Особливості тематичного оформлення стін: фото дизайну шпалер у залах, які оформлені в різних стилях

Особенности тематического оформления стен: фото дизайна обоев в залах, оформленных в разных стилях

Більшість віталень сучасного типу не можна віднести до певного стилю: як правило, різні тематики змішуються між собою в домашніх інтер’єрах, і акценти того чи іншого стилю підкреслюються лише за рахунок аксесуарів або відповідних настінних покриттів.

Стильні шпалери до вітальні, підібрані з урахуванням тонкощів вибраної вами тематики, не тільки зроблять дизайн більш стриманим і лаконічним, але і прикрасять інтер’єр: не секрет, що саме ті кімнати, які оформлені на конкретну тематику, продовжують вважатися найбільш стильними і вишуканими.

Сьогодні, коли виробники звикли створювати навіть цілі колекції на певну тематику, підібрати шпалери до дизайну вітальні буде нескладно. Але без дотримання деяких правил декорування ви не зможете забезпечити максимальну гармонійність в інтер’єрі вітальні і залу.

Крім того, буде корисним дізнатися, які шпалери вважаються візитною карткою поширених стилів, щоб не допустити помилок у процесі вибору оздоблювальних матеріалів для стін.

Дивіться фото дизайну шпалер в зал — і ви дізнаєтеся, які прийоми декорування стін залишаються популярними.

Особенности тематического оформления стен: фото дизайна обоев в залах, оформленных в разных стилях

Як підкреслити стиль за допомогою шпалер?

Вибравши ідеальний, на ваш погляд, стиль оформлення вітальні кімнати, не поспішайте приступати до купівлі матеріалів для стін.

Важливо передбачити способи їх використання в просторі: неправильно наклеєні шпалери не тільки порушують гармонію в кімнаті, але і будуть чинити негативний вплив на сприйняття її розмірів, освітлення, планування та інших особливостей.

Крім того, багато поширені дизайнерські підходи до поклейки стін будуть привабливі і з погляду естетичності: кімната, оформлена стандартними шпалерами по всьому периметру, буде виглядати не такою динамічною і живою, як вітальня, прикрашена з допомогою незвичайних ефектів.

Особенности тематического оформления стен: фото дизайна обоев в залах, оформленных в разных стилях

Давайте розберемося, про що йде мова:

 • в інтер’єрі вітальні повинна бути центральна зона: саме тут ви зберете сім’ю або гостей чи дозволите собі насолодитися відпочинком. Як правило, такі зони виділяються за рахунок акцентів на стінах. Для цього підійдуть яскраві або візерункові шпалери, які, до того ж, будуть відображати риси обраного стилю оформлення;
   
 • деякі сучасні напрямки в дизайні передбачають створення нейтрального фону: в цьому випадку акцентувати увагу на стіні доведеться за рахунок яскравих аксесуарів. Виберіть шпалери без малюнка або з ненав’язливими візерунками на світлій основі – і ваша вітальня відразу стане більш гармонійною;
   
 • не забувайте про те, що темні і насичені відтінки не підходять для оформлення стін в тісному і погано освітленій вітальні. Якщо ваша кімната не відрізняється великими розмірами – використовуйте їх по мінімуму;
   
 • Особенности тематического оформления стен: фото дизайна обоев в залах, оформленных в разных стилях

 • для деяких стилів характерне використання особливих прийомів декорування. Наприклад, вставки з яскравих шпалер, обрамлені молдингами, можна віднести до традиційних прикладами класичного дизайну, так само, як і горизонтальні комбінації, які підійдуть для більшості старовинних напрямків;
   
 • щоб інтер’єр вашої вітальні виглядав цілісним і гармонійним, не забувайте, що візерунки на шпалерах повинні відповідати заданій тематиці. Нехай вони кидаються в очі: вирішуйте самі, що краще – акценти або цілісний фон, орієнтуючись на особливості приміщення;
   
 • один з підходів, який освіжить і прикрасить абсолютно будь-який стиль оформлення, – це поєднання шпалер між собою або з іншими матеріалами. В якості додаткових матеріалів для обробки можуть виступати дерево, пластик, камінь, цегла і навіть скло.

Порада: щоб легше комбінувати шпалери один з одним, зверніть увагу на колекції з зібраними зразками шпалер для залу на єдину тематику: шпалери-компаньйони присутні в асортименті продукції практично кожного відомого виробника.

Особенности тематического оформления стен: фото дизайна обоев в залах, оформленных в разных стилях

Незважаючи на те, що описані нами ефекти і способи декорування ще тривалий час залишатимуться актуальними і будуть підкреслювати стильний інтер’єр, вам не вдасться їх реалізувати у вітальнях кімнатах.

Приміром, фахівці вважають, що дизайн шпалер для вітальні невеликих розмірів повинен бути більш стриманим і нейтральним і включати мінімум яскравих відтінків.

