Бамбукові шпалери

Бамбукові шпалери

Багато домовласники, прагнучи відтворити в своїй квартирі або будинку інтер’єр на основі східних принципів затишку і гармонії, все частіше вибирають нові екзотичні матеріали для оздоблення. Особливу актуальність, як напрям в дизайні сучасних інтер’єрів, придбав еко-інтер’єр.

Внутрішнє оформлення приміщення виконується натуральними матеріалами, природно чистими, що дозволяє кожному наблизитися до природності, природи і її збалансованості.

Бамбук, як символ вічної молодості, невгамовної енергії, величезного запасу життєвих сил, серед них займає почесне місце. Не дарма кажуть, що бамбук несе у хату здоров’я, удачу і благополуччя. Тому все частіше дизайнери еко-інтер’єрів пропонують використовувати екологічно чисту пробку або такі ж натуральні, тільки вже бамбукові шпалери в інтер’єрі замість традиційних паперових шпалер.

Для обробки балкона і лоджії бамбукове виконання стане чи не найбільш гідним варіантом.

Для інтер’єрів кухні, оформлення коридору і створення унікального інтер’єру передпокою бамбук використовується найбільш широко, дозволяючи комбінувати полотна з бамбука з іншими, не менш цікавими варіантами обробки: рідкими, корковими і навіть класичними паперовими шпалерами.


            Бамбуковые обои

Рулони натуральних бамбукових шпалер виготовлені з тонких бамбукових рейок шириною від 5-8 до 25 міліметрів шляхом наклеювання їх на основу — тканинну або паперову. Найчастіше шпалери випускаються в рулонах зі стандартною шириною – це 1, 1,5, 2 метра, рідше можна купити бамбукові шпалери в рулонах 2,5-метрової ширини.

Наклеювати таке полотно можна вертикально. Причому сорти бамбука беруться спеціальні, хоча у виробництві використовується тільки зріз верхнього шару стебла рослини з-за найбільш яскраво вираженої структури.

Стебла бамбука піддаються спеціальної попередньої обробки, просушуються і укладаються. Через час бамбукові стовбури розщеплюються, верхні шари зрізів з’єднуються між собою і наклеюються на основу.

Фактура поверхні, колірна гамма бамбукових шпалер залежить не тільки від технології обробки бамбукового сировини, але і від сорту рослин, часу збору.

Шпалери світлої колірної гами виходять з бамбука природних відтінків, відтінки темнішу – це вже результат термічної обробки.

Серед квітів і відтінків найбільш часто можна зустріти шпалери білого, жовтого (сюди ж відносяться кремовий, пастельний, пісочний, персиковий), світлого і насиченого зеленого і коричневого (у тому числі темно-цегляний, мідний, коричневий, золотисто-коричневий, черепаховий).


            Бамбуковые обои        Як поклеїти бамбукові шпалери?

Процес обклеювання нескладний, але вимагає акуратності.

Бамбукове полотно для стін можна клеїти на цемент, дерево, будь шпатлеванную поверхню.

Як склеювальних складів використовують і ПВА (для легких і тонких шпальт, в основному прошитих), і рідкі цвяхи, і склеювальні склади на полихлорпреновой основі.

Основні переваги обробки бамбуковими шпалерами


            Бамбуковые обои

Популярність бамбукових полотен та їх широкого використання для оформлення кухні та передпокою, балкона і коридору пояснюється, в першу чергу, натуральністю і екологічністю такої обробки.

Бамбукові шпалери не вицвітають, не тьмяніють від часу, зберігають колір, досить довговічні. Завдяки обробці спеціальними антистатичними складами шпалери з бамбука не збирають, а навіть відштовхують пил, та й моль їм не страшна.

Оздоблення стін бамбуковими шпалерами забезпечує гідну шумо – і теплоізоляцію приміщення.


            Бамбуковые обои

Крім того, цей обробний матеріал по праву можна вважати універсальним, оскільки вписується, і досить гармонійно, в будь-який інтер’єр – і за кольором, і за стилем. Тим же, хто тяжіє душею до етнічних інтер’єрів, шпалери з бамбука стануть справжньою знахідкою.

Прекрасно поєднуючись з іншими різновидами оздоблення інтер’єру, шпалери з бамбука додадуть інтер’єру приміщення ще більше новизни і підкреслять його оригінальність.

Ранти шпалер з бамбукових стебел закривають спеціальним молдингом з бамбука: широко використовуються рейки, багети, кутові молдинги, легко приховують і стики полотен, і різні недоліки, наприклад, в кутах при підрізуванні полотен, що дозволяють також оригінально оформляти переходи і вигини стін.

Мабуть, серйозний, але єдиний недолік шпалер з натурального бамбука — висока ціна. Це підтверджують і відгуки про бамбукових шпалерах тих, хто використовував для обробки стін бамбукові полотна.

Резюмуючи, зазначимо: «Красиво, незвично, практично, але дорого». Виправдовується висока вартість шпалер природного натуральністю вихідної сировини – стебел бамбука, що цілком зрозуміло: все натуральне коштує недешево. Однак це той випадок, де дійсно варто овчинка вичинки.

Пропонуємо подивитися коротке відео про те, як можна використовувати бамбукові шпалери в оформленні сучасного інтер’єру: