Можна клеїти на пофарбовані стіни шпалери? Умови для поклейки. Як приклеїти полотна на пофарбовану стіну? Вибір клею.
Зміст
Як правильно поклеїти шпалери на пофарбовану стіну?
Кожна людина мріє жити в затишній і красивій квартирі. Велику роль при цьому відіграє внутрішнє оздоблення приміщення. Зазвичай для цього використовуються різні шпалери. Якщо ремонт проводиться не в новій квартирі, то важливо правильно підготувати пофарбовані стіни перед тим, як почати процес обклеювання.
Можна клеїти на пофарбовані стіни шпалери?
Залежно від фарби, яка покриває стіни, буде вибиратися подальша послідовність дій. Шпалери можна спокійно клеїти на деякі види. До них відносяться:
- водоемульсійна;
- воднодисперсійна;
- клейова.
Якщо на стіні є ділянки з фарбою, які лущаться або відшаровуються, то перед тим як приступити до процесу обклеювання, їх необхідно правильно зашпаклювати грунтовкою.
Полотна не можна клеїти на стіни, які до цього були оброблені фарбами, що створюють гладку поверхню або вологонепроникну плівку. Серед них такі види фарб, як:
- латексні;
- вологостійкі;
- масляні;
- алкідні і пентафталеві емалі.
Щоб забезпечити надійне зчеплення матеріалу і стіни, ці види фарб повинні бути повністю видалені. Якщо цей процес дуже трудомісткий, а також забере багато часу, то можна спробувати зашкурити поверхню, після чого нанести на неї грунтовку.
Умови для поклейки
Перед тим, як приступити до обклеювання стін шпалерами, необхідно враховувати кілька факторів. Від них залежить надійність і довговічність нового покриття.
Щоб добитися максимального зчеплення між шпалерами і фарбою, необхідно зашкурити наждачним папером. Після чого вона миється і ретельно просушується. Тільки після цього можна приступати до обклеювання шпалерами. При цьому не потрібно використовувати багато клейового складу. Це може стати причиною появи жовтих плям на шпалерах.
Як приклеїти шпалери на пофарбовану стіну?
Коли стіна недостатньо підготовлена або на ній присутні недоліки, то все це потім проступить на полотнах. В деяких випадках вони навіть можуть відійти від стіни.
До основним етапам підготовки відносяться:
Для внутрішніх робіт краще купувати ґрунтовку для бетону. Колір при цьому повинен бути світлих тонів. Її можна знайти в будь-якому будівельному магазині.
Які можна клеїти шпалери?
Сьогодні в магазинах представлено величезну кількість різних шпалер. Але для пофарбованих стін підійдуть не всі види. Рекомендується відразу виключити прості паперові і вінілові полотна. Краще звернути увагу на такі шпалери, як:
Всі види обробки представлені в широкому асортименті. Кожна людина зможе підібрати ідеальний варіант для своєї квартири.
Який вибрати клей?
Від якості клею буде залежати якість і міцність зчеплення. Якщо шпалери будуть клеїтися на пофарбовану стіну, то краще вибрати для цього поливинилацетатную емульсію.
При виборі клейового складу рекомендується звертати увагу на виробника і строго дотримуватися всі інструкції на упаковці.
Як проводиться обклеювання?
Спосіб, за допомогою якого відбувається обклеювання стіни, залежить від того, яка фарба їх покриває. Кожен з них має свої особливості, але не являє собою нічого складного або трудомісткого.
Якщо фарба, нанесена на стіни, відрізняється яскравими і яскравими кольорами, то навіть самі щільні шпалери не зможуть перекрити його. Тому в цьому випадку єдиним правильним рішенням стане – повністю зняти старе покриття.
При виникненні сумнівів, що фарба на стіні витримає нову обробку, рекомендується провести невеликий експеримент. Для цього взяти скотч, клейкою стороною прикласти до стіни, після чого різко відірвати. Якщо при цьому фарба не почала лупиться або тріскатися, то поверх неї нові шпалери клеяться.
Скільки сохне?
В залежності від виду шпалер і якість клею, коливається час висихання поверхні.
- вінілові полотна з основою з флезилина сохнуть від 24 до 48 годин;
- інші висихають протягом 18-24 годин.
Перші 1-2 доби відбувається тільки віддача вологи. Тільки після цього часу починається подальша полімеризація клейового складу.
Рекомендації після поклейки шпалер на стіни пофарбовані
Догляд за обклеєними поверхнями буде прямо залежати від виду шпалер.
Якщо шпалери клеїлися в кімнатах з підвищеною вологістю, то не можна допускати на них утворення цвілі або грибка. В цьому випадку доведеться знімати обробку і обробляти заражену поверхню.