Як клеїти вінілові шпалери – поради для життя

Как клеить виниловые обои – советы для жизни

Робимо все самі

З давніх часів люди прикрашають своє житло, використовуючи шпалери. Але якщо в недалекому минулому, вони були тільки двох видів – дорогі тканинні і дешеві паперові, то сьогодні асортимент матеріалів набагато ширше. У даній статті ми розповімо про вінілових шпалерах.

Чому про них? Все дуже просто – це матеріал, який одночасно поєднує в собі доступність, якість і велике різноманіття фактур і кольорів. Ознайомившись зі статтею до кінця, ви дізнаєтеся, як правильно клеїти вінілові шпалери, максимально економлячи свої сили і нерви.

Зміст статті

  • Перший етап – робота з поверхнею
    • Знімаємо стару обробку
    • Вирівнюємо поверхню
  • Клеїмо шпалери на стіну
    • Розм’якшуємо структуру
    • Розташування на стіні

Перший етап – робота з поверхнею

Запорукою якості при поклейке шпалер на 90% виступає основою, на якій рулонне покриття та буде триматися. Якщо ви виконаєте все правильно, то назавжди забудете про отклеивающихся краях і вздувшимися швах.

Отже, приступимо.

Знімаємо стару обробку

Першим ділом потрібно видалити зі стін, що завадить подальшим роботам.

Как клеить виниловые обои – советы для жизни

Засіб для зняття шпалер Metylan»

Якщо в ремонтованій кімнаті є старі шпалери, то їх потрібно зняти до самого заснування (див. Як зняти зі стін старі вінілові шпалери самостійно). Звичайно, якщо ви не хочете розводити бруд і не женіться за ідеальним зовнішнім виглядом приміщення, то, будь ласка, можете їх залишити. Але в такому випадку, як не може бути й мови.

  • Щоб полегшити собі завдання скористайтеся спеціальним засобом для зняття шпалер. Воно чудово проникає в структуру поверхні і розм’якшує старий висохлий клей.
  • Інструкція даного складу свідчить, що його повинно вистачати на 200 квадратних метрів, але не поспішайте довіряти маркетологам. Насправді ця цифра розрахована на збіг всіх сприятливих умов (рівні стіни, поверхня з високою адгезією тощо), а на стінах, де є, наприклад, два шари шпалер, витрата збільшується в рази.
  • По секрету розповімо, що замість нього можна використовувати складу, середня ціна якого становить 30 рублів за кубічний метр – це вода. Вона просочує поверхню трохи гірше, але зате зекономлені кошти краще витратити на більш якісний клей, наприклад – Quelyd (чудовий клей французького виробництва, який залишає далеко позаду навіть таких відомих конкурентів, як Metylan).

Как клеить виниловые обои – советы для жизни Змочує поверхню водою Как клеить виниловые обои – советы для жизни Найкращий клей за свої гроші

Перед ремонтом купіть собі пластикову ванночку і валик – ми будемо використовувати їх для нанесення всіх складів, з якими стикаємось по ходу справи. Перевага ванночки перед відром незаперечно, так як можливість знімати з інструменту надлишки вологи дозволяє виконувати всі роботи акуратніше.

Добре змочіть старі шпалери (краще два рази), та дайте їм просочитися протягом п’яти хвилин, після чого починайте їх знімати. Для цього використовуйте широкий (20 см – досить гострий шпатель. Якщо нижні шари просочилися погано, то повторіть обробку водою – і так до повного очищення.

Как клеить виниловые обои – советы для жизниСтіна під шпалерами

На фото вище показана стіна після зняття шпалер. Таку картину легко виявити практично в кожній квартирі, що зберігає в собі сліди радянської обробки. Перед вами нижній шар клейонкових приклеєних шпалер на ПВА, знімати які дуже складно.

Далі бачимо великі кратери на поверхні бетону – часте явище в будинках з тонкими перегородками. Виникає в результаті свердління стіни (монтаж дверей, навіс меблів та аксесуарів), і якщо ви придивитеся, то побачите блискучі кінчики анкерів, які забиті із зворотного боку.

Ну і нікуди не подітися від відшаровується шпаклівки, яку також необхідно зчищати до міцного підстави – будь то бетон, або штукатурка. Якщо під шпалерами оголилася поверхня пофарбована емаллю, то не поспішайте засмучуватися, її знімати немає ніякої необхідності. Емаль – ідеальна поверхня для шпалер, володіє абсолютною адгезією, що позбавить вас від необхідності нанесення ґрунту.

Вирівнюємо поверхню

Чим тонше і дорожче шпалери, тим більш рівна і гладка поверхня для них вимагається. Пам’ятайте, що кожна опуклість на стіні призводить до деформації полотна, що ускладнює розгладження і стикування швів, тому, краще всього починати з вирівнювання стін. Але якщо ви не збираєтеся влаштовувати капітальний ремонт, то можна обмежитися зароблянням вибоїн і шпаклюванням (див. Як зашпаклювати стіни в різних варіантах).

