Шпалери На гіпсокартон легко наклеїти своїми руками
Для чого шпаклюють стіни? Для того, щоб вирівняти поверхню, зробити її гладкою і придатною для подальшої фінішної обробки.
Але існують матеріали, і один з них – гіпсокартон, вже володіють цими властивостями. Вони і так ідеально рівні і гладкі, без западин і опуклостей, тому і користуються такою популярністю при вирівнюванні стін і стель.
Здавалося б, тому можна клеїти шпалери на гіпсокартон без шпаклівки. Але це не так.
Зміст статті
- Навіщо шпаклювати стіни, оброблені ГКЛ
- Правила шпаклівки гіпсокартону
- Вибір шпаклівки
- Підготовка поверхні
- Шпаклівка
- Висновок
Навіщо шпаклювати стіни, оброблені ГКЛ
Для цього є кілька причин:
- Навіть сам по собі лист гіпсокартону має не повністю плоску поверхню: з боків зняті фаски для кращої стикування сусідніх полотнищ. Вони не зникнуть навіть під самими товстими і щільними шпалерами.
Або під ними залишиться повітря, і шпалери з часом почнуть відставати від стін. - Після монтажу крім стиків на поверхні утворюються заглиблення від саморізів, що кріплять листи до каркаса. Якщо їх не зашпаклювати – дивись вище: будуть ті ж проблеми, що і з незаделанными швами.
- Якщо ви думаєте, що можлива поклейка шпалер на гіпсокартон без шпаклівки всій площі, а тільки із закладенням стиків і кріплень, то це теж не так. Хоча б тому, що смуги і плями шпаклівки відрізняються за кольором і можуть просвічувати крізь полотна.
Стіни після закладення швів
- Нарешті, найголовніше: наклеєні прямо на картонну, просочений клеєм поверхню шпалери зчіплюються з нею настільки міцно, що при спробі їх зняти при черговому ремонті відриваються разом з верхнім шаром гіпсокартону. Що з цього вийде, можна уявити.
Звичайно, якщо ви використовуєте гладкі паперові шпалери, то наступні можна буде наклеїти прямо на них. З сучасними вініловими і флізеліновимі полотнами такий номер не пройде. Особливо якщо вони рельєфні, з тисненням або напиленням.
Зверніть увагу. Деякі наймані будівельники стверджують, що ГКЛ досить добре заґрунтувати перед наклейкою шпалер, щоб вони згодом знімалися без пошкодження основи. Але гарантувати такий результат не може ніхто, тому все ж краще дотримуватися технологію.
Правила шпаклівки гіпсокартону
Щоб шпалери лягли добре і надійно трималися, мало просто зашпаклювати гіпсокартон. Потрібно зробити це правильно на всіх етапах, щоб не довелося все переробляти.
Коротка інструкція допоможе вам впоратися з цим завданням, якщо ви зважилися на самостійний ремонт.
Вибір шпаклівки
Почнемо з того, що шпаклівка буває готова до вживання і у вигляді сухої суміші, що вимагає розведення водою.
Перша у всіх відносинах зручніше:
- Її не потрібно готувати, доводячи до потрібної консистенції, що при відсутності досвіду та інструментів (дриля з насадкою-міксером) досить проблематично;
- Вона не застигає так швидко, як суха суміш, що важливо, якщо така робота виконується вперше або знову ж таки без достатнього досвіду і швидкості;
- Готова шпаклівка легко наноситься, створює міцний шар.
Єдиний її недолік – висока ціна, тому вирішуйте самі, що вибрати залежно від своїх можливостей.
Фінішна шпаклівка Кнауф
Сухі суміші можуть бути крупно – і дрібнозернистими. Вам потрібні останні, так як не потрібно усунення великих дефектів поверхні, потрібно просто покрити гіпсокартон тонким шаром шпаклівки, щоб захистити його від пошкоджень.
Рада. При виборі шпаклівки звертайте увагу на термін її придатності, умови зберігання і область застосування. Не купуйте найдешевший матеріал – працювати з ним складніше, та й витрата зазвичай вище.
Підготовка поверхні
Не поспішайте відразу приступати до закладення швів. Спочатку переконайтеся, що саморізи у гіпсокартон вкручені правильно: вони не повинні виступати над поверхнею або бути дуже глибоко втоплені в нього.
Проведіть по капелюшках шпателем – він повинен ковзати по стіні без затримок і металевого звуку. Якщо виявите занадто глибоке кріплення, вкрутіть гвинт поруч, а старий видаліть.
Також слід зрізати весь здертий випадково картон, якщо він стирчить назовні, і зробити фаски на «нерідних» стиках. Для цього кромка зрізається гострим малярським ножем під кутом 45 градусів.
На фото показано, як це робиться.
Рада. Зручніше зрізати фаски до монтажу листів після їх остаточної примірки.
Тепер можна загрунтувати всі стики, а також місця з відсутнім паперовим покриттям, тріщини, подряпини та інші дефекти, що вимагають вирівнювання шпаклівкою.
Потім фабричні шви проклеюються стрічкою-серпянкой шириною 5 см і зашпаровуються шпаклівкою. Інші дефекти поверхні шпаклюються без армування.
Стіни залишають у спокої до повного висихання розчину, після чого шви шліфуються, вся поверхня покриваються грунтовкою повністю і знову просушуються.
Зверніть увагу. На грунтовці краще не економити. Витрата у неї невеликий, а користь істотна: вона забезпечує краще зчеплення шпаклівки з підставою, рівномірне висихання, спрощує завдання.
Шпаклівка
Сам процес шпаклювання, якщо спостерігати за ним з боку здається дуже простим: на широкий шпатель інструментом трохи менше набирається розчин і рівномірно розподіляється по його площині. Після чого здійснюються широкі, розмашисті рухи з притиском шпателя під певним кутом до стіни.
Чим більше кут, тим тонше вийде шар шпаклівки.
Нанесення шпаклівки
Насправді тут потрібна вправність і хоча б невеликий досвід. Відео до цієї статті дасть вам уявлення про процес, але краще все ж потренуватися десь на вуличній стіні, в коморі або іншому підсобному приміщенні. Або просто на зайву аркуші гіпсокартону.
Починають роботу з будь-якого верхнього кута і поступово просуваються вниз і в бік. Останніми обробляють кути і відкоси.
Як правило, гіпсокартон шпаклюють в один шар, але якщо не всі з першого разу вийшло гладко, можна нанести другий, усуваючи огріхи. Тільки перший до цього часу повинен бути сухим.
Для доведення поверхні до ідеального стану її шліфують спеціальною теркою(див. Ніж шліфувати стіни після шпаклівки і як робити це правильно) із закріпленою на ній наждачним папером або малярною сіткою, знімаючи надлишки розчину і затираючи залишені шпателем сліди.
Перед наклейкою шпалер готові стіни обмітають від пилу або протирають вологою тканиною (можна скористатися пилососом), і знову покривають грунтовкою.
Клеїти шпалери на підготовлені таким чином стіни – справжнє задоволення
Висновок
Сподіваємося, що інформації з цієї статті було достатньо, щоб зрозуміти, чи потрібно шпаклювати гіпсокартон перед поклейкою шпалер, і як правильно це робити. Звичайно, якщо ви робите косметичний ремонт в орендованій квартирі, і вам все одно, що з ним буде після вас, можна знехтувати всіма порадами і обійтися мінімальним набором робіт. В іншому випадку рекомендуємо дотримуватися технологію.