Стильні шпалери з геометрією: створюємо вишуканий дизайн за допомогою простих форм

Стильные обои с геометрией: создаем изысканный дизайн с помощью простых форм

Що тільки не придумають сучасні дизайнери і виробники настінних покриттів, щоб привернути загальну увагу.

Абстрактні сюжети, флористика, класичні орнаменти – всі ці різновиди шпалер для стін можна гармонійно вписати в будь-який інтер’єр.

Незважаючи на постійне поповнення асортименту, саме строгі і стримані мотиви користуються найвищою популярністю, і покриття, які дійсно викликають захват, – це шпалери з геометричними фігурами.

Геометричні мотиви на стінах дозволяють задати певний ритм і динамізм інтер’єру, здатні вплинути на його розміри і сприйняття загальної обстановки, виправити недоліки стін і перетворити параметри кімнати. Акцент у такому оформленні буде створюватися на простоту форм, а також на достатку використовуваних відтінків.

Ми готові поділитися з вами тонкощами використання шпалер з геометричним малюнком в інтер’єрі.

Стильные обои с геометрией: создаем изысканный дизайн с помощью простых форм

Особливості шпалер на геометричну тематику

Шпалери геометрія завоювали прихильність споживачів не випадково: в кімнатах з різним дизайном, формами і плануванням вони можуть створювати самі незвичайні ефекти.

Давайте розберемося з їх можливостями:

 • шпалери, що зображують рівні лінії або смуги, найчастіше використовуються для зміни параметрів кімнати. Вертикальні лінії дозволяють підняти рівень стелі, створюючи ефект додаткового вільного простору. Горизонтальне спрямування таких елементів сприяє зоровому розширенню стін: цей ефект особливо актуальний у вузьких кухнях та коридорах;
   
 • Стильные обои с геометрией: создаем изысканный дизайн с помощью простых форм

 • покриття для стін з колами, квадратами, ромбами та іншими геометричними орнаментами великих розмірів створюють акценти на стінах. Саме тому їх найчастіше використовують в дизайні житлових приміщень, де необхідно виділити основну зону. Крім цього ефекту, фігури великих розмірів сприяють зоровому наближенню стін і зменшують простір;
   
 • шпалери з дрібним геометричним малюнком мають прямо протилежний ефект: вони роблять кімнату ширше і просторіше. Нерідко принти таких розмірів використовуються для відображення особливостей дизайну в стилі кантрі;
   
 • покриття з сюжетами у вигляді яскравих кіл дозволяють підкреслити динамізм інтер’єру. Шпалери в горошок символізують життєрадісність і оптимізм, а великі кола по всьому периметру кімнати допомагають створити таємничу обстановку і сприяють концентрації;
   
 • Стильные обои с геометрией: создаем изысканный дизайн с помощью простых форм

 • квадрати і прямокутники уособлюють стриманість і простоту, вони не будуть підкреслювати динамізм в інтер’єрі, зате допоможуть сконцентруватися, розслабитися і відпочити. Завдяки впорядкованості таких мотивів створюється ефект спокійного інтер’єру, який не порушується навіть при використанні яскравих аксесуарів. Найкраще такі мотиви виглядають в сучасних дизайнах;
   
 • шпалери у вигляді хвиль і зигзагів можуть забезпечувати ефекти, аналогічні рівним лініям, але найчастіше використовуються виключно для створення яскравою і творчої обстановки;
   
 • Стильные обои с геометрией: создаем изысканный дизайн с помощью простых форм

 • клітина – це відмінний варіант для старовинних інтер’єрів та кімнат у англійському стилі. Завдяки втіленню картатих мотивів у різноманітних відтінках ви зможете підкреслити і спокій, і яскравість, і незвичайність дизайну;
   
 • ромби доцільно використовувати в просторих приміщеннях. Ключова роль таких мотивів у просторі – створення енергійної, бадьорою і яскравою обстановки.

Стильные обои с геометрией: создаем изысканный дизайн с помощью простых форм

Використання шпалер з геометрією в інтер’єрі дозволяє правильно обіграти будь-яку зону, тому нерідко характерно для просторих кімнат, виконують відразу кілька функцій. Так, наприклад, поєднання таких покриттів із шпалерами іншого типу дозволяє розділити простір кухні і вітальні в квартирах-студіях.

