Визначаємося з дизайном шпалер для маленької кухні: фото кращих прикладів оформлення стін

Определяемся с дизайном обоев для маленькой кухни: фото лучших примеров оформления стен

На планування зовнішнього вигляду кімнати йде чимало часу, ще більше – на професійну обробку.

Якщо ж домашній інтер’єр позбавлений вільного простору, доведеться не тільки продумати сучасний і стильний дизайн, але і передбачити практичність, функціональність і зручність використання матеріалів.

Це питання особливо важливе при оформленні стін у кухні невеликих розмірів, а, оскільки ця кімната – одна з найважливіших в будинку, гальмувати процес ремонту тут не можна.

Які шпалери вибрати для маленької кухні?

Головна характеристика, якої вони повинні відповідати – здатність хоча б частково розширювати простір в кімнаті. Якщо вибрані шпалери для стін роблять кімнату тісніше – це точно не те, що вам потрібно.

Сьогодні ми поділимося ідеями стильного оформлення стін на кухні за допомогою шпалер, які вигідно обіграють простір, обмежений у розмірах.

Определяемся с дизайном обоев для маленькой кухни: фото лучших примеров оформления стен

Вибір шпалер

Отже, ви вирішили урізноманітнити інтер’єр маленької кухні шпалерами зі стильним дизайном. З чого почати? Оскільки передбачається, що такий ремонт послужить вам не один рік, зверніть увагу на міцність і практичність оздоблювальних матеріалів.

Вони повинні відповідати таким критеріям:

 • спокійно переносити попадання вологи і не псуватися після вологого очищення (не забувайте, що забруднюватися така поверхня буде достатньо часто);
   
 • мати структуру, що не дозволяє жирних плям въедаться в поверхню. Деякі види шпалер (наприклад, вінілові) можна очистити за допомогою спеціальних засобів, але не факт, що складні і застарілі плями не залишаться на стіні;
   
 • міцність структури. Щільні шпалери легше витримують ушкодження і не так швидко зношуються від постійних контактів. В кухні, обмеженою у розмірах, що не завжди вистачить місця, щоб пройти, не зачепивши стіни;
   
 • стійкість фарби. При постійному впливі сонця (а в маленькій кухні ви не зможете приховати шпалери від сонячних променів) фарба буде вигоряти і втрачати свою яскравість. Саме тому в таких інтер’єрах найчастіше роблять вибір на користь якісних та дорогих шпалер для стін;
   
 • якщо ви плануєте клеїти шпалери в безпосередній близькості від техніки – подбайте про пожежної безпеки. Спеціальна просочення деяких видів шпалер збереже ваші стіни при випадковому загорянні на кухні;
   
 • Определяемся с дизайном обоев для маленькой кухни: фото лучших примеров оформления стен

 • вологе середовище і часта присутність пари на кухні теж можуть зіпсувати зовнішній вигляд і якість шпалер. Вибирайте матеріали, які не тільки будуть спокійно реагувати на такі чинники, але і зможуть перешкоджати появі грибка і цвілі.

Які шпалери для маленької кухні відповідають всім цим критеріям? Існує кілька варіантів, які вам підійдуть.

Якщо ви націлені на недорогу обробку кухні і плануєте використовувати паперові шпалери – будьте готові до того, що незабаром вони деформуються, покриються плямами або взагалі відклеяться від постійної вологого середовища. Такий варіант доречний тільки в просторих кухнях і використовується для декорування тих зон кімнати, які найменше піддаються негативним впливам.

Определяемся с дизайном обоев для маленькой кухни: фото лучших примеров оформления стен

Увага! Дизайн кухні – важливий аспект, але при використанні дорогих натуральних шпалер (шовкових, бамбукових, оксамитових та інших) ви будете насолоджуватися ефектним зовнішнім виглядом кімнати зовсім недовго. Пошукайте стильні візерунки і кольори в колекціях більш практичних матеріалів.

Один з кращих виборів для маленької кухні – шпалери на флізеліновій основі.

Чому вони? По-перше, за рахунок текстури такі матеріали будуть приховувати нерівності стін. В процесі наклеювання ви не зможете деформувати полотно, а за рахунок міцності і пружності матеріалу навіть в подальшому шпалери не втратять форму і зовнішній вигляд.

По-друге, флізелін переносить подряпини, високі температури, вплив сонця. Але у вологому середовищі краще використовувати тільки ті типи матеріалів, які піддавалися додатковій обробці.

