Оздоблення стін шпалерами в правильному виконанні

Отделка стен обоями в правильном исполненииШпалери в спальні поєднуються з текстилем

Оформлення простору житлового приміщення завжди пов’язане з підбором необхідних для цього матеріалів. Перш ніж їх купувати, необхідно визначитися з дизайном і колірними рішеннями.
З кожним роком з’являються все нові версії добре знайомих нам оздоблювальних матеріалів, до яких можна віднести і шпалери. Що не кажи, а рідко яке житло обходиться в ремонті без їх участі.
Ми повідає вам, які варіанти обробки стін шпалерами найбільш затребувані сьогодні, а так же, чим обробити стіни крім шпалер.

Зміст статті

 • Підготовка стін до обробки
  • Як добитися гладкості
 • Шпалери в дизайні житла
 • Декоративне оштукатурювання

Підготовка стін до обробки

Для того щоб листи лягали на поверхню рівно і їх зчеплення зі стіною було якісним, мало купити красиві шпалери і правильний клей для них. Дуже важливо, щоб стіни були гладкими, а штукатурка на них добре трималася.
Якщо ви хочете виконати чорнову обробку своїми руками, ми постараємося вам в цьому допомогти.

Як добитися гладкості

Оздоблення стін під шпалери може виконуватися різними методами – все залежить від стану старої штукатурки. Оцінити його ви зможете, коли знімете старе декоративне покриття.
Отже:

 • Якщо ви живете в панельному будинку, особливих проблем з підготовкою стін не буде. Поверхня стінових панелей рівна.
  Може, знадобиться подекуди зашпаклювати дрібні вибоїни або тріщини. А якщо ви будете клеїти товсті фактурні шпалери, то і цього робити не знадобиться.

Отделка стен обоями в правильном исполненииГрунтові склади

 • Можна буде відразу починати з грунтування стіни бетон-контактом. Якщо цей етап в процесі обклеювання стін шпалерами проігнорувати, бетон буде сильно вбирати вологу з клею.
  В підсумку, під приклеєним листом можуть утворюватися бульбашки, вам доведеться відклеювати лист і ще раз промащувати його клеєм. Як ви розумієте, витрата клею при цьому зростає.
 • Набагато складніше справа йде з цегляними стінами, які практично ніколи не бувають рівними. І якщо ви давно вже не робили ремонту, швидше за все, вам доведеться відбивати стару штукатурку до цегли.
  Робота ця важка і курна, але необхідна.
 • Буває і так, що на одній стіні штукатурка тримається міцно, а на іншій – обсипається. Це відбувається з двох причин: неоднакове співвідношення інгредієнтів у різних замісах розчину, а так само нехтування процесом грунтування, про який ми тільки що говорили.
 • В даний час, думати над кількістю того чи іншого компонента розчину не доводиться. А все завдяки тому, що готові штукатурні суміші продаються в сухому вигляді.
  Вам залишиться тільки суміш просіяти через сито, щоб уникнути попадання в розчин дрібних грудочок, і розбавити її водою, як велить інструкція виробника.
 • Для виконання такої відповідальної роботи краще все-таки запросити фахівця, адже професійний навик тут не завадить. Фахівці зазвичай використовують суміші двох видів: стартову і фінішну.
  Але можна вибрати і універсальний варіант.

Отделка стен обоями в правильном исполненииВаріанти штукатурних сумішей

 • Чорнова обробка стін перед наклейкою шпалер супроводжується грунтуванням не тільки базової поверхні, але і кожного шару штукатурки. А їх, як мінімум два.
  Після висихання фінішного шару, домогтися абсолютної гладкості стін можна шляхом їх обробки дрібним наждачним папером або абразивною сіткою – кому як зручно.
 • Утворилася після цього необхідно прибрати пил пилососом, а потім нанести останній шар грунтовки. Коли він висохне, поверхню готова до подальшої обробки.
  Якщо вся технологія чорнової обробки строго дотримана, до цього питання вам вже не доведеться повертатися ніколи.
 • Незайвим буде сказати, що всі електромонтажні роботи виконуються перед початком оштукатурювання стін і стель. Штроби під дроти, установка розподільних коробок, виводи під світильники, додаткові розетки і вимикачі – ось неповний перелік даних робіт.
 • Є ще один спосіб вирівнювання стін – це їх обшивка листами гіпсокартону. Цим способом краще скористатися тим, у кого, наприклад, кутова квартира, і стіни взимку промерзають.
  Адже гіпсокартон монтується на дерев’яну обрешітку, в осередки якої можна закласти утеплювач. Крім того і сам ГКЛ має теплоізоляційні властивості.

Отделка стен обоями в правильном исполненииЗакладення швів між листами ГКЛ

 • Подробиці цього процесу ми тут описувати не будемо. На нашому сайті є статті про обробці гіпсокартону під шпалери, а на додаток можете подивитися відео.
  Скажемо тільки, що для того, щоб можна було приступити до наклейки шпалер, необхідно закласти шви між листами. А ще краще – повністю зашпаклювати всю поверхню.

Отделка стен обоями в правильном исполненииРельєфні шпалери під фарбування

Варто шпаклювати гіпсокартон чи ні – залежить від вибраного типу шпалер. Товсті і рельєфні варіанти добре приховують зашпатльовані шви і головки саморезов.
Перед наклейкою шпалер наноситься останній шар грунту і витримується час, необхідне для його висихання.

Шпалери в дизайні житла

Вибір шпалер – справа відповідальна, і нерідко відбувається колективно, всією сім’єю. Зазвичай, при купівлі сперечаються лише про забарвленню, та ще покупців цікавить ціна.
І мало хто задає питання про якості шпалер. А вони настільки різні, що вибрати можна на будь-який смак, але і під будь-яке приміщення, навіть під ванну кімнату, як на нашому прикладі.
І фактуру вони можуть мати, абсолютно не схожу на шпалери в нашому розумінні.

Отделка стен обоями в правильном исполненииДекор стіни ванної кімнати шпалерами

Отже:

 • Це може бути: поверхня дерева або каменю, пробки, бамбука, тканини. Так що, стіни кожної кімнати можуть бути декоровані шпалерами, але мати зовсім різний зовнішній вигляд.
  Особливо, якщо застосувати модний нині прийом поєднання двох кольорів шпалер.
 • Таке поєднання теж може мати свої нюанси. Можна зробити такий вибір, як на фото знизу: шпалери з однієї серії і колірної гами.
  Забарвлення одного виду являє собою досить великий візерунок, лінія якого розташовується горизонтально.

Отделка стен обоями в правильном исполненииДвокольорове поєднання шпалер

 • На інших шпалерах візерунок схожий, але більш рідкісний, і чергується з вертикальними смужками. Саме з його допомогою створена своєрідна панель, відокремлена від верхньої частини стіни красивим молдінгом.
  Такий дизайн обробки стін шпалерами робить кімнату візуально вище.
 • Взагалі, кожен вид візерунка може вирішувати своє завдання в візуальної геометрії простору. Наприклад: вертикальний малюнок ідеально підходить для приміщень з невеликою висотою стелі.
  Тому, для обробки таких кімнат часто використовують шпалери з вертикальною смужкою. І чим ширше смуги, тим просторіше здається приміщення.

Отделка стен обоями в правильном исполненииВертикальна смужка в кімнаті з низькою стелею

 • Якщо з висотою приміщення проблем немає, а потрібно вузьку кімнату зробити ширше, ті ж шпалери можна наклеїти не по вертикалі, а розташувати листи горизонтально. На картині знизу наведено приклад такого розташування шпалер.

Отделка стен обоями в правильном исполненииГоризонтальне наклеювання шпалер

 • Листи з густим контрастним малюнком поклеєні не по всій площі стіни, а тільки по верхньому периметру. Інша частина стіни однотонна.
  Вийшла не просто красива окантовка – таким прийомом можна, навпаки, зробити приміщення візуально трохи нижче.
 • Така обробка шпалерами зазвичай робиться в спальні – висока стеля у цьому приміщенні не сприяє створенню затишку. Взагалі, оздоблення стін у спальні шпалерами повинна створити не тільки затишок, але і сприяти станом розслаблення і спокою.
  Забарвлення для цієї кімнати можна вибрати більш темні, навіть якщо природне освітлення там не дуже хороше.

Отделка стен обоями в правильном исполненииЗатишна спальня з темними шпалерами

 • Для зорового розширення приміщення відмінно підходять шпалери з дрібним малюнком. Чим кімната вище і просторіше, тим більше великий малюнок можна використовувати.
  Він як би заповнює собою простір, роблячи його компактніше і затишніше.

Отделка стен обоями в правильном исполненииВеликий візерунок на шпалерах високого приміщення

 • Підбір кольору має дуже велике значення для психіки людини. Насичений і яскравий колір збуджує її, стимулює активність, бадьорить.
  А при тривалому спогляданні може навіть пригнічувати, а в кращому випадку, набриднути. Тому не варто такі малюнки вибирати для спальні та дитячої.

