Рідкі шпалери і малюнки: технологія нанесення

Жидкие обои и рисунки: технология нанесенияКонтрастний малюнок на шпалерах

Суперечки навколо рідких шпалер не вщухають з самого моменту їх появи на вітчизняному ринку. Одні стверджують, що це низькоякісний тип оздоблення, інші, що рідкі шпалери – це красиво, оригінально і стильно. У цій статті ми постараємося не тільки розібратися у всіх перевагах цього матеріалу, але і розповімо про те, як зробити малюнок з рідких шпалер.

Зміст статті

  • Що таке рідкі шпалери
  • Види і відмінності
    • Переваги
    • Недоліки
  • Створення малюнка
    • Трафаретний техніка
  • Авторські малюнки

Що таке рідкі шпалери

Жидкие обои и рисунки: технология нанесенияСкладна композиція і малюнок рідкими шпалерами

Насправді, назвати це покриття шпалерами повною мірою не можна, так як вони відрізняються за способом нанесення. Тобто, якщо прості шпалери продаються в рулонах і просто клеяться на стіну, то рідкі шпалери, випускаються у вигляді сухої однотонної суміші, яка розводиться водою і після цього шпателем наноситься на поверхню.

Щоб приготувати суміш, порошок потрібно висипати в ємність, після чого залити все теплою водою і ретельно перемішати. Після цього шпалери повинні настоятися протягом 10-15 хвилин і можна наносити.

Важливо! Інструкція з нанесення рідких шпалер свідчить, що перемішувати суміш можна тільки руками, і ні в якому разі з допомогою грубого інструменту. Нехтувати цим правилом не варто, так як будь-який жорсткий інструмент може пошкодити волокна, і покриття вийде рваним та неоднорідним.

Види і відмінності

Жидкие обои и рисунки: технология нанесенияКомбінування шовкових і паперових шпалер

Ну якщо з приготуванням суміші все більш-менш зрозуміло, то от розбиратися у видах рідких шпалер просто необхідно, особливо якщо планується створювати малюнки з рідких шпалер, такі, як, наприклад, показано на фото на початку статті.

Отже, рідкі шпалери можуть бути наступних видів:

  • Паперові або по іншому – целюлозні. Найбільш поширений вид шпалер, що володіє всіма позитивними характеристиками натуральної папери, але в той же час і об’єднали всі недоліки, такі, як наприклад, боязнь вологи і можливість вбирати сторонні запахи.
  • Бавовняні. Це самий нестійкий вид шпалер, про що говорить і ціна на них. Бавовна легко пошкоджується і має короткий термін служби.
  • Шовкові. Один з найдорожчих і практичних видів. Волокна шовку щільно зчіплюються з поверхнею стіни і мають підвищену стійкість до всіх видів впливів, будь то вологість в приміщенні або механічні впливи.
  • Об’єднані. Шпалери, що містять у складі волокна целюлози і шовку. У цих шпалер самий талановитий текстурний малюнок.
  • Шпалери з кам’яною крихтою. Найбільш стійке покриття з важким вагою і характерним малюнком каменя.

Але не залежно від того, який тип рідких шпалер обраний, всі вони мають практично однаковими наборами позитивних і негативних якостей, і на цьому слід зупинитися трохи докладніше.

Переваги

Жидкие обои и рисунки: технология нанесенияРемонт пошкодження в рідких шпалерах

  • Повна екологічність матеріалу, так як рідкі шпалери не містять в собі ніяких хімічних присадок і добавок.
  • Рідкі шпалери не дають усадку, і залишаються цілими навіть при природній деформації стін.
  • Підібрати і створити малюнок для рідких шпалер можна абсолютно будь-який, і тут немає необхідності вибирати з того, що є в магазині.
  • У разі пошкодження покриття, не доведеться повністю переклеювати всю стіну, як у випадку з рулонними шпалерами. Досить просто розмочити водою уражену ділянку, і нанести на нього нове покриття, і в результаті від цього ремонту не залишиться жодного сліду.
  • Щільна і рельєфна структура шпалер здатна приховати невеликі недоліки стін.

Недоліки

Жидкие обои и рисунки: технология нанесенияРідкі шпалери на кухні без лаку, вже через місяць будуть пахнути борщем і пиріжками

  • Не залежно від типу вибраних шпалер, всі вони дуже чутливі до вологи.
  • Паперові або бавовняні варіанти можуть вигоряти на сонці і втрачати свої початковий відтінок.
  • Рідкі шпалери добре вбирають запахи і згодом їх неможливо видалити, тому такий матеріал не радять використовувати на кухні.

