Шпалери з натуральних рослинних матеріалів
Шпалери з натуральних матеріалів – втілення людиною природної краси. Основа покриття – неотбеленная проста папір або флізелін. На лицьовій стороні наклеюються нитки з натуральних волокон, що переплетені листям з різних рослин, шпоном, тканиною.
Шпалери з натуральних рослинних матеріалів підходять для декоративної обробки окремих фрагментів стін і для оформлення кімнати повністю. У статті пропонується познайомитися з особливостями і видами натуральних покриттів, способами їх виготовлення, наклеюванням на стіни та доглядом за ними.
Зміст статті
- Особливості натуральних шпалер
- Які матеріали використовуються для натуральних шпалер
- Як виготовляються натуральні шпалери
- Як клеїти шпалери
- Як доглядати за шпалерами
Особливості натуральних шпалер
Види натуральних шпалер
Натуральні або рослинні шпалери, приклади яких показані на фото, являють собою:
- Екологічно чисте підстава, на яке нанесені і закріплені вплітанням або приклеюванням волокна спеціальних рослин, що використовуються поодинці, або комбінуванням між собою.
- Покриття добре підходить для стін і стель, дозволяє створювати в приміщенні оригінальний і дуже індивідуальний дизайн. Неповторність досягається природним походженням матеріалу, як і будь-яка річ, рослинні шпалери ніколи не дублюються до дрібниць.
- Такі шпалери забороняється застосовувати в стилі ретро, хай-тек або класиці, але вони гармонійно виглядають в інтер’єрах «сільського гламуру» або а-ля кантрі. Запропоновані самою природою покриття, можна наклеювати не по всій площі кімнати. Буває достатньо лише невеликий вставки або декількох деталей із них, щоб зробити зонування або підкреслити певний акцент, за задумом дизайнера.
Шпалери з натуральних матеріалів в інтер’єрі володіють своїми плюсами і мінусами.
Перевагами матеріалів є:
- Застосування екологічно чистих компонентів, що дуже важливо в сучасному інтер’єрі.
- Чудові естетичні якості, які гідні справжніх цінителів, любителів природної різноманітності і одночасно мінімалізму, що простежується у всіх компонентах шпалер – від ледве помітного аромату рослин і трав до натуральних відтінків. Все, що природа створює – чудово.
- Кольори не вигорають від часу і зберігаються досить довго.
- Вони здатні поглинати шум.
- Натуральні покриття «дихають».
До недоліків таких шпалер відносяться:
- Недовговічність. Вони менш довговічні, ніж вінілові побратими.
Порада: Щоб продовжити термін експлуатації матеріалу слід вкрай дбайливо ставитися і уберігати їх від вологості.
- Випускаються в рулонах екологічно чисті шпалери, мають невелику ширину, що збільшує кількість стиків на поверхні стін. Але такий «дефект» можна обіграти і вміло замаскувати, наприклад:
- Висока ціна матеріалу, що пов’язано з ручним процесом виробництва, який завжди цінується досить високо. А виготовлення шпалер є копіткою і тривалою роботою, додається до цього і вартість складу покриття.
- Деякі види натуральних шпалер не мають високих характеристик міцності, наприклад, бамбукові покриття.
Які матеріали використовуються для натуральних шпалер
Шпалери з натуральних матеріалів рослинних можуть виготовлятися:
- З бамбука. Це дуже популярний матеріал, що використовується при виготовленні екологічних і оригінальних покриттів для обробки стін. Популярність їх заснована на особливому відчутті енергії, вони немов віддають тепло і силу південного сонця приміщення, для якого призначені. Зовнішній вигляд і технологія виготовлення трохи відрізняється від інших видів натуральних покриттів.
Іноді вони називаються бамбуковими полотнами і являють собою планки з рослин, які підібрані на одну ширину і зафіксовані клеєм на тканини. Ширина рейок коливається від 0,3 до 1,7 сантиметрів, а рулон може мати ширину від 90 сантиметрів до двох метрів.
Існує кілька типів полотен з бамбука:
Використовуються такі натуральні шпалери на горизонтальних і вертикальних підставах, які стають основою елементів декору в інтер’єрі.
Бамбукове полотно досить стійко до механічних і атмосферних впливів. Добре виглядає при опорядженні балконів і лоджій, надає оригінальний вигляд інтер’єру кафе або приміщенню офісів. Висока вологостійкість дозволяє використовувати їх в обробці приміщень саун і лазень. Бамбуковими планками, спеціально виготовленими, закладаються стики або кути.
