Зовнішній вид вінілових шпалер
В даний час таке покриття все частіше використовується для обробки стін і стель. Нижній шар або основа шпалер – папір, верхній – вініл, що володіє захисними функціями і надає стінам гарний вигляд. Як клеїти вінілові шпалери на паперовій основі, розглядається у пропонованій статті.
Зміст статті
- Вибір матеріалу
- Інструменти для роботи
- Особливості наклеювання вінілових шпалер
- Вибір клею і підготовка полотен
- Наклеювання шпалер на стіну
- Поклейка кутів
- Поклейка шпалер на стелю
Вибір матеріалу
Вінілові шпалери бувають:
Гладкі шпалери Рельєфне покриття Тиснені поверхні Профільні шпалери
При виготовленні матеріалу на підкладку вініловий шар наноситься напиленням або наклейкою плівки.
Далі на цьому шарі:
- Робиться тиснення.
- Друкується малюнок.
- Його можна вспінювати.
Спінений вініл
Покриття може виконуватися гарячим тисненням. У цьому випадку після спінювання верхній шар обкатується двома валками: один притискає матеріал, інший – завдає тиснення, що дозволяє отримати на поверхні потрібну фактуру.
Це може бути:
- Шовкографія або легкі шпалери. На основі з паперу наноситься тонким шаром поліхлорвініл, і гарячим тисненням створюються різні фактури. Полотна виходять тонкі і гладкі, нагадують красиві шовкові тканини, різноманітні по дизайну.
Шовкографія
- Компакт-вініл – це більш важкий матеріал. У ньому вініловий шар може імітувати природний камінь, різні види тканин, штукатурок.
Компакт-вініл
- Важкий вініл відрізняється самим товстим верхнім шаром з високою міцністю і великий рельєфністю. При цьому створюються ефекти об’ємної вишивки, стисненою шкіри. Рельєф дозволяє приховувати дрібні нерівності стін.
Важкий вініл
Існують хімічно тиснені полотна з гладкою, зазвичай глянцевою поверхнею, одержуваної шляхом інгібування. При цьому на вініловий шар з надрукованим малюнком наносяться на окремі ділянки інгібітори – речовини, що перешкоджають вспінювання.
Вони відрізняються:
- Підвищеною міцністю.
- Високу стійкість до дії світла і вологи.
- Легко миються миючими засобами.
Вибір матеріалу залежить від якості стін, призначення кімнати і її стилю.
Порада: Щоб візуально приховати невеликі нерівності слід використовувати рельєфні і матові полотнища, а для рівних і гладких поверхонь – гладкі глянцеві полотна.
Переваги і недоліки шпалер представлені в таблиці:
ПреимуществаНедостатки
- Доступна ціна.
- Широкий вибір кольору і рельєфних оформлень.
- Екологічна чистота вінілових шпалер на паперовій основі. Крім натуральних компонентів, що входять до складу полотен, вони обробляються спеціальними речовинами, що запобігають появі цвілі.
- Надійність.
- Довговічність.
- Стійкість до негативного впливу перепадів температури, вологості, світла.
- Можливість очищати миючими засобами.
- Нанесенням клею можна зіпсувати зовнішню поверхню шпалер.
- На початку роботи схоплювання матеріалу гірше.
- Труднощі при наклеюванні країв – вони швидко підсихають.
- Легко можна порвати.
Інструменти для роботи
Інструменти і матеріали
Приблизний перелік інструментів для виконання робіт, представлений у таблиці:
ИнструментНазначение
- Схил або рівень.
- Олівець.
- Маркер.
Для розмітки вертикальної лінії на стіні.
- Маленька пензлик.
- Макловиця.
- Валик з невеликим або середнім ворсом.
Для нанесення на стіну і полотно шпалер клею.
- Ніж.
- Ножиці.
- Лінійка.
- Рулетка
- Для нарізки полотен.
- Відрізки надлишків після наклейки шпалер на стіні.
- Прорізання отворів під розетки та вимикачі.
Гумові валики: великий і маленький.Для розгладження полотен на стіні.Стрем’янка або міцний столДля зручності виконання работВетошь або товстий поролонДля видалення надлишків клею, проступає через стики
Це оптимальний набір інструментів. Деякі з них можна замінити, але при цьому необхідно, щоб не постраждала якість поклейки шпалер.
