Паперові шпалери – класика, перевірена часом

Бумажные обои – классика, проверенная временем

Величезний вибір кольорів, малюнків, фактур, розмірів.

Світ оздоблювальних матеріалів постійно поповнюється новинками, які за технічними й експлуатаційними характеристиками все більше перевершують своїх попередників. Але паперові шпалери ще довго будуть поза конкуренцією, так як різноманітність видів, розмірів, кольорів, фактур дозволяє створювати цікаві, оригінальні інтер’єри.

Крім того, з появою сучасних унікальних технологій виробники випускають шпалери, практично не поступаються по міцності, довговічності та привабливості іншим облицювальним матеріалам. У статті ми постараємося відповісти на найпоширеніші питання про шпалери: які вони бувають, чим гарні чи погані, що треба знати, щоб не помилитися при виборі і придбати якісний і надійний матеріал.

Зміст статті

  • Різновиди паперових шпалер
    • Одношарові шпалери (симплекс)
    • Багатошарові шпалери (дуплекс)
    • Шпалери під фарбування
  • Клей для шпалер
  • Галерея
  • Висновок

Різновиди паперових шпалер

Бумажные обои – классика, проверенная временем

Види паперових шпалер.

Почнемо з того, що відзначимо позитивні якості шпалер, із-за яких вони ще довго будуть затребувані на ринку оздоблювальних матеріалів:

  • Екологічність – основний фактор, що привертає покупців. Стіни, обклеєні шпалерами, володіють високою повітропроникністю, вони «дихають». Повітря в кімнаті завжди свіжий і чистий, а під полотнами не розвиваються цвіль і грибок.

Бумажные обои – классика, проверенная временемЗ паперовими шпалерами легко і приємно працювати.

  • Простота в роботі. Шпалери легко наклеюються і знімаються зі стін (див. Як зняти старі паперові шпалери без проблем), впоратися з такою роботою зможе навіть одна людина без застосування яких-небудь спеціальних інструментів.
  • Доступна ціна дає можливість створювати неповторний інтер’єр, а також оновлювати або змінювати його своїми руками по мірі необхідності і без особливого навантаження на сімейний бюджет.

За способом виготовлення шпалери поділяють на кілька видів. Розглянемо кожен окремо.

Одношарові шпалери (симплекс)

Бумажные обои – классика, проверенная временемОдношарові шпалери.

Цей найдешевший та найпоширеніший вид проводиться на одношаровій папері. Лицьова сторона шпалер симплекс може бути гладкою або тисненою, фарба наноситься друкарським способом, а тиснення виходить двостороннє. Через це полотно при намоканні розтягується, а після висихання стискається, тому клеїти такі шпалери рекомендується внахлест, щоб уникнути появи просвітів між смугами.

Застосовують симплекс в основному в сухих приміщеннях, так як у вологому середовищі папір жолобиться, на шпалерах з’являються хвилі, перекоси, порожнечі, пориви. Термін служби не перевищує 5 років, і то у сприятливих умовах експлуатації.

Бумажные обои – классика, проверенная временемУ симплекс невеликий термін служби.

Такі шпалери не стійкі до ультрафіолету, схильні до вигорання і стирання, через деякий час малюнок тьмяніє і полотно змінює свій первинний колір. Крім того, тонкий папір не дозволяє приховати наявні дефекти стіни, тому клеїти симплекс рекомендується на ідеально рівну поверхню.

Зараз випускаються одношарові шпалери з светостойкой грунтовкою, тривалий час зберігають фарбу від вицвітання. Але і ціна у них вище, ніж у звичайних.

Бумажные обои – классика, проверенная временемОдношарові шпалери вимагають швидкої наклейки.

При нанесенні клею шпалери сильно розмокають, працювати з ними треба швидко, інакше при розгладженні полотно може порватися.

Важливо! Але треба віддати належне одношаровим шпалерам – матеріал, який легко клеїться, невибагливий до будь-яких видів клею, а доступна ціна дозволяє змінювати інтер’єр кімнати хоч кожен рік.

Як бюджетний варіант, шпалери використовують для обклеювання стін там, де не потрібно особливу якість, чи часто доводиться їх переклеювати – на дачах, у коморах, у дитячих кімнатах.