Пам’ятаєте! Оскільки геометричний малюнок на стінах повинен бути цілісним, уважно поєднуйте полотна, перш ніж приклеїти шпалери до поверхні по всьому периметру кімнати.

Стильные обои с геометрией: создаем изысканный дизайн с помощью простых форм

Незважаючи на універсальність і багатофункціональність таких матеріалів, поклейка геометричних шпалер для стін вимагає дотримання декількох правил. По-перше, намагайтеся не використовувати багато яскравих акцентів в інтер’єрі, оформленому за допомогою шпалер з геометричним візерунком. По-друге, штори та інші текстильні елементи дизайну повинні бути однотонними і мати світлі або нейтральні відтінки. По-третє, меблі в такому дизайні повинна бути максимально простою і не включати яскраві вставки або вирізку.

Декоруємо кімнати

До оформлення домашніх інтер’єрів в геометричному стилі варто ставитися обережно: ключовою особливістю такого дизайну повинна стати строгість і простота, тому неприпустимо створювати хаос за рахунок змішування різних форм і відтінків. Саме тому геометричні шпалери в інтер’єрі вкрай рідко поєднуються з шпалерами на флористичну, класичну та інші тематики.

Стильные обои с геометрией: создаем изысканный дизайн с помощью простых форм

Спальня в геометричному стилі

Найбільш придатними для спальні стануть шпалери з тонкими лініями, стриманими геометричними мотивами і принтами невеликих розмірів. Наприклад, шпалери з квадратами або трикутниками дозволять врівноважити дизайн: використовуючи такі покриття як фонових, ви зможете підкреслити спокійну обстановку, а в разі вибору яскравих візерунків з квадратами для декорування прікроватной зони – сформуєте вишуканий акцент.

Стильные обои с геометрией: создаем изысканный дизайн с помощью простых форм

Порада: оскільки для квадратів не характерна динамічність, урізноманітнити такий дизайн можна за допомогою яскравих вставок або аксесуарів.

До впорядкованим мотивами, які не заважають відпочинку та створюють гармонійну атмосферу в інтер’єрі спальні, можна віднести і ромби. Але, оскільки такі принти найчастіше володіють великими розмірами, віддавайте перевагу світлим або нейтральним відтінкам: блакитному, зеленоватому, сірому, бірюзовому, бежевого, жовтого і іншим.

Досить цікаво і ефектно виглядає в спальній кімнаті клітина такий візерунок не тільки володіє заспокійливим ефектом, але і дозволяє освіжити обстановку і на довгий час зберігає її новизну і актуальність.

Стильные обои с геометрией: создаем изысканный дизайн с помощью простых форм

Картаті мотиви на стінах в будь-якому колірному оформленні виглядають по-домашньому затишно і тепло.

Окрему увагу варто приділити оформленню дитячої. Найчастіше ця кімната використовується відразу для кількох цілей (як мінімум – для сну та ігор вашої дитини), і кожна зона вимагає дотримання певних правил підбору шпалер з геометричним орнаментом.

В ігровій частині кімнати можна наклеїти шпалери з яскравими геометричними елементами, причому допускається навіть їх змішання. Яскраві квадрати, круги, трикутники, зигзаги й інші сюжети будуть сприяти активності ваших дітей.

У зоні для сну краще використовувати не дуже помітні геометричні форми приглушених відтінків: світлі круги, нейтральна клітка, невеликі квадрати білого або бежевого кольору.

Стильные обои с геометрией: создаем изысканный дизайн с помощью простых форм

Вітальня: актуальні тенденції геометричного формату

Характерною рисою шпалер з геометрією на стіну можна вважати їх здатність вписатися і в сучасну, і в старовинний інтер’єр вітальні.

В сучасних дизайнах (таких, як модерн або мінімалізм) доречні шпалери з колами і горошком. Крім того, дрібні кола на стінах символізують простоту і вишуканість класичних і провінційних стилів, а також гармонійно впишуться в інтер’єр в стилі кантрі.

Ще один вдалий варіант для сучасної вітальні – це квадрати та ромби. При правильному розміщенні такі фігури витягають приміщення і роблять його більш вільним і просторим. Акценти яскравих відтінків в таких принтах дозволяють виділити головну зону в інтер’єрі: як правило, для цих цілей вибирається зона з телевізором, а також територія біля вікна.