Наприклад:
- Гумові валики можна замінити звичайною ганчіркою, але тоді з’явиться ризик пошкодження вініловий шар або прориву шпалер наскрізь.
- Макловицу замінити маленькій пензликом і нею намазувати стіни і полотна, але при цьому збільшується тривалість і трудомісткість виконання робіт
- Заміна драбини або столу табуретом, може призвести до травм від падіння.
Особливості наклеювання вінілових шпалер
Перш ніж клеїти полотна, варто познайомитися з особливостями виконання робіт:
- Хто не знає, як наклеїти вінілові шпалери на паперовій основі, раніше ніколи цим не займався, краще запросити людину, яка вже «в курсі справи».
- Дуже важливо, особливо для рельєфних вінілових полотен великої ширини, щоб шпалери клеїлися лише на суху, рівну поверхню. Для цього зі стін видаляється старе покриття (див. Як швидко зняти зі стін старі шпалери різного виду). Зашпакльовуються всі тріщини, поверхня вирівнюється і повністю висушується.
- Сухість стін легко перевірити малярським скотчем і шматочком целофану, який буде приклеюватися на поверхню. Матеріал залишають на ніч. Наявність на його внутрішній частині краплею води означає, що сухість стін недостатня для наклеювання на них вінілових шпалер.
- Звичайним скотчем перевіряється міцність покриття. Для цього наклеюється на стіну шматочок матеріалу і різко відсмикує. Якщо на вивороті скотчу залишилися рештки старої фарби або штукатурки, значить, поверхня потрібно готувати: видалити наявне покриття, перегрунтовать, вирівняти.
- У приміщенні не повинно бути ні в якому разі протягів. Страшне табу: кондиціонери, вентилятори, навстіж відчинені вікна. Це можна допускати лише після абсолютного висихання шпалер.
- Не можна клеїти нові полотна на старі шпалери. Їх необхідно повністю видалити зі стін. Для цього полотна потрібно намочити водою, трохи почекати, а після цього зняти шпателем.
Перед тим, як клеїти шпалери вінілові на паперовій основі, потрібно проводити підготовчі роботи.
Для цього:
- Знімаються старі шпалери.
- Соскабливаются ділянки і напливи від наявної штукатурки (див. Як зняти стару штукатурку зі стін без проблем).
Очищення стін від старого покриття
- Стіна ретельно шпаклюється декількома шарами.
- Шліфується наждачним папером, що дозволяє зробити поверхню чистою і рівною.
- Стіни грунтуються, це покращує адгезію покриття на стіні і допомагає захистити поверхні від появи цвілі і грибка.
Порада: Для того щоб покриття трималося міцніше, перед тим як наклеїти вінілові шпалери на паперовій основі , потрібно клейовим складом промазати стіни і стелю, на яких будуть розміщуватися полотна. Дати грунтовці висохнути протягом доби.
- Після висихання клею, на стіні намічається вертикальна лінія з допомогою нитки з грузиком. Це буде орієнтиром для наклейки першого полотнища шпалер.
- Відключається електрика.
- Знімаються всі розетки і вимикачі.
Вибір клею і підготовка полотен
Клей для приклеювання вінілових шпалер на паперовій основі потрібен спеціальний, має більшу міцність, ніж для звичайних паперових шпалер, крім цього, для вінілу краще використовувати клей з добавками проти утворення плісняви і грибка.
Порада: Купуючи клей, необхідно переконатися, що він підходить для поклейки цього матеріалу. При використанні клею ПВА, слід мати на увазі, що він дуже міцний, настільки, що при необхідності видалити шпалери зі стіни, зробити це буде дуже важко.
Перед початком наклейки зручніше нарізати відразу кілька полотен потрібної довжини.
Підготовка полотен
При необхідності використовувати шпалери з повторюваним малюнком, або з тисненням, знадобиться виконувати суміщення зображень на стиках. Для цього зручніше пронумерувати шматки, що дозволить не переплутати їх у процесі роботи.
При роботі з шпалерами на паперовій основі, клей наноситься на саме полотно, а не на поверхню стіни. Після нанесення клею шпалери складаються намазала стороною всередину, залишаються на кілька хвилин, що дозволить матеріалу кращого просочитися.