Бумажные обои – классика, проверенная временемІнтер’єр дитячої кімнати.

Взагалі, для дитячих одношарові шпалери – самий вдалий варіант, і изрисуют, не шкода, і оновлювати раз в півроку можна. Завжди свіжо і красиво, тим більше що різноманіття і величезний вибір кольорів, малюнків, візерунків симплексу дозволяє створити в дитячій недорогий затишний і цікавий дизайн.

Багатошарові шпалери (дуплекс)

Виготовляють такі шпалери з’єднанням двох або більше шарів паперу. Малюнок, рельєф або тиснення наносяться тільки на верхній шар, тому вони більш міцні, не розмокають, не рвуться при наклеюванні, а також легко видаляються.

Шпалери паперові високоякісні дуплекс не вигорають, слабо стираються, володіють високою міцністю, їх можна мити м’якою губкою. І якщо одношарові шпалери служать 3-5 років, то двох-тришарові полотна не втрачають своєї привабливості років 8-10.

За способом нанесення малюнка дуплексні шпалери поділяють на кілька категорій:

  • Гладкі.

Бумажные обои – классика, проверенная временемГладкі дуплексні шпалери.

На лицьовий шар методом високого друку наносять малюнок міцної светостойкой фарбою, деякі види вкривають водовідштовхувальним грунтовкою, тоді шпалери можна застосовувати в приміщеннях з підвищеною вологістю (кухні (див. Які краще шпалери для кухні: робимо вибір), ванних кімнатах), а також мити нейтральними миючими засобами.

  • Тиснені.

Бумажные обои – классика, проверенная временемТиснення на паперових шпалерах.

Зовнішній шар проганяють через спеціальні валики з рельєфним малюнком, потім з’єднують з гладкою основою, в результаті виходить міцний, стійкий рельєф, який не зникає і не розгладжується при намоканні. Тиснення може бути простим і складним, останній спосіб дозволяє створювати неймовірно красиві, об’ємні панно.

  • Структурні.

Бумажные обои – классика, проверенная временемСтруктурні шпалери.

На лицьовий шар методом трафаретного друку наносять шар густотертої фарби, потім рельєф покривають водовідштовхувальним просоченням. Інший спосіб являє собою запресовані між двома шарами паперу деревну стружку, шкаралупу горіхів або інші натуральні відходи.

  • Акрилові.

Бумажные обои – классика, проверенная временемАкрилові шпалери.

Цей вид виготовляється шляхом точкового нанесення на паперову поверхню спіненого акрилу. Акрилові шпалери на паперовій основі мають чіткий рельєф малюнка, володіють хорошою паропроникністю, високою міцністю, практичністю. Їх можна застосовувати в приміщеннях з підвищеною вологістю або великою прохідністю.

  • Вінілові.

Бумажные обои – классика, проверенная временем

Вінілові шпалери на паперовій основі.

Більшість вінілових шпалер виготовляється на паперовій основі. Полівінілхлоридна плівка надає шпалерам підвищену міцність, їх важко порвати, подряпати, але таке покриття володіє малою повітропроникністю, зате його можна мити навіть із застосуванням агресивних миючих засобів.

  • Текстуровані.

Бумажные обои – классика, проверенная временемТекстура «льон» користується особливим попитом.

Вони виробляються з об’ємним малюнком, що імітує природні матеріали, такі, як льон, бамбук, солом’яне плетіння, рогожа та інші. Шпалери на паперовій основі текстуровані «льон» пожежобезпечні, зносостійкі, володіють яскравим малюнком і гарною якістю друку. Особливо цікаво лляна фактура виглядає на фотошпалерах.

Виробники пропонують шпалери з хаотичним малюнком, зробленим впрессованными в папір тирсою або стружкою.

Бумажные обои – классика, проверенная временемШпалери, текстуровані відходами деревини.

Важливо! Треба сказати, що дорогий дуплекс покривається спеціальною міцною захисною плівкою, наприклад, паперові шведські шпалери, які і через 15 років виглядають, як нові. Тому, якщо ви створюєте інтер’єр не на один рік, то фахівці рекомендують не економити на шпалерах.

  • Фотошпалери.

Бумажные обои – классика, проверенная временемІнтер’єр кімнати з фотошпалерами.

