Декоративні рідкі шпалери: як використовувати

Декоративные жидкие обои: как использоватьКонтрастний малюнок, виконаний за допомогою рідких шпалер

Серед усього різноманіття оздоблювальних матеріалів рідкі шпалери займають стійкі позиції за популярністю серед споживачів. Пояснюється це досить просто – співвідношення якісних характеристик навряд чи знайдеться у будь-якого іншого матеріалу, ну, а детальніше про всі нюанси, ми і поговоримо в цій статті.

Зміст статті

  • Що таке рідкі шпалери
    • Склад
    • Переваги
    • Недоліки
  • Види рідких шпалер
    • Шовкові шпалери
    • Паперові
    • Бавовняні
    • Шовково-целюлозні
  • Нанесення рідких шпалер

Що таке рідкі шпалери

Декоративные жидкие обои: как использоватьВиди і забарвлення рідких шпалер

Самий головний і, певно, для багатьох істотний плюс – це навіть не краса рідких шпалер, а їх повна екологічність. У складі цього матеріалу немає ніяких активних речовин, здатних хоч якось нашкодити здоров’ю. Саме тому рідкі шпалери рекомендують використовувати в спальнях і навіть дитячих кімнатах.

Продаються рідкі шпалери в сухому вигляді, в герметичних пакетах, і для роботи досить просто розвести їх водою і ретельно перемішати. Перемішують розчин виключно руками, так як будь-який інструмент може пошкодити м’яку целюлозу.

Склад

Декоративные жидкие обои: как использоватьЗавдяки рідким шпалерам, можна кожен день зустрічати захід на тропічному пляжі, не виходячи з квартири

Основний склад рідких шпалер:

  • Пластівці целюлози.
  • Клей ідентичний ПВА.
  • Барвний пігмент, найчастіше на основі акрилу.

Крім основного складу в рідких шпалерах можуть бути специфічні добавки, що поліпшують якісні характеристики матеріалу:

  • Волокна натурального шовку.
  • Кам’яна пил.
  • Блискітки.
  • Перламутр.

Усі ці компоненти ніяк не впливають на якість покриття, але здатні надати йому красу та індивідуальність.

Цікаво! Всі додаткові декоративні компоненти можна додавати в рідкі шпалери самостійно, так само як і барвний пігмент, головне, не переборщити, і тоді покриття може вийти по-справжньому індивідуальним.

Переваги

Декоративные жидкие обои: как использоватьНавіть малюнок на стіні здатний значно змінити сприйняття кімнати

Отже:

  • Рідкі шпалери наносяться товстим шаром, тому здатні приховати нерівності стін і огріхи при первинної обробці.
  • Висока паропроникність матеріалу не дозволяє накопичуватися під поверхнею вологи, а значить, перешкоджає утворенню грибка і цвілі.
  • Нанесення шпалер в рідкому вигляді не дає згодом розтріскуватися покриттю, навіть при природної усадки стін і самого матеріалу.
  • Відсутність швів надає покриттю особливу елегантність.
  • Широке різноманітність кольорів і фактур дозволяє не тільки комбінувати рідкі декоративні шпалери, але і створювати з них хитромудрі малюнки.
  • Простота нанесення дозволяє робити ремонт своїми руками, навіть якщо раніше не було відповідного досвіду.
  • Щільність матеріалу створює додаткову звуко – і теплоізоляцію.
  • У разі пошкодження не доведеться міняти все покриття, досить відреставрувати потрібну ділянку, і на місці дефекту не залишиться і сліду від втручання.

Рада! Купуючи рідкі шпалери, завжди слід брати 1-2 мішка понад необхідної кількості. Вони стануть в нагоді у випадку, якщо покриття пошкодиться і знадобиться реставрація. Якщо цього не зробити відразу, то згодом можна не знайти підходящий відтінок.

Недоліки

Декоративные жидкие обои: как использоватьПравильний підбір кольорової гами – один з найважливіших аспектів якісного ремонту

Отже:

  • Деякі види рідких шпалер можуть вигоряти під дією ультрафіолету.
  • Мають низьку стійкість до стирання, тому їх не радять клеїти в приміщеннях з підвищеною прохідністю.
  • Папір і бавовна в складі рідких шпалер чудово вбирають запахи, які потім дуже важко вивести.
  • Низька стійкість до вологи.

Щоб усунути перераховані недоліки, деякі фахівці йдуть на хитрість і шпалери покривають додатковим шаром лаку. Після висихання таке покриття стає повністю стійким до стирання і перестає вбирати запахи, але в цьому випадку доведеться пожертвувати кількома позитивними якостями. А саме, паропроникністю і можливістю реставрації шпалер у разі пошкодження.

Важливо! Для покриття шпалер можна використовувати тільки лаки на водній або силіконовій основі, так як будь-які хімічні і нітро лаки можуть зруйнувати цілісність покриття і повністю розчинити барвний пігмент.

Види рідких шпалер

Декоративные жидкие обои: как использоватьОб’ємний малюнок, нанесений через трафарет

Розбираючись з питанням, як виглядають рідкі шпалери, розумієш, що це дуже різноманітний матеріал, і ми зараз говоримо не про кольори або щільності, а про саму структуру. Справа в тому, що рідкі шпалери можуть відрізнятися за складом, і від цього напряму залежить якість і довговічність покриття.

Шовкові шпалери

Декоративные жидкие обои: как использоватьЯскраво виражені волокна шовку

Як видно з назви, основний компонент цього матеріалу – натуральні волокна шовку, які і створюють на поверхні специфічний малюнок. Такі шпалери по праву вважаються найбільш міцними і довговічними, так як шовк – це дуже стійкий матеріал стійкий до стирання і вицвітання, до того ж у них знижена здатність вбирати запахи.