Отделка стен обоями в правильном исполненииАгресивний малюнок на шпалерах

 • Дитяча кімната потребує особливої уваги, адже психіка дитини ще більш крихка, ніж у дорослої людини. Тому колірне рішення цього приміщення повинно враховувати цей факт, і уникати кричущих забарвлень.
  Яскравими можуть бути лише невеликі малюнки на шпалерах або аплікації з дитячою тематикою.

Отделка стен обоями в правильном исполненииДрібний малюнок з дитячою тематикою на стінах

 • Вітальня, яка використовується за прямим призначенням – для прийому гостей, є тим приміщенням, де в обробці дозволено практично все. Це і соковиті кольори і контрастні малюнки, і меблі в колір шпалер, і поєднання з дерев’яними панелями.

Отделка стен обоями в правильном исполненииОббивка меблів в колір шпалер

 • Для просторої вітальні підійдуть і модні нині шпалери з 3D малюнком. Їх зазвичай клеять тільки на одну стіну, роблячи на ній акцент.
  Об’ємні малюнки справляють незабутнє враження від споглядання інтер’єру.

Отделка стен обоями в правильном исполненииШпалери з об’ємним малюнком

Представлені нами варіанти обробки стін шпалерами, переконливо доводять, що більш різноманітного за кольорами і фактурами оздоблювального матеріалу просто немає. У всякому разі, такого, з яким може працювати будь-яка людина, що не має спеціальної підготовки.

Декоративне оштукатурювання

Красиво обробити стіни кімнати можна й іншим способом – шляхом нанесення на поверхню декоративної штукатурки. Цей матеріал, укупі з майстерністю художника, сприяє втілення найсміливіших задумів і приголомшливих ефектів.

Отделка стен обоями в правильном исполненииРельєф, створений на стіні художником

Отже:

 • Коли дизайнери працюють над оформленням інтер’єру приміщення в певному стилі: античному, арабською, марокканському, готичному – нерідко вибір матеріалу падає саме на декоративну штукатурку.

Отделка стен обоями в правильном исполненииОздоблення стіни гнучким каменем і декоративною штукатуркою

 • З її допомогою можна створити видимість старовини, відтворити красу мармуру, намалювати цілу картину з етнічним сюжетом, або зробити шикарну аплікацію. Для створення таких ексклюзивних інтер’єрів використовують різні види штукатурок: венеціанську, микроцементную, і навіть м’які, в народі званий «рідкі шпалери».
 • Порівняно з першими двома видами, рідкі шпалери є бюджетним варіантом. Але хороший фахівець, що вміє працювати з декоративними штукатурками, може і з їх допомогою створити на стіні незвичайне панно.
 • Ця робота не по плечу обивателю, тут потрібні знання і професійні навички. Такий дизайн буде коштувати немало, але результат того вартий.

Отделка стен обоями в правильном исполненииОздоблення стін рідкими шпалерами

 • У житлових приміщеннях застосовують лише ті види штукатурок, які виготовляються на основі натуральної сировини, без синтетичних і силікатних добавок. Кращим варіантом для внутрішньої обробки, вважаються суміші, наповнювачем яких служить борошно з кварцу, мармуру, онікса, целюлозні і нейлонові волокна.
 • Більш крупний заповнювач у вигляді гранул і кам’яної крихти, використовують у структурних штукатурках, застосовуваних для зовнішньої обробки фасадів. Зазвичай великий наповнювач продається окремо від основної суміші, і додається тільки в той заміс розчину, який піде на фінішний шар.
 • Але коли на стіні створюється картина або аплікація, наповнювачі з цінних порід каменю можуть використовуватися фрагментарно, для досягнення певного ефекту елементів пейзажу. З цією ж метою можуть поєднуватися кілька видів розчину, і різні пігменти для нього.
 • Декоративна штукатурка прекрасно поєднується в обробці стін шпалерами. Адже шикарне панно виконується тільки на одній стіні.
  Інші можуть бути обклеєні шпалерами, грамотно підібраними за кольором і фактурі.

Навіть якщо ви не будете самостійно цим займатися, вибирати спосіб обробки, необхідні для цього матеріали, і вирішувати що і як поєднувати, доведеться вам. Ми дуже сподіваємося, що почерпнути потрібну ідею ви змогли саме з нашої статті, та бажаємо вам успіху у її реалізації.