Определяемся с дизайном обоев для маленькой кухни: фото лучших примеров оформления стен

Шпалери на основі скловолокна володіють рядом переваг, крім перерахованих критеріїв. Такий матеріал гігієнічний і екологічно чистий, структура полотна не притягує пил і легко очищається навіть від складних плям.

Крім того, склошпалери можна фарбувати, тому з часом ви зможете оновити дизайн стін.

Ще один тип шпалер, який не залишить вас байдужими, – шпалери з полівінілхлориду.

Вінілові матеріали славляться своєю міцністю і зносостійкістю, а виробники колекцій таких шпалер постійно дивують новим вишуканим дизайном.

Шпалери на вініловій основі, оброблені захисними засобами, знизять ризик появи грибка і цвілі на вашій кухні.

Определяемся с дизайном обоев для маленькой кухни: фото лучших примеров оформления стен

Визначаючись з вибором матеріалу для стін, не забудьте звернути увагу на його естетичні характеристики.

У тісній кухні вкрай важливо враховувати тонкощі колірної гами, стилістики візерунків, декоративних ефектів шпалер для стін. Наприклад, покриття з глянцевими переливами здатні візуально збільшити простір, а рельєфна структура матеріалу зменшить площу кухні.

Кольори та візерунки для маленької кухні

Колір шпалер для маленької кухні вибирається з урахуванням особливостей її планування. Стандартні приміщення можна візуально розширити, поклеїти шпалери світлих або пастельного колірної гами.

Традиційні відтінки, що застосовуються в дизайні таких інтер’єрів – білий, жовтий, бежевий, рожевий, світло-коричневий.

Візуально збільшити простір можна за допомогою деяких холодних кольорів: блакитного, лавандового, м’ятного.

Определяемся с дизайном обоев для маленькой кухни: фото лучших примеров оформления стен

Якщо ваша кухня має вузьку форму – виправити пропорції допоможуть поєднання шпалер світлих і темних кольорів. На широкі стіни клеяться шпалери темно-синього, фіолетового, зеленого або чорного відтінків: таким чином дві протилежні стіни будуть віддалятися один від одного.

Ще один підхід, що дозволяє виправити інтер’єр тісній кухні, – це вибір шпалер з візерунками, які витягають простір за рахунок певної спрямованості.

Найпоширеніший приклад такого ефекту – шпалери в смужку: горизонтальні лінії на стінах роблять їх ширше, а вертикальні – вище, так що при правильному виборі сюжетів ви зможете змінити параметри всієї кімнати або деяких зон.

Не варто забувати про те, що навіть в маленькій кухні виникає необхідність поділу простору. Виділити обідню зону можна, наклеївши в цій частині кімнати шпалери з великим візерунком або тематичним малюнком.

Можна задіяти і однотонні шпалери яскравого кольору, але враховуйте його гармонійність: нерідко контрастні відтінки псують зовнішній вигляд кімнати, оскільки не поєднуються з іншими квітами, присутніми в дизайні.

Робочу зону кухні можна оформити і у темному кольорі: такий варіант вдалий чинності практичності, і навіть серед похмурих шпалер для стін можна відшукати стильні ідеї.

Определяемся с дизайном обоев для маленькой кухни: фото лучших примеров оформления стен

Пам’ятаєте! В інтер’єрі маленької кухні не допускається переважання шпалер з великими візерунками яскравих відтінків. Використовуйте їх в якості невеликих вставок: так ви зможете підкреслити динамічність дизайну, але стиль інтер’єру не буде сприйматися тисне і хаотичним.

Чим менше інтер’єр, тим менше повинен бути малюнок, представлений на стінах. Якщо колір візерунка істотно відрізняється від основного кольору шпалер для стін – використовуйте їх як акцент, оформляючи одну зі стін у робочій або обідній зоні.

Якщо ж колір малюнка і фону практично не відрізняється, або відтінки не суперечать один одному – такі шпалери підійдуть для оздоблення стін в приміщенні.

Определяемся с дизайном обоев для маленькой кухни: фото лучших примеров оформления стен

Дрібні візерунки зручні і в силу того, що не створюють візуальної перевантаження. Для затишного домашнього інтер’єру кухні підійдуть квіткові мотиви, сюжети з дрібними точками або штрихами, непомітна геометрія (наприклад, квадрати або ромби).

Стиль візерунків повинен відповідати стилю всієї кімнати: в сучасних дизайнах замість квітів краще підібрати абстрактні мотиви.