У будь-якому випадку, правильно підібрані гарні шпалери для вітальні з легкістю впораються з процесом формування затишної обстановки в головній кімнаті вашого будинку. Тому продумайте особливості стилістики залу – і приступайте до обробки, орієнтуючись на наші поради за тематичним декорування.

Особенности тематического оформления стен: фото дизайна обоев в залах, оформленных в разных стилях

Шпалери для класичної вітальні

Декілька напрямів в дизайні старовинного характеру здатні підкреслити королівську розкіш і аристократичність вітальні кімнати. Мова йде про всіх різновидах класики: стилях бароко, рококо, ампір і класицизм. Шпалери для стін в дизайні для залу такої кімнати будуть мати свої особливості і характерні риси.

Стиль бароко вважається одним з найстаріших напрямків аристократичних дизайнів.

Для нього характерне використання шпалер з наступними характеристиками:

 • насичена та яскрава колірна гамма оздоблювальних матеріалів, нерідко доповнена більш темними вставками для створення акцентів;
   
 • золотисті і сріблясті елементи на візерунках або малюнках;
   
 • щільна і масивна фактура матеріалів;
   
 • наявність орнаментів складних форм, нерідко мають великі розміри;
   
 • можливість присутності візерунків з переливчастими ефектами.

Стиль рококо – більш просте прояв бароко: як правило, такі шпалери мають світлі відтінки, менш виражені візерунки на поверхні і не включають такого достатку акцентних ефектів.

Кожна деталь, підкреслює дизайн рококо на тематичних шпалерах, покликана уособлювати легкість і жіночність інтер’єру.

Особенности тематического оформления стен: фото дизайна обоев в залах, оформленных в разных стилях

Класицизм – одне з найпоширеніших напрямків старовинних стилів.

Шпалери в класичному стилі повинні формувати стриману і лаконічну обстановку, тому досить рідко включають яскраві і темні акценти.

Стандартна колірна гамма, притаманна класиці, включає бежевий, коричневий, оливковий, блакитний, блакитний відтінок. Допускається присутність як однотонних, так і візерункових оздоблювальних матеріалів.

Серед візерунків найпоширеніші варіанти в стилі класики – це дамаск, а також вишукані вензелі у вигляді рослинних та геометричних мотивів. Шпалери з вензелями в інтер’єрі вітальні рідко виступають як акцент: найчастіше їх клеять по всьому периметру кімнати, тому дотримуйтесь гармонійність використовуваних відтінків і не допускайте надмірної яскравості візерункових мотивів на стінах.

Стиль ампір – більш урочистий і помітний: декоратори прагнуть підкреслити багатство дизайну за рахунок максимального використання деталей і акцентів. У вітальнях такого типу можна зустріти дорогі шпалери з тканини (наприклад, шовку) або вінілу.

Колірна гамма інтер’єрів в стилі ампір включає бордові, зелені, сині, коричневі та інші яскраві відтінки.

Особенности тематического оформления стен: фото дизайна обоев в залах, оформленных в разных стилях

Пам’ятаєте! Будь-яка кольорова гама старовинних класичних інтер’єрів повинна гармоніювати з меблями і аксесуарами. Якщо вам складно домогтися колірного єдності, дублюйте використовуються відтінки в дизайні.

Більш простий, але такий же стильний і вишуканий варіант для всіх напрямів класики – це шпалери для стін в лінію або смужку. Такі сюжети підкреслюють динамізм вітальні, зорово підносять стелі і сприяють імітації більше вільного простору.

Шпалери в смужку можуть бути виконані в контрастних кольорах або складатися з відтінків, практично не відрізняються за тоном.

Щоб не порушити старовинну атмосферу класичної вітальні, але і не допустити створення занадто гнітючої обстановки в кімнаті, можете скомбінувати візерункові й однотонні матеріали для стін. В цьому випадку намагайтеся дотримуватися єдиної колірної гами кімнати і не допускати змішування більше трьох відтінків в інтер’єрі, інакше вітальня втратить свій благородний і вишуканий вигляд.

Особенности тематического оформления стен: фото дизайна обоев в залах, оформленных в разных стилях

Декор стін в стилі прованс

Якщо класичні напрямки – суворі та величні, то для стилю прованс характерна простота. Тому навіть шпалери в такій вітальні повинні сприйматися легкими і наївними, чому сприяють природні та геометричні мотиви на стінах.

Вітальня, оформлена в стилі прованс, ніколи не містить яскравих і давили акцентів: колірна гамма таких інтер’єрів завжди включає тільки теплу і пастельну палітру.

Шпалери можуть бути однотонними або візерунчастими: у другому випадку вітаються орнаменти на тему флористики, лінія або клітка, а також пейзажні мотиви.

