У статті описані принципи проведення заходів по ліквідації цвілі і грибків перед поклейкою шпалер. Також можна отримати відповідь на питання, як обійтися без ремонту, у разі якщо колонія патогенних мікроорганізмів облюбувала невелику ділянку поверхні. Крім того, розказано, які вжити заходів, щоб неприємні квартиранти, несуть серйозну загрозу для здоров’я, більше не з’являлися.
Зміст
Як назавжди усунути грибок і цвіль?
Наявність цвілі і грибків в будинку або квартирі – не тільки естетично неприємна картина, це ще й неабияка загроза для здоров’я людей, які проживають у ньому. Попередити появу патогенних мікроорганізмів набагато простіше, ніж вивести їх. Тому перед поклейкою шпалер рекомендується провести обробку стін антимикозными засобами, особливо в сирих і вологих кімнатах.
Чи обов’язково потрібно обробляти стіни від грибка перед ремонтом?
У питанні необхідності обробки фунгіцидними засобами, більшість фахівців дає позитивну відповідь. Ризик зараження високий і в приміщеннях з несприятливими умовами для життя мікроскопічних агресорів. Вогкість може утворитися, наприклад, при затопленні сусідами, при протіканні батарей, необережному поливі кімнатних рослин.
Тисячі хвороботворних мікроорганізмів проникає в квартири і будинки щодня – на підошві взуття, з поривами вітру з вікон і кватирок, на домашніх тварин, тому ризик розвитку міцелій високий. У випадку, коли процеси життєдіяльності грибів відбуваються під шпалерами, довгий час проблему не помічають, і при виявленні вона вимагає серйозних зусиль по усуненню.
Гриби – одні із самих невибагливих живих істот на планеті. Для успішного розвитку їм потрібні тільки тепло і вологість, а в якості середовища проживання їм підходять будь-які матеріали, в тому числі і штукатурка.
Як обробити стіни від грибка і цвілі перед поклейкою шпалер
Суть обробки стін перед наклеюванням шпалер полягає в покритті їх особливими складами, що володіють антисептичними і протигрибковими властивостями і проходить у кілька етапів.
Як правильно наноситься препарати
Антимикозные суміші наносяться на стіну малярськими кистями, губкою або валиком. Обробляється вся поверхня, особливо ретельно необхідно обробити кути і плінтуса, оскільки саме в них можуть бути скупчення спор.
Скільки разів треба проводити обробку
Для більш вираженого результату обробку проводять два або три рази, повторне нанесення препарату можливо після повного висихання попереднього.
Скільки часу необхідно для повного просихання поверхні
Час повного висихання залежить від типу препарату, матеріалу стін, а також погодних умов. Для повного просихання поверхні потрібно від одного до чотирьох днів. Потрібно повністю виключити залишкову вогкість, тому ідеальний варіант – сушка стін. Також бажано проводити протигрибкову обробку приміщення влітку або ранньої осені, під час сухої погоди.
Коли можна клеїти?
Нові шпалери можна клеїти після повного проведення вищевказаних заходів за умови того, що стіни висохли.
Обробляємо заражену грибками стіну: список популярних препаратів
Цвіль і грибки – нерідке явище в будинках і квартирах, тому людство придумало безліч способів боротьби з непроханими «квартирантами». При цьому деякі з популярних засобів відрізняються доступністю і складом:
- Яблучний оцет.
- Розчин хлорного вапна або «Доместоса».
- Дезінфікуючий розчин «Білизна».
- Розчин мідного купоросу.
- Перекис водню.
Також використовуються спеціальні антисептики, які можна придбати в будівельних магазинах. Використовувати їх набагато простіше. Також випускаються готові суміші для грунтування поверхонь з протигрибковими компонентами в складі.
Як знищити цвіль під шпалерами?
При виявленні вогнища цвілі приймають «місцеві» заходи, не переклеивая всю кімнату. Принцип роботи такий же, як і при обробці цілого приміщення. Шпалери обережно отклеивают, ділянку очищають від грибка, обробляють фунгіцидними препаратами. Після цього шпалери приклеюють тому.
Перед виконанням робіт необхідно вжити заходів проти розповсюдження спор — винести меблі, килими, іграшки, горщики з рослинами. Залишки штукатурки з оброблюваного ділянки повинні бути ретельно утилізовані. Також необхідно використовувати індивідуальні заходи захисту.
Вирішити проблему появи цвілі і грибків може тільки повна ліквідація сприятливих для них умов: тепла і вологи. Якщо тепло потрібно і людям, які проживають у квартирі, то з вогкістю потрібно боротися радикально. До числа необхідних заходів відноситься:
- зовнішнє утеплення стін;
- працює вентиляції;
- часте провітрювання.
Основна умова успіху в боротьбі з цвіллю і грибками – терплячість і послідовність. Не варто економити час. Якісно проведена обробка приміщення – гарантія, що не доведеться повторно витрачати сили, час і гроші.