Використання фотошпалер, зроблених на основі фотографій, все частіше зустрічається в сучасних інтер’єрах. Але в деяких стилях таке використання недоречно, та й не завжди такі інтер’єри сприймаються як щось нове й оригінальне.
Відмінне рішення – це вибір фотошпалер картин, оформлених у відповідності з основними напрямками образотворчого мистецтва.
Фотошпалери в інтер’єрах найчастіше призначені для передачі реалістичних сюжетів і зображень предметів, які виглядають, як дійсно існуюча картинка на фотографії. Але деякі стильові напрями все ж таки припускають використання фотошпалер, що імітують картини, і такі композиції мають ряд особливостей, які необхідно враховувати при декоруванні стін.
Як правило, такі сюжети можна побачити в стилі лофт, прованс, кантрі, еко-стиль і деяких інших: намальована картинка здатна передати дух зображеної місцевості і наповнити кімнату особливою атмосферою.
Визначаємося зі стилем зображень
Внаслідок того, що фотошпалери з картинами вважаються універсальними і відрізняються різноманіттям сюжетів та особливостей їх подання, не завжди виходить з першого разу підібрати картинку, яка може гармонійно поєднуватися не тільки із загальним стилем інтер’єру, але і з меблями, характером освітлення, плануванням та іншими особливостями кімнати.
Зробити правильний вибір буде набагато легше тим, хто орієнтується в основних напрямках образотворчого мистецтва і розуміє, які види картин будуть поєднуватися з інтер’єром найкращим чином.
Найчастіше картини на фотошпалерах представлені в таких стилях:
- фотошпалери з живописом демонструють красу природи, роблячи акцент на окремих деталях, відрізняються великою кількістю яскравих і насичених фарб, у деяких випадках – сміливим поєднанням відтінків, найчастіше використовуються для декорування вітальні або їдальні;
- зображення пейзажів відтворюють в кімнаті атмосферу свіжості і природної чистоти, наштовхують на роздуми, здатні підкреслити або ніжну романтичну обстановку при правильному виборі композицій, що використовуються в спальні, вітальні, на кухні і в робочому кабінеті;
- натюрморт, що зображає неживі предмети і робить акцент на центральній частині композиції, доречно використовувати в кімнатах, де необхідно підкреслити особливість окремих функціональних зон: це може бути спальня, вітальня або кухня;
- фотошпалери-комікси, виконані як в кольоровому, так і в чорно-білому виконанні, перетворять обстановку у вітальні, спальні або дитячій кімнаті;
- ескізні зображення і замальовки художників на фотошпалерах підкреслять романтизм і вишуканість стилю, допоможуть розслабитися і налаштуватися на відпочинок, а тому чудово підійдуть для житлових кімнат: зали, вітальні та спальні;
- графіті підійдуть для сміливих і амбіційних особистостей, які воліють прикрашати інтер’єри в екстремальних і незвичайних стилях, а також для підлітків, які захоплюються подібними напрямками мистецтва. При правильній подачі сюжету підійдуть для будь-якої кімнати.
Порада: зупинивши свій вибір на тому чи іншому напрямку, не варто купувати перший вподобаний малюнок. Кожен з представлених стилів відрізняється різноманіттям сюжетів, форматів, відтінків та способів малювання.
Однакові мальовничі картини можуть бути представлені по-різному і, як наслідок, виробляти різне враження. Наприклад, фотошпалери акварель здивують вас м’якістю квітів, плавними переходами і тонкими лініями, підкреслюють вишуканість зображення.
Фотошпалери, які імітують малюнки, виконані гуашшю, навпаки, мають чіткі лінії, різкі переходи і насичені кольори, здатні підкреслити експресію сюжету.
Дивіться підбірку фото з фотошпалерами сакури в інтер’єрі: знайдіть свій варіант відтворення східного стилю в квартирі!
Читайте в цій статті детально про склотканинні шпалери під фарбування: особливості технології їх поклейки, вибір фарби та фарбування.
Досить незвичайним стилем зображень, який знайшов своє застосування в багатьох інтер’єрах, є фрески. Такі малюнки будуть демонструвати шляхетність, красу і стриманість стилю кімнати.
Увага! Величезну роль у сприйнятті малюнка грає текстура фотошпалер. Наприклад, підкреслити особливість намальованого сюжету допоможе текстура полотно, кисть, пісок, живопис, іній і багато інших.
Дивлячись на ваші очікування і результат, якого ви плануєте досягти за допомогою фотошпалер, імітації картин стануть відмінним способом декорування простору. Експресія, пристрасть або ніжність фотошпалер – всі ці особливості можна передати навіть з допомогою намальованих, а не сфотографованих зображень, а ефект здивує не тільки вас, але і ваших гостей.