Стильные обои с геометрией: создаем изысканный дизайн с помощью простых форм

Якщо ваша вітальня оформлена в старовинному стилі (класика, прованс, кантрі) – допускаються менш строгі форми: хвилі, кола, вертикальні і горизонтальні лінії.

За допомогою кожного з цих мотивів можна підкреслити чарівність стилю: наприклад, смуги будуть символізувати стриману і розкішну класичну тематику, а невигадливі кола, які зображені на шпалерах без дотримання певної траєкторії – провінційний дизайн.

Пам’ятаєте! Використовуючи шпалери з лініями або смугами для оформлення вітальні, варто звертати увагу на ширину і частоту розміщення малюнка. Чим частіше будуть чергуватися смуги різних відтінків – тим швидше ви втомитеся від споглядання такого дизайну.

Стильные обои с геометрией: создаем изысканный дизайн с помощью простых форм

У деяких віталень старовинного типу присутній камін: цю зону можна правильно обіграти за допомогою шпалер з геометричним малюнком для стін. Досить вибрати помітні, але не дуже яскраві відтінки – і ця стіна буде виділятися на тлі нейтральних відтінків по всьому периметру кімнати.

Найбільш відповідними відтінками для такого ефекту вважається коричневий, рожевий, зелений і жовтий. Штори і текстиль в інтер’єрі вітальні вибираються з урахуванням відтінків, присутніх в геометричних композиціях.

Геометрія на стінах кухні

При оформленні кухонного інтер’єру краще віддавати перевагу геометричним шпалер, здатним підкреслити затишну домашню обстановку. Наприклад, в кухнях, які оформлені в стилі кантрі або прованс, можна наклеїти світлі шпалери в клітку або покриття з колами і квадратами яскравих і теплих відтінків.

Стильные обои с геометрией: создаем изысканный дизайн с помощью простых форм

Кухні з сучасним дизайном допускають використання шпалер з більш строгими геометричними формами.

Яскраві зигзаги, рівні смуги або квадрати темних відтінків можна гармонійно вписати навіть в робочий простір цієї кімнати.

Якщо ваша кухня відбиває особливості класичного дизайну – пошукайте шпалери з нестандартними геометричними орнаментами або візерунками з ромбів. Такі шпалери будуть виглядати ефектніше в нейтральних тонах: блакитному, зеленому, сірому, білому або коричневому.

Штори до таких шпалер бажано вішати однотонні: оскільки кухня не завжди відрізняється великими розмірами, візерунчасті фактурні тканини зроблять зону вікна грубою і менш виразною.

На тлі аналогічних шпалер ви не зможете створити потрібний контраст, і вікна будуть змішуватися з фоновими покриттями для стін.

Стильные обои с геометрией: создаем изысканный дизайн с помощью простых форм

Передпокій в геометричному стилі

Шпалери з елементами геометрії вважаються вигідним варіантом для дизайну передпокою. По-перше, ця кімната відрізняється мінімумом вільного простору, тому витяжні ефекти в таких інтер’єрах будуть не зайвими. По-друге, практично всі передпокої не освітлені природним світлом, тому геометричні візерунки, зображені на світлому фоні, не тільки стануть цікавим доповненням стін, але і зроблять кімнату яскравіше.

Тим не менш, оформлення передпокою на таку тематику може викликати ряд проблем:

 • великі візерунки будуть робити це простір більш тісним;
   
 • дрібні принти в інтер’єрі з обмеженими розмірами нададуть додатковий вплив на зір;
   
 • деякі види геометричних візерунків буде складно скомбінувати з наявною меблями;
   
 • використання допоміжних аксесуарів не характерно для приміщень такого типу.

Стильные обои с геометрией: создаем изысканный дизайн с помощью простых форм

Один з найбільш вдалих варіантів оформлення передпокою – це шпалери в смужку або принти «шеврон» (зигзаги). В залежності від розташування на стінах, такі мотиви дозволяють змінювати форму і розміри кімнати у відповідності з вашими вподобаннями.

Можливість змінювати сприйняття простору – це головне достоїнство шпалер, що зображують геометричні фігури.

Продумайте, який тип малюнка буде подобатися вам і вашій родині, гармоніювати з плануванням і розмірами кімнати і відповідати особливостям стилістики.

Стильные обои с геометрией: создаем изысканный дизайн с помощью простых форм

Ми впевнені, що ви знайдете багато підходящих варіантів, і сподіваємося, що вас чекають тільки цікаві експерименти в дизайні.