Вінілові шпалери з квітковим принтом
Багато людей в нашій країні звикли вважати, що паперові шпалери – це самий кращий варіант для обробки стін, а новомодний вініл, це суцільна хімія і шкоди для здоров’я. Але чи так це насправді, і які краще вибрати, паперові або вінілові шпалери, ми і поговоримо в цій статті.
Зміст статті
- Які бувають шпалери
- Вінілові шпалери
- Переваги
- Недоліки
- Паперові шпалери
- Переваги
- Недоліки
- Підіб’ємо підсумки
Які бувають шпалери
Паперові шпалери з малюнком
Сучасний ринок будівельних та оздоблювальних матеріалів настільки рясніє різноманітністю шпалер, що не дивно заплутатися, особливо, коли думки друзів і знайомих кардинально розходяться в цьому питанні.
Почнемо з того, що сучасні шпалери можуть бути наступних видів:
- Вінілові.
- Вінілові на флізеліновій основі.
- Флізелінові.
- Паперові.
- Паперові на флізеліновій основі.
Також існують і більш рідкісні різновиди:
- Коркові.
- Металеві.
- Текстильні.
- Акрилові.
Як видно, основна відмінність – це верхній шар самих шпалер, і саме від нього залежить, наскільки якісним і довговічним буде ремонт в квартирі. Не можна забувати при виборі і від конкретного призначення приміщення, так як відомо, що папір або флізелінові тканина погано переносять вологу, але в той же час чудово вбирають всілякі запахи. У той час як полівінілхлорид абсолютно нейтральний до води, але, в свою чергу, здатний «дихати».
Також існує розхожа думка про шкоду вінілу для здоров’я людини. Відразу скажемо, що це помилка, і насправді сучасний вініл не містить активних речовин. Звичайно, є ряд обмежень використання цього матеріалу, особливо, якщо справа стосується дитячих кімнат або спальні, тому тут варто звернути особливу увагу на якість матеріалу і на ім’я виробника.
Асортимент паперових шпалер не менш різноманітний, ніж вінілових
Важливо! Вінілові шпалери з-за своєї популярності найчастіше стають об’єктами для підробок, тому завжди необхідно запитувати у продавця сертифікати якості та відповідності нормам. Якщо продавець з якоїсь причини не може надати всю необхідну документацію, це привід замислитись і пошукати інший магазин.
Якщо ж говорити про способи наклеювання, то, не залежно від того, паперові шпалери або вінілові, технологія не відрізняється. Клей наноситься безпосередньо на шпалери, і після цього вони наклеюються на стіну. Різниця тільки в тому, що вінілові шпалери повинні просочитися клеєм протягом 3-5 хвилин, а паперові можна клеїти відразу.
А якщо ви все-таки вирішили клеїти шпалери своїми руками, то для наочності можна подивитися відео, де показана покрокова інструкція.
Вінілові шпалери
Вінілові текстурні шпалери
На відміну від більшості видів шпалер, вінілові абсолютно не бояться вологості, тому їх можна клеїти навіть у ванній кімнаті або кухні, де присутні постійні перепади температури, а вологість підвищена.
Але саме ця особливість часто стає і самим істотним мінусом, так як нейтральність до вологи може працювати і у зворотний бік, тобто вінілові шпалери не тільки не пропускають вологу під свою поверхню, але і не випускають назовні яке утворюється конденсат.
Сьогодні деякі виробники частково вирішили цю проблему і почали випускати так звані перфоровані вінілові шпалери, які мають пористу структуру, тобто мікроскопічні отвори, через які волога здатна проникати назовні, але і вони не ідеальні, так як для поклейки у ванній кімнаті вже погано підходять.
Переваги
Вони:
- Не вигорають на сонце.
- Не мають усадкової деформації.
- Погано піддаються механічним пошкодженням.
- Стійкі до вологи.
- Не бояться навіть самих сильних миючих засобів.
- Не вбирають запахи.
