Абстракція на шпалерах: особливості використання яскравих і незвичайних форм в дизайні

Абстракция на обоях: особенности использования ярких и необычных форм в дизайне

Багатьом імпонують шпалери з незвичайними візерунками для оформлення сучасних інтер’єрів, але мало хто замислюється, що більшість сюжетів, присутніх в асортименті відомих виробників – це ідеї абстракціонізму.

Незважаючи на те, що цей напрямок з’явилося більше ста років тому, шпалери з абстрактним малюнком для стін вважаються модним і незвичайним доповненням до багатьох стилів.

Що характерно для шпалер з абстракцією? Насамперед, це використання незвичайних вишуканих ліній і декоративних елементів, достаток нестандартних барвистих комбінацій і відсутність єдиного стилю в цілісному образі.

Самі яскраві шедеври виробників відображають суміш відразу декількох дизайнерських напрямків, що дозволяє створити акцент в домашньому інтер’єрі.

Абстракция на обоях: особенности использования ярких и необычных форм в дизайне

Особливості абстракції в інтер’єрах

Мабуть, головна причина, по якій шпалери такого типу можуть стати головною родзинкою вашого дизайну, – це їх здатність впливати на емоційно-психологічний стан людини.

Абстракция на обоях: особенности использования ярких и необычных форм в дизайне

Ключову роль в цьому відіграють не тільки використовуються відтінки, але і сам характер малюнка.

Як правило, з абстракцією асоціюють виключно розмиті образи без строгих кордонів і обрисів, але насправді ця тематика має безліч втілень:

 • впорядковані узори, що складаються з геометричних елементів або фігур незвичайних форм;
   
 • довільні елементи і лінії, що створюють ілюзію хаосу в обмеженому просторі;
   
 • Абстракция на обоях: особенности использования ярких и необычных форм в дизайне

 • сюжети, що зображують об’ємні фігури або шпалери з 3d абстракцією;
   
 • композиції та сюжети, що відносяться до певної тематики, але зображені нестандартним чином.

Відрізнятися можуть не тільки сюжети, зображені на таких покриттях, але і їх забарвлення. Тому при виборі відповідних абстрактних шпалер для стін враховуйте їх вплив на настрій і психологічний комфорт.

Наприклад, червоні і оранжеві відтінки – це емоційні кольори, які впливають на психіку і настрій, пробуджують активність.

Жовті й салатові відтінки відносяться до теплих і символізують літню тематику, тому відіграють важливу роль у створенні гармонії і домашнього затишку.

Такі кольори, як сірий, блакитний, а також глянцеві і металеві елементи – це холодна колірна гамма: вони заспокоюють і сприяють концентрації. Шпалери чорного, коричневого, синього кольору роблять інтер’єр більш темним і обмеженим в розмірах. Елементи рожевого в абстрактних композиціях сприяють створенню романтичного і мрійливого настрою.

Абстракция на обоях: особенности использования ярких и необычных форм в дизайне

Порада: оскільки всі абстрактні мотиви володіють внутрішньою енергією, фахівці не рекомендують клеїти такі шпалери на всіх стінах у кімнаті.

Досить оформити тільки одну з стін: в цьому випадку ви зможете створити врівноважують контрасти в інтер’єрі, а також підкреслити акценти на головних зонах кімнати.

В процесі вибору абстрактних настінних покриттів не варто забувати про те, що кожен елемент рулону повинен мати один тон: заздалегідь перевіряйте продукцію на шлюб або переконайтеся, що робите замовлення з однієї партії, щоб уникнути ризиків нестиковки фрагментів за кольором або розміром. Це не тільки вбереже вас від створення негармонійного дизайну, але і дозволить заощадити, оскільки всі абстрактні настінні покриття відносяться до дорогих матеріалів (переважно за рахунок авторського дизайну).

Так, нижче — фото метрових флізелінових шпалер з абстракцією Версаль (Україна):

Абстракция на обоях: особенности использования ярких и необычных форм в дизайне

Використання абстрактних шпалер

Ми вже згадували про те, що основним принципом використання шпалер з абстракцією для стін в інтер’єрі є відсутність строгих пропорцій, логічних завершень і фрагментів на єдину тематику.

Незвичайні характеристики таких сюжетів дозволяють використовувати навіть стримані відтінки: наприклад, шпалери з абстрактними візерунками на білому фоні можуть стати не тільки фоновими, але і акцентними в будь-якому просторі.

