Як клеїти шпалери самоклеючі правильно
Самоклеючі шпалери для стін досить практичні у багатьох відношеннях. Але вони мають і свої недоліки, так що перед покупкою треба зрозуміти, на скільки вони підійдуть вашому випадку і після цього зробити правильний монтаж.
Як клеїти самоклеючі шпалери ми і розглянемо нижче. Найбільш складні моменти роботи ви зможете подивитися в деталях на відео і фото, це прискорить роботу.
Зміст статті
- Головні достоїнства самоклейок та недоліки
- Нанесення шпалер
- Процес підготовки
- Як правильно клеїти шпалери
- Як необхідно знімати самоклейку
- В яких приміщеннях можна використовувати самоклейки
- Різноманіття шпалер самоклеючих
Головні достоїнства самоклейок та недоліки
Абсолютно всі самоклеючі шпалери були насамперед створені для того, щоб спростити процес ремонту, скоротити час, витрачений на нього і при цьому не на шкоду високій якості.
У такого типу покриття є досить багато різних переваг:
По-первыхОни абсолютно не небезпечні для людського організму;По-вторыхОни відрізняються довгим терміном служби і міцністю;В-третьихНа сьогоднішній день в будівельних гіпермаркетах їх пропонується величезна різноманітність в різних колірних гамах;В-четвертыхОни відрізняються прийнятною ціною, так що дозволити їх собі зможе буквально кожен охочий. При цьому за аналогічну ціну ніякі шпалери або інші аналоги, які виглядали б так гарно і не зайняли багато часу при нанесенні на стіни, придбати навряд чи у когось вийде;В-пятыхБлагодаря ним, можна значно зменшити термін робіт по ремонту і декорування;В-шестыхОни характеризуються досить високим рівнем вологостійкості, що є додатковою перевагою в разі, якщо ви вирішили зробити ремонт на кухні або у ванній кімнаті (див. Шпалери для ванної кімнати: які можна вибрати), оскільки іншого типу шпалери можуть просто відвалитися на наступний день.
Але у цього матеріалу є і свої недоліки.
Їх небагато, але вони вагомі:
- Якщо в якості базової площини вибирається ПВХ, тоді варто бути готовим, що всі похибки будуть на виду. Адже саме покриття тонке і повторить всі нерівності;
- Так само і ціна пробкових шпалерах і тканинних, вартість кусається. Тому варто подумати перед вибором.
Нанесення шпалер
Якщо ви вирішили використовувати в своєму інтер’єрі саме самоклейки, то в такому разі будьте абсолютно впевнені в тому, що ви зможете зробити таку просту роботу своїми руками. При цьому, єдине, що від вас потрібно – це повне дотримання всіх пунктів інструкції, яку пропонує виробник.
Якщо серед друзів є досвідчений професіонал, то прислухатися до його думки також буде не зайвим, тому що навряд чи він порадить щось погане.
Процес підготовки
Якщо ви раніше клеїли виключно вінілові або паперові шпалери, то варто зазначити, що підготовчі роботи з наклеювання самоклейок дещо відрізняються. Наприклад, самоклеючі шпалери досить швидко кріпляться до поверхні, але, незважаючи на це, попередньо підготувати її знадобиться все одно. Для цього потрібно буде надати їй рівний вигляд і відповідно очистити від будь-яких забруднень, начебто пилу.
Увага: Варто врахувати такий момент: підстава ні в якому разі не повинно містити ніяких масел.
- Так само обов’язкова грунтовка стін. Для того, щоб провести процес підготовки в короткий термін та згідно з інструкцією вам знадобляться: рівень, будь ножиці, найпростіша рулетка, ніж, який підходить для роботи з звичайним лінолеумом, маркер і чиста ганчірка.
Грунтуємо стіни валиком
- Для того, щоб вдалося закріпити самоклеящуюся основу максимально рівно і в цілому правильно, обов’язково потрібно буде зробити розмітку. Допоможе в цьому найпростіший схил. Для того, щоб це зробити треба відступити трохи від кута, використовуючи для цього заздалегідь приготований рівень та провести рівну лінію зверху вниз. Бажано це зробити так, щоб другий край шпалер трохи заходив на поверхню стіни, яка пов’язана з обраним кутом.
Розмічаємо стіни для нанесення шпалер
Після цього важливий момент: визначення висоти стіни. Під час вимірювань, обов’язково додайте кілька сантиметрів для певного запасу. Цей спосіб повинен бути застосований виключно тоді, коли немає необхідності підганяти шпалери з конкретного узору.
У разі, якщо є необхідність поєднання смуг, то краще всього зробити це все заздалегідь, тобто до того, коли почнеться розкрій. Інакше ви ризикуєте потрапити в ситуацію, коли матеріал просто закінчиться в самий несподіваний момент.
Як правильно клеїти шпалери
Тепер безпосередньо розберемося, як клеїти самоклеючі шпалери. У цьому питанні важлива акуратність і правильність нанесення першої смуги.
Адже по ній і буде кріпитися інші:
- Перше що треба зробити, так це нарізати смуги. Не робіть рівно розмір, залиште допуск під обрізку.