- З джуту. У цьому випадку шпалери створюються таким чином: волокна однорічних рослин з сімейства липових накладаються на аркуші невибіленого натуральної паперу або флізелін. Покриття з вигляду нагадує текстильне полотно, з вкрапленнями вузликів.
- Деякі типи морських водоростей. Такі натуральні плетені шпалери з циновки виділяють тонкий аромат морської стихії, насичують повітря в приміщенні іонами йоду.
- З очерету.
- З папірусу.
- З пробки. Ці шпалери є альтернативою декору з такого матеріалу на стінах, які являють собою пластини або зрізи. Це легкі, а головне гіпоалергенні покриття.
- Деревного шпону. Нові технології дозволяють виготовляти з шпону чудові рослинні покриття. На їх створення йдуть самі різні породи деревини:
Цінується шпон за відтінок, оригінальний малюнок, який утворюють волокна і створює структурність і видимість об’єму. Таке покриття на стінах надовго притягує погляди.
- З листя. Основа покриття – високоякісний флізелін. Зовнішня сторона складається з пофарбованих скелетованого натуральних листя. У цьому випадку використовуються:
Натуральні шпалери з листя
- З сизалю, для чого використовуються листя агави і з вигляду виглядає як грубе волокно. Самостійно використовується дуже рідко, частіше є складовою частиною комбінованих типів еко шпалер.
- З льону. Таким чином, виготовляються натуральні тканинні шпалери. Для цього методом ламінування, на паперову основу наноситься нитки із змішаних або натуральних волокон, що нагадує натуральну лляну тканину. Матеріал володіє екологічною чистотою, стійкий до вигорання, може використовуватися на стінах і стелях, забезпечують в кімнаті додаткову шумоізоляцію. Випускаються полотна в рулонах, від 10 до 50 метрів завдовжки, а завширшки – від 53 до 80 сантиметрів.
- Їх оксамиту або шовку. Відрізняються деякою ступенем екологічності, надають приміщенню індивідуальний наліт шику і царського лиску.
При створенні дизайну з натуральних шпалер можна відтворювати своїми руками композиції з комбінування кількох різновидів:
- Бамбуку та джуту, напоминющего текстильне полотно.
- Бамбука і листя агави.
- Бамбука і очерету.
- Маранта і бамбука.
- Звичайного очерету і златоцвета.
- Листя агави і джуту.
- Очерету і простий трави.
При поєднанні різних матеріалів виявляється вплив на термін служби шпалер, загальна їх якість, структуру і відтінок.
Як виготовляються натуральні шпалери
Процес виготовлення натуральних шпалер виглядає примітно таким чином:
- Рослини акуратно збирають.
- Ретельно промивають.
- Висушують природним шляхом на сонці і при вітряній погоді.
- Виконується відбір за кольором і товщині.
- Відібрані складові сплітають на спеціальних верстатах або вручну.
- Сформовані таким чином смуги зшивають у полотна, які наклеюються на основу.
- Лицьовій стороні надається потрібний колір натуральними барвниками. Природні барвні пігменти дозволяють отримати відтінки, максимально наближені до натуральних кольорів:
Як клеїти шпалери
Натуральні шпалери можна застосовувати не у всіх приміщеннях будинку.
Порада: Їх можна клеїти у ванній і будь-яких кімнатах, де є підвищена вологість. При використанні в кухні сторонні запахи стануть усмоктуватися в натуральні волокна. У цьому випадку не допоможе навіть якісна і потужна система вентиляції.
Ареалом «проживання» покриття можуть бути лише житлові приміщення з стійким мікрокліматом:
- Спальна кімната.
- Вітальня.
- Кімната для дорослих дітей, щоб уникнути появи, щоб вони не виявилися в підсумку з малюнком.
- Небажаний, але можливий варіант – в передпокої.
Для наклеювання шпалер (див. Як клеїти натуральні шпалери: робимо правильно) підійде звичайний клей, виготовлений на основі модифікованого крохмалю, має більш густу консистенцію, ніж рекомендує виробник для важких шпалер.
Як доглядати за шпалерами
Інструкція з догляду за натуральними шпалерами не складна:
- Фланелевою ганчіркою матеріал очищається від пилу. При цьому рух має виконуватися спочатку вздовж волокон, а потім упоперек.
- Час від часу такі шпалери можна акуратно пилососити, але потужність агрегату повинна бути мінімальною, а насадка без додаткових щіточок для видалення шерсті.
Нехтуючи наявними недоліками, які є у будь-якого покриття, застосування натуральних шпалер при остаточній обробці приміщень є свіжим віянням і оригінальним рішенням. Детальніше про матеріалі показує відео.