Абстракция на обоях: особенности использования ярких и необычных форм в дизайне

Звідси випливає головна особливість використання таких шпалер для створення цікавого дизайну: можливість підкреслити достоїнства кожного стильового напряму. Приміром, в інтер’єрах в стилі мінімалізм абстрактні мотиви додадуть динамічності, в кімнатах хай-тек – підкреслять їх яскравість і сучасність.

Цікаві візерунки незвичайних форм стануть візитною карткою східного або класичного дизайну, а абстрактні шпалери зі старовинними елементами підійдуть для інтер’єрів ретро і кантрі.

Порада: у кімнатах, оформлених у стилі кантрі або прованс, а також у деяких сучасних напрямках, можна поклеїти абстрактні покриття з рослинними елементами.

Абстракция на обоях: особенности использования ярких и необычных форм в дизайне

Як правило, шпалери такого типу не використовуються для прикраси всіх стін у кімнаті: достатньо сформувати акцент на одній із поверхонь. Оскільки більшість абстрактних мотивів складаються з дрібних елементів яскравих або темних кольорів, надмірне використання таких шпалер може створити ілюзію занадто тісного і завантаженого інтер’єру.

Якщо ви не хочете, щоб ваші стіни сприймалися більш суворими і впорядкованими зупиніться на сучасних настінних шпалерах або абстрактних фотошпалерах з 3-д зображеннями.

Абстракция на обоях: особенности использования ярких и необычных форм в дизайне

Порада: вибирайте шпалери з абстракцією, орієнтуючись на особливості дизайну. В ідеалі вони повинні повторювати наявні відтінки, форми й обриси, але не змішуватися, а, навпаки, виділятися на загальному тлі.

Головне правило, якого слід дотримуватися в процесі вибору шпалер з абстракцією для стін, – це почуття міри: яскравих акцентів у вашому інтер’єрі не повинно бути занадто багато, а зображення або візерунок, який буде прикрашати стіну, не повинен заважати відпочинку, перешкоджати щоденній роботі, заважати концентрації і чинити негативний вплив на настрій.

Крім того, шпалери з абстрактним малюнком варто вибирати з урахуванням призначення конкретних інтер’єрів, тому зупинимося більш докладно на процесах створення абстрактного дизайну в різних кімнатах.

У спальні

Абстракция на обоях: особенности использования ярких и необычных форм в дизайне

Оскільки спальня призначена для спокійного відпочинку, мало хто ризикує використовувати подібні композиції для прикраси цього інтер’єру. Тим не менш, навіть в асортименті шпалер з абстрактним малюнком можна відшукати варіанти, які не будуть викликати дискомфорт, а, навпаки, дозволять розслабитися.

Насамперед, мова йде про шпалери пастельних відтінків. В інтер’єрі спальної кімнати гармонійно виглядають шпалери ніжно-рожевого, бежевого, білого, світло-блакитного кольору. Щоб малюнки, зображені на абстрактній композиції, не заважали сну, вибирайте шпалери з простими і стриманими сюжетами: геометрією, легкими завитками або рослинним дизайном.

Абстракция на обоях: особенности использования ярких и необычных форм в дизайне

Темні шпалери з мотивами на тематику абстракції можна використовувати в такому інтер’єрі тільки тоді, коли в кімнаті є достатньо вільного місця, а також в інтер’єрах з високим рівнем освітлення. В іншому випадку ваша спальня буде сприйматися тісною і незручною.

Бажано, щоб на темному тлі таких шпалер були присутні світлі акценти – вони забезпечать необхідний баланс і будуть акцентувати увагу на стіні.

Пам’ятаєте! Якщо ви не хочете, щоб яскраві або темні шпалери абстрактного типу формували фон вашого інтер’єру – виберіть тільки одну із стін для такого дизайну. Це може бути поверхню за ліжком, а також деякі виступи, ніші або перегородки.

Абстракция на обоях: особенности использования ярких и необычных форм в дизайне

Ще один цікавий варіант використання яскравих абстрактних покриттів для дизайну стін у спальній кімнаті – створення невеликих панно. Вони замінять картини, але будуть сприйматися більш стильними і сучасними, тому зможуть грати ключову роль в дизайні без негативного впливу на ваш емоційний стан.