Нарізаємо смуги
- Перший етап передбачає початок проведення необхідного монтажу. Для того, щоб смуга шпалер була наклеєна правильно, дуже важливо залишати захисний шар до останнього моменту. Краще всього починати відгинати його з самого верху полотна. При цьому спочатку краще це зробити, не більше ніж на 15 див. Далі лист необхідно прикласти до тій стіні, яку ви плануєте клеїти і як слід розрівняти у відповідності з лінією розмітки.
Знімаємо захисний шар
- Після цього можна потроху починати приклеювати шпалери. Не забувайте при цьому постійно розгладжувати їх у різні сторони. Всі рухи при цьому повинні виконуватися строго до краю від центру. Для цих цілей можна скористатися якраз будь чистою ганчіркою.
Увага: Ні в якому разі не здійснюйте розтягування матеріалу для вибраних вами шпалер. Адже це може призвести до зміни їх природної геометрії. У фіналі ви отримаєте простий перехльости на швах і нічого більше.
- Під час обклеювання багато несподівано для себе стають заручником проблеми виникають повітряних бульбашок. Позбутися швидко від них, як правило, досить складно. При цьому приклеїти такого типу шпалери взагалі без недоліків практично неможливо. Краще всього використовувати в разі появи бульбашок найпростішу голку. Тобто, міхур просто протикається голкою, а після цього місце, яке стало дефектним просто розгладжується.
Самоклеючі шпалери як клеїти згідно технології
- Зверніть увагу, що якщо ви хочете придбати самоклеючі шпалери за максимально доступною ціною, то краще всього відмовитися від ідеї придбання тканинних або пробкових матеріалів, оскільки вони відрізняються досить високою ціною. При цьому, крім нестачі у вигляді вартості у них також є і величезна перевага, яка полягає у досить тривалому терміні експлуатації, який іноді досягає позначки в двадцять років. Це дозволить значно заощадити на ремонтних роботах в майбутньому.
Як необхідно знімати самоклейку
Практично постійно доводиться стикатися з тим, що необхідно позбавитися від колишньої обробки в конкретній кімнаті. З класичними шпалерами процес цей досить трудомісткий і складний.
При цьому, самоклейки в даній ситуації – максимально комфортний варіант, адже для того щоб зняти їх досить легко підчепити кут наклейки, а після цього повільно зняти її зі стін.
Знімаємо самоклеючі шпалери
Особливо хорошим це моментом є в тому випадку, якщо з’явилася необхідність у досить швидкому зміні дизайну приміщення.
В яких приміщеннях можна використовувати самоклейки
Як говорилося раніше, самоклеючі шпалери – універсальний варіант, який може бути використаний практично без будь-яких видимих проблем абсолютно в будь-якій кімнаті. Їх можна повісити на кухні та у вбиральні, і в дитячій кімнаті. Варто пам’ятати і про такі важливі приміщення, як туалет і ванна кімната.
Обробка ванної кімнати самоклеючими шпалерами
- Особливість самоклейок полягає в тому, що вони можуть бути наклеєні не тільки на поверхню стіни, але також і на будь-який предмет меблів, начебто комода або холодильника;
- Самоклеючі шпалери при використанні в інтер’єрі ванної кімнати або туалету способи в короткий термін по-справжньому перетворити інтер’єр і при цьому не варто переживати з-за їх псування навіть від сильного впливу атмосферної вологи.
Різноманіття шпалер самоклеючих
На сьогоднішній день виробників таких шпалер величезна кількість, і всі вони раді запропонувати клієнтам найрізноманітніші типи самоклеючих шпалер.
Нижче представлені найбільш відомі і популярні з них:
- Шпалери, які виглядають немов натуральна деревина, які чудово здатні передати всі нюанси текстури і забарвлення конкретної породи дерева;
Самоклеючі шпалери під дерево
- Наклейки з вінілу з матовою/глянцевою поверхнею, в залежності від ваших побажань. Глянцеві ще називають дзеркальні самоклеючі шпалери. Але ними більше частиною не обробляють площину в цілому, а застосовують візерунки і выделюют окремі деталі інтер’єру.
Дзеркальні самоклеючі шпалери мають багато кольорів
- Самоклеючі фотошпалери, які способи в мінімальний термін повністю перетворити абсолютно будь-яку кімнату;
Застосування самоклеючих фотошпалер
- Поверхні, в основі яких лежить пробка. Саме для таких шпалер характерний максимально високий рівень звукоізоляції. Також вони відрізняються і досить хорошими теплоізоляційними характеристиками.
Самоклеюча пробка
Увага: Майте на увазі, що самоклейки, якщо оцінювати їх споживчі характеристики, без проблем можна використовувати в якості основного матеріалу для ремонту будь-якого приміщення, починаючи від квартири і будинків, і закінчуючи ресторанами, дитячими клубами та школами.
Як клеїти шпалери самоклеючі ви тепер знаєте. Не поспішайте і робіть все максимально акуратно. Інструкція допоможе все зробити швидко і якісно.