Варіанти з реалістичними сюжетами
Існує думка, що шпалери-картини користуються меншою популярністю у порівнянні з іншими типами зображень, оскільки нездатні достатньою мірою передати реалістичність сюжету. Насправді це не так: ефект буде залежати від того, як ви подаєте малюнок і якого стилю ви дотримуєтесь при оформленні інтер’єру.
Пропонуємо вам ознайомитися з підбіркою найбільш поширених типів стильних фотошпалер, здатних забезпечити реалістичне сприйняття сюжетів:
- зображення інтер’єрів. Вибираючи такі сюжети для стін, ви не тільки створюєте реалістичну композицію, але і сприяєте візуального збільшення простору, оскільки зображені інтер’єри сприймаються як продовження вашої кімнати. Це можуть бути фотошпалери пентхауса, а також сходів, зон з камінами і багатьох інших частин приміщення;
- панорамні зображення з додатковими деталями. Наприклад, фотошпалери веранда, балкон або тераса будуть виступати в якості продовження кімнати, відкриваючи вид на реалістичні пейзажні простори;
- до окремої категорії відносять фотошпалери з імітацією вікна. В залежності від такого, в якій кімнаті ви плануєте розташувати такий малюнок, а також від стилю приміщення можна вибрати зображення з закритими віконними конструкціями або фотошпалери з відкритим вікном;
- ще одна реалістична композиція, здатна прикрасити будь-який спосіб і будь-яку кімнату, – це фотошпалери акваріум. Такі сюжети не тільки сприяють відпочинку, але також розвивають фантазію і відрізняються навчальними функціями, тому підходять для дитячої кімнати. Крім того, використовуються у вітальні, ванної і навіть передпокої;
- зображення місцевостей, не захаращених великими спорудами або зайвими деталями, як не можна краще імітують вільний простір і забезпечують реалістичний ефект. Наприклад, фотошпалери Єгипет з неосяжними пустелями, морські простори або величезні поля стануть відмінним рішенням для невеликих приміщень.
Всі реалістичні сюжети сприймаються по-різному і мають ряд особливостей, які роблять їх унікальними і неповторними. Наприклад, вони можуть зображати сюжет з великою кількістю деталей (фотошпалери село, намальовані вулиці або міста) або ж робити акцент на одній деталі, що виділяються серед всієї композиції (фотошпалери фонтан, міст, ліхтар, дерево та інші).
Порада: при виборі відповідного сюжету орієнтуйтеся на розміри кімнати: наприклад, картини з великими і громіздкими деталями зменшують простір.
Способи декорування
Реалістичність сприйняття намальованої картини на фотошпалерах забезпечується значною мірою завдяки поєднанню з іншими матеріалами і декоративними елементами. Наприклад, зображення, що імітують вікно, можна прикрасити справжніми дерев’яними рамами або хоча б придатними молдингами, щоб вікно здавалося справжнім. Сюжети, представлені як вид з балкона або з вікна, можна доповнити великими шторами з боків фотошпалер.
Деякі композиції можна поєднувати з такими матеріалами, як декоративний камінь, цегла, шкіра, дерево, скло, метал і багатьма іншими. Але вкрай важливо дотримуватися сполучуваність матеріалів і самих відтінків, інакше така композиція буде виглядати негармонійно.
Важливо! Звертайте увагу на освітлення. Наприклад, пейзажі повинні бути добре і рівномірно освітлені, а такі композиції, як акваріум або підводний світ, можна висвітлити тільки з одного боку, зробивши акцент на окремій частині малюнка.
Оскільки при оформленні інтер’єру вкрай важливо дотримуватися поєднання відтінків, доповніть кімнату аксесуарами і декоративними елементами такого ж кольору, як і великі деталі на малюнку.
Ну і, звичайно ж, не варто забувати про те, що місце розміщення фотошпалер теж грає важливу роль. Бажано вибирати зону, не закривається великими і високими предметами меблів, яка буде відразу кидатися в очі і сприйматися, як головна частина кімнати. Наприклад, у вітальні це може бути стіна, на якій висить телевізор, у спальні – простір над ліжком, а на кухні – обідня зона.
Дізнайтеся, як поклеїти шпалери на стіну правильно і без помилок — всі секрети і тонкощі технології поклейки описані докладно.
Читайте тут про види фотошпалери для стін і навчіться відрізняти фактуру і текстуру фотополотен.
Картинки фотошпалер з квітами можна подивитися за адресою: https://ru-remont.com/steny/oboi/fotooboi/interjer/priroda/tsvety
Проходження перерахованим вище правилам і вибір правильного малюнка – це єдині умови, які необхідно виконати, якщо ви прагнете передати красу і реалістичність намальованою на фотошпалерах композиції. Експериментуйте, не поспішайте з вибором і пам’ятайте, що при дотриманні основних правил з допомогою таких фотошпалер можна перетворити абсолютно будь-яку кімнату у вашому будинку.