Цікаві способи поклейки і вибору шпалер для вітальні: фотокаталог з прикладами оригінальної обробки

купить обои

Яким повинен бути дизайн вітальні? Єдиного критерію немає, але загальні правила вибору відтінків, фактур, візерунків настінних матеріалів бажано дотримуватися, якщо ви хочете домогтися створення гармонійного інтер’єру.

Після вибору шпалер потрібної щільності і складу другим найбільш важливим питанням буде їх естетична роль в дизайні вітальні, тому давайте розберемося, якими способами можна оформити стіни в цій кімнаті.

У якості бази для реалізації ваших ідей оформлення можна використовувати фотокаталог з прикладами шпалер для оздоблення вітальні.

Зверніть увагу, що кімната може сприйматися по-різному навіть із застосуванням матеріалів одного типу і дизайну, тому підтримка затишку в кімнаті буде залежати не тільки від естетичних параметрів оздоблювальних матеріалів, але і від способу їх розміщення в просторі.

Интересные способы поклейки и выбора обоев для гостиной: фотокаталог с примерами оригинальной отделки

Вибір колірної гами

Перша характеристика шпалер, яка вплине на сприйняття розмірів, освітлення, ступеня затишку перебування у вітальні – це їх колірна гамма. До вибору відтінку можна підійти по-різному. Приміром, орієнтуючись виключно на власні відчуття, ви зможете створити затишний дизайн вітальні, але не завжди такий колір шпалер буде підкреслювати достоїнства вашої кімнати.

Орієнтація на розміри простору дозволить підібрати відтінок, який візуально розширить інтер’єр, але з точки зору психології деякі кольори не будуть вважатися вдалими.

Саме тому вкрай важливо дотримуватися всі фактори, що визначають вибір відтінку стін у вітальні кімнаті.

Давайте розберемося з ними більш докладно:

 • Розмір кімнати. Не секрет, що темні кольори шпалер сприятимуть зменшенню простору. У вітальні з невеликими розмірами використання таких матеріалів протипоказано. Зате світлі тони або окремі акценти будуть сприяти створенню більш вільної обстановки: білі, бежеві, світло-блакитні, жовті, ніжно-рожеві і інші тони пастельної гами ідеально підійдуть для вітальні з невеликою площею.

Интересные способы поклейки и выбора обоев для гостиной: фотокаталог с примерами оригинальной отделки

 • Характер освітлення. Якщо вітальня розташована на північній стороні і погано освітлена – намагайтеся створювати максимально світлу і яскраве оздоблення стін. В освітлених сонцем віталень можна використовувати темні і контрастні кольори. Додаткову яскравість у такій кімнаті, можна підтримати, наклеїли шпалери з гладкою глянцевою поверхнею.
 • Призначення кімнати. Вітальня може використовуватися для різних цілей, і колір стін має передавати потрібну атмосферу. Приміром, урочисту обстановку, призначену для прийому гостей, найпростіше передати з використанням яскравих візерункових шпалер для стін. Затишну вітальню, в якій буде збиратися вся родина, оформіть у ніжних і світлих тонах.

Интересные способы поклейки и выбора обоев для гостиной: фотокаталог с примерами оригинальной отделки

 • Стиль оформлення. Незважаючи на те, що починає набувати популярність змішання стилів в інтер’єрах, нерідко оформлення вітальні передає єдину тематику. Отже, і відтінок стін має їй відповідати. Старовинні напрямки дизайну (класика, ретро, прованс) найчастіше підкреслюються з допомогою шпалер світлих і теплих відтінків. Сучасні стилі можна прикрасити, використовуючи матеріали яскравих і темних кольорів спільно зі світлими шпалерами.
 • Переваги у відтінках. Навіть у такій справі, як вибір шпалер для стін, важливий психологічний аспект. Купуючи матеріали певного кольору, переконайтеся, що він не вплине на ваш настрій або самопочуття. Наприклад, червоний і бордовий кольори прийнято вважати надмірно агресивними, а сірий або оливковий – занадто нудними для формування однотонної обробки у вітальні кімнаті.

Порада: якщо ви не можете визначитися з оптимальним кольором стін у вітальні– скомбінуйте кілька шпалер різних кольорів. Такий підхід не тільки оптимізує простір, але і підкреслить динамічність дизайну.

Интересные способы поклейки и выбора обоев для гостиной: фотокаталог с примерами оригинальной отделки

Не варто забувати про те, що багато шпалери будуть включати відразу кілька кольорів. Як правило, візерунки і малюнки на шпалерах виділяються на загальному тлі: вони або будуть яскравими, або більш світлими порівняно з основним відтінком. У будь-якому випадку, максимум уваги будуть притягати саме візерунчасті пісні, тому підходите з обережністю до вибору таких шпалер для стін.

Шпалери з орнаментом

У пошуках візерункових оздоблювальних матеріалів не варто забувати про те, що всі малюнки сприймаються по-різному. Важливо враховувати розміри, колір і динаміку візерунків на стінах.

