Ремонт стін і наклеювання шпалер: робимо самі

Ремонт стен и наклейка обоев: делаем самиРемонт стін під шпалери

Ремонт стін під шпалери робиться практично завжди. Іноді це просто косметична робота, але досить часто і доводиться витратити не мало часу на це. Все залежить від попереднього покриття і матеріалу виготовлення стін.

Сьогодні ми розглянемо, як робиться ремонт стін під наклейку шпалер в різних випадках. Так само на відео та фото ви зможете знайти і додаткові матеріали з цього питання.

Зміст статті

  • Правила поклейки шпалер
  • Варіанти поклейки шпалер
    • Що робити, якщо ще залишилися старі шпалери
    • Як клеїти шпалери, якщо раннє стіни були пофарбовані
    • Як правильно клеїти шпалери після очищення стін
    • Будь використовувати клей для шпалер
  • Основні правила поклейки шпалер

Правила поклейки шпалер

В принципі все зробити якісно цілком можна і своїми руками, тоді і кінцева ціна не буде високою. Якісного покриття треба правильно підготувати основу, це в першу чергу.

Адже всі зусилля по поклейке будуть марними, якщо шпалери швидко відпадуть або просто роздуються. Але якщо ви хочете, щоб ваш ремонт протримався якомога довше, доведеться з самого початку витратити достатньо часу.

Буде розумно прислухатися до думки досвідчених фахівців, які радять звернути увагу на наступні аспекти:

  • По-перше, потрібно нанести перший шар штукатурного намету (див. Як заштукатурити стіну правильно). Стандартна товщина від 3 до 9 мм. Ступінь густоти повинна бути на подобі сметани. Таким чином всі щілини і шорсткості будуть заповнені, а значить не виникне проблем з тим, як у подальшому ляже штукатурка.
  • По-друге, шар штукатурки повинен бути шириною до 6 мм В деяких випадках його можна розширити.
  • По-третє, далі наноситься шар штукатурки для згладжування і усунення нерівностей. Накривка накладається в товщині шару від 2 до 4 мм. Формується тонка плівка, яка з легкістю пізніше затирається.
  • По-четверте, в кінцевому підсумку використовується наждачка для вирівнювання стін.

Варіанти поклейки шпалер

Ремонт і наклейка шпалер на стіни взаємопов’язані. Адже колишнє покриття може бути досить різним і від нього залежить і підготовка. Давайте на прикладах розберемося, що і як робиться.

Що робити, якщо ще залишилися старі шпалери

Найчастіше кожна людина не любить довго возитися з ремонтом. І якщо залишилися минулі шпалери, багато клеять нові якраз на старі. Такий метод вкрай помилковий, так як на наступний день цілком ймовірно вам знову доведеться зайнятися ремонтом.

Так от, щоб нові шпалери відклеїлися з-за того, що вони поклеєні на старі (див. Як клеїти шпалери на шпалери правильно), їх потрібно клеїти на чисту стінку. Але як виконати дану процедуру ремонту не витративши при цьому занадто багато часу та зусиль? І що для цього потрібно?

Ремонт стен и наклейка обоев: делаем самиЗнімаємо старі шпалери

Отже:

  • Найголовніше обзавестися всіма необхідними інструментами, щоб виконати роботу якісно і в потрібний термін. Вам знадобиться шпатель, валик (краще розпилювач), вода та інші додаткові кошти.
  • Як саме потрібно зривати шпалери? В області вікон або батареї шпалери можна здерти і руками, так там вони не так міцно триматися, як у інших більш вільних місцях.
  • У разі, якщо руками важко здерти, слід скористатися шпателем. Перед цим варто закип’ятити воду, а потім розпорошити її на старі шпалери (якщо немає розпилювача, використовуйте валик).
  • Відмінним ефектом послужить додані у воду оцет або інші миючі засоби, у складі яких міститися елементи розчинення.
  • Самим швидким і універсальним способом буде придбати спеціальний засіб призначений як раз для видалення шпалер (див. Як правильно і безболісно зняти шпалери зі стін). Звичайно, це швидко та якісно, але і заплатити доведеться не хіло.

Як клеїти шпалери, якщо раннє стіни були пофарбовані

Шпалери ніяк не будуть триматися, якщо їх клеїли на гладку або пофарбовану стіну. Природно, якщо раніше стіни пофарбували, тепер їх в будь-якому випадку доведеться очистити від фарби (див. Як зняти фарбу зі стін: секрети майстрів).

Відповідно з проведенням таких робіт витрачається багато часу і зусиль. Тому багато ліниві і не освічені домовласники вирішуються піти на відчайдушний крок. Вони зашкурівают стіни і потім наносять грунтовку.

Такий спосіб дуже сумнівний і незабаром дасть негативні плоди. Наприклад, шпалери можуть відвалитися в найкоротші терміни і будь-який момент. Тоді як правильно клеїти шпалери на пофарбовані стіни?