Как клеить виниловые обои – советы для жизниГотуємося клеїти вінілові шпалери – як правильно

Отже:

  • Для початку скористаємося сухою кистю і вичистимо з надщерблених місць весь пил. Після цього необхідно ретельно змочити поверхню вибоїни грунтующим складом – це зв’яже залишилася пил і поліпшить адгезію. Даємо грунту вбратися і висохнути.
  • Закладати тріщини найзручніше, використовуючи штукатурку на гіпсовій основі. Вона, на відміну від чистого гіпсу, має тривалий час вироблення, і, тим самим, дозволяє зробити роботу ретельніше. Це великий плюс для недосвідчених людей, які вирішили все зробити своїми руками.
  • Наступним етапом нанесемо грунт на стіни. Кути кімнати, а так само місця під стелею і біля підлоги, промажте окремо пензлем, так як тут шпалери відклеюються найчастіше.

Как клеить виниловые обои – советы для жизни Грунт глибокого проникнення важливий для результату Как клеить виниловые обои – советы для жизни Під шпалери відмінно підходить універсальна шпаклівка

Тепер беремо в руки шпатель, і, щоб створити гладку поверхню, починаємо обмазувати стіну шпаклівкою. Чим більше шарів ви нанесете, тим краще в кінцевому підсумку буде результат. Але якщо стіни не були попередньо поштукатурені, то доцільність нанесення більш двох шарів – вкрай сумнівна.

Після того як стіна висохне, її потрібно зашкурити. Використовуйте для цього абразивну сітку середньої або дрібної фракції.

Далі наступає самий відповідальний момент, правильне виконання якого сильно полегшить ваші труди в подальшому – це грунтування стін під шпалери. Здавалося б, нічого особливого, однак насправді все йде по-іншому.

Как клеить виниловые обои – советы для жизниГрунтуємо стіни під шпалери правильно

  • На відміну від кисті, при нанесенні клею на стіну валиком, утворюється тонкий шар, що полегшує процес розгладження і видалення повітря з-під полотна. Але з-за того, що стіна тягне у себе вологу, такого шару не вистачає надовго, і стіна швидко висихає. З-за цього ви можете не встигнути нормально розгладити смужку шпалер, і вона почне відклеюватися. Найприкріше, що ви помітите це тільки на наступний ранок.
  • Тому грунтування проводиться в кілька етапів. Спочатку нанесіть грунтовку глибокого проникнення на всі стіни (див. Грунтовка під шпалери: яку вибрати і як використовувати). Не зменшуйте штучно витрата – грунт повинен буквально стікати. Дайте йому півгодини на вбирання та повторіть всю процедуру спочатку. Тепер потрібно дати 2-3 години часу на висихання.
  • Для третього шару, ми приготуємо розчин самостійно з шпалерного клею. Для цього змішайте його з холодною водою в пропорціях, зазначених на упаковці. Отриманою сумішшю обробляємо стіни, і даємо добре висохнути.

Рада! Будьте уважні, оскільки на упаковці вказуються два рецепту: один для грунтування, інший для поклейки.

Що стосується стелі, то додамо наступне. Всі роботи по вирівнюванню, фарбування і установці стельових багет, повинні бути виконані до початку поклейки. Фінішне покриття (крім ковроліну) також бажано укласти заздалегідь, щоб не пошкодити стіни надалі. Виняток становлять підлогові плінтуси, які монтуються в останню чергу.

Как клеить виниловые обои – советы для жизниЗавершуємо обробку підлоги і стелі

Клеїмо шпалери на стіну

Основною особливістю вінілових шпалер, є наявність шару, що складається з полівінілхлориду, нанесеного на паперову або флізелінову основу. По суті це звичайний пластик, який має деяку пружність.

Розм’якшуємо структуру

Зустрічаються шпалери, в яких, то неякісний вініл, то його занадто багато, з-за чого вони погано просочуються і вкрай неохоче змінюють форму, яку прийняли, будучи рулоном.

Саме тому всі вінілові шпалери, навіть на флізеліновій основі, потрібно попередньо просочують клеєм. На мові шпалерних майстрів, дана процедура називається «заварювання». Давайте розберемо, як виконати її правильно.

Как клеить виниловые обои – советы для жизниВінілові шпалери – як правильно поклеїти

Відміряйте шматок шпалер по висоті вашої кімнати. У місці отриманої мітки складіть їх навпіл, строго стежачи за тим, щоб краї при згині не розбігалися.

Розріжте полотно в місці згину, використовуючи монтажний ніж або кравецькі ножиці. Купіть відразу кілька пачок лез для канцелярського ножа, так як при різанні паперу вони дуже швидко тупляться.

Рада! Якщо у використовуваних вами шпалерах немає малюнка, який потрібно стикувати між собою, то щоб прискоритися, наріжте відразу весь рулон.