Шпалери з великими малюнками можуть сформувати потужні акценти в інтер’єрі, але не підійдуть для оформлення кімнат, в обмежених розмірах. У просторах з невеликою площею краще використовувати дрібні принти світлих відтінків.

Деякі візерунчасті матеріали для стін дозволяють перетворити інтер’єр до невпізнання. Наприклад, вдалим рішенням в дизайні вважається використання шпалер в смужку або рівну лінію. Вертикальні візерунки такого типу піднімуть стелю, а горизонтальні – візуально розширять стіни.

Интересные способы поклейки и выбора обоев для гостиной: фотокаталог с примерами оригинальной отделки

Останнім часом набувають популярності шпалери з чергуються малюнками. Висока частота повторення візерунків може здатися привабливою власникам і сучасних та старовинних віталень кімнат, але в якості фону такі шпалери використовувати не рекомендується, особливо, якщо в їх дизайні переважають яскраві або темні кольори.

Порада: щоб шпалери з візерунками не порушували гармонію дизайну, вибирайте відтінки, відповідні деталей, присутнім у кімнаті. Шпалери з яскравими візерунками використовуйте як акцент, а з нейтральними за кольором принтами – в якості фону.

Интересные способы поклейки и выбора обоев для гостиной: фотокаталог с примерами оригинальной отделки

Якщо ви вирішили слідувати модним тенденціям і плануєте придбати фотошпалери для стін вітальні, продумайте, який малюнок не порушить цілісність і гармонійність інтер’єру. Пейзажні зображення, макрозйомка або 3-D малюнки підійдуть для створення акценту на одній зі стін.

Интересные способы поклейки и выбора обоев для гостиной: фотокаталог с примерами оригинальной отделки

Рекомендуємо ознайомитися з повною статті на тему «Шпалери з орнаментом».

Стильове оформлення стін

У деяких випадках шпалери краще вибирати, орієнтуючись на стилістику інтер’єру.

Кожному стилю притаманні свої особливості візерунків і відтінків:

  • класичні інтер’єри вітальні повинні сприйматися вишуканими і строгими. В якості обробки для таких кімнат підійдуть світлі шпалери в смужку або з рослинними орнаментами, шпалери з малюнком «дамаск», матеріали бордових, зелених, блакитних і інших відтінків з позолотою;
  • затишний і спокійний інтер’єр вітальні в стилі прованс можна підкреслити, використовуючи шпалери для стін теплої палітри з візерунками у квіточку, що клітку або лінію, невеликими картинками на природничу тематику;
  • шпалери в стилі ретро можуть включати рослинні або геометричні візерунки. Як правило, для декорування стін використовуються світлі і приглушені кольори. Досить популярним в таких інтер’єрах вважається застосування шпалер, стилізованих під штукатурку, дерево, камінь і інші матеріали і поверхні;

Интересные способы поклейки и выбора обоев для гостиной: фотокаталог с примерами оригинальной отделки

  • стильне поєднання сучасності і старовинної строгості характерно для інтер’єрів лофт. Тому в такому дизайні допускається змішування відтінків і фактур. Шпалери, оформлені під кам’яну або цегельну кладку, будуть виглядати стильно на тлі однотонних матеріалів для стін. Підійдуть до таким гостинним і шпалери з невеликими принтами абстрактного характеру;
  • шпалери в стилі модерн – це, як правило, яскраві кольори, візерунки і малюнки строгих форм, контрастні поєднання. Такий дизайн стін може сприйматися експресивним, тому не завжди підходить в якості фонової обробки;
  • високотехнологічний дизайн в стилі хайтек можна підкреслити, використовуючи шпалери з абстрактними або строгими геометричними візерунками. Вони можуть мати світлий або холодний відтінок: сірий, коричневий, білий, синій, металік і багато інших. Вітальня в стилі хай-тек може включати і яскраві акцентні стіни, переважно, однотонні;

Интересные способы поклейки и выбора обоев для гостиной: фотокаталог с примерами оригинальной отделки

 • мабуть, найпростіший варіант оформлення стін характерний для мінімалізму. Більшість шпалер такого типу не включає візерунків або малюнків. Вибирайте однотонні шпалери спокійних відтінків, а для створення невеликих акцентів – шпалери з рельєфною фактурою.

Розібравшись з особливостями стильового оформлення шпалер для стін, можна приступати до планування тонкощів обробки.

Як розмістити шпалери в інтер’єрі, щоб не порушити його особливості? Ми готові розповісти вам про декілька ідеях.

Комбінування матеріалів

Один з найбільш поширених способів створення незвичайного дизайну – це поєднання різних матеріалів: за фактурою і кольором.

Шпалери можна комбінувати з дерев’яними та пластиковими панелями, каменем і цеглою і багатьма іншими матеріалами: зазвичай їх комбінують, створюючи горизонтальні межі.

