Як клеїти паперові шпалери правильно


			Как клеить бумажные обои правильно

Найчастіше ремонт у квартирі передбачає облаштування стін за допомогою шпалер. Якщо перед вами стоїть таке завдання, і ви все ще не знаєте, як клеїти паперові шпалери правильно, наша стаття для вас. Дотримуйтесь викладеної інструкції, виконуйте все покроково і у вас обов’язково вийде наклеїти шпалери самостійно.

Різновиди паперових шпалер

Шпалери бувають різних видів. Вони класифікуються за матеріалом, з якого їх виготовляють.

  • Паперові полотна, в основі яких лежить виключно папір. У подібному варіанті відсутні хімічні сполуки.
  • Полотна на паперовій основі. Їх верхній шар виготовлений з покриттів у вигляді вінілу (ПВХ), текстилю іт.п.
  • Паперові шпалери, що мають флізелінову основу. Дану різновид слід віднести до флизелиновым покриттям.
  • Шпалери паперового типу поділяються також діляться на симплекс і дуплекс. Про них більш докладно.

    Симплекс

    Симплекс являють собою одношарові полотна. Для їх виробництва застосовується флексографічний або глибокий друк. До плюсів такого полотна можна зарахувати екологічність і доступність у фінансовому плані.

    Не позбавлені одношарові шпалери і недоліків. Покриття схильні до швидкого розмокання. Полотно повторює рельєф стін, тому поверхня на яку вони будуть клеїтися повинна бути ідеально рівною.

    Дуплекс

    Двошарове покриття. Полотно включає в себе більш ніж один шар паперу. Зовнішній шар покладає на себе функції захисного покриття. Полотна характеризуються щільністю і міцністю. Зносостійкість і тривалий термін служби – основні переваги дуплексу.

    Зовнішній шар полотен може бути гладким або рельєфним. Завдяки тиснення поверхні можна приховати дрібні недоліки стіни. Двошарові шпалери дозволено піддавати вологому прибиранню.

    Преимуества і недоліки паперових шпалер

    До плюсів паперових шпалер можна віднести:

    -швидку швидкість проведення робіт;

    -прийнятна вартість;

    -екологічність;

    -можливість клеїти їх самостійно, без залучення фахівців;

    -широкий вибір кольорів і текстур.

    Якщо говорити про мінуси, то варто відзначити той факт, що паперові шпалери легко пошкодити. Подібне покриття можна мити. Термін служби таких покриттів значно менше, ніж у їхніх «побратимів».

    Незважаючи на малу міцність, паперові шпалери не перестають користуватися попитом. Подібний варіант обробки стін підкуповує своєю прийнятною вартістю, тому міняти їх можна як тільки вони втратять свій первинний вигляд.

    Саме завдяки цим особливостям, шпалери паперового типу часто використовують для облаштування дитячих кімнат, де є підвищений ризик пошкодження і забруднення стін. Флізелінові та вінілові полотна в подібних місцях клеїти недоцільно, так як вони здатні витримати часте вологе прибирання. Паперові шпалери після пошкоджень можна змінити зі спокійною душею, так як фінансових коштів в них було вкладено трохи.

    Як клеїти паперові шпалери: покрокове керівництво

    Клеїти паперові шпалери досить просто, тому з такою роботою може впоратися навіть новачок.Головне робити все з урахуванням певних правил.

    Підготовчий етап

    Підготовка підстави – важливий крок в поклейке шпалер, якому потрібно приділити особливу увагу. Клеїти шпалери на нерівні стіни недоцільно. Якщо знехтувати цим етапом, результат може не виправдати очікувань.