- Дуже великий вибір малюнків, в тому числі і об’ємних.
- Щільна структура шпалер здатна приховати нерівності і огріхи підстави, на яке вони клеяться.
Недоліки
Вони:
- При горінні виділяють токсичні пари, шкідливі для здоров’я.
- Вінілові шпалери поганої якості можуть видавати неприємний запах пластику, який практично неможливо видалити.
- Порівняно важкий процес поклейки.
Як видно, позитивні якості переважають, і саме цим керується більшість споживачів, вибираючи вінілові або паперові шпалери.
Паперові шпалери
Потріскані від часу шпалери
До цього виду обробки стін багато з нас звикли з дитинства. Ще кілька десятків років тому паперові шпалери були єдиною альтернативою пофарбованим стін, і звичайно, багато згадають потерті або наполовину відірвалися шматки шпалер, як на фото.
Сучасні паперові шпалери стали значно міцніше і їх вже не так просто порвати або подряпати, але папір залишається папером, з усіма своїми достоїнствами і недоліками.
Переваги
Отже:
- Папір – екологічно чистий і нешкідливий матеріал.
- Шпалери легко і швидко клеяться, а невелика вага дозволяє їх використовувати і на стелі.
- Порівняно невисока ціна.
На жаль, на цьому позитивні якості паперових шпалер закінчуються, але часто і їх вистачає, щоб зробити вибір не в користь вінілового конкурента. А от негативних факторів значно більше, і багато з них накладають певні обмеження на використання паперових шпалер у ремонті квартири або будинку.
Недоліки
- Можуть вигоряти на сонці.
- Папір не можна мити, а тільки протирати і то тільки злегка вологою ганчіркою.
- Дуже низька стійкість до механічних впливів.
- Швидка загрезняемость.
- Паперові шпалери швидко вбирають всі сторонні запахи, і видалити їх неможливо.
Рада! Діти і домашні тварини в будинку – першорядна загроза нового ремонту, тому, вибираючи шпалери паперові або вінілові, перевагу краще віддати другому варіанту, як більш стійкого й износоустойчивому.
Підіб’ємо підсумки
Двошарові паперові шпалери з тисненням
Розібратися в питанні, чим відрізняються вінілові шпалери від паперових, мало. Набагато важливіше чітко розуміти переваги і недоліки кожного матеріалу, а також те, які вимоги пред’являються до ремонту.
І наостанок наведемо кілька важливих факторів, про які необхідно пам’ятати не тільки при виборі шпалер для свого будинку і при роботі з ними:
- Вінілові шпалери набагато більш стійкі до всіх видів ушкоджень і забруднень.
- Навіть миються моделі паперових шпалер дуже бояться води, тому їх можна тільки протирати.
- Якщо вінілові шпалери відповідають всім стандартам якості і про це є відповідний документ, то ніякого запаху пластику в будинку не буде.
- Паперові шпалери, на відміну від вінілових, володіють здатністю дихати, відповідно, під їх поверхнею не буде накопичуватися конденсат.
- Щільний вініл здатний приховати більшість недоліків стін, в той час як під папір поверхню доведеться ретельно вирівнювати.
- Незважаючи на паропроникність папери, під такі шпалери теж необхідно проводити грунтовку і просочення.
Рада! Не залежно від того, які шпалери вінілові або паперові обрані, грунтувати стіни доведеться, так як це значно збільшує термін служби покриття, але для паперу досить одного шару, а для вінілу їх повинно бути не менше трьох.
Звичайно, у будь-якого матеріалу можна знайти свої переваги і недоліки, але вінілові шпалери – це більш сучасний і практичний матеріал, розроблений з урахуванням всіх необхідних нюансів. Прихильники класичних паперових шпалер теж будуть завжди, і не варто забувати, що ті паперові шпалери, які ми пам’ятаємо з дитинства, давно не виробляються, а їм на зміну прийшли нові технології, і навіть папір стала іншою – більш міцна і зносостійка.