Ремонт стен и наклейка обоев: делаем самиПідготовка стін під шпалери після фарбування

Професіонали радять наступне:

  • Ефективно буде використовувати будівельний фен. Їм ви нагріваєте конкретну область стіни. Коли фарба розм’якає, її можна прибрати шпателем. Спосіб досить простий, але може погано впливати на ваше здоров’я. Суть в тому, що нагріта фарба виділяє погані хімічні речовини, від яких відбувається отруєння.
  • Ви можете очистити стіни за допомогою двох приладів: шліфувальна машинка або ж болгарка з щіточкою з металу. Мінус такого способу полягає у великому виділення пилу. Щоб уникнути згубних наслідків, важливо відкрити вікна і закрити всі двері. В іншому випадку пил потрапить в небажані місця. Також, буде розумно потурбується про те, щоб всі щілини також були заткнуті. Після чого можна приступати до роботи.
  • Повного і швидкого знищення фарби, можна домогтися за допомогою спеціальної змивки. Природно, перед використанням важливо дотримувати правила безпеки. При експлуатації надіньте гумові рукавички, респіратор і захисні окуляри. Якщо у вас немає, тоді не рекомендується скористатися цим методом очищення стін від фарби.

Увага: Коли стіни очищені від фарби, зверніть увагу на можливі нерівності. При їх наявності не варто починати клеїти шпалери.

Якщо раковини не великі, тоді нанесіть спеціальну грунтовку бетон-контакт. Якщо ви хочете поклеїти вінілові шпалери, використовуйте клей спеціально призначений для них. Можна ще зашкурити стіни. Тим не менш, ніякий метод не буде таким дієвим, як повне видалення старої фарби.

Як правильно клеїти шпалери після очищення стін

Коли завершено ремонт стін наклейка шпалер починається поклейка шпалер. Зараз присутні найрізноманітніші типи даного матеріалу. І під кожний тип відповідні кроки в поклейці.

Але є межа моментів, які залишаються одними і тими ж для всіх шпалер. Приміром, вам знадобляться хороші інструменти для якісного виконання роботи. Звичайно, дещо можна запозичити у хорошого сусіда, але все ж для більшої зручності краще мати своє.

Які саме вам потрібні інструменти для поклейки шпалер:

  • Ви ніяк не почнете ремонт без шпалер і клею.
  • Завжди знадобиться усунути старі шпалери, а це можна робити шпателем. Правда перед цим слід намочити стару поклейку. Але якщо не хочете довго мучитися, можна придбати спеціальну рідину для швидкого усунення старих шпалер.
  • У старих будинках стіни особливо не рівні, тому доведеться запастися шпаклівкою і штукатуркою.
  • Після усунення нерівностей можна підкоригувати стіни більш остаточно для клеєння шпалер. В цьому випадку можна використовувати наждачку і грунтовку.
  • Можливо, доведеться відкручувати розетки або плінтуса, а для цього потрібна викрутка.
  • Не обійдеться справу і без канцелярського ножа.
  • Якщо хочете, щоб були поклеєні шпалери строго по вертикалі, використовуйте рівень.
  • Також, вам будуть потрібні дві широкі пензлика з довгим волоссям. Чим краще пензлик, тим якісніше наноситься клей на шпалери, а особливо по краях та кутах.
  • Після наклеювання важливо усунути виниклі нерівності. Позбутися від них можна звичайною сухою і вологою ганчірочкою. Але щоб прибрати зайвий клей, буде зручніше використовувати щітку.
  • Але найголовніше — стрем’янка і настрій.

Якщо всі перераховані вище аспекти дотримані, ви зі спокійною душею можете приступати до роботи:

  • У першу чергу потрібно підготувати стіни. Можливо, на них залишилися старі шпалери або фарбування. Природно, ви позбавляєтеся від усього непотрібного. У разі старих шпалер для швидкого видалення використовується спеціально призначена для цього рідину.
  • Якщо ж є обмеження у фінансах, можна просто змочити шпалери теплою водичкою. Далі справа йде за шпателем. З ним ви очищаєте стіну, а всі виявлені нерівності і тріщини зашпаклевываете. Для шпалер потрібна рівна і гладка стіна і, можливо, для цього знадобиться де-небудь попрацювати наждачним папером.
  • Після штукатурки не варто відразу приступати до роботи. Слід почекати певний час, а після займатися поклейкою.
  • Тим не менше, відразу поспішати клеїти шпалери не варто. Щоб заощадити на клеї, але не на якості, варто заґрунтувати поверхню стін. В основному це потрібно для того, щоб стіни не так жадібно ввібрали клей. Також, стає можливою регулювання смуг шпалер. Це означає, що ви зможете підігнати малюнок або стикувати у потрібному місці.
  • У ролі матеріалу для ґрунтовки відмінно підходить клей для шпалер. Перед самим процесом грунтовки потрібно зробити його більш рідким. Ще один великий плюс грунтовки стін полягає в усуненні грибка та інших бактерій.
  • Не варто даремно втрачати час, і поки стіни вбирають матеріал грунтовки, займіться нарізкою шпалер. Важливо оглянути всі рулони шпалер, щоб переконатися чи немає відмінностей. В іншому випадку поклеите тільки частину стіни, а на іншу доведеться шукати і купувати такий же стиль шпалер.
  • Коли шпалери з візерунком, важливо заздалегідь зазначити, де саме треба робити розріз. Непотрібно шпалери робити в довжину занадто впритул, бо кілька сантиметрів полотна можуть знадобиться.
  • Нерідко шпалери потрібно зміщувати. Якщо хочете дізнатися ступінь зміщення, зверніть увагу на зворотну сторону шпалер, де є відповідне пояснення. Там ви побачите цифру, яка свідчить про ступінь зміщення. Для зручності поклейки спочатку додайте полотна на підлозі, а потім по черзі починайте клеїти.

