Чи можна клеїти шпалери на водоемульсійну фарбу


			Можно ли клеить обои на водоэмульсионную краску

Проведення ремонту в старих житлових будинках або квартирах – явище нерідке. В радянські часи оздоблення стін відбувалася наступним чином: на стіни наносилася штукатурка, а після її вирівнювання – фарба.

Від подібних методів облаштування стін можна позбутися, але щоб результат порадував, потрібно дізнатися як клеїти шпалери на водоемульсійну фарбу.

Як прибрати старий шар фарби

Якщо ви вирішили усунути верхній шар фарби, вам потрібно знати, як це зробити. Поверхня може бути пофарбована масляного, акрилового або водоемульсійною фарбою. Розглянемо усунення водоемульсивного складу. Для цього можна вдаватися до різних способів.

 • Якщо шар лакофарбового покриття нещільний, змити його можна водою. Перед тим як клеїти полотна, поверхні потрібно дати підсохнути.
 • Усувати старий шар можна за допомогою шпателя. Варто відзначити, що подібний варіант передбачає певні складності.
 • Останній спосіб – це наклейка на поверхню паперових бюджетних шпалер, які потім без проблем відділяється разом зі старим лакофарбовим шаром. Такі дії потрібно практикувати тільки після того, як клей повністю висохне.
 • Якого б способу ви не віддали перевагу, перед поклейкою шпалер, вам потрібно буде підготувати поверхню підстави. Для цього необхідно скористатися шпаклівкою і наждачкою з великим і дрібним зерном. Ваше завдання – створити гладку поверхню без вад, на яку можна клеїти полотна.

  Підготовка пофарбованих стін

  Процес усунення старого шару фарби досить трудомісткий, тому щоб убезпечити себе від таких складних робіт люди вирішуються клеїти шпалери на водоемульсіонку. На думку досвідчених фахівців, подібний метод виключати не варто, особливо якщо попереднє лакофарбове покриття було якісним і міцним.

  Ви можете протестувати якість покриття наступним чином: на одну з ділянок стіни наклейте лист старих шпалер. Якщо таких немає, скористайтеся газетами. Якщо вони будуть міцно триматися, можете приступати до поклейке вибраних шпалер.

  Важливо! Перед обклеюванням слід нанести на основу шар грунтовки матеріалу.

  Грунтовка забезпечує надійне зчеплення шпалер з поверхнею стіни.

  Якщо на підставі були помічені механічні пошкодження у вигляді сколів, тріщин та інших дефектів, їх потрібно ліквідувати.

  Яким віддати перевагу шпалерам

  Якщо ви вирішили клеїти шпалери на стару фарбу, вам потрібно знати, який матеріал вибрати. Розглянемо основні варіанти:

 • Щільні шпалери з вініловим покриттям. Від такого полотна слід відмовитися.
 • Флізелінові. Клеїти їх доцільно лише в тому випадку, якщо стінну поверхню прогрунтувати належним чином. Завдяки їх особливій структурі, клей висихає в короткі терміни, тому клейовий шов буде позбавлений від надлишків вологи і старий шар фарби не буде відшаровуватися.
 • Паперові шпалери. Подібний варіант відрізняється малим терміном служби, але у нього є чимало плюсів. До них можна зарахувати екологічність і доступність у фінансовому плані.
 • Рідкі шпалери. Такий обробний матеріал для стін відмінно підходить для нанесення на стару фарбу. Їх перевага полягає в тому, що їм під силу приховати можливі нерівності поверхні стіни.
 • Клеїмо шпалери покроково

  Процес поклейки шпалер сам по собі простий. Головне щоб була проведена грунтовка і підготовка підстави. Якщо слідувати інструкції покроково, поклеїти шпалери на стару фарбу можна самостійно.

  В першу чергу підготуйте спеціальний склеювальний склад, валик, кисті, шпатель, сухі ганчірки, гостро наточенный ніж, схил.

  Дійте поетапно:

 • Зробіть виміри кімнати. Визначте її висоту і ширину і тільки після цього нарізайте листи відповідного розміру. Обов’язково залишайте з двох сторін по кілька сентиментів запасу.
 • Клей розводьте згідно інструкції на упаковці. Який склад придбати, вам підкажуть продавці-консультанти в будівельному магазині.
 • Щоб відміряти вертикальну лінію, скористайтеся схилом.
 • Укладіть лист шпалер лицьовою стороною донизу. Розподіліть на полотні клей, так щоб сухих ділянок не залишалося. Дайте клею просочити його. На це піде 5-10 хвилин. Клейте листи вздовж зробленої вертикальної позначки.
 • Розгладжуйте наклеєні шпалери пластиковим шпателем.
 • Починати клеїти полотна найкраще від кута.
 • Клейте інші листи в тому ж порядку. Спосіб наклейки вибирайте на свій розсуд. Ви можете робити це встик або внахлест.
 • Запас, який ви зробили, обріжте ножем.
 • Висновок

  Тепер ви знаєте, як клеїти шпалери на водоемульсійну фарбу. Виконуйте все згідно інструкції і обов’язково підготуйте поверхню стіни до обробки. Вдалого ремонту!