Просочуються клеєм шпалери
Перш, ніж приступити до поклейки шпалер варто переглянути відео. Воно допоможе врахувати всі нюанси проведення робіт.
Наклеювання шпалер на стіну
Вінілові шпалери на паперовій основі. Як наклеїти
Інструкція по наклейці вінілових шпалер на стіни:
- На стіні перед наклеюванням полотен схилом або рівнем суворо вертикально відзначається лінія, по якій вирівнюється перше полотнище.
- Вінілові шпалери мають клеїтися встик.
Порада: Спінений вініл на паперовій основі при намоканні трохи розтягується, а при висиханні – стягується, що ускладнює поєднання стиків так, щоб після остаточного висихання не було накладання або вони не розходилися. При розправленні і вирівнюванні полотнища на стіні, не можна його сильно розтягувати або деформувати іншим способом.
Щоб отримати якісний і рівна стик для шпалер без раппорта можна:
- Наклеїти полотна з нахлестом невеликої величини.
- Почекати, поки вони трохи висохнути, щоб листи могли відходити від стіни, при їх натягуванні.
- Гострим ножем посередині смуги напуску по всій висоті стіни робиться вертикальний розріз.
- Обрізані краї видаляються.
- Стики розгладжуються.
- Вирівняні полотнища накочуються до стіни, розгладжуються, видавлюються з-під нього бульбашки повітря валиком або спеціальним м’яким шпателем. При цьому рухи повинні йти зверху вниз, від середини полотна до його країв.
- Надлишки флаця по краях клею, видаляються шпателем або м’якою тканиною.
- Обрізають зайві шматки шпалер згори і знизу.
Обрізка шпалер під стелею
Поклейка кутів
Найпроблемнішою ділянкою при наклеюванні будь-яких шпалер своїми руками, є кути. Вони вимагають особливої уважності. Порядок робіт представлений на фото.
Поклейка шпалер на кути
Основне, що потрібно знати, якщо для покриття стін використовуються вінілові шпалери на паперовій основі, як клеїти їх у кутах. У цьому випадку один з стиків потрібно прорізати наскрізь.
Для цього:
- При відстані до кута приблизно по ширині в один рулон і менше, вимірюється відстань і до нього додається приблизно 4 сантиметри.
- Полотно цієї ширини наклеюється на стіну, таким чином, щоб ці 4 сантиметри знаходили на другу стіну.
- На другій стіні розмічається вертикальна лінія на відстані, рівній ширині полотна від кута.
- По цій лінії наклеюється наступне полотно.
- В кутку виходить нахлест шпалер.
- Гострим ножем акуратно по лінійці в цьому місці прорізаються два полотна, і прибираються обрізки матеріалу.
- Так виходить стик.
- Місце стику добре промащується клеєм і акуратно розгладжується.
- Найчастіше при цьому буде зсув малюнка. Його звичайно можна спробувати звести.
Поклейка шпалер на стелю
Наклейка шпалер на стелю
Використання легких вінілових шпалер на паперовій основі, зменшить навантаження при зчепленні клею і шпалер.
Порада: Особливої різниці при наклеюванні шпалер на стіні або стелі немає. Єдино, що руки постійно доводиться тримати на вазі, від чого досить сильно втомлюється спина. Для полегшення процесу слід частіше робити перерви.
Незважаючи на одну технологію виконання робіт, існує кілька моментів, які слід враховувати (див. Як клеїти шпалери на стелю самотужки).
До них відносяться:
- Навіть при наявності відправною лінії, якою є стіна, на стелі слід зробити свою розмітку.
- На стелі чертится пряма лінія уздовж стіни, відступивши від неї на відстань менше ніж ширина рулону на 10 сантиметрів.
- Перший рулон наклеюється вирівнюванням його по цій лінії, роблячи акуратно напуск на стіну, щоб не забруднити клеєм шпалери на стіні.
- Для підстраховки краще на стіну наклеїти малярським скотчем папір або плівку, що обереже шпалери від клею, а по закінченні робіт ця захист знімається без слідів. Але необхідно використовувати малярний скотч, канцелярський залишить сліди.
Чудово виглядають шпалери вінілові на паперовій основі. Як клеїти їх, коротко описано в статті. Дотримуючись ці рекомендації, виконуючи всі роботи, акуратно, не поспішаючи, можна не побоюватися, що полотна відпадуть на наступний день.