Дизайн шпалер для стін у вітальні провінційного типу досить рідко включає візерунки великих розмірів. Чим менше і витонченіше буде малюнок на шпалерах – тим краще ви передасте тонкощі стилю прованс, підкреслите домашній затишок і створите гармонійну сімейну обстановку в такій кімнаті.

Особенности тематического оформления стен: фото дизайна обоев в залах, оформленных в разных стилях

Покриття арт-деко в інтер’єрі

Інтер’єри в стилі арт-деко характеризуються наявністю помітних акцентів, переважно, візерункових.

Незвичайні, але вишукані форми, контрастні кольори, поєднання матеріалів – це основні ефекти, що формують урочистість такої тематики.

У чому ж полягає специфіка обклеювання шпалер в залі з дизайном арт-деко?

В інтер’єрах такого типу дозволяється використовувати якомога більше шпалер з глянсовими вставками, перламутровими переливами, блискітками, позолотою, яскравими візерунками, що виділяються на світлому фоні, або повторюваної геометрією. Такі акценти на стінах будуть підтверджувати багатство оздоблення.

Особенности тематического оформления стен: фото дизайна обоев в залах, оформленных в разных стилях

Незважаючи на вагому роль акцентів в декоруванні стін вітальні арт-деко, однотонні покриття темних і яскравих кольорів, як правило, залишаються в меншості. Практично всі стіни таких інтер’єрів оформляються шпалерами зі світлими фоновими відтінками: кремовим, білим, бежевим, пісочним, ніжно-фіолетовим та іншими.

Можна поклеїти красиві шпалери на стіну в зал арт-деко для створення одного акценту, а можна зробити фоновими – і використовувати для оздоблення стін. Але буде краще, якщо ви зможете скомбінувати кілька матеріалів один з одним: для маскування різких переходів можна задіяти молдинги.

Шпалери в стилі ретро і кантрі

Шпалери в стилі ретро поступово втрачають свою актуальність, але якщо ви належите до прихильників старих і традиційних стилів, то знайдете такий дизайн привабливим.

Домогтися створення старовинних ефектів у звичайній вітальні досить просто: вам підійдуть однотонні або різнокольорові шпалери теплих відтінків. Допускається наявність дрібних принтів, візерунків строгих геометричних форм, рівних ліній.

Особенности тематического оформления стен: фото дизайна обоев в залах, оформленных в разных стилях

Інтер’єри вітальні, в яких стиль ретро переплітається із сучасністю, можна оформити фотошпалерами у вигляді старих міських сюжетів або постерів. У цьому випадку інтер’єр можна розбавити кількома яскравими квітами для створення живої обстановки.

Дизайн залу в квартирі з шпалерами в стилі кантрі більш стриманий і спокійний. У такому інтер’єрі можна використовувати шпалери з невеликими квітковими малюнками, ненав’язливою кліткою, а також шпалери з імітаційними властивостями, стилізовані під дерево, камінь, штукатурку або інші матеріали.

Увага! Стиль кантрі має багато подібностей з провінційним напрямком, але прованс – більш витончений: в інтер’єрах кантрі-стилю допускається присутність великих орнаментів і масивних форм.

У стилі кантрі будуть виглядати не менш гармонійно текстильні покриття для стін, шпалери, скомбіновані з дерев’яними панелями. Красиві шпалери для залу в квартирі такого типу можуть включати і темні, і світлі, і яскраві кольори.

Особенности тематического оформления стен: фото дизайна обоев в залах, оформленных в разных стилях

Оздоблення сучасної вітальні

Сучасні шпалери для стін в зал відрізняються великою різноманітністю.

Серед всіх сучасних напрямків найбільш популярними залишаються хай-тек, модерн, лофт і мінімалізм.

Обробка таких інтер’єрів має безліч подібностей, але деякі риси властиві тільки окремим напрямкам:

 • шпалери для мінімалістичною вітальні повинні бути однотонними або включати ненав’язливі геометричні візерунки. Основні відтінки – білий, сірий, коричневий, але допускаються і яскраві акценти;
   
 • інтер’єри модерн можуть включати шпалери з абстрактними композиціями яскравих і навіть контрастних кольорів, а також строгі форми і реалістичні мотиви (на фотошпалерах);
   
 • основні риси вітальні хай-тек – це поєднання однотонних шпалер з абстрактними і геометричними мотивами, наявність шпалер з ефектом 3-D, а також фотошпалер з макрозйомкою. Допускається присутність інших оздоблювальних матеріалів, а також формування акцентів за рахунок яскравих або темних кольорів.

Особенности тематического оформления стен: фото дизайна обоев в залах, оформленных в разных стилях

І давні, і сучасні шпалери для залу можна вигідно використовувати в кімнатах з будь плануванням і площею. Все частіше фахівці намагаються відходити від одноманітного дизайну стін, втілюючи в реальність нові ідеї обробки.