Увага: Але головне-не переплутайте верхню сторону з нижньої. При нарізці ставте позначки на матеріалі.

Будь використовувати клей для шпалер

На перший погляд вибір клею здасться нібито простою справою. Але не варто сваволити в цьому випадку, бо клейка речовина володіє певними параметрами.

Увага: не Можна вибрати клей для всіх типів шпалер. Важливо звернути увагу на характеристики клею, а після здійснювати правильний і обґрунтований вибір і для цього є інструкція на упаковці.

В цілому, дуже багато існує різних клеючих речовин для різних шпалер. Наприклад, для вінілового полотна вистачить і однієї коробки клею, а іншого типу і одного буде мало. І все ж чому такий великий асортимент клеїть продукту?

  • Тип шпалер досить різноманітний, і для кожного з них є певний клей. Наприклад, є важкі покриття і легкі. Приміром паперові шпалери не вимагає якогось особливого речовини. Для них підходять більшість видів клею. При цьому вам не доведеться зайвий раз переплачувати кошти. Тим не менш, є універсальний тип шпалер, під які підійде універсальний клей. І тут хочеш-не хочеш потрібно буде витратити на відповідний варіант.
  • Для недосвідчених користувачів є досить відмінний клей з індикатором. Що це таке? Дуже часто по своїй недосвідченості можна переборщити з клеєм. Наприклад, в деяких ділянках полотно його буде не вистачати, а в іншому місці просто перебір. Щоб не допускати подібних помилок, існує спеціальний клей, яка при зволоженні набуває конкретний колір. Таким способом наносячи його можна буде побачити області, де ще не нанесений клей. Особливо буде зручно змащувати смуги. Індикатор не буде вічно тримати колір і за короткий термін може висохнути. Тому важливо не зволікати з процесом нанесення клеїть речовини.
  • Ще є «бордюрний» клей, який досить швидко висихає, а також він дуже густий. Склад будь-якого клею йде у вигляді порошку. Приготування клейової суміші відбувається методом розведення з водою. Але щоб бути більш впевненіше, зверніть увагу на рецепт приготування, який розміщується на самій упаковці. Важливо, щоб у процесі не утворювалися грудочки, а для цього клей потрібно повільної всипати у воду і постійно розмішувати. В цілому, для відстою суміші вистачить і півгодини.

Основні правила поклейки шпалер

Можливо, ви думаєте, що після всіх перерахованих аспектів і нюансів основна робота вже позаду. Але це не так.

Щоб успішно поклеїти шпалери, розумно прислухатися до наступних порад:

  • Краще всього почати клеїти з поверхні дверей або вікон. Якщо у вас буде спочатку правильний вертикальний орієнтир, тоді робота далі сама плавно піде;
  • Перед тим, як клеїти шпалери, закривайте вікна та двері. Необхідна температура в приміщення — не менше 18-ти градусів, а вологість не більше 70%. Навіть рівень вологості на стінах не повинен перевищувати 4 відсотків. Щоб досягти такого результату, можна використовувати грунтовку.
  • Іноді клей доведеться наносити тільки на шпалери, іноді на стіну, а в деяких випадках і з двох сторін. При появі пухирців потрібно взяти ганчірочку і все розгладити. Тільки робити це потрібно акуратно, щоб не пошкодити поклеенное полотно. Якщо це не допомагає і бульбашки все одно залишаються, можна взяти голку і проколоти місце з наповненим повітрям. Після знову розгладити ганчіркою від центру до краю.
  • Коли наносите клей, не потрібно відразу моментально клеїти полотно на стінку. Потрібно почекати до п’яти хвилин, щоб смуги шпалер ввібрали клей, а потім клеїти полотно. Головне не затримуватися, так шпалери можуть розмокнути.
  • При обклеюванні кута краще буде використовувати два полотна внапуск. Бо якщо поклеите одне, можуть утворюватися складки, а то і зовсім полотно відпаде.
  • У разі наявності розетки на полотні шпалер можна вирізати коло. Але спочатку можна накреслити хрестик. За такого позначення буде легше вирізати коло, слідуючи різанні в кожному секторі хреста.
  • Час гроші. Якщо потрібно обклеїти шпалерами всі кімнати, краще не зволікати з цим, а закінчити кожне приміщення за день.

Ремонт стін і наклеювання шпалер речі досить взаємопов’язані. Ці роботи слід робити комплексно і якісно. Інструкція не дасть вам упустити деталей і допоможе зробити все правильно.