Как клеить виниловые обои – советы для жизниВінілові шпалери на флізеліновій основі – як клеїти

Розстеліть отриманий шматок на підлозі, і намажте на нього за допомогою валика тонкий шар клею. Слідкуйте за тим, щоб краї полотна не залишалися сухими. Для того, щоб валик не налипав сміття, яке потім буде потрапляти на шпалери, не забувайте промивати підлогу вологою губкою кожен раз перед нанесенням клею на нову партію шпалер.

Как клеить виниловые обои – советы для жизни Как клеить виниловые обои – советы для жизни Складаємо шпалери

Щоб шпалери краще просочилися, їх необхідно скласти. Для цього по черзі загинаємо обидва краю до центру, стежачи за тим, щоб вони не перекривали один одного. Після складаємо їх ще два рази і відкладаємо в сторону, даючи постояти в такому вигляді не менше п’яти хвилин.

Також чинимо з усіма іншими відрізаними шматками. Щоб встигати виробляти такі заготовки, не варто одночасно заварювати більше п’яти штук.

Как клеить виниловые обои – советы для жизниНанесення клею

Розташування на стіні

Далі наносимо клей на стіну. Нижні і верхні краї промазуємо окремо за допомогою пензля. Чи варто нагадувати, що підлога має бути чистим.

Після розгортаємо на вазі вже пропитавшуюся заготівлю шпалер, і прикладаємо її в намічене місце. Стыкуем шви вже з наклеєними частинами, і починаємо розгладжувати полотно знизу вгору. Для цієї процедури вам буде потрібно спеціальна гладилка і гумовий валик, які ефективно виганяють з-під шпалер повітря і надлишки клею.

Как клеить виниловые обои – советы для жизни Як правильно клеїти шпалери вінілові та паперові Как клеить виниловые обои – советы для жизни Шпатель для шпалер, Как клеить виниловые обои – советы для жизни Валик для шпалер

Приклеюючи перший шматок на стіну, його потрібно вирівняти по вертикалі, для чого скористайтеся будівельним рівнем, який потрібно додати до краю полотна. Щоб спростити собі завдання, попередньо накресліть на стіні вертикальну лінію.

Рада! Якщо ви бачите, що шви між шпалерами погано приклеюються, то додатково змастіть їх клеєм.

Как клеить виниловые обои – советы для жизниВирівнюємо шпалери за допомогою рівня

Тепер потрібно зрізати надлишки шпалер по краях полотна. Якщо нижня частина може і не бути рівною (краю закриваються плінтусом), то зверху – на рахунку кожен міліметр.

Для точного різання виконуємо наступні дії:

  • Загинаємо шпалери під багетой, продавлюючи кут за допомогою пластикового шпателя для шпалер.
  • Далі прикладаємо довгий металевий шпатель до куті з боку стіни, тим самим фіксуючи полотно.
  • Використовуючи край шпателя як напрямну, прорізаємо папір канцелярським ножем. Такий метод складно застосувати, якщо стіна крива, і не дозволяє прикладати шпатель рівне. В такому випадку краще покластися на свій окомір, як це зробив майстер на фото нижче.

Как клеить виниловые обои – советы для жизниЗрізаємо зайву довжину

Не забувайте про те, що вологі шпалери дуже легко рвуться. Тому використовуйте тільки гострі леза, змінюючи або обламуючи їх секції кожен раз, як тільки відчуєте, що вони стали гірше різати. Під час різання тримаєте ножа під максимально гострим кутом відносно стіни.

Отже:

  • Схожим способом ріжуться шпалери і при стикуванні країв, на яких відсутні заводські шви. Найчастіше такий прийом виконується над дверними і віконними прорізами, в кутах кімнати і малопомітних місцях. Він дозволяє уникнути такого шкідливого для естетики явища, як клеєння внапуск.
  • Давайте розберемося, як це робиться на практиці. Коли стіна обклеюється з двох сторін одночасно, в середині неодмінно залишиться ділянку, ширина якого не буде збігатися з шириною рулону. Ми відрізаємо шматок потрібної довжини і клеїмо його, стикуючи по шву з одного боку, і роблячи нахлест з іншого.
  • Розгладжуємо полотно, і намацуємо кордон нижнього полотна. Відступаємо від нього 1-2 сантиметри, прикладаємо шпатель і прорізаємо обидва шару. Потім відгинаємо краю, і виймаємо отримані обрізки. Змащуємо знову стіну клеєм, і затираємо гладилкою отриманий шов, який дуже часто буває більш непомітним, ніж заводський.

Вся подальша процедура монотонна і одноманітна, так що, освоївши все вищесказане, ви без праці самі розповісте кожному, як наклеїти вінілові шпалери. Щоб зміцнити свої теоретичні знання, так само зверніть увагу і на відео, яке ми підібрали до даної статті. Ну і само собою пробуйте, творіть і закріплюють навчальний матеріал на практиці.