Цікаво! Іноді, для того щоб поліпшити якісні характеристики рідких шпалер, по верх них наносять шар лаку, який захищає покриття від вологи і сторонніх запахів.

Створення малюнка

Жидкие обои и рисунки: технология нанесенияПри належному умінні, всього з трьох кольорів можна створити справжній шедевр

З самого початку, слід зазначити, що такого поняття як рідкі шпалери з малюнком, просто не існує. Будь-який орнамент робиться своїми руками, і для цього можна використовувати не тільки різні кольори, але і комбінувати текстури.

Малюнки для рідких шпалер можуть бути виконані в двох техніках:

  • Трафаретне нанесення.
  • Самостійне комбінування.

Обидві техніки дуже відрізняються один від одного за способом нанесення, але не залежно від того, який з них буде віддано перевагу, починати завжди треба з підготовки поверхні.

Як вже говорилося вище, рідкі шпалери здатні приховати невеликі вади на стінах, але ось чистоті потрібно приділити особливу увагу. В першу чергу зі стін забираються всі залишки старої обробки, після чого потрібен шар ґрунту або просочення глибокого проникнення (див. Грунтовка під рідкі шпалери – навіщо вона потрібна). І тільки після того, як грунт висох можна переходити до нанесення шпалер і малюнка.

Трафаретний техніка

Жидкие обои и рисунки: технология нанесенияОб’ємна троянда, зроблена за трафаретом

Це спосіб вважається самим простим і швидким, рідкі шпалери і нанесення малюнка відбувається в два етапи. Спочатку наноситься первинне покриття самих шпалер, і після їх висихання, в необхідних місцях за допомогою малярного скотчу кріпиться трафарет.

Сам трафарет можна виготовити самостійно або купити вже готовий в будь-якому будівельному магазині. Головне, ні в якому разі не використовувати простий, пластиковий скотч, так як він просто зніме шар шпалер зі стіни, і залишаться неприємні плями, які теж доведеться закладати.

Важливо! Перед наклеюванням трафарету і нанесенням на нього малюнка, нижній шар шпалер повинен повністю висохнути, піти на це може до декількох діб в залежності від температури і вологості в приміщенні.

Після того, як малюнок нанесений на трафарет, йому потрібно дати підсохнути протягом декількох годин, після чого можна відклеїти скотч і прибрати трафарет. Малюнок готовий і можна переходити до наступного ділянці або покриття всієї стіни лаком.

А більш докладно ознайомитися з технікою нанесення малюнка за трафаретом, можна подивившись відео, представлене в цій статті.

Авторські малюнки

Жидкие обои и рисунки: технология нанесенияТропічний пляж в міській квартирі? Без проблем

На відміну від техніки нанесення трафаретного, цей спосіб більш складний і трудомісткий, більш того, в залежності від кількості використовуваних кольорів у композиції, це може зайняти дуже багато часу, так як кожен вид шпалер повинен добре просохнути, перш ніж можна буде переходити до наступного.

Жидкие обои и рисунки: технология нанесенияКонтурний малюнок під рідкі шпалери

Весь процес створення малюнка можна поділити на кілька етапів:

  • Стіна готується під нанесення рідких шпалер і по можливості вирівнюється (див. Вирівнювання стін шпаклівкою за всіма правилами), щоб на малюнку не було сильних перепадів.
  • Олівцем або маркером на стіну наноситься контур майбутнього малюнка, і кожна ділянка зазначається, яким кольором його потрібно буде закрити.
  • Розлучаються шпалери того кольору, який переважає в малюнку, і наносяться за допомогою шпателя або прозорою кельми намагаючись по максиму дотримуватися межі контуру.
  • Тепер можна закрити і інші ділянки, але тільки ті, які не стикаються з основним.
  • Якщо в деяких місцях не вийшло дотримати контур, то надлишки просто акуратно прибираються вологою ганчіркою.
  • Тепер шпалери повинні повністю висохнути і можна переходити до інших кольорів.
  • Коли малюнок готовий і повністю висох, залишається заповнити фон.

Сподіваємося, що ми в повній мірі відповіли на питання, які вибрати рідкі шпалери і як зробити малюнок з їх допомогою. Ну а далі справа техніки і повна свобода фантазії. І якщо вже говорити про індивідуальність інтер’єру, то навряд чи якийсь інший матеріал здатний надати будинку таку теплоту і затишок, і в той же час зробити його неповторним і унікальним.