Багатьох споживачів часто відлякує ціна на шовкові шпалери, але враховуючи всі позитивні нюанси, виходить, що вона повністю компенсується довговічністю і стійкістю. До того ж рідкі шовкові шпалери не потрібно покривати додатковим шаром лаку, що значно знижує загальну вартість ремонту.

Паперові

Декоративные жидкие обои: как использоватьПаперові рідкі шпалери

Паперові або целюлозні шпалери поступаються за якістю і довговічності шовковим, але і коштують вони значно дешевше. Звичайно, папір більше схильна до всяких впливів і менш стійка до пошкоджень, але незаперечним плюсом цього матеріалу можна вважати його податливість при реставрації.

Пошкоджену ділянку досить просто затерти мокрою губкою і після цього нанести на уражену ділянку новий шар шпалер.

Бавовняні

Декоративные жидкие обои: как использоватьБавовняні шпалери

Вважається, що це самий екологічно чистий матеріал серед всіх видів рідких шпалер, але насправді це поширена помилка, так як і папір шовк – це натуральні природні матеріали, які, так само як і бавовна , не містять у складі хімікатів. Швидше за все, міф про унікальну чистоті бавовняних шпалер придумали продавці, яким необхідно рекламувати і продавати матеріал з низькою стійкістю і якістю.

Бавовна найбільш всіх видів шпалер схильний до стирання, до того ж і під час реставрації закрити пошкодження, не залишивши слідів, буде складно. Що ж стосується вартості матеріалу з бавовни, то вона мало чим відрізняється від паперового побратима, а значить, і вибирати такий вид обробки небажано.

Шовково-целюлозні

Декоративные жидкие обои: как использоватьПаперові шпалери з вкрапленнями шовкових волокон

Найпоширеніший і купується вид рідких шпалер зображений на фото. Вони володіють підвищеною стійкістю до стирання і дії, але при цьому коштують дешевше 100% шовкових. Нитки тут виступають не тільки в якості декоративного елементу, але і як додаткове сполучення. Як відомо, шовкове волокно дуже складно порвати, тому і покриття виходить міцним.

До того ж цей матеріал володіє самою високою паропроникністю серед конкурентів і при цьому сам не вбирає вологу. На жаль, навіть ця особливість не дозволяє мити водою такі шпалери, і навіть протирання вологою ганчіркою здатне зруйнувати цілісність покриття.

Як видно з сказаного вище, різні види шпалер мають відмінні якісні характеристики, а отже, і підбирати їх слід конкретно під кожне приміщення, враховуючи індивідуальні особливості. Щоб наочно розібратися з цим питанням, наведемо дві таблиці.

Таблиця 1:

Якісні характеристикиВиды обоевшелкбумагахлопокБумага + шелкЛюбые шпалери під шаром лакаИстираниенизкоевысокоевысокоесреднеенизкоевыцветаниенизкоевысокоевысокоесреднеенизкоевлагостойкостьсредняянизкаянизкаясредняянизкаяпаропроницаемостьсредняявысокаявысокаявысокаяотсутствуетвпитывание запаховнизкоевысокоевысокоесреднееотсутствуетвозможность реставрациилегколегкосложнолегкоотсутствует

Таблиця 2:

Види обоевКомнаты в домеваннаядетскаяспальнягостинаякухняхлопок–+–Папір–+–Шовк++++Папір + шовк–+++–Будь-які шпалери під шаром лаку–++++

Нанесення рідких шпалер

Декоративные жидкие обои: как использоватьКомбінований малюнок з рідких шпалер

Тепер, коли ми розібралися з питанням, рідкі шпалери що це таке, можна переходити до нанесення їх на стіну, і перший етап – це підготовка поверхні. Як вже говорилося вище, рідкі шпалери здатні приховати більшість вад на поверхні, але для надійної адгезії стіну необхідно ретельно зачистити і видалити з неї всі залишки старої обробки і після цього її можна загрунтувати (див. Грунтовка під рідкі шпалери – навіщо вона потрібна).

Рада! Грунтовка під рідкі шпалери повинна бути глибокого проникнення і бажано на акриловій основі.

Ну, а для роботи з рідкими шпалерами нам знадобляться наступні інструменти і пристосування:

  • Ємність достатнього обсягу для розведення шпалер.
  • Пластикова кельма, бажано з прозорою підошвою, щоб бачити весь процес нанесення.
  • Драбина.
  • Невеликий шпатель для роботи з внутрішніми кутами.

Коли все необхідне в запасі, можна переходити до роботи. Вся інструкція з нанесення рідких шпалер складається з декількох етапів:

  • Суха суміш засипається в ємність з поступовим додаванням води перемішується руками до досягнення необхідної консистенції.
  • Після перемішування даємо суміші настоятися протягом 10-15 хвилин, після чого ще раз перемішуємо.
  • Готовий розчин руками накладаємо на кельму і втираємо в поверхню легкими рухами до досягнення рівного покриття.
  • Приблизно кожні 3-5 підходів змочуємо кельму у воді, щоб шпалери не прилипали до інструменту і повністю переходили на стіну.
  • Дійшовши до кутів, беремо шпатель і укладаємо розчин кути, намагаючись, щоб всі покриття було рівномірним.

Все, поклеєні шпалери, і тепер їм потрібно дати ретельно просохнути. Піти на це може кілька діб, в залежності від температури і рівня вологості в приміщенні.

Декоративные жидкие обои: как использоватьСкладний малюнок, створений за допомогою різнокольорових рідких шпалер

Крім рівномірного покриття з рідких шпалер можна створювати малюнки. Цей процес не складний, але вимагає дуже багато часу, так як кожному кольору необхідно давати просохнути, а детальніше ознайомиться з технологією створення малюнків можна, подивившись відео.