Грунтовка для рідких шпалер: види, особливості нанесення


			Грунтовка для жидких обоев: виды, особенности нанесения

Підготовка стін є найбільш важливим заходом, адже якісний ремонт передбачає в першу чергу рівні і правильно оформлені вертикальні площини. В даний час великою популярністю в оформленні інтер’єру користуються рідкі шпалери.

Наносити їх досить просто навіть недосвідченому людині, однак існують і нюанси. Наприклад, частим питанням стає, потрібно спеціально готувати стіни: шпаклювати, штукатурити, ґрунтувати, а також яка ґрунтовка для рідких шпалер підійде краще в тому чи іншому випадку.

Навіщо потрібна грунтовка для стін під рідкі шпалери

Висока вологість рідких шпалер сприяє тому, що в деяких місцях на готових стінах можуть проступити розводи та плями. Найчастіше таке трапляється, якщо на поверхні залишилися колишні шпалери, залишки клею або фарби. Щоб уникнути подібного результату, рекомендується перед нанесенням рідких шпалер використовувати грунтовку. Вона забезпечить гладку та рівну поверхню, а також стане надійним зчепленням між стіною і декоративним покриттям.


			Грунтовка для жидких обоев: виды, особенности нанесения

Перед нанесенням грунту подбайте про вирівнювання стін. Наявність нерівностей, що перевищують 3 мм, буде помітно навіть після висихання. Зверніть увагу також на те, що оштукатурені і зашпатльовані поверхні потребують грунтовці, навіть якщо зовні вони виглядають досить підготовленими. Це відбувається тому, що шпаклівка не є вологостійкими, а значить, після нанесення рідких шпалер вона може розтріснутися і обсипатися.

Особливості нанесення грунтовки на різні матеріали

  • Бетон або оштукатурена цегляна стіна більше за інших потребують грунтовці, так як їх поверхневе вологопоглинання досить високо. Після їх шпатлювання грунтовка наноситься по два-три рази.
  • Стіни, обшиті гіпсокартоном, рекомендується шпатлевать повністю, а не тільки в місцях стиків. В іншому випадку, білуваті смуги можуть проступити після укладання покриття. Технологія наступна: закладення стиків — грунтовка — шпаклівка — грунтовка. Причому, всі склади повинні мати властивості глибокого проникнення, через велику вологопоглинання гіпсокартонної поверхні.
  • Стіни з фанери, ДСП, чи дерев’яних дощок піддаються деформаціям і гниттю при довготривалому контакті з вологою. Тому перед нанесенням рідких шпалер загрунтуйте поверхні гідроізолюючої грунтовкою у кілька шарів.
  • Порада: Деревні поверхні, крім іншого, попередньо обробіть антипіренами, а також протигрибковими засобами.

  • Стіни, пофарбовані масляною фарбою — відповідна основа для рідких шпалер. Однак будьте уважні: якщо фарба подекуди облупилася, то поверхня зажадає декількох нанесення грунтовки для оштукатурених стін. Ще один нюанс — рідкі шпалери «люблять» злегка шорстку поверхню. Тому бажано на будь-якій гладкій стіні використовувати грунтовку з кварцовою пилом.
  • Спеціальні грунтовки під рідкі шпалери

    Грунтовка для рідких шпалер підбирається в залежності від оброблюваної поверхні. Від правильного її застосування залежить не тільки зовнішній вигляд закінченою стіни, але й експлуатаційні характеристики. По закінченні ремонту неприємно буде помітити проступившие іржаві плями, брудні патьоки, міхури повітря або відшаровування. Запобігти дефекти допоможе спеціальна грунтовка.

    Грунтовка глибокого проникнення

    Суть роботи грунтовки глибокого проникнення полягає в скріпленні пір оброблюваного матеріалу методом просочування. Підходить суспензія для зміцнення пористих і пухких поверхонь, знижуючи їх вологопоглинання. Відповідні стіни для подібних грунтовок з: цегли, бетону, гіпсокартону, пінобетону.

    
			Грунтовка для жидких обоев: виды, особенности нанесения

    У житлових приміщеннях рекомендується обробляти поверхні складами на основі:

    • акрилу,
    • алкід,
    • на мінеральній основі.

    Кварцова грунтовка

    Кварцова грунтовка має унікальний склад, завдяки якому поверхні після нанесення стають більш шорсткими. Це впливає на зчеплення рідких шпалер зі стіною, а значить, зменшується витрата декоративної штукатурки, а також трудомісткість нанесення.

    
			Грунтовка для жидких обоев: виды, особенности нанесения

    У складі кварцової ґрунтовки міститься дрібнокристалічний пісок, акрилові композиції, смоли, бактерицидні добавки, що робить її придатною для нанесення на деревні підстави і бетон.

    Технологія нанесення грунтовки

    Грунтовка під рідкі шпалери наноситься на підготовлені стіни. Для цього поверхня їх повинна бути сухою і чистою. Також на стінах не повинно бути тріщин, западин глибиною більше 3 мм, сколів. Зачищати поверхню можна стандартними щітками.

    
			Грунтовка для жидких обоев: виды, особенности нанесения

    Обробка складом грунтовки відбувається за допомогою звичайних малярних інструментів: валиків, кистей, фарбопульта. В залежності від матеріалу стіни ґрунтовку слід наносити різними способами.

    • Гіпсокартон краще всього обробляти валиком, так як велика водопоглинання матеріалу дозволяє залишити на поверхні необхідну кількість суміші. Його цілком досить для підготовки наступного етапу.
    • Цегляні стіни і бетонні конструкції рекомендується обробляти пензлем. Вона здатна ретельно заповнити всі виступи і пори матеріалу. Ґрунтовку можна наносити за допомогою фарбопульта. Однак стежте, щоб на поверхні не залишилося погано опрацьованих місць.

    Грунтовка призначена для житлових приміщень, як правило, нетоксична, тому працювати з нею дозволяється навіть у погано провітрюваних приміщеннях. Однак при попаданні на шкіру або в очі, вона здатна викликати алергічні реакції. Для того щоб запобігти це, роботи ведіть в спеціальному одязі, рукавицях і окулярах. І ще кілька порад:

  • Грунтувати поверхні рекомендується при температурі від +5 до 30 градусів, вологості 75%.
  • Для економії матеріалу, не розводьте всю суміш одразу, склад готуйте частинами.
  • Між першим і наступним шарами грунтовки почекайте не менше трьох годин, щоб поверхня трохи підсохла.
  • Не економте на якості робіт і матеріалах. Наносити таку кількість грунтовки, яка необхідна саме для вашого приміщення. Тоді рідкі шпалери ляжуть рівно і красиво. А значить, виконаний ремонт буде довго прикрашати ваш інтер’єр, і радувати око.