На двошарове полотно наноситься високоякісна фотодрук, картина збирається з декількох відрізків.

Шпалери під фарбування

Бумажные обои – классика, проверенная временемСтруктурні шпалери.

Окремою позицією виділяють шпалери під фарбування. Виробляють їх шляхом склеювання двох або трьох шарів паперу, від якості клею та паперу залежать вартість, міцність і кількість можливих перефарбовувань.

Виробники випускають два види шпалер під фарбування:

  • Структурні, коли між шарами закладається наповнювач (тирса, шкаралупа та інше), що надає поверхні хаотичний рельєф.
  • Тиснені, в цьому випадку опуклий малюнок видавлюється на папері шляхом прогонки полотен між валиками з рельєфним візерунком. Таким способом на шпалерах створюють чіткий обсяг і гармонійний малюнок.

Бумажные обои – классика, проверенная временемТиснені шпалери.

Шпалери можуть бути білі або тоновані, але для наступного фарбування колір не має значення. Вологостійка просочення захищає рельєф від розмивання, а саме полотно від розмокання.

Зазвичай шпалери під фарбування застосовують для однотонного забарвлення, яке при високій якості матеріалу може проводитися до 5 разів без заміни полотна. Застосовують такі шпалери як для стін, так і для стель, тільки для останніх беруть зазвичай білі полотна, що мають гладку або злегка рифлену структуру.

Клей для шпалер

Вибір клею – важливий момент, яким не варто нехтувати, інакше неправильно підібраний клей може зіпсувати не тільки настрій, але і дорогі шпалери.

Бумажные обои – классика, проверенная временемКлей для шпалер.

Якщо для симплекс можна взяти складу подешевше, то для дуплекс необхідно придбати якісний клей, призначений для важких шпалер.

Часто виробники до шпалер певної фірми пропонують і відповідний клей, але перед покупкою треба подивитися, чи є інструкція по його приготуванню, переведена на російську мову, зрозуміла. Якщо все це присутнє, то готувати клей потрібно строго по інструкції.

Бумажные обои – классика, проверенная временем Необхідні інструменти для наклейки шпалер Бумажные обои – классика, проверенная временем Клей готують строго по інструкції Бумажные обои – классика, проверенная временем Консистенцію клею доводять до густоти сметани Бумажные обои – классика, проверенная временем Рівномірно намазують клей на полотно валиком Бумажные обои – классика, проверенная временем Клеєм грунтують стіну Бумажные обои – классика, проверенная временем Гумовим шпателем смугу розрівнюють і вичавлюють надлишки клею з-під полотна

Коли купується клей іншої марки, то він повинен відповідати вимогам на упаковці шпалер, де вказується товщина, вага, квадратура та інше. Витрата клею зазначений на його упаковці, це теж повинно суворо виконуватись, так як економія клею на полотні призведе до його відшарування від стіни, а більша кількість загрожує бульбашками, перекосом, надмірним розтягненням шпалер і нерівномірного висихання.

Крім того, необхідно врахувати структуру поверхні стін, вологість і температуру в приміщенні, якщо ці фактори насторожують, то краще взяти клей зі спеціальними добавками, що підвищують клеючу здатність складу.

Галерея

Пропонуємо невелику підбірку фото з оригінальними на наш погляд стилями інтер’єру, в яких паперові шпалери виглядають найбільш виграшно.

Бумажные обои – классика, проверенная временем Стиль прованс в спальні для дівчинки Бумажные обои – классика, проверенная временем Морський стиль в дитячої для хлопчика Бумажные обои – классика, проверенная временем Стиль бароко у вітальні Бумажные обои – классика, проверенная временем Стиль кантрі в спальні Бумажные обои – классика, проверенная временем Єгипетський стиль в спальні. Бумажные обои – классика, проверенная временем Стиль хай-тек в спальні

Висновок

Отже, ми розповіли про різні види паперових шпалер, їх плюси і мінуси. Сподіваємося, ви погодитеся з нами, що краса інтер’єру в основному залежить від обраного матеріалу. І не важливо, ви вирішили використовувати шпалери паперові високоякісні або більш прості, головне, наскільки правильно вони підібрані до дизайну квартири. Рекомендуємо також подивитись тематичне відео в цій статті.