Колір стін повинен гармонійно вписатися в готовий інтер’єр з певною кольоровою гамою. Забезпечте поєднання шпалер не тільки з меблями, але і з іншими оздоблювальними матеріалами: нерідко шпалери клеять спільно з плиткою, і бажано, щоб обробка стін мала хоча б один загальний тон.

Определяемся с дизайном обоев для маленькой кухни: фото лучших примеров оформления стен

Важливу роль в дизайні стін такого інтер’єру зіграє правильність поклейки шпалер. І мова йде не тільки про дотримання умов експлуатації, але і про особливості вибору зон для поклейки, реалізації цікавих комбінацій і розподіл кольорів в обмеженому просторі. Тому ознайомтеся з фото шпалер для дизайну маленької кухні, перш ніж вирушати на пошуки підходящих матеріалів.

Варіанти поклейки

Як поклеїти шпалери, щоб домогтися стильного і цілісного дизайну невеликої кухні? Існує кілька цікавих ідей оформлення стін. Найпоширеніша – привернення уваги до однієї зоні або на окремій стіні.

Такий ефект можливий за рахунок використання шпалер, відрізняються від фону. Це можуть бути візерунчасті матеріали, шпалери темного або яскравого кольору, рельєфні покриття. Розмістити їх краще на стіні, не зайнята меблями і аксесуарами.

Определяемся с дизайном обоев для маленькой кухни: фото лучших примеров оформления стен

Наступна ідея оформлення стін – поєднання кількох шпалер або поклейка шпалер в комбінаціях з іншими матеріалами. Оскільки маленьку кухню слід витягнути, краще вибрати горизонтальний тип комбінування.

Увага! Горизонтальні комбінації необов’язково реалізовувати на всіх стінах кухні. Досить розділити простір одній із зон на дві частини. В якості нижньої обробки можуть служити шпалери більш темного кольору, дерев’яні або пластикові панелі, а також плитка.

Определяемся с дизайном обоев для маленькой кухни: фото лучших примеров оформления стен

Комбінації шпалер можуть бути і вертикальними. Але в сучасних інтер’єрах кухні такий підхід реалізовується тільки при наявності вузьких стін, ніш або інших конструкцій, які можна зробити акцентними.

На фото інтер’єру світлої кухні ви можете побачити, як за допомогою шпалер нейтральних відтінків виділяється стіна невеликий обідньої зони.

Зверніть увагу, що далеко не всі візерунчасті шпалери можуть виглядати гармонійно при суміжній поклейці.

Определяемся с дизайном обоев для маленькой кухни: фото лучших примеров оформления стен

Шпалери з красивими візерунками або зображеннями можна використовувати замість кахельної плитки для декорування кухонного фартуха. Якщо ви переживаєте про збереження таких матеріалів – закрийте фартух міцним склом, яке буде перешкоджати потраплянню бруду і вологи на шпалери.

В цій же зоні кухні можна задіяти один з найбільш актуальних матеріалів сучасності – шпалери, які мають імітаційними властивостями.

Крім високої міцності і практичності, такі покриття грають і естетичну функцію: імітації дерева, цегли, каменю та інших поверхонь доречні практично в кожному стилі, а коштують набагато дешевше натуральних аналогів.

Порада: за допомогою шпалер з імітацією можна виділити стіну біля обіднього столу: виконані навіть у нейтральних кольорах, такі шпалери створять вишуканий акцент.

Определяемся с дизайном обоев для маленькой кухни: фото лучших примеров оформления стен

Модний дизайн шпалер маленької кухні можливий і з використанням тематичних сюжетів (посуду, столового приладдя, фруктів), зображенням етнічних мотивів чи реалістичними малюнками 3D.

Окрему увагу приділіть сучасним фотошпалери. Їх можна використовувати для реалізації декількох ефектів у просторі:

 • фотошпалери з перспективою зорово збільшать площу кімнати;
   
 • яскраві шпалери можна наклеїти на одну із стін для створення головного акценту;
   
 • фотошпалери, виконані в нейтральних кольорах, допоможуть створити сучасний фон в одній із зон вашої кухні.

Определяемся с дизайном обоев для маленькой кухни: фото лучших примеров оформления стен

Як виявилося, немає нічого простіше, ніж створити стильну кімнату, використовуючи стандартні шпалери для стін. Головне – проявити фантазію і знати міру при виборі відтінків і візерунків.

Дотримуючись єдиного стилю в оформленні такого інтер’єру, ви вбережете себе від поширених помилок – а оновлений дизайн ще довгий час буде відповідати самим яскравим і цікавим тенденціям сучасності.