Интересные способы поклейки и выбора обоев для гостиной: фотокаталог с примерами оригинальной отделки

Горизонтальне комбінування можна застосувати і при використанні двох шпалер з різним дизайном. Така обробка підійде для класичних і провінційних інтер’єрів вітальні. Верхня і нижня частина стін може бути однотонної або візерунчастою, але найчастіше шпалери з візерунками використовують тільки вгорі стін для створення затишного фону в кімнаті. Вона має більш світлий відтінок.

Нижня зона такої комбінації повинна бути темнішою, оскільки виконує не тільки естетичні, але і захисні функції.

Можна підібрати шпалери з рельєфом або темні шпалери в смужку, які підкреслюють строгість дизайну і будуть гармонійно поєднуватися з візерунчастими матеріалами, використовуваними в якості основного фону.

Горизонтальне комбінування можливо і у вигляді чергування декількох смуг шпалер по всій висоті стін. Аналогічним способом декоруються стіни і по вертикалі: таке поєднання шпалер дозволяє витягнути стелі і робить інтер’єр більш динамічним.

Інтер’єри класичного і схожих з ним напрямів можна прикрасити, створюючи ефектні візерунчасті вставки на шпалерах для стін. Найчастіше вони виступають у якості декоративних панно та оформляються молдингами або рамами.

Интересные способы поклейки и выбора обоев для гостиной: фотокаталог с примерами оригинальной отделки

Створення незвичайної композиції на стіні можливо і з використанням тонкощів техніки «печворк»: клаптева комбінування із залишків шпалер теплих або яскравих відтінків підійде для оформлення однієї зі стін в інтер’єрі прованс.

Найчастіше використання різних шпалер відразу впадає в очі. Такий варіант дозволяє виділити головну стіну в інтер’єрі вітальні: саме тут буде розміщуватися техніка, камін або диван.

Як правило, акцентні шпалери – більш яскраві або включають малюнок і клеяться на тлі однотонних.

Интересные способы поклейки и выбора обоев для гостиной: фотокаталог с примерами оригинальной отделки

Поєднуючи шпалери різними способами, можна домогтися цікавих ефектів в інтер’єрі вітальні. Наприклад, використання матеріалів контрастних кольорів може перетворити планування: наблизити одні стіни і віддалити інші.

Деякі способи декорування дозволять підкреслити функціональність кімнати: нерідко ніші в стінах оформляються шпалерами більш темного відтінку.

Функціональна роль шпалерних комбінацій пояснюється і тим, що такий підхід до оформлення вітальні дозволяє зонувати простір. Тепер виділити зону прийому гостей, відпочинку або гри з дитиною буде простіше, так як кожна частина кімнати буде мати свої особливості обробки.

Интересные способы поклейки и выбора обоев для гостиной: фотокаталог с примерами оригинальной отделки

Ми розповіли вам про основні принципи вибору кольору, узору і загального стилю шпалер для стін і підказали вдалі ідеї поклейки таких матеріалів. Оскільки вітальня вважається головною кімнатою будь-якого будинку, не поспішайте з вибором: зважте всі «за» і «проти» вподобаних варіантів – і виберіть той, який найкращим чином розкриє всі переваги такого інтер’єру.

Фотокаталог з прикладами обробки стін вітальні сучасними шпалерами в різноманітній палітрі дивіться нижче:

Интересные способы поклейки и выбора обоев для гостиной: фотокаталог с примерами оригинальной отделки
Интересные способы поклейки и выбора обоев для гостиной: фотокаталог с примерами оригинальной отделкиИнтересные способы поклейки и выбора обоев для гостиной: фотокаталог с примерами оригинальной отделкиИнтересные способы поклейки и выбора обоев для гостиной: фотокаталог с примерами оригинальной отделкиИнтересные способы поклейки и выбора обоев для гостиной: фотокаталог с примерами оригинальной отделкиИнтересные способы поклейки и выбора обоев для гостиной: фотокаталог с примерами оригинальной отделкиИнтересные способы поклейки и выбора обоев для гостиной: фотокаталог с примерами оригинальной отделкиИнтересные способы поклейки и выбора обоев для гостиной: фотокаталог с примерами оригинальной отделкиИнтересные способы поклейки и выбора обоев для гостиной: фотокаталог с примерами оригинальной отделкиИнтересные способы поклейки и выбора обоев для гостиной: фотокаталог с примерами оригинальной отделкиИнтересные способы поклейки и выбора обоев для гостиной: фотокаталог с примерами оригинальной отделкиИнтересные способы поклейки и выбора обоев для гостиной: фотокаталог с примерами оригинальной отделкиИнтересные способы поклейки и выбора обоев для гостиной: фотокаталог с примерами оригинальной отделкиИнтересные способы поклейки и выбора обоев для гостиной: фотокаталог с примерами оригинальной отделкиИнтересные способы поклейки и выбора обоев для гостиной: фотокаталог с примерами оригинальной отделкиИнтересные способы поклейки и выбора обоев для гостиной: фотокаталог с примерами оригинальной отделки