    Підготовчі роботи повинні проводитися в такій послідовності:

  • У першу чергу потрібно провести очищення поверхні стін від старого покриття. Щоб шар шпалер легко зійшов, їх необхідно обробити мильним розчином. Старе полотно розм’якне і легко віддаляється шпателем.
  • Якщо стіна пофарбована, клеїти на неї паперові шпалери не потрібно. Фарба видаляється точно таким же способом, як і старі шпалери. А саме за допомогою мильного розчину і шпателя.
  • Після того як старе покриття буде ліквідовано, можна приступити до вирівнювання стін. Для цих цілей призначена штукатурка. Після її нанесення, поверхню необхідно відшліфувати і вирівняти, використовуючи наждачний папір. Якщо незначні подряпини і горбки все ще є, їх потрібно прошпаклювати. Коли шпаклювальний шар підсохне, слід повторно пройтися по цих місцях наждачкою з дрібним зерном. Завершальний етап – нанесення грунтовочного складу.
  • Які інструменти знадобляться

    Для поклейки шпалер вам потрібно:

  • Валик для розподілу клею і губка для видалення надлишків складу
  • Гостро наточені ножиці або ніж.
  • Спеціальний клей.
  • Тара для розведення клею.
  • Рулетка.
  • Олівець.
  • Кисть з густим ворсом.
  • Маленька узенька пензлик.
  • Схил або бульбашковий рівень.
  • Шпатель із пластику для вирівнювання після наклейки шпалер.
  • Нарізаємо рулони

    На початковому етапі вам належить нарізати листи полотен по довжині. На чисту підлогу потрібно відмотати рулон лицьовою стороною донизу. Після того, як потрібно відстань зазначено, лист потрібно скласти навпіл по лінії відриву та відрізати.

    Рада! З двох сторін потрібно залишити запас в 5-10 див. Якщо він не знадобиться, його завжди можна обрізати.

    Важливо! Якщо на лицьовій стороні аркуша присутній малюнок, його потрібно підібрати так, щоб деталі візерунка на одному полотні збігалися з іншими на прилеглому.

    Робимо розмітку на стіні

    Розмітка стін робиться щоб місця з’єднань були рівними, а полотна наклеєні суворо вертикально. Створити макет допоможе спиртовий рівень або такий інструмент, як схил. Як тільки вертикальна лінія буде відзначена, можна приступати до наклеювання шпалер.

    Наносимо клей і починаємо клеїти

    Важливо! Перед поклейкою шпалер потрібно припинити подачу струму в електропроводці і зняти кришки вимикачів і розеток. Після того як полотна будуть приклеєні, в цих місцях потрібно вирізати отвори і встановити кришки. Склеювальний склад необхідно розводити згідно прикладеної інструкції.

    Наносити клей потрібно товстим пензлем рівним шаром, зачіпаючи всю поверхню листа. Сухих ділянок не повинно бути. Після того як полотна промазані їх слід скласти, як показано на рисунку. Шпалери повинні просочитися клеєм. У цей час можна розподілити клей на поверхню стіни. Починати поклейку шпалер потрібно від вікна, поступово пересуваючись в середину кімнати. Належну увагу потрібно приділити кутах.

    Поклейка паперових шпалер може здійснюватися без швів і внахлест – як вам зручніше. Однак найчастіше прибігають до способу без стиків.

    Рада! Клеїти паперові шпалери бажано удвох. Це прискорить процес і значно спростить його.

    За допомогою валика або чистої сухої ганчірки полотно притискається до основи. Щоб не допустити появи бульбашок на поверхні стіни шпалери потрібно розгладити відповідним пластмасовим гребінцем.

    Після цих маніпуляцій можна обрізати частину шпалер, яка була призначена для запасу.

    Якщо потрібно обклеїти стелю, то інструкція у цьому випадку ідентична. Єдине, що варто відзначити,це той факт, що листи приклеюються на стелю перпендикулярно. Іншими словами, робити це потрібно під кутом в 90 градусів до стіни, де знаходиться вікно.

    Висновок

    Якщо всі етапи пройдені, процес можна вважати завершеним. Насправді клеїти паперові шпалери просто, але щоб результат радував, вам потрібно слідувати інструкції і не нехтувати корисними рекомендаціями. Вдалого ремонту!