Абстракция на обоях: особенности использования ярких и необычных форм в дизайне

Для оформлення дитячих кімнат такі шпалери використовувати не рекомендується. По-перше, невідомо, як незвичайний малюнок вплине на психіку і характер вашої дитини. По-друге, достаток яскравих фарб може заважати його спокійного відпочинку.

Якщо ж ви зупинитеся на абстрактних покриттях нейтральних відтінків (блакитний, сірий, бежевий) – то ризикуєте створити занадто нудний і незатишний для дитини інтер’єр.

Дизайн стін вітальні

Одним з найбільш вдалих варіантів використання абстрактних сюжетів вважаються стіни вітальні. Хоча тут теж необхідно розслаблятися і відпочивати, ключова роль у такій кімнаті віддається створенню урочистої і життєрадісною обстановки, тому тандем яскравих фарб або незвичайних форм в такому просторі буде не зайвим.

Для оформлення всіх стін в інтер’єрі залу або вітальні підійдуть абстрактні покриття білого, бежевого, сірого та інших спокійних відтінків. Крім цих квітів, можна задіяти і більш яскраві, правильно підібравши тональність: помітні кольори не повинні тиснути на зір і створювати дискомфорт.

Абстракция на обоях: особенности использования ярких и необычных форм в дизайне

Темні кольори, як і у випадку з облаштуванням спальні, краще використовувати для оформлення однієї зі стін. Як правило, в ролі такої стіни виступає поверхню з каміном або телевізором, а також стіна, що формує балконну зону.

Щоб шпалери з мотивами на тему абстракції темних відтінків сприймалися гармонійно у вашому інтер’єрі, забезпечте наявність достатнього світла, а також постарайтеся повторити схожі кольори в іншому дизайні кімнати (наприклад, використовуйте схожі килими або м’які меблі).

Пам’ятаєте! Темні кольори в інтер’єрі сприяють зоровому зменшення простору, тому шпалери та меблі таких кольорів краще поєднувати тільки в просторих вітальнях.

Абстракция на обоях: особенности использования ярких и необычных форм в дизайне

Одним з універсальних варіантів шпалер з абстракцією для стін вважаються сюжети у вигляді крапель і переливів: вони створюють в інтер’єрі потрібну динаміку, але сприймаються як символ легкості і природної свіжості. Оскільки такі композиції найчастіше мають світлі відтінки, вони підійдуть для оформлення інтер’єрів з будь-якими параметрами.

Абстракция на обоях: особенности использования ярких и необычных форм в дизайне

Оформлення кухні

Абстракція на стінах в кухонних інтер’єрах найчастіше набуває рослинний і природний характер. Виробники прагнуть повторити в шпалерах елементи відомих пейзажів і картин, а акцент на незвичайному стилі стін формують за рахунок чергування малюнків.

Якщо ви теж хочете, щоб стиль вашої кухні відбивав природну тематику – вибирайте абстрактні покриття приглушених або м’яких відтінків.

Серед інших елементів природи, які можуть зустрічатися в абстрактних композиціях, користуються популярністю візерунки у вигляді крапель, водної гладі, імітація дерев, а також незвичайні 3-д композиції фруктів, квітів та інших сюжетів.

У сучасних кухнях допускаються шпалери з елементами абстракції, виконаними в більш яскравих кольорах. Нерідко акцент на окремих стінах в таких кімнатах формується за рахунок використання прямо протилежних або контрастних кольорів. Оптимальний варіант таких шпалер, який впишеться в будь-який стиль і не буде виглядати суперечливо, – це сюжети чорно-білої палітри.

Абстракция на обоях: особенности использования ярких и необычных форм в дизайне

В інших інтер’єрах такі шпалери використовуються набагато рідше.

У передпокої, де розміри і так обмежені, абстрактні мотиви будуть занадто кидатися в очі і формувати тісний і незатишно обстановку.

В інтер’єрах ванної кімнати дивні сюжети на тематику абстракції будуть недоречні, оскільки не дозволять розслабитися. Використання покриттів з абстрактними елементами в дизайні робочого кабінету неприйнятно, так як в більшості випадків такі сюжети заважають концентрації.

Тим не менш, представлені фото шпалер з абстракцією підтверджують, що такий дизайн може стати стильним доповненням до багатьом інтер’єрам. Тому не бійтеся експериментів і створюйте яскраві і незвичайні дизайни, які захоплюють буйством фарб і незвичайних форм.