрібними і лаконічними візерунками або однотонними покриттями насичених відтінків;
- інтер’єри хай-тек, модерн і лофт можна оформити абстрактними шпалерами, яскравими однотонними матеріалами, фотошпалерами або покриттями, стилізованими під камінь, цегла та інші поверхні.
Не забувайте про те, що навіть характер малюнка здатний вплинути на правильність сприйняття їдальні зони.
Великі орнаменти мають властивість обмеження простору: такі шпалери не рекомендується клеїти в інтер’єрах з невеликою площею. Смужка, навпаки, сприяє подовженню параметрів кімнати: вертикальна – піднімає стелю, горизонтальна – збільшує ширину стін.
Пам’ятаєте! Висока стеля, имитируемый з допомогою шпалер у вертикальну лінію, може «з’їсти» площа вашої кімнати. Використовуйте такі шпалери обережно: якщо без смужки не обійтися – нехай вона присутня лише в деяких зонах стін.
Навіть дрібні квіткові композиції можуть зіпсувати ефект від декорування обмеженого простору столової кімнати. У цьому випадку роль візерунків буде залежати від їх яскравості: насичені і яскраві принти підкреслять хаотичність домашнього дизайну, а тісні кімнати, навпаки, повинні бути максимально простими й лаконічними. Тому вибирайте візерунчасті шпалери, виконані в спокійних тонах.
Де поклеїти шпалери для стін
Щоб створити затишний інтер’єр, недостатньо придбати модні шпалери: важливо продумати, де шпалери для їдальні та кухні будуть виглядати найбільш гармонійно.
Пропонуємо вам кілька варіантів створення барвистого, але комфортного і займає до сімейних вечорах дизайну цієї кімнати.
Спосіб №1 – фонова обробка. Однотонні або різнокольорові шпалери з неяскравими візерунками можна поклеїти в кожній зоні кімнати, не виділяючи їдальню та кухню. Оскільки таке оформлення не передбачає наявності акцентних шпалер на стінах, оживіть інтер’єр за допомогою яскравих аксесуарів або текстилю.
Спосіб №2 – створення акценту. Для цих цілей виберіть вільну стіну (біля або навпроти столу) – і звільніть від зайвих меблів і аксесуарів.
Шпалери з малюнками або рельєфними композиціями урізноманітнюють простий дизайн інших стін і будуть привертати увагу.
Спосіб №3 – виділення особливостей планування. Шпалери з візерунками або однотонні матеріали насичених відтінків можуть прикрасити будь-які конструкції, присутні в столовій зоні. Виберіть шпалери, які будуть кидатися в очі при поєднанні з фоновими матеріалами – і поталу в нішах або на перегородках. Підкреслити декоративний ефект допоможе вбудована підсвітка.
Спосіб №4 – оформлення студії. Будь-яка простора кухня, поєднує в собі кілька зон з різним призначенням, обов’язково повинна мати акцент. Використовуйте незвичайні оздоблювальні матеріали для декорування стіни біля столу або барной стійки.
Фотошпалери з реалістичним панорамним сюжетом відмінно підійдуть для створення сучасного дизайну такого інтер’єру.
Спосіб №5 – класичний варіант. Не всім по душі сучасна лаконічна оздоблення стін. Якщо при оформленні кухні ви дотримувалися стародавнього дизайну (класика, кантрі, провансу) – підкресліть його вишуканість, створивши невеликі шпалерні вставки на деяких стінах.
Досить підібрати візерунчасті шпалери, які будуть приємно поєднуватися з фоновими – і поклеїти невеликі фрагменти на вільній стіні.
Приховати різкі переходи і неестетичні шви можна з допомогою молдингів, які підкреслять ефект старовинного дизайну кімнати.
Спосіб №6 – поєднання практичності й естетичності. Цей варіант теж підійде для більш ранніх напрямків стилю: шпалери комбінуються по вертикалі або горизонталі.
Найчастіше здійснюється горизонтальна поклейка, а для забезпечення схоронності стін нижня зона оформляється дерев’яними або пластиковими панелями. Чи відповідає такий підхід вашим очікуванням – судіть самі: на фото – приклад оформлення провінційного інтер’єру.
Оформляючи їдальню, пам’ятайте: дизайн стін не можна відокремлювати від дизайну меблів. Незважаючи на можливість реалізації безлічі нестандартних підходів змішання стилів, саме єдність дизайну підкреслить затишну обстановку в цій кімнаті.
Використовуйте схожі і гармонійні відтінки, не експериментуйте з формами і типами орнаментів на стінах, враховуйте сполучуваність матеріалів – і не забувайте про психологічному ефекті: навіть найпростіша їдальня може сприйматися затишніше, ніж сучасний інтер’єр з безліччю декоративної атрибутики.