Магазини будматеріалів пропонують споживачам величезний асортимент товарів для здійснення якісного і привабливого ремонту у житловому приміщенні. Але при виборі шпалер для стін необхідно керуватися корисними властивостями і особливостями роботи з ними.
До найбільш популярними типами відносяться гладкі шпалери під фарбування – флізелінові та інші види. Раз ви вирішили отримати трохи більше інформації про цих шпалерах, то давайте розглянемо їх детальніше.
Особливості шпалер під фарбування з гладкою поверхнею
Щодо назви даної продукції строймагазинов, нескладно здогадатися, що воно походить від самої специфіки матеріалу. Якщо порівнювати їх з рельєфними і структурними шпалерами, то стане зрозуміло, чим відрізняються гладкі флізелінові або склошпалери під фарбування, тому що вони мають рівну поверхню без опуклих структурних малюнків і ліній. Більш того, в деяких випадках у них взагалі немає ніяких малюнків – просто безбарвне полотно, яке можна самому пофарбувати. Зараз може виникнути резонне питання, що стосується економії коштів: Навіщо їх купувати, якщо можна просто пофарбувати стіну в який колір?». Звичайно, можна так вчинити, але є пара нюансів.
Полягають вони в тому, що гладкі шпалери з фарбування виконують кілька досить важливих функцій. І, в залежності від того, яка з них є найбільш важливою для вас, будете робити вибір, грунтуючись на цій особливості.
По-перше, однією з найбільш важливою функцією, якою володіють дані шпалери – це приховування ярковыраженных дефектів стін: нерівності, нерівності, перепади, тріщини, подряпини і інші пошкодження. Таким чином, купивши недорогі шпалери під фарбування з гладкою поверхнею, можна не морочаться з штукатуркою і шпаклівкою. Досить буде пройтися фінішної сумішшю на западинах і тріщинах, а після обробити стіну грунтовкою.
По-друге, такі шпалери не дуже дорогі. Найчастіше їх використовують в новобудовах, де здійснюють просту і швидку обробку стін, обклеюючи їх гладкими шпалерами під фарбування, щоб господарі квартири змогли самі створити відповідний інтер’єр кімнат.
Різновиди шпалер
Насправді їх не так багато. Найпопулярнішими зараз вважаються флізелінові шпалери і під фарбування з скловолокна з абсолютно гладкою поверхнею. Розглянемо обидва варіанти докладніше.
Отже, флізелінова основа – це єдиний шар, який є у цих шпалер. До речі, подібна особливість є характерною рисою гладких шпалер під фарбування, оскільки більшість полотен виготовляють з двох шарів – основний і декоративне покриття (найчастіше вінілове). Такий підхід до виробництва ніяк не впливає на функціональність і позитивні характеристики, розглянутого типу матеріалу, адже він призначений для виконання допоміжних завдань.
Відзначимо кілька переваг:
- Відмінно приховує дефекти стін: тріщини, сколи, западини тощо;
- При висиханні на стискаються і не трескают фарбу;
- Абсолютно нешкідливий для здоров’я людини;
- Легко клеїти самостійно (з напарником), а фарбувати тим більше;
Також варто виділити їх щільність і дешеву вартість. За один рулон 25 м. зі стандартною шириною 1.06 метра покупець заплатить всього 540 рублів. Звичайно, можна знайти ще дешевше, але доведеться задуматися про якість таких шпалер.
Гладкі склошпалери під фарбування
Це досить відомий і популярний оздоблювальний матеріал, який, в першу чергу, відрізняється від інших своєю екологічністю, але раз вони використовуються під фарбування, то і фарбу потрібно купувати нешкідливу. В їх основу входять такі речовини, як:
- Органічна смола;
- Мінеральні скловолокна;
Полотно стеклообоев складається з переплетених між собою ниток, не дотримуючись ніякої порядок. Як і попередній тип шпалер під фарбування – флізелінові, стеклохолст відрізняється по щільності і ціною, зрозуміло. Перерахуємо переваги даного матеріалу для обробки стін:
- Хороша вологостійкість і довговічність;
- Під приклеєними полотнами не виникає грибок і пліснява;
- Не збирає пил на поверхні;
- Абсолютно нешкідливий для дітей і дорослих;
При самостійній роботі з скловолокнистими шпалерами необхідно використовувати міцні рукавички, так як в процесі розрізання частинки скляних ниток можуть дратувати шкіру. Також слід надіти